Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα.Εμένα μου κόστισε γύρω στα 2000 η εξωσωματική πριν από πέντε χρόνια σε ιδιωτικό κέντρο στη Αθήνα.Επίσης 500 η συμμετοχή στα φάρμακα και 500 ο γιατρός για την εννιάμηνη παρακολούθηση της εγκυμοσύνης.Γέννησα στο δημόσιο οπότε δε γνωρίζω το κόστος της γέννας.Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera k apo mena.Vrika to site sas psaxnontas informations gia paidia..Einai i proti mou dimosieusi..To onoma mou einai Klaus,eimai apo ti Germania kai exoume metakomisei edo kai 1 xrono me ti ginaika mou stin Ellada gia kapoies douleies.Exo ena gio 10minwn.Auta apo emena,elpizo na epikoinonoume apo edo giati den exoyme kai pollous filous stin Ellada.Akoma.

 

Sas euxaristo.

 

Tscüss! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες τις μανούλες!Είμαι και εγώ καινούργια στο φόρουμ,αν και διαβάζω καιρό τώρα όλες τις χαρές,τις ανησυχίες και τις απόψεις σας.Με λένε Μάρα και έχω δυο υπέροχες κορούλες,τη Μαρίλια 6 ετών και τη Γεωργία 4 ετών.Είμαι πολύ χαρούμενη που είμαι πια μέλος της παρέας σας.:D:D:D

[/url]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους! Χαίρομαι πολύ που μπαίνω στην παρέα. Με λένε Μαρία και έχω δυο υπέροχα κοριτσάκια 3,5 χρονών και 6,5 μηνών. Είναι γλύκες αλλά και πολύ ζωηρές, δεν δουλεύω κι έτσι τις χαίρομαι κάθε μέρα όλη μέρα!!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ. Είμαι νέο μέλος, αν και εχω ηδη μαθει πολλά απο αυτό αφού πέρασα τους 9 μήνες με τις πολύτιμες συμβουλές σας. Τώρα που γεννηθηκε η μπέμπα μου και εγινα μαμα (στις 25/11), γράφτηκα και επίσημα. Ευχομαι καλές συζητήσεις!

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για σας μανουλες, σας διαβαζω εδω και λιγο καιρο,και αποφασισα να γραφτω, αν και νιωθω λιγο ασχημα λογω οτι τα παιδια μου ειναι μεγαλα.Ο γιος μου21 και η κορη μου 17.Παντως θα χαρω και εγω να βοηθησω λογω εμπειριας:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως την. Γιατί αισθάνεσαι άσχημα?? σίγουρα η εμπειρία σου θα μας βοηθήσει. Να χαίρεσαι τα παιδιά σου. Εγώ έχω ένα αγοράκι 26 μηνών, τον Κων/λη μου. Ελπίζω να τα λέμε. Φιλάκια

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με λενε Δημητρα,ειμαι 27 ετων,παντρεμενη εδω κ εναμιση χρονο.εχω μια υπεροχη κορουλα εξι μηνων κ την βαφτιζουμε το φεβρουαριο.ψαχνω ενα πρωτοτυπο στιχακι, οπου δεν θα αποκαλυπτεται το ονομα,κατι που να εχει σχεση με χειμωνα κατι ξεχωριστο.θα θελα να μου προτεινετε και θεμα .:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!!με λενε ευγενια,ειμαι παντρεμενη εδω και 4,5 χρονια και εχω μια κορουλα την ιωαννα που ειναι 3 ετων και κατι!!ειμαι καινουργια και εγω εδω μεσα αλλα σας διαβαζα πολυ πριν γινω μανουλα!!!

αυτα και απο μενα,να χαιρεστε ολες και ολοι τα παιδακια σας!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!!

Με λένε Βίκυ και έκανα προφίλ στο forum αυτό, συστημένη απο την ΖIMAROULIS.

Είμαι στην αρχή της πρώτης μου εγκυμοσύνης και εύχομαι να μοιραστώ μαζί σας όλη αυτή την όμορφη περίοδο της ζωής μου! :wink:

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες και σε όλους!!!

 

Είμαι καινούρια εδώ και χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι κι εγώ στην τόσο όμορφη παρέα σας!

 

Το όνομα μου ειναι Φραντζέσκα και ειίμαι η μαμά του Στάθη που ειναι 6,5 χρόνων!!!

u6JW.jpg66cGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες και μπαμπάδες του φόρουμ(και στους μέλλοντες)!Με λένε Μαρία κι έχω 2 παιδάκια.Έχω μια κόρη που είναι 5 χρονών κι ένα γιό 15 μηνών.Παρακολουθώ το φόρουμ σας εδω κι ένα χρόνο κι αν κι είχα γραφτεί εδώ και μήνες δεν τα κατάφερνα να μπω και να γράψω.Αν μπορούσε κάποιος να μου πει πως βάζετε τις φωτογραφίες και τα σχεδιαγράμματα με τα γενέθλια από κάτω θα ήμουν πολύ ευγνώμων! Επίσης θα ήθελα να σας πω οτι έχω σπουδάσει παιδαγωγός σε ι.ε.κ αν μπορώ να σας βοηθήσω σε κάτι.Χαίρομαι πολύ που θα μιλάμε!Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Πρόσφατα άλλαξα γυναικολόγο και πήγα στον Ζώη Μαργέλη που έχει ιατρείο στην Κηφησίας και στον Πειραιά. Δεν τον γνωρίζω σχεδόν καθόλου. Αν κάποια φίλη γνωρίζει τον συγκεκριμένο γιατρό παρακαλώ να μου πει την γνώμη της καθώς είμαι έγκυος και δεν ξέρω τι γίνεται....

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!ιμαι η μαμαρινα,δηλαδη η μαμα της Μαρινας!ειμαι 22 κ ακομα να καταλαβω τι σθνεβει στην ζωη μου.οπως καταλαβατε η μικρη μου ετυχε απροβλεπτα.κ προσπαθω να καω το καλυτερο οπως ολες μας!θα χαρω να μιλαω με ολες σας!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους! Διαβάζω εδώ και μήνες το forum και με έχει βοηθήσει απίστευτα σε διάφορα θέματα για τον 2 1/2 ετών γιό μου! Τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι και αποφάσισα να συμμετάσχω πιο ενεργά στην παρέα σας! Χαίρομαι πολύ που σας γνωρίζω και που θα μιλάμε!

Link to comment
Share on other sites

:roll:kalispera sas kai apo emena...:D katarxin thelo na po oti eimai poly xaroumeni giati katalava epitelous pos leitourgoun ta forum:oops:... eimai nea stin parea kai elpizo na fero tyxei alla kai na mou ferete sto thema pou me apasxolei... thelo na apoktiso moraki...kano edo kai 3 mines prospatheies me ton antra mou alla den vlepo fos:(:(.. tha mou peite oti einai poly mikro xroniko diastima gia na apelpizomai alla epairna dyo xronia antissiliptika kai tora mou exoun mpei idees sto myalo mou typou den mporo na kano paidia klp... xero pos edo tha vro katanoisi giati diavazo poly kairo tis syzitiseis xoris na exo parenvei pote....:roll:sas eyxaristo kai eyxomai se oles egymonouses miteres kai i kathe eytyxia....

Link to comment
Share on other sites

:roll:kalispera sas kai apo emena...:D katarxin thelo na po oti eimai poly xaroumeni giati katalava epitelous pos leitourgoun ta forum:oops:... eimai nea stin parea kai elpizo na fero tyxei alla kai na mou ferete sto thema pou me apasxolei... thelo na apoktiso moraki...kano edo kai 3 mines prospatheies me ton antra mou alla den vlepo fos:(:(.. tha mou peite oti einai poly mikro xroniko diastima gia na apelpizomai alla epairna dyo xronia antissiliptika kai tora mou exoun mpei idees sto myalo mou typou den mporo na kano paidia klp... xero pos edo tha vro katanoisi giati diavazo poly kairo tis syzitiseis xoris na exo parenvei pote....:roll:sas eyxaristo kai eyxomai se oles egymonouses miteres kai i kathe eytyxia....

 

γεια σου και σε σενα ''νεα'',και εγω παρακολουθουσα συζητησεις αλλα τωρα τελευταια γραφτηκα και εγω!!

πρωτον να μην αγχωνεσαι και να μην απελπιζεσαι γιατι οντως ειναι πολυ νωρις..3 μηνες ειναι λιγοι..

και εγω να σου πω την αληθεια ετσι σκεφτομουνα,ελεγα -δεν θα μπορω να κανω παιδι σιγουρα..αλλα εγω ειχα και πολυκυστικες οωθηκες και ειχα περιοδο καθε ''οποτε θυμοταν'',καθε 2 μηνες καθε 40 μερες κ.τ.λ..πηγα στο γυναικολογο μετα απο λιγο καιρο αφου παντρευτηκα και ηθελα ενα παιδακι,και μου λεει -στανταρ θα αγχωθεις,σε βλεπω..και γι αυτο απο τον επομενο μηνα πηρα χαπακια για να μου ερθει περιοδος και χαπακια για να υπολογισουμε τις μερες οωρηξιας..αλλα σταθηκα τυχερη οπως μου ειπε ο γιατρος γιατι απο τον πρωτο μηνα εμεινα εγκυος,και εχω μια κορουλα τωρα 3 ετων!!

να μην αγχωνεσαι,να χαλαρωσεις και ολα θα πανε καλα!!να εισαι σιγουρη γι αυτο!!:)

 

Link to comment
Share on other sites

glykia mou jeni-jeni se eyxaristo gia tis symvoules sou:smile:.. to thema einai pos exo ena themataki me tous gynaikologous.. exo metakomisei xilies fores kai exo allaxei 500... tora teleytaia olo leo tha pao kai olo to anavallo... ithela na se rotiso kati... ekana kati metriseis kai eida oti tha eixa woriksia apo 4 mexri ennia.. ekeines tis meres(opos kai oles tis ypoloipes xi xi!!;)) ekana oti ;eprepe..:oops: apo xthes me exei piasei enas ponos xamila stin koilia aforitos omos ton opoio eixa kai ena mina prin stis oothikes diladi... leo mporei na einai kryoma...:rolleyes: alla meta skeftomai les na einai tipote allo???????:D.. ti les kai sy.. opos vlepeis mperdeway katastasi.....:?::!:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...