Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα. Είμαι ο Δημήτρης και είμαι 33,5 ετών με ένα κοριτσάκι 4 ετών.

 

Καλώς ήρθες Δημήτρη!!!!!!!!

πολύ χαίρομαι όταν βλέπω και μπαμπάδες στο φόρουμ και ψάχνονται για το πώς θα γίνουν καλύτεροι γονείς!!! Μπράβο!!!

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παλεύω καθημερινά και δεν θέλω να χάνω τίποτα από την πρώτη μέρα που γεννήθηκε η κόρη μου.

Όσο μπορώ θα βοηθήσω και εγώ αλλά θα μάθω κι όλας.

Από ότι είδα οι πιο πολλοί χρήστες εδώ μέσα είναι μαμάδες, επομένως παρακαλώ φερθείτε μου με επιείκεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Ειμαι η Μαριαννα και ειμαι 23 ετων(ναι ναι!)..προσφατα παντρευτητα και δεν εχω γινει ακομα μανουλα αλλα το θελω οσο τιποτα στο κοσμο! :D Με προβληματιζει το γεγονος οτι νομιζω οτι πρεπει να γινουν καποιες εξετασεις πρωτα αλλα δεν γνωριζω ακριβως ποιες διοτι αλλαζω συχνα γυναικολογο επειδη δεν εχω νιωσει ποτε ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και καλώς σας βρήκα !!!

Ονομάζομαι Μαρία είμαι 28 χρονών και είμαι μαμά μιας ζουζουνιτσας όπου θα κλείσει σε δυο μήνες και κάτι ψιλά τα 6της , ελπίζουμε πως σε 8 μήνες αν όλα πάνε καλά θα έχουμε και άλλο ένα ζουζούνι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Ειμαι η Μαριαννα και ειμαι 23 ετων(ναι ναι!)..προσφατα παντρευτητα και δεν εχω γινει ακομα μανουλα αλλα το θελω οσο τιποτα στο κοσμο! :D Με προβληματιζει το γεγονος οτι νομιζω οτι πρεπει να γινουν καποιες εξετασεις πρωτα αλλα δεν γνωριζω ακριβως ποιες διοτι αλλαζω συχνα γυναικολογο επειδη δεν εχω νιωσει ποτε ανετα.

κοριτσακι μου να ζησετε να ειστε παντα ευτυχισμενη κ συντομα θα ερθει το μπεμπακι σας εγω ειχα την ατυχια να εχω μια πολυ ασχημη εγκυμοσυνη,,αλλα την τυχη να εχω εναν ανθρωπο διπλα μου που πρωτα εχει αυτην την ιδιοτητα κ επειτα ενος πολυ καλου γιατρου με σωστη καταρτηση....μου εβγαλε μια εγκυμοσυνη επικυνδυνη,,,παντα με το χαμογελο παντα με τον καλο τον λογο το αγχος το κρατουσε παντα για τον εαυτο του ,ποτε δεν μου το περναγε,να φανταστεις οτι μπηκα στα 37 κ τον εχω απο 21 ετους ,ειναι ο φυλακας αγγελος μου...βεβαια το θεμα του γιατρου ειναι θεμα υποκειμενικο..αυτοσ που για εμενα ειναι θεος εσενα μπορει να μην σου αρεσει...αυτο θα το κρινεις εσυ αν θελεις να τον επισκευτεις ειναι στον πειραια στο αγαλμα τησ μητερας.. στειλε μου μην κ θα σου πω..τωρα οσων αφορα τησ εξετασεις,,,, καθε μηνα θα θελεις εξετασεις αιματος ουρια ,ζαχαρο σιδηρο κτλ.θα περνεισ συμπληρωματα σιδηρο, φιλικο οξυ,μαγνησιο,ασβεστιο. κ ξεκιναμε βασικες εξετασεις απο καλιεργεια κολπικου υγρου κ αιματολογικο ελεγχο,, απο αυχενικη διαφανεια σε συνδιασμο με αιματολογικη PAPP A α) τριμηνου μετα κυστικη ινωση,,,καθε μηνα τον υπερηχο σου να βλεπετε το μωρακι κ την αναπτυξη του..μετα 2 τριμηνο β επιπεδουκ καμπυλη ζαχαρου κατοπιν doppler sto 3 τριμηνο( σε καθε γυναικα βεβαια πικυλουν οι εξετασεις αναλογα κ με την περιπτωση εγω εκανα κ αμνυοπαρακεντιση λογω ηλικιας.).μην σου φαινοντε πολλες περναει τοσο χαρουμενα ο καιρος που ολλα αυτα σου φαινοντε παιχνιδακι..αντε με το καλο κ οτι θελησεις εδω ειμαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα και καλώς σας βρήκα !!!

Ονομάζομαι Μαρία είμαι 28 χρονών και είμαι μαμά μιας ζουζουνιτσας όπου θα κλείσει σε δυο μήνες και κάτι ψιλά τα 6της , ελπίζουμε πως σε 8 μήνες αν όλα πάνε καλά θα έχουμε και άλλο ένα ζουζούνι!!!

τετοια να διαβαζω κ να χαιρομαι αντε κοριτσι μου με το καλο κ ολα θα πανε καλα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις μανουλες !αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα.ειμαι η χρυσανθη ,25 χρ.γυμναστρια,κατοικος ρεθυμνου .περιμενουμε το πρωτο μας παιδακι,την κορουλα μας,στις 4 οκτωβρη μπαινω στον μηνα μου και δεν βλεπω την ωρα να δω τα ματια αυτης της μικρης σκανταλιαρας που παιζει με τα οργανα και τα κοκκαλακια μου!και που εμενα αυτο φυσικα σαρεσει!θα τα λεμε να εχετε ολες γερα παιδακια και οι εγκυμονουσες μια εγκυμοσυνη χαρμα!

αντε κοριτσια ολεσ οι μανουλεσ του κοσμου με το καλο....

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Ειμαι πολυ χαρούμενη που θα μπορούμε να μιλάμε.

Με λένε Ιουλιανή ,είμαι 34 ετών και η κοιλίτσα είναι 22 εβδομάδων.Αύριο πάω για β επιπέδου στο Ρέα και έχω μεγάλη αγωνία!!!΄

Ελπίζω στα καλύτερα για όλες μας

με το καλο κοριτσι μου κ οταν πηγαινεις να μου τους φιλας ολους εκει γεννησα πριν 5 μηνες κ τους θυμαμαι ολους με αγαπη,, απο τον φυλακα στην εισοδο την νοσηλευτρια ,τους γιατρους της εντατικης μοναδας που με τοσο αγαπη κ τρυφεροτητα μας αντιμετωπισαν..μιας κ εμεις δεν ειμασταν κ πολυ τυχεροι.....

Link to comment
Share on other sites

τετοια να διαβαζω κ να χαιρομαι αντε κοριτσι μου με το καλο κ ολα θα πανε καλα...

 

 

 

Ευχαριτω πολυ !!!!!! :-D:grin::-D

 

 

 

Δευτέρα θα κάνω την δεύτερη χοριακη να δούμε που βρισκόμαστε ... Η πρώτη έγινε στις 15/9, ακριβώς στις 28 μέρες (χωρίς καθυστέρηση ουσιαστικά) γιατί με έτρωγε η περιέργεια και η αγωνία μιας και τον προηγούμενο μήνα είχα μια ατυχία .. το αποτέλεσμα ήταν 180. Αναμένω λοιπόν την Δευτέρα !!!!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα ειμαι η Ευη ,εχω δυο παιδια και θα ηθελα να περιμενω το τριτο.Εχω 8 μερες καθυστερηση δυστυχως ομως η χοριακη ειναι αρνητικη.Εχω πολλα συμπτωματα εκτος απο το στηθος που ομως ξερω οτι μπορει να ειναι κ περιοδου.Σημερα ειδα και σταγονες καφε που ιπως προμηνυουν περιοδο.Ειμαι απλα αισιοδοξη γιατι η συλληψη του γιου μου εγινε την 26 μερα με κυκλο 28.Τωρα εχω σταθερο κυκλο26 ημερων 1 -2 μερες πανω κατω.Να πω την αληθεια εχω αρχισει να ανησυχω γιατι αν δεν ειμαι εγκυος τι αλλο μπορει να συμβαινει?Ειμαι 41 ετων λετε να μπαινω σε κλιμακτηριο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα. Είμαι ο Δημήτρης και είμαι 33,5 ετών με ένα κοριτσάκι 4 ετών.

 

καλησπερα!μπαμπαδες στο φορουμ:shock::-Pτελειο!σε τιμαει!θα εισαι καλος μπαμπας!να ναι γερο το κοριτσακι σου!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Ειμαι η Μαριαννα και ειμαι 23 ετων(ναι ναι!)..προσφατα παντρευτητα και δεν εχω γινει ακομα μανουλα αλλα το θελω οσο τιποτα στο κοσμο! :D Με προβληματιζει το γεγονος οτι νομιζω οτι πρεπει να γινουν καποιες εξετασεις πρωτα αλλα δεν γνωριζω ακριβως ποιες διοτι αλλαζω συχνα γυναικολογο επειδη δεν εχω νιωσει ποτε ανετα.

 

γεια σου μαριαννα!αρχικα να ζησετε!οι εξετασεις δεν ειναι τιποτα περιπλοκο ειναι καθαρα τυπικο και καναμε ολες φανταζομαι!μην σε αγχωνει καθολου το θεμα.οσο για τον γιατρο παρε τον χρονο σου και βρες τον καλυτερο για σενα .ειναι πολυ συμαντηκο.εγω ειμαι 25 και σε ενα μηνα περιμενω την κορουλα μου.σου το ευχομαι ολοψυχα.η κατασταση ειναι "ολα τα λευτα"!!!!:P

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι η Ευη ,εχω δυο παιδια και θα ηθελα να περιμενω το τριτο.Εχω 8 μερες καθυστερηση δυστυχως ομως η χοριακη ειναι αρνητικη.Εχω πολλα συμπτωματα εκτος απο το στηθος που ομως ξερω οτι μπορει να ειναι κ περιοδου.Σημερα ειδα και σταγονες καφε που ιπως προμηνυουν περιοδο.Ειμαι απλα αισιοδοξη γιατι η συλληψη του γιου μου εγινε την 26 μερα με κυκλο 28.Τωρα εχω σταθερο κυκλο26 ημερων 1 -2 μερες πανω κατω.Να πω την αληθεια εχω αρχισει να ανησυχω γιατι αν δεν ειμαι εγκυος τι αλλο μπορει να συμβαινει?Ειμαι 41 ετων λετε να μπαινω σε κλιμακτηριο?

 

αφου θες και τριτο θα στο στειλει ο Θεουλης!κλιμακτηριο????με τιποτα!δεν το πιστευω .εισαι πολυ μικρη ακομα και τριτο και τεταρτο κανεις αμα θες!με το καλο!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ... ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤH ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΕΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ..ΜΕ ΛΕΝΕ ΣΩΤΗΡΙΑ ΕΙΜΑΙ 27 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΛΙΣ 5,5 ΜΗΝΩΝ .. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ... ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ :P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

ΦΥΣΙΚΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!! ΤΙ ΦΥΛΟ ΕΙΝΑΙ Η <ΚΟΙΛΙΤΣΑ>??

 

Μας είχαν πει στην αυχενική οτι ίσως να ήταν αγόρι και εγω είχα πειστεί! Τελικά είναι μια μικρή ,γλυκιά και ήσυχη κυρία!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΦΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ.....:P:p:p

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ !!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!ειμαι κι εγω καινουργια στο forum και σχεδον καινουργια μαμα :-) έχω ένα κοριτσάκι 16 μηνων που έχει γίνει πλέον το μόνο μου ενδιαφέρον. χαιρομαι που θα τα λέμε γιατι πραγματικά εχω πολλάάάάάά που θέλω να μοιραστώ

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...