Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

Καλημέρα!!! Καινούρια κ εγώ στο χώρο αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό. Έχω κάποιες απορίες που ίσως να μπορείτε να με βοηθήσετε. Μετά από θεραπεία με serpafar και 1 ένεση pregnyl έκανα ωορηξία στις 7/7. Είχαμε αρκετές επαφές εκείνη τη μέρα (όπως είχε πει κ ο γιατρός) και στις 10/7 ενώ ήμουν στη δουλειά με έπιασαν πόνοι χαμηλά (προς τα αριστερά περισσότερο) κ ο γιατρός στη δουλειά με έστειλε στο νοσοκομείο λόγω ιστορικού. Εκεί μου έκαναν μια χοριακή (αν κ ήμουν σίγουρη ότι δεν θα έδειχνε κάτι) η οποία βγήκε 15,96. Στην αναρρωτική που μου έγραψαν αναφέρουν αρχόμενη κύηση. Φυσικά ενημέρωσα το γιατρό μου κ θα ξανακάνω τη χωριακή την άλλη εβδομάδα. Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία?? Δεν ενθουσιάζομαι ακόμα, αν κ προσπαθούμε αρκετό καιρό, γιατί μπορεί να μου 'ρθει κεραμύδα απ' το πουθενά. Ευχαριστώ που με ακούσατε!!! :))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα και απο μένα,

Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα στην πιό δύσκολη περίοδο της ζωής μου.

Με βασανίζει το θέμα της υπογονιμότητας αλλά από ότι βλέπω όχι μόνο εμένα. Κάποια στιγμή θα σας μιλήσω και γώ γι'αυτό και θα ζητήσω την ψυχολογική σας υποστήριξη που βλέπω οτι είναι ΜΕΓΑΛΗ. :eek:

Νά'στε όλες καλά ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα ειμαι κι εγω καινουργια αλλα διαβαζω καιρο θεματα διαφορα και συζητησεις σας.εχω ενα κοριτσι 2 χρονων και διεγνωσε η χρουσου παιδοοφθαλμιατρος ocular motor apraxia, αυτος και ο λογος που εκανα εγγραφη, αν καποια μητερα εχει αντιστοιχο θεμα με το παιδακι της θα ηθελα να μιλησουμε να μαθω και να πω κι εγω οτιδηποτε γνωριζουμε και μπορουμε να βοηθησουμε η μια την αλλη ωστε να διευκοληνουμε κι εμεις τα παιδια μας στην καθημερινοτητα τους. ευχαριστω!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Καλώς σας βρήκα! Ελπίζω να μου φέρετε γούρι στη προσπάθειά μου να γίνω μανούλα! Προσπαθούμε τα τελευταία 3 χρόνια... Άτιμη ανεξήγητη υπογονιμότητα...! :)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!ΤΟ SITE ΣΑΣ ΦΕΡΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΥΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ!!ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ 1 ΓΙΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 3 ΕΤΏΝ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!

Με λένε Δήμητρα και γέννησα στις 11/03/2011 δυο δίδυμα αγοράκια πρόωρα στην 34η εβδομάσα, ταλαιπωρήθηκα πολύ κι εκείνα τα ίδιο αλλά τώρα όλα καλά! Είναι αισίως τεσσάρων μηνών και δώδεκα ημερών, μοιάζουν καταπληκτικά με μικρές διαφορές και είναι τρισχαριτωμένα, γκρινιάζουν όμως πολύ και εγώ είμαι μόνη μου ,χωρίς καμμιά βοήθεια δυστυχώς! Είναι πολλά αυτά που θέλω να γράψω αλλά δεν θέλω να γίνω κουραστική , θα τα λέμε απο δω και ελπίζω να μου κρατήσετε καλή παρέα και εγώ με τη σειρά μου να βοηθήσω όταν με χρειαστείτε με την λιγοστή εμπειρία μου σαν νέα μαμά. :P

 

Αυτά προς το παρόν... ευχαριστώ και χάρηκα που έγινα μέλος!

Link to comment
Share on other sites

Να τους χαιρεσαι nenapant!!! ένα αγοράκι έχεις? ειναι ζωηρός? εμένα με έχουν τρελλάνει! το μονο καλο ειναι οτι κοιμουνται καλά το βραδυ και την ημερα και μπορω και κανω καμμια δουλεια... αστα! ποσο μηνων ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι η Ελένη έχω ένα κοριτσάκι είναι 6 μηνών και 12 ημερών, το forum με έχει βοηθήσει αρκετές φορές ως καινούργια μαμά με πολλές απορίες!!Και είπα να γίνω μέλος στην ωραία σας παρέα!

oEFYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σας,είμαι νέα στο forum και περιμένω και γω το πρώτο μου νινάκι.:-)

Καλησπέρα, σου εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν. Πότε με το καλό γεννάς; Εγώ περίπου 17-1-2012:lol::lol: και είναι και για μένα το πρώτο μωράκι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σου εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν. Πότε με το καλό γεννάς; Εγώ περίπου 17-1-2012:lol::lol: και είναι και για μένα το πρώτο μωράκι

 

Καλημέρα, εγώ γεννάω περίπου στις 04-11-2011 και ανυπομονώ να έρθει η στιγμή να δω το μικρούλι. Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και μια καλή γέννα.:-)

cwxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!! ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΛΛΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ! ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ. ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ? ΤΗΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ? ΤΙ ΛΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια αγγελικη! ειναι τελεια που θα εισαι συντομα μαμα! ευχομαι να πανε ολα καλα! να κοιμασαι τωρα που εχεις τον χρονο γιατι μετα με το μωρακι δυσκολα τα πραγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Λέγομαι Βάσω είμαι νέα μαμά και οσα εχω διαβάσει μεχρι τώρα στο forum με έχουν βοηθήσει πααααρα πολυ!

fDMup3.png

 

Τα μυαλά,όπως και τα αλεξίπτωτα,λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Σας διαβάζω καιρό, και έχω βοηθηθεί πολύ από την όμορφη παρεούλα σας.Είμαι 31 χρονών. Μετά από πολύ κόπο και πολλά προβλήματα (σεμίνωμα ο σύζυγος, ζαχαρώδη διαβήτη εγώ, πολύποδα στην μήτρα, 3 σπερματεγχύσεις και 2 εξωσωματικές) αυτή την στιγμή είμαι έγκυος σε δίδυμη κύηση στην 21η εβδομάδα. Μέχρι εχθές πετούσα στα συννεφα... Εκανα ονειρα.... Ελεγα και ξαναέλεγα ότι ήρθε το πολυπόθητο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Εχθές έκανα την Β' Επιπέδου και εμφανίστηκε ενα προβλημα. Καλυτερα ομως να το γραψω σε μια απο τις σχετικές υποενότητες του forum, μήπως μπορέσει καποια και μου πει την γνωμη της ή αν πέρασε κάτι αναλογο.....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...