Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τεχνητα νυχια


Recommended Posts

Λοιπόν κοριτσάκι μου,

 

Επειδή είναι το επαγγελμα μου, θα σου πω ότι το ακρυλικό για να βγεί σωστό και όχι "ΤΟΥΒΛΟ" πάνω στο φυσικό σου νύχι πρέπει η επαγγελματίας που θα στο κάνει να είναι υπερβολικά άψογη στο είδος του ακρυλικού....

 

Αυτο γιατι στο λέω....

 

Το ακρυλικό είναι μια σκονη η οποία γίνετε σαν πλαστελίνη όταν την αναμυγνύεις με ένα υγρό ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολυ ανθυγειηνο (που μερικές φορές βρωμάει κιόλας αν η τεχνίτρια δεν έχει πάρει το άοσμο) που το μυστικό του είναι ότι με το που βρεχτεί αυτή η σκόνη ΣΤΕΓΝΩΝΕΙ ΣΕ 15 δευτερολεπτα και γίνετε ΚΟΚΑΛΟ....

 

Πρέπει λοιπόν μέσα σε 15 δευτερολεπτα να έχει βρέξει την σκόνη να την έχει βάλει στο νύχι σου και να την έχει απλώσει ομοιόμορφα χωρίς σβόλους κλπ κλπ...Μερικές λοιπόν που δεν προλάβαίνουν να το ισιώσουν και να το φτιάξουν καταφέρνουν ένα αποτέλεσμα λειαν απογοητευτικό και αποκρουστικό μαζί....Φαντάσου ένα νύχι όλο κυματάκια στο μυαλό σου....Το δέ λάθος που συνεχίζουν λοιπόν να κάνουν είναι ότι αφού έκανε κυματάκια το νύχι πέρνουν την λίμα και αρχίζουν να ισιώνουν το ακρυλικό ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΝΙΑ με αποτελεσμα να γίνετε θαμπό και καθόλου φυσικό πάνω στο νύχι σου...

 

Το ακρυλικό μπορεί να εφαρμοστεί σε νύχι φυσικό χωρίς να βάλεις ψεύτικο tip απο κάτω....Διότι είναι 'ενας τρόπος να κάνεις προέκταση νυχιού με ειδικές φόρμες...αν ας πούμε έρθει μια κοπέλα μακρύ νυχι και της έχει σπάσει η γωνία του νυχιού της την γεμίζεις με ακρυλικό....

 

Όλων των ειδών τα υλικά (τζέλ, ακρυλικό, μετάξι) θέλουν συντηρηση κοινώς γέμισμα κάθε 3-4 εβδομάδες...

 

Όλων των ειδών τα υλικά (τζέλ, ακρυλικό, μετάξι) είναι ανθυγειινα για το φυσικό νύχι διότι με καμία μέθοδο το νύχι δεν αναπνέει και συνεπώς μόλις τα αφερέστε δεν έχει την καλύτερη μορφή το νύχι σας...ξεφλουδίζουν, μερικές φορές έχουν κάτι μαυράκια πάνω σαν αιματώματα αλλες φορές πάλι δεν έχουν τίποτα απλά έχουν λεπτυνει πολύ!!!

 

 

Τέλος η πιο γρήγορη, πιο συχνή, πιο απλή μέθοδος είναι το τζέλ γιαυτο και το προτιμούν περισσότερο η τεχνήτριες....

 

 

elenaκι αν τα νύχάκια σου τα φυσικά επιτρέπουν γαλλικό...δηλαδή δεν είναι φαγωμένα και έχουν μέχρι και 2-3 χιλιοστά μάκρος τότε φυσικά και μπορείς να κάνεις μόνιμο γαλλικό μανικιούρ στο δικό σου νυχάκι όπου σου κρατάει επίσης 3-4 βδομάδες και μετά επειδή μεγαλώνει το νυχάκι σου κάνεις την συντηρηση σου...

 

Ελπίζω να βοηθησα κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Stellinula εισουν πολυ κατατοπιστικη. Να συμοερανω λοιπον οτι με αυτα που ειπες μαλλον απαντησες και στην ερωτηση μου? οτι δηλ καλητερα να μη κανω σε διαρκεια εγκυμοσυνης ε? εννοω να μη τα κανω εκεινη την περιοδο που θελω να μεινω και εγκυος....? Αν και με βλεπω με απλο γαλλικο μονιμο. Αληθεια ποσο κοστιζει στο περιπου ενα γαλλικο μονιμο?

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τζελ 4-5 φορές πριν καλοκαιριάσει.Την πρώτη φορά τα έκανα σε χρώμα λευκό ,πράγμα που δεν βόλεψε διότι μακραίνει γρήγορα το νύχι μου και φαίνεται άσχημα.Τις επόμενες φορές τα έκανα γαλλικό ,το οποίο ήτανε καταπληκτικό και περνούσε και μήνας για να κάνω την συντήρηση.Πλήρωσα ίδια λεφτά και στην αρχή και σε κάθε συντήρηση.(40 ευρώ).

Ο μόνος λόγος που τα έκανα με τζελ είναι ότι όποτε βάφω τα νύχια μου το μανό δεν κρατάει πάνω από μέρα.Δηλ μπορεί να τα βάψω το πρωί και το βράδυ να έχει φύγει στις άκρες.Θέμα λιπαρότητας μου έχουνε πει.

Βάζοντας το τζελ όμως μου ήτανε αδύνατο να τα βάψω με μανό σε άλλο χρώμα,δεν έστρωνε με τίποτα πάνω στο υλικό.

Μετά χώρια το ότι άρχισαν να μου φαίνονται πολλά τα λεφτά που έπρεπε να δίνω ,άρχισα και να βαριέμαι και την όλη διαδικασία και τον χρόνο που σπαταλούσα μέχρι να τα τελειώσει.Σκεφτόμουν ότι εγώ κάθομαι εδώ για να φτιάξω τα νυχάκια και στο σπίτι τα παιδάκια μου είναι με την γιαγιά...

Πάντως δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα όταν τα αφαίρεσα και ας τα έβγαλα μόνη μου.Καθημερινά περνούσα σκληριντικό και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Stellinula εισουν πολυ κατατοπιστικη. Να συμοερανω λοιπον οτι με αυτα που ειπες μαλλον απαντησες και στην ερωτηση μου? οτι δηλ καλητερα να μη κανω σε διαρκεια εγκυμοσυνης ε? εννοω να μη τα κανω εκεινη την περιοδο που θελω να μεινω και εγκυος....? Αν και με βλεπω με απλο γαλλικο μονιμο. Αληθεια ποσο κοστιζει στο περιπου ενα γαλλικο μονιμο?

 

 

Να σου εξηγήσω κάτι...

 

Εγώ που είμαι εγκυος σταματησα να δουλεύω διότι ο γιατρός μου απαγόρεψε δια ροπάλου να εισπνέυσω όλα αυτα....Πόσο μάλλον να βάλεις χημικά στα νύχια σου ως εγκυμονούσα....

 

Γαλλικό μόνιμο από 20? έως 40?, εξαρτάται που θα το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Stellinula σ΄ ευχαριστώ πολύ. Μου αρέσουν πολύ τα περιποθιημένα νύχια αλλά με 2 μικρά που χρόνος να τα φτιάξω και πως να κρατήσουν. Μπορώ να πω ότι αυτή τη στιγμή είναι αρκετά κοντά, δεν τα τρώω αλλά λόγω γενικής έχουν καταστραφεί. Μόλις μεγαλώσουν λιγάκι σίγουρα θα το κάνω. 'Έχεις να μου προτείνεις κάτι καλό για να μεγαλώσουν και να δυναμώσουν, γιατί είναι πολύ λεπτά. Στείλε και πμ αν θες, να μη θεωρηθεί διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Stellinula σ΄ ευχαριστώ πολύ. Μου αρέσουν πολύ τα περιποθιημένα νύχια αλλά με 2 μικρά που χρόνος να τα φτιάξω και πως να κρατήσουν. Μπορώ να πω ότι αυτή τη στιγμή είναι αρκετά κοντά, δεν τα τρώω αλλά λόγω γενικής έχουν καταστραφεί. Μόλις μεγαλώσουν λιγάκι σίγουρα θα το κάνω. 'Έχεις να μου προτείνεις κάτι καλό για να μεγαλώσουν και να δυναμώσουν, γιατί είναι πολύ λεπτά. Στείλε και πμ αν θες, να μη θεωρηθεί διαφήμιση.

 

Θα πας και θα πάρεις 1 και μοναδικό προιόν το οποίο αν βάζεις κάθε βράδυ και κάνεις για 5 λεπτά μασάζ σε κάθε νυχάκι σε 1 μήνα θα βλέπεις τα νύχια σου και δεν θα τα αναγνωρίζεις.....Φυσικα χωρίς μανό σκληριντικά και τέτοια....

 

Εξτρα παρθένο ελαιολαδο!!!! Εμεινες???? Κάντο και έλα να μου πείς πως νιώθεις...και αν έχεις και καλό λαδάκι απο χωριό ακόμα καλύτερα!!!

 

Τώρα αν πιστεύεις ότι δεν σου είναι εσένα αρκετό το λαδάκι θα πάς και θα πάρεις προιόν τροφή για τα νύχια με κερατίνη και ασβέστιο και θα περνάς σε καθαρό και στεγνό νυχάκι κάθε βράδυ!!!!

 

φιλιά

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...