Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

Κανε μια χοριακη κ μετα παρε τον γιατρο. Ή εισαι εγκυος ή απο το ανχος σου εχεις μπλοκαρει το συστημα. Μου εχει συμβει κ σε μενα απο το ανχος να εχω λιγο καφε κ μετα να μην ερχετε.

 

 

Τελικα ομως σου ηρθε ή εχασες τον μηνα? Μαλλον αγχος ειναι, και δεν ξερω πως να το αποβαλλω! Την χοριακη θα την κανω για καλο και για κακο, αν και το βρισκω ανωφελο, δεν υπαρχει καμια περιπτωση εγκυμοσυνης..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικα ομως σου ηρθε ή εχασες τον μηνα? Μαλλον αγχος ειναι, και δεν ξερω πως να το αποβαλλω! Την χοριακη θα την κανω για καλο και για κακο, αν και το βρισκω ανωφελο, δεν υπαρχει καμια περιπτωση εγκυμοσυνης..

 

Την χοριακη να την κανεις θα στην επιβαλει κ ο γιατρος αν υπηρχαν επαφες χοριακη θα στην δωσει κ ο γιατρος. Τελικα πηρα ενα φαρμακακι για πεντε μερες κ μου ηρθε περιοδος. Μου ειχε δωσει ο γιατρος να κανω εξεταση χοριακης προγεστερονη κ προλακτινη ειδε τα αποτελεσματα μου εδωσε φαρμακο για 5 μερες κ μετα απο δυο μερες που σταματησα ηρθε κ η περιοδος.

Link to comment
Share on other sites

Την χοριακη να την κανεις θα στην επιβαλει κ ο γιατρος αν υπηρχαν επαφες χοριακη θα στην δωσει κ ο γιατρος. Τελικα πηρα ενα φαρμακακι για πεντε μερες κ μου ηρθε περιοδος. Μου ειχε δωσει ο γιατρος να κανω εξεταση χοριακης προγεστερονη κ προλακτινη ειδε τα αποτελεσματα μου εδωσε φαρμακο για 5 μερες κ μετα απο δυο μερες που σταματησα ηρθε κ η περιοδος.

 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Ηδη με βοηθησες πολυ.. Και μονο που ασχοληθηκες να μου απαντησεις. Θα την κανω και θα σε κρατησω ενημερη. Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Ηδη με βοηθησες πολυ.. Και μονο που ασχοληθηκες να μου απαντησεις. Θα την κανω και θα σε κρατησω ενημερη. Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα?

 

Εγω περιμενω να γυρισει ο αντρας μου ταξιδευει. Οποτε κ θα κανουμε εξετασεις για να δουμε πως θα προχωρησουμε!! Αν θελεις στελνε μου προσωπικο μηνυμα ξερεις πως στελνουν??

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω να γυρισει ο αντρας μου ταξιδευει. Οποτε κ θα κανουμε εξετασεις για να δουμε πως θα προχωρησουμε!! Αν θελεις στελνε μου προσωπικο μηνυμα ξερεις πως στελνουν??

 

Σου έχω στείλει π.μ. Το βλέπεις? Αν ήρθε θα έχεις ειδοποίηση για νέο πάνω δεξιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια θα μπω σε διαδικασια φυσικου κυκλου εξωσωματικησ

Πηγα στην Ιατρο και του εδειξα τησ εξετασεις ολες ορμονικεσ κ ηταν ολες πολυ καλες

Το θεμα Μου ειναι οτι επιμενουν λιγο για προσπαθεια με ορμονες οταν ο Ιατρος Μου εκανε υπερηχο δυο μερες αφου ειχε τελςιωσει η περιοδοσ Μου

Βρηκε πολλα ωοθυλακια και απο δεξια κ απο αριστερα Μου ειπε οτι εχω πολυκυστικες αλλα χωρις τον συνδρομο αφου οι εξετασεις ηταν πολυ καλες

Υπαρχη περιπτωση να κανω ανορηκτους κυκλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ εγω σχετικά καινούρια εδω,αν και εχω μπερδευτεί λίγο με την αναζήτηση θεμάτων κτλ πιστεύω θα τα βρώ!:-):roll: Μ αρέσει πολυ να μιλάω με άλλες μαμάδες για διάφορα θέματα..γιατί Όπως κ να χει.,καθημερινά μεγαλώνοντας ενα Παιδί σου γεννιούνται απορίες και άγχη!

Ο γιός μου,η Ζωή μου όλη!✨💙

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολη τη παρεα!

Νικος εδω απο Αθηνα και παντελως ασχετος με το αντικειμενο εγκυμοσυνη, παιδια κλπ κλπ. Με τη κοπελα μου ειπαμε να ξεκινησουμε τις προσπαθειες για ενα παιδακι και προεκυψε με τη πρωτη φορα! Οποτε απο εκει που πηγαιναμε ψαχνοντας τωρα ειμαστε στις 7 εβδομαδες και δεν ξερουμε που παν τα τεσσερα και ταυτοχρονα εχουμε ενα τσουρμο προβληματα για τα οποια δεν ξερουμε πως να βγαλουμε ακρη.

 

Που θα μπορουσα να γραψω ενα σχετικο θεμα και να ζητησω τη πολυτιμη βοηθεια σας ρε παιδια; :confused: Δεν θελω να χαλασω το παρον θεμα με τις αποριες και θεματα μου..

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..Παρασκευή έκανα τεστ φαρμακείου και βγήκε αρνητικό. Δευτέρα ξαναεκανα και βγήκε αχνο θετικο..πήγα αμέσως για χοριακη η οποία ήταν δυστυχώς μόνο 18.6

Πεμπτη ξαναεκανα και ήταν 120..στον υπέρηχο είδαμε απλά ένα παχύ ενδομητριο. .Είχα μια αποβολή στο παρελθόν και τρέμω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα σε όλο το forum! :)

Με λένε Νικολέτα, και μεγαλώνω 2 πανέμορφα αγγελούδια, τον Ιωάννη και την Κωνσταντίνα στην Θεσσαλονίκη!

 

Φιλάκια σε όλες τις μαμάδες και τους μπαμπάδες του forum!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες/ους! Είμαι η Κατερίνα και έχω ένα αγοράκι 20 μηνών και ένα άλλο στην κοιλιά 18 εβδομάδων. Θα ήθελα λίγη βοήθεια από το φόρουμ γιατί θηλάζω ακόμα αλλά έχω φοβερούς πόνους στο στήθος και μου είναι μαρτύριο πια...Δεν ξέρω σε ποιο νήμα πρέπει να απευθυνθώ, όποτε σας λέω το πρόβλημα με το καλημέρα σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας, είμαι νέα στο forum αν και σας διαβάζω λαθραία εδώ και αρκετούς μήνες. Είμαι μία μαμά 41 ετών με ένα 10χρονο, πολυαγαπημένο γιο, αυτά για να γνωριστούμε. Προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι περίπου εδώ και ένα χρόνο, με όχι και τόσο μεγάλη επιτυχία, δυστυχώς. Όλους αυτούς τους μήνες είστε η παρηγοριά μου γιατί έχω φρικάρει με τα φανταστικά συμπτώματα εγκυμοσύνης και με τα αρνητικά τεστ. Αυτό που παρατήρησα, για να πάμε τώρα στο προκείμενο, διαφορετικό αυτό τον μήνα, είναι ότι τα υγρά σαν μύξα (συγνώμη) έχουν συνεχιστεί αρκετές μέρες από την αρχική μέρα που φάνηκαν και είναι μάλλον η μέρα (-+1) της ωορρηξίας και επιπλέον έχω περίεργα τραβήγματα και πονάκια χαμηλά αριστερά και δεξιά. Προσπάθειες έγιναν (2) αυτές τις ημέρες με προηγούμενη περίοδο στις 17-2 και κύκλο περίπου 28 ημερών (-+2). πιστεύεται οτι υπάρχει περίπτωση κάτι να δείχνουν;;; Είχε καμία σας παρόμοια συμπτώματα;;; Σας ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, είμαι νέα στο forum αν και σας διαβάζω λαθραία εδώ και αρκετούς μήνες. Είμαι μία μαμά 41 ετών με ένα 10χρονο, πολυαγαπημένο γιο, αυτά για να γνωριστούμε. Προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι περίπου εδώ και ένα χρόνο, με όχι και τόσο μεγάλη επιτυχία, δυστυχώς. Όλους αυτούς τους μήνες είστε η παρηγοριά μου γιατί έχω φρικάρει με τα φανταστικά συμπτώματα εγκυμοσύνης και με τα αρνητικά τεστ. Αυτό που παρατήρησα, για να πάμε τώρα στο προκείμενο, διαφορετικό αυτό τον μήνα, είναι ότι τα υγρά σαν μύξα (συγνώμη) έχουν συνεχιστεί αρκετές μέρες από την αρχική μέρα που φάνηκαν και είναι μάλλον η μέρα (-+1) της ωορρηξίας και επιπλέον έχω περίεργα τραβήγματα και πονάκια χαμηλά αριστερά και δεξιά. Προσπάθειες έγιναν (2) αυτές τις ημέρες με προηγούμενη περίοδο στις 17-2 και κύκλο περίπου 28 ημερών (-+2). πιστεύεται οτι υπάρχει περίπτωση κάτι να δείχνουν;;; Είχε καμία σας παρόμοια συμπτώματα;;; Σας ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

 

Να σου πω απο τα υγρα δεν βγαζεις ασφαλες συμπερασμα μπορει να ειναι κ τυχαιο ετσι κ αλλιως πριν την περιοδο παντα υπαρχουν υγρα αλλοτε περισσοτερα αλλοτε λιγοτερα αναλογα τον καθε κυκλο. Περιμενεις απλα υπομονετικα την καθηστερηση. Κ καλο ειναι αν δεν εισαι τωρα εγκυος να κανεις εξετασεις οταν ερθει η περιοδος σου ενας χρονος ειναι μεγαλο διαστημα αν το θελετε πολυ μηπως κανετε καμια παρακολουθηση ωορηξιας με προγραματτισμενες επαφες για καλητερα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την τόσο σύντομη απάντηση, ninaki80. Έχω κάνει εξετάσεις, δεν έχω κάποιο πρόβλημα, όμως η αλήθεια είναι οτι λόγω ηλικίας είναι λίγο δύσκολο να συλλάβω, χρειάζεται περισσότερες προσπάθειες από το κανονικό και ίσως έχεις δίκιο οτι θα πρέπει να παρακολουθήσω με γιατρό την ωορρηξία μου. ΄Ισως φταίει και το άγχος μου..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την τόσο σύντομη απάντηση, ninaki80. Έχω κάνει εξετάσεις, δεν έχω κάποιο πρόβλημα, όμως η αλήθεια είναι οτι λόγω ηλικίας είναι λίγο δύσκολο να συλλάβω, χρειάζεται περισσότερες προσπάθειες από το κανονικό και ίσως έχεις δίκιο οτι θα πρέπει να παρακολουθήσω με γιατρό την ωορρηξία μου. ΄Ισως φταίει και το άγχος μου..

 

Ανχος δεν χρειαζετε να εχεις αφου τα εχεις καταφερει μια φορα μπορεις κ ξανα απλα σε αυτη την ηλικια θελει λιγο πιο προγραμματισμο το θεμα αυτο ειναι ολο κ ολο θελει λιγο βοηθεια κ τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα! Χαιρομαι που μπηκα στην παρεα σας!

Σας διαβαζω καιρο, αλλα πρωτη φορα γραφω σε φορουμ γενικα, και δεν ξερω ακριβως τι γινεται με τα θεματα και τις ενοτητες...ελπιζω να την βρω την ακρη! Θα τα λεμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας και καλως σας βρηκα αν και ειχα εγγραφη απο παλια δεν ημουν ενεργο μελος.Θα ηθελα να ευχηθω σε ολες τις γυναικες που προσπαθουν για το πολυποθητο θαυμα της ζωης να γινει συντομα πραγματικοτητα και να κρατησουν υγιεστατα μωρακια στην αγκαλια τους οσες διανυουν την εγκυμοσυνη τους να ειναι ηρεμη και καλη διχως προβληματα.Αισιοδοξια Πιστη δυναμη υπομονη και κουραγιο ολες θα ανταμοιφθουμε αργα η γρηγορα.Η δικη μου ιστορια 5 αποτυχημενες προσπαθειες εξωσωματικης και 3 σπερματεγχυσεις απο γνωστο γιατρο και το λεω αυτο διοτι πρεπει να ψαχνουμε πολυ καλα το γιατρο τον οποιο θα επιλεξουμε και στον οποιο θα καταληξουμε μαζι του για να ξεκινησουμε τις προσπαθειες μας και να μην κρινουμε μονο απο την διαφημιση η τον ονομα που εχει εγω παντως καηκα απο τετοιους δεν θελλω να τους παρω ολους στο λαιμο μου υπαρχουν και εξαιρεσεις τεσπα να μην χρονοβορω εχω αλλαξει γιατρο και ψυχολογια ξεκινησα εξετασεις οι οποιες δεν ειχαν γινει ποτε και ηταν αιτιες για την αποτυχια των προσπαθειων μου.Ειμαι ακομη σε φαση εξετασεων για να συνεχισω στην επομενη μου προσπαθεια.Σας ευχομαι οτι καλυτερο:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας ειμαι καινουργια κ θα ηθελα να ρωτησω κατι κ αν ξερει κανεις να μου πει.γινετε να μεινεις εκγυος απο λιγα σπερματα στον κολπο αλλα οχι πολυ βαθια ομως κ ειμαι κοντα στις γονιμες μερες μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Είμαι η Τίνα, μητέρα της μικρής Σοφίας, 15 μηνών και φανατική αναγνώστρια του forum εδώ και 20 και πλέον μήνες! Επιτέλους, έκανα το βήμα αποστολής του πρώτου μου μηνύματος, με το οποίο θέλω να ευχαριστήσω τα αγαπητά μέλη και την ομάδα υποστήριξης θηλασμού, χάρη στα οποία ΚΑΙ ΜΟΝΟ κατάφερα να θηλάσω για 14 μήνες . Σύντομα θα γράψω αναλυτικά την ιστορία μου στο κατάλληλο topic.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Tζινααα καλημέρα, απ'όσο ξέρω είναι πολύ σπάνιες οι περιπτώσεις να συμβεί κάτι τέτοιο. Αν είσαι σίγουρη ότι δεν ήταν απρόσεχτος είναι όλα οk. Αν πάλι αναφέρεσαι σε προεκσπερματικα υγρά τότε είναι πολύ δύσκολο και δεν χρειάζεται να ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν καπως απροσεκτος εχει γινει κανα δυο τρεις φορες κ ειμαι σε γονιμες μερες....

Λετε να εχει γινει κατι?

Δεν προλαβε να τραβιχτει..

 

Αυτο το λενε "προσπαθω να κανω παιδι". Ναι, φυσικα και μπορει να εισαι εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...