Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ 34 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ 2 ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΗΣ ΔΑΝΑΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 14 ΚΑΙ 6 ΑΝΤΟΙΣΤΙΧΑ ΑΛΛΑ ΣΕ 7ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ 3ΠΑΙΔΙΩΝ..ΒΕΒΑΙΑ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΚΟΙΝΩΣΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ....ΧΑΡΗΚΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια!!ειμαι νεο μελος και ονομαζομαι ρενια ειμαι 34 χρονων και ακομα δεν εχω γινει μαμα αλλα θελω να ελπιζω οτι αμεσα θα μου συμβει και εμενα.μηπως ξερετε πωσ μπορω να μαθω αν ειμαι εγκυος πριν την περιοδο?

Link to comment
Share on other sites

καλωσορισες! αν εχουν περασει τουλαχιστον 10 μερες απο την πιθανη συλληψη , μπορεις να κανεις χοριακη.ανιχνευει εγκυμοσυνη ακομη και στην αρχη αλλα προσεξε αρχιζει να αυξανεται μετα τη 10η μερα. εσενα ειναι τοσες οπως το υπολογιζεις?

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Η ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 8 ΜΗΝΩΝ ,ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ,ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗ ΕΠΑΘΑ ΧΟΛΟΣΤΑΣΗ ΚΥΗΣΕΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΝΟΣΟ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!Κ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΟΛΟΘΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ!!!!

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ!!Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ<ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ> Κ Η ΕΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΛΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ 31/08 ΕΙΧΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ.ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ 15/08 Κ ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ Κ ΠΟΛΛΑ ΚΟΛΠΙΚΑ ΥΓΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Β ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΜΟΘ ΕΙΠΕ ΕΛΑ Κ ΤΩΡΑ<ΧΘΕΣ>6η ΜΕΡΑ!

ΛΕΩ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΑΦΗΣ!

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ!Κ ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΣΑ Κ ΑΠΟ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!

Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΔΟΤΗ ΣΤΟ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ!ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΑΝ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΩΣ ΤΙΣ 15 ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΓΟΜΑΙ!ΑΝΧΩΘΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας αν και σας διαβάζω πολύ καιρό!

Το όνομά μου είναι Λία και είμαι φρεσκοπαντρεμένη! Στις 21-06-2011 είχαμε παλλίνδρομη στο 8 εβδομάδων μωράκι μας και τώρα ξαναπροσπαθούμε! Όταν είχα την παλλίνδρομη είχα πάρει πολύ δύναμη και κουράγιο όταν σας διάβαζα! Τώρα όμως που αρχίσαμε τις προσπάθειες (και με το ελεύθερο του γιατρού πια, χαχαχχα!!) ενιωσα πολύ μεγάλη ανάγκη να μιλήσω με εσάς που καταλαβαινόμαστε!!!

Εύχομαι στις νέες μανούλες με το καλό τα μωράκια τους και σε όσες προσπαθούμε, τα Χριστούγεννα να μας βρουν με μια κοιλιά μέχρι απέναντι!! Πρώτα να στρίβει η κοιλιά μας και μετά εμείς!!!

Φιλιά σε όλες!!!

 

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολες.ειμαι και εγω νεα στο φορουμ αν και σασ διαβαζω καιρο. ειμαι μελλουσα μαμα ,διανυω το 3ο μηνα τησ εγκυμοσυνης και ειπα να μπω στη παρεα σας!!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!!ειμαι νεο μελος και ονομαζομαι ρενια ειμαι 34 χρονων και ακομα δεν εχω γινει μαμα αλλα θελω να ελπιζω οτι αμεσα θα μου συμβει και εμενα.μηπως ξερετε πωσ μπορω να μαθω αν ειμαι εγκυος πριν την περιοδο?

καλησπερα και σημερα!!μηπως μπορει να μου πει καποια τη γνωμη της γιατι οσο πλησιαζουν οι μερες να αδιαθετησω με πιανει αγωνια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα melissanthi!ας γινω πιο αναλυτικη!τελευταια περιοδο ειχα στις 20 αυγουστου και απο εκει και υστερα εχουν βρεθει αρκετες φορες με τον ανδρα μου!αυτο που ρωταω ειναι αν μπορω να μαθω ειναι αν ειμαι εγκυος νωριτερα ή πρεπει να περιμενω να δω αν αδιαθετησω??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα melissanthi!ας γινω πιο αναλυτικη!τελευταια περιοδο ειχα στις 20 αυγουστου και απο εκει και υστερα εχουν βρεθει αρκετες φορες με τον ανδρα μου!αυτο που ρωταω ειναι αν μπορω να μαθω ειναι αν ειμαι εγκυος νωριτερα ή πρεπει να περιμενω να δω αν αδιαθετησω??

 

εμενα η γνωμη μου ειναι να περιμενεις περιπου ως 20 σεπτεμβριου και μετα να κανεις αρχικα ενα τεστ ουρων για εγκυμοσυνη σε ενα μικροβιολογικο ιατρειο να δεισ αν ειναι θετικο.θα σου ελεγα να κανεις β χοριακη γοναδοτροπινη αλλα δε νομιζω οτι θα δειξει αν εισαι εστω και 2 εβδομαδων.ελπιζω να σε κατατοπισα λιγακι....!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα ειμαι η αλικη και ειμαι 28χρονων εχω μια κορουλα την μυρτω 9χρ.και προσπαθω για δευτερο παιδακι εδω και 7μηνες!!!Θα χαρω πολυ να τα λεμε.

ehgum7.png
Link to comment
Share on other sites

:confused:γεια σας ειμαι 23 χρονων και ειμαι αρραβωνιασμενη 2 χρονια.χρειαζομαι λιγο βοηθεια τον προηγουμενο μηνα ειχα 3 μερες περιοδο ενω συνηθως εχω 5 εχω θυρεοειδη και κανω τακτικα εξετασεις και παιρνω θυρορμονη αυτον τον μηνα η περιοδος ηταν να ερθει 7/9 και ειναι τακτικη εκει που παραξενευτηκα ηταν οτι το στηθος ενω πρηζονταν 6 μερες νωριτερα τωρα πρηστηκε στις 8/9 ελαχιστα και η περιοδος αφαντη ακομα εν το μεταξυ στη δουλεια τις 3 τελευταιες μερες νιωθω κουρασμενη και νιωθω μια θολουρα......λετε να περιμενω μωρακι???:confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...