Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μενα,ειμαι νεο μελος αν κ παρακολουθω συχνα τις συζητησεις σας....εχω μια απορεια κ δεν ξερω τι να κανω...εκοψα τα αντισυλλιπτικα αυτον τον μηνα κ μου ειπε ο γιατρος μου την 25η μερα απο την τελευταια περιοδο να παρω καποια χαπια για να μου ερθει χωρις καθυσρτερηση(γιατι δεν ειχα σταθερο κυκλο)αλλα στην 16η μερα ειχαμε ενα ατυχημα με το προφυλακτικο(γονιμες μερες δηλαδη)αλλα η εκσπερματωση ηταν απ'εξω...κ τωρα σκεφτομαι να εχω μεινει εγκυος η' οχι?να παρω το χαπι αυτο οπως μου χε προτινει?υπαρχει καποιο τεστ που να δειχνει απο τοσο νωρις?εχω αγχωθει κ δεν μπορω να τον βρω κ στο τηλ...

 

Να τον πάρεις τηλέφωνο μέχρι να το σηκώσει. Εγώ αυτό θα έκανα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ANYPOMONH είδαμε μεγάλη διαφορά καί στα νούμερα καί στην κατάτμιση του dna (αν και είναι ακριβή εξέταση να δεις την κατάτμιση, 170?, εμείς την κάναμε).

Το speemotrend το παραγγείλαμε κατευθείαν από την εταιρία τηλεφωνικά και κοστίζει 138? για 3μηνη θεραπεία. Μας το έστειλαν σπίτι με κούριερ χωρίς έξοδα αποστολής. Και όσες φορές χρειάστηκε να ρωτήσω διάφορα τους έβρισκα πάντα και ήταν εξυπηρετικοτατοι. Νομίζω αξίζει να τα δοκιμάσετε... Ξαναλέω βέβαια ότι εγώ είχα το αποτέλεσμα που ήθελα γι αυτό είμαι και πολύ ευχαριστημένη.

 

Υ.Γ.: και μην είσαι ανυπόμονη. Θα σου έρθει σίγουρα😘😘

 

Κοριτσια γεια και απο εμενα!Ειμαι και εγω με τον αντρα μου στις προσπαθειες για παιδακι εδω και 4μηνες...εκανε σπερματοδιαγραμμα και εδειξε λιγο χαμηλοτερη κινητικοτητα απο το οριο.Σκεφτομαι να δοκιμασουμε αυτες τις βιταμινες.Ηθελα να ρωτησω μετα απο ποσο καιρο θεραπειας εμεινες εγκυος;και η συλληψη ηταν φυσιολογικη;ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πηγα στον γιατρο και μου βρηκε ινομυωματα,το ενα απο αυτα βρισκεται στην μητρα και πρεπει να κανω αμεσα χειρουργειο...εχω ψαξει πολυ το θεμα μεσα σε μια βδομαδα πηγα σε 3 γιατρους και ειχα 3 διαφορετικες γνωμες...ο ενας λεει να κανω λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση γιαυτο που βρισκεται μεσα στην μητρα...ο αλλος λεει καισαρικη γιατι αν κανω λαπαροσκοπηση οταν θα μεινω εγκυος στον 5 μηνα υπαρχει περιπτωση να σκαση η μητρα μου σαν καρπουζι....δεν ξερω τι να κανω εχω τρελαθει...υπαρχει καποια με παρομοια περιπτωση?δεν εχω κανει παιδια ακομα...μετα απο αυτη την περιπετεια πρεπει να βαλω μπρος γιατι ειναι κατι που θα ξαναβγαλω...ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, είναι η πρώτη μου δημοσίευση αν και αρκετό καιρό σας διαβάζω... σήμερα έκανα την εγγραφή μου για να μπω κι εγώ στην παρεούλα σας. Να ευχηθώ σε όλους καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία.

Είμαι 33 χρονών και έχω μία κορούλα 16 μηνών.. Πριν λίγες μέρες δυστυχώς είχα μία αποβολή :( την 19η εβδομάδα της κυήσεως μου, έσπασαν τα νερά ξαφνικά και έκανα διαστολή και γέννησα με φυσιολογικό τοκετό..Υπάρχει κάποια κοπέλα που να το έχει περάσει αυτό και αν ναι πως το ξεπέρασατε;

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας κορίτσια! ειναι η πρώτη μου δημοσίευση μηνύματος, εύχομαι χρόνια πολλά και σύντομα γερά μωράκια στις κοιλίτσες μας!! Ειμαι 39 ετών και βρίσκομαι ήδη σε διαδικασία εξωσωματικής! καλή επιτυχία σε όλες μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια καλη χρονια ειμαι 27 χρονων... εχω 4 μερες καθυστερηση με σχεδον σταθερο κυκλο 28εως 30 ειχα αδιαθετηση 2/12/16 με 6 μερες διαρκεια ... εχω πονακια στην κοιλια στη ν μεση λιγα υγρα αλλα απο περιοδο τιποτα εκανα ενα τεστ εχθες και ενα σημερα και εινακ αρνητικα και τα δυο... εχει πρηστει η κοιλια μου και το στηθος μου εχω μικρους πονοκεφαλους και ενοχληση στο στομαχι... τι μπορει να μου συνβαινει ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!ειναι η πρώτη μου δημοσίευση στο φόρουμ αν και σας διαβάζω καιρο!στις 22/10 γέννησα με καισαρική τον πρίγκιπα μου!!και έγινα η πιο ευτυχισμένη μαμά στον κόσμο!!!!!!!

Εχω ομως ενα μικρό θεματάκι και θα ηθελα τις πολύτιμες γνώμες σας!

Θηλάζω αν και οχι αποκλειστικά. Στις 30/12 ειχα την πρώτη περίοδο μετα τον τοκετό.15ημερες μετα, ξανα εχω αίμα περιόδου....μίλησα με τον γιατρό μου, ελέγξαμε τον θυρεοειδή ο οποίος ειναι καλα και μου είπε να περιμένω να δούμε και τον επόμενο κύκλο, και φυσικά μολις τελειώσει το αίμα θα παω να με δει με υπέρηχο.

Εχει συμβεί μηπως σε καμια αλλα μανούλα;απορρυθμιστεί άραγε απο τη γεννά η περίοδος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!ειναι η πρώτη μου δημοσίευση στο φόρουμ αν και σας διαβάζω καιρο!στις 22/10 γέννησα με καισαρική τον πρίγκιπα μου!!και έγινα η πιο ευτυχισμένη μαμά στον κόσμο!!!!!!!

Εχω ομως ενα μικρό θεματάκι και θα ηθελα τις πολύτιμες γνώμες σας!

Θηλάζω αν και οχι αποκλειστικά. Στις 30/12 ειχα την πρώτη περίοδο μετα τον τοκετό.15ημερες μετα, ξανα εχω αίμα περιόδου....μίλησα με τον γιατρό μου, ελέγξαμε τον θυρεοειδή ο οποίος ειναι καλα και μου είπε να περιμένω να δούμε και τον επόμενο κύκλο, και φυσικά μολις τελειώσει το αίμα θα παω να με δει με υπέρηχο.

Εχει συμβεί μηπως σε καμια αλλα μανούλα;απορρυθμιστεί άραγε απο τη γεννά η περίοδος;

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας σε πολλές γυναίκες έρχεται πολύ νωρίς μέτα τον τοκετό και ειδικά αν δεν είναι αποκλιστικός ο θηλασμός, απλά ο οργανισμός όταν δεν παράγει πολύ γάλα έρχεται η περίοδος πολύ ποιο γρήγορα, κάποιες φορές αν αυξήσεις τον θηλασμό και τον κάνεις αποκληστικό μπορεί και να σου σταματήσει η περίοδος για αρκετό καιρό. εγω θήλαζα 13 μήνες και ή περίοδος μου ήρθε τον 9 μήνα γιατί ειχε ήδη μειωθεί το γάλα γιατί είχαμε ξεκινήσει την στερεά τροφή. Δεν είμαι γιατρός αλλά απο δική μου εμπειρία και απο αυτα που ακούω και διαβάζω είναι φυσιολογικο.

 

 

«Πίστεψε πως μπορείς, και έχεις διανύσει ήδη τη μισή διαδρομή».

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας σε πολλές γυναίκες έρχεται πολύ νωρίς μέτα τον τοκετό και ειδικά αν δεν είναι αποκλιστικός ο θηλασμός, απλά ο οργανισμός όταν δεν παράγει πολύ γάλα έρχεται η περίοδος πολύ ποιο γρήγορα, κάποιες φορές αν αυξήσεις τον θηλασμό και τον κάνεις αποκληστικό μπορεί και να σου σταματήσει η περίοδος για αρκετό καιρό. εγω θήλαζα 13 μήνες και ή περίοδος μου ήρθε τον 9 μήνα γιατί ειχε ήδη μειωθεί το γάλα γιατί είχαμε ξεκινήσει την στερεά τροφή. Δεν είμαι γιατρός αλλά απο δική μου εμπειρία και απο αυτα που ακούω και διαβάζω είναι φυσιολογικο.

 

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση!!μακαρι απλα να ειναι ορμονικό και οχι κατι παθολογικό....κ ο γιατρός μου δεν ανησύχησε ιδιαίτερα αλλα ειπαμε να με δει μολις τελειώσει το αίμα.

προσπαθώ να αυξήσω τον θηλασμό σιγα σιγα!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μόλις έκανα την εγγραφή μου και θα ήθελα να ρωτήσω καποιον/α που έχει περάσει παρόμοια περίπτωση με την δική μας. Πριν ένα χρόνο ανακαλύψαμε μετα απο επίσης ενός χρόνου προσπάθειας για απόκτηση παιδιού οτι καθυστερεί λόγω ολιγο-ασθενο-τερατοσπερμίας του συζύγου. Μετά απο χειρουργείο κιρσοκήλης και κατάψυχης ορχικού ιστού και περιμένοντας 6 μήνες μήπως δούμε αλλαγές, δεν εγινε κατι το αισθητά διαφορετικό. Ίσως μια μικρή βελτίωση. πριν 2 μήνες ξεκινήσαμε την διαδικασία της εξωσωματικής - μικρογονιμοποίησης. Εδωσα αρκετά ωάρια και τα προγνωστικά από το κέντρο ήταν καλά λογω της νεαρής ηλικίας μου και το οτι δεν αντιμετωπίζω καποιο γυναικολογικό πρόβλημα. Δυστυχώς γονιμοποιήθηκε μονο ένα ωάριο και το εμβρυάκι μπήκε σε καταψυξη. Τα υπολοιπα ωάρια μπήκαν στην καταψυξη και περιμένουν να γονιμοποιηθούν. Ο σύζυγος μου εχει δώσει 5 φορές δείγματα αλλά δεν ειναι ικανοποιητικά για γονιμοποίηση, παρόλο που κάθε φορά υπάρχει μια μικρή βελτίωση εκτός όμως της μορφολογίας που παραμένει σε υψηλό ποσοστό. Βρισκόμαστε στην αναμονή και μας είπαν οτι βρισκόμαστε σε κατηγορία υψηλού κινδύνου λόγω της πολύς άσχημης μορφολογίας του σπέρματος. Υπάρχει καποιος με παρόμοια ιστορία και αίσιο τέλος; Ευχαριστώ πολύ!!!

Επεξεργάστηκαν by rainbow23
Ασθενοσπερμία, εξωσωματική
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κι απο μενα. Ειμαι καινουρια, αν και διαβαζω αρκετο καιρο το φορουμ. Στον επομενο κυκλο μου ξεκινω τα serpafar και θα κανω την πρωτη και ελπιζω μοναδικη σπερματεγχυση. Ελπιζω να πανε ολα καλα, αν και λιιιιιιιιγο αγχωνομαι ηδη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα. Ειμαι καινουρια, αν και διαβαζω αρκετο καιρο το φορουμ. Στον επομενο κυκλο μου ξεκινω τα serpafar και θα κανω την πρωτη και ελπιζω μοναδικη σπερματεγχυση. Ελπιζω να πανε ολα καλα, αν και λιιιιιιιιγο αγχωνομαι ηδη!

 

Καλη αρχη κοριτσι ελπιζω ολα να πανε κατευχην κ σε λιγο να μας ανακοινωσεις τα θετικα αποτελεσματα!!! Το ΝΑΣ ειναι απο το μερος?

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη κοριτσι ελπιζω ολα να πανε κατευχην κ σε λιγο να μας ανακοινωσεις τα θετικα αποτελεσματα!!! Το ΝΑΣ ειναι απο το μερος?

 

Χαχα,, οχι ρε κοριτσι.. Νασσια με λενε.. :D Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.. θα σας κρατω ενημερες!

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια και εγώ, αλλά σας διαβάζω εδώ και καιρό! Είμαι σε πολύ αρχικό στάδιο εγκυμοσύνης και ψάχνω για γυναικολόγο. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια που ίσως μπορεί να μοιραστεί μαζί μου την εμπειρία της με τον μαιευτήρα γυναικολόγο κ. Γιώργο Βερυγάκη. Θα ήθελα καλώς εχόντων των πραγμάτων να γεννήσω με φ.τ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα! Γραφω γιατι εχω λιγο φρικαρει.. Οπως εχω ηδη πει, ειμαι πολυ πρωταρα σε ολα αυτα, αλλα θελω να παραθεσω την ανησυχια μου, γιατι δεν ξερω τι να κανω. Αυτον τον μηνα σκοπευω να κανω την πρωτη μου προσπαθεια με σπερματεγχυση. Υπολογιζα να μου ερθει περιοδος στις 31/1 ή στις 1/2 μιας και ο κύκλος μου δεν.ειναι απολυτα σταθερος. Μου ήρθε λίγο καφέ στις 30/1 το πρωι και μετά τιποτε. Τελειως καθαρη. Εγω περιμενω πως και πως να μου ερθει, για να ξεκινησω τα serpafar και την διαδικασια σπερματεγχυσης. Τι να κανω? Να παρω τον γιατρό μου ή θα με περάσει για καμια υστερικη? Ουφ.. Κοντευω να σκασω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα! Γραφω γιατι εχω λιγο φρικαρει.. Οπως εχω ηδη πει, ειμαι πολυ πρωταρα σε ολα αυτα, αλλα θελω να παραθεσω την ανησυχια μου, γιατι δεν ξερω τι να κανω. Αυτον τον μηνα σκοπευω να κανω την πρωτη μου προσπαθεια με σπερματεγχυση. Υπολογιζα να μου ερθει περιοδος στις 31/1 ή στις 1/2 μιας και ο κύκλος μου δεν.ειναι απολυτα σταθερος. Μου ήρθε λίγο καφέ στις 30/1 το πρωι και μετά τιποτε. Τελειως καθαρη. Εγω περιμενω πως και πως να μου ερθει, για να ξεκινησω τα serpafar και την διαδικασια σπερματεγχυσης. Τι να κανω? Να παρω τον γιατρό μου ή θα με περάσει για καμια υστερικη? Ουφ.. Κοντευω να σκασω!

 

Κανε μια χοριακη κ μετα παρε τον γιατρο. Ή εισαι εγκυος ή απο το ανχος σου εχεις μπλοκαρει το συστημα. Μου εχει συμβει κ σε μενα απο το ανχος να εχω λιγο καφε κ μετα να μην ερχετε.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...