Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα.εχει καποια απο σας βελτιωση του σπερματος με την χρηση του προφερτιλ;;;και αν ναι σε ποιο προβλημα;;περιμενω τις απαντησεις σας. :)

 

Καλημέρα mpoumpou1

Ο άντρας μου είχε πάρει το profertil αλλά δεν είδαμε κάτι σημαντικό (και δώσαμε και πολλά χρήματα). Ο καινούργιος γυναικολόγος μου μας σύστησε το spermotrend το οποίο είχε πάρα πολύ καλά αποτελέσματα και στα νούμερα αλλά και στην κατάτμιση του dna (κοστίζει λιγότερο και μας το στείλαν σπίτι από την εταιρία). Τώρα είμαι έγκυος. Σε φιλικό ζευγάρι που το συστήσαμε έμεινε έγκυος χωρίς εξωσωματική ή σπερματέγχυση. Εμείς προσωπικά μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι (γιατί βέβαια μας ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα). Σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία και να σας έρθει γρήγορα το bebe σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα mpoumpou1

Ο άντρας μου είχε πάρει το profertil αλλά δεν είδαμε κάτι σημαντικό (και δώσαμε και πολλά χρήματα). Ο καινούργιος γυναικολόγος μου μας σύστησε το spermotrend το οποίο είχε πάρα πολύ καλά αποτελέσματα και στα νούμερα αλλά και στην κατάτμιση του dna (κοστίζει λιγότερο και μας το στείλαν σπίτι από την εταιρία). Τώρα είμαι έγκυος. Σε φιλικό ζευγάρι που το συστήσαμε έμεινε έγκυος χωρίς εξωσωματική ή σπερματέγχυση. Εμείς προσωπικά μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι (γιατί βέβαια μας ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα). Σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία και να σας έρθει γρήγορα το bebe σας.

 

Καλημερα !!!!Ο αντρας μου παιρνει εδω και 6 μηνες τα profertil και ειδαμε βελτιωση αρκετη στον αριθμο αλλα οχι στη ζωτικοτητα του σπερματος.Σκεφτομαστε πλεον να τα σταματησουμε μιας και δεν ειδαμε μεχρι στιγμης εγκυμοσυνη , καθως και οτι ειναι και ακριβα .Θελουμε 100 το μηνα.Τα spermotrend δεν τα εχω ξανακουσει.Απο που τα προμηθευεστε ? ποσο κανουν ? ειδατε διαφορα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!Ο αντρας μου παιρνει εδω και 6 μηνες τα profertil και ειδαμε βελτιωση αρκετη στον αριθμο αλλα οχι στη ζωτικοτητα του σπερματος.Σκεφτομαστε πλεον να τα σταματησουμε μιας και δεν ειδαμε μεχρι στιγμης εγκυμοσυνη , καθως και οτι ειναι και ακριβα .Θελουμε 100 το μηνα.Τα spermotrend δεν τα εχω ξανακουσει.Απο που τα προμηθευεστε ? ποσο κανουν ? ειδατε διαφορα ?

 

ANYPOMONH είδαμε μεγάλη διαφορά καί στα νούμερα καί στην κατάτμιση του dna (αν και είναι ακριβή εξέταση να δεις την κατάτμιση, 170?, εμείς την κάναμε).

Το speemotrend το παραγγείλαμε κατευθείαν από την εταιρία τηλεφωνικά και κοστίζει 138? για 3μηνη θεραπεία. Μας το έστειλαν σπίτι με κούριερ χωρίς έξοδα αποστολής. Και όσες φορές χρειάστηκε να ρωτήσω διάφορα τους έβρισκα πάντα και ήταν εξυπηρετικοτατοι. Νομίζω αξίζει να τα δοκιμάσετε... Ξαναλέω βέβαια ότι εγώ είχα το αποτέλεσμα που ήθελα γι αυτό είμαι και πολύ ευχαριστημένη.

 

Υ.Γ.: και μην είσαι ανυπόμονη. Θα σου έρθει σίγουρα😘😘

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ANYPOMONH είδαμε μεγάλη διαφορά καί στα νούμερα καί στην κατάτμιση του dna (αν και είναι ακριβή εξέταση να δεις την κατάτμιση, 170?, εμείς την κάναμε).

Το speemotrend το παραγγείλαμε κατευθείαν από την εταιρία τηλεφωνικά και κοστίζει 138? για 3μηνη θεραπεία. Μας το έστειλαν σπίτι με κούριερ χωρίς έξοδα αποστολής. Και όσες φορές χρειάστηκε να ρωτήσω διάφορα τους έβρισκα πάντα και ήταν εξυπηρετικοτατοι. Νομίζω αξίζει να τα δοκιμάσετε... Ξαναλέω βέβαια ότι εγώ είχα το αποτέλεσμα που ήθελα γι αυτό είμαι και πολύ ευχαριστημένη.

 

Υ.Γ.: και μην είσαι ανυπόμονη. Θα σου έρθει σίγουρα😘😘

 

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Xristina-babis καλησπερα σ ευχαρστω πολυ κ με το καλο να ερθει ο αγγελος σας..εμεις μολις ξεκινησαμε θεραπεια profertil σε συνδυασμο με trebon..και βλεπουμε...αναμονη..

 

Καλησπέρα και καλό μήνα mpoumpou1. Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας και να σας έρθει γρήγορα και ανώδυνα το μωράκι σας;););)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας. Ονομαζομαι Γιώτα είμαι 35 και είμαι από Κύπρο. Απόκτησα ήδη 2 παιδάκια, δίδυμα, με εξωσωματική και μετά απο 4 χρόνια κατάφερα να μείνω έγκυος 2 φορές σε 9 μήνες χωρίς καμίαν βοήθεια. Πέρσυ έχασα το μωράκι, κακή σύλληψη και τώρα είμαι στην 11 εβδομάδα. Όπως όλες μας χαίρομαι αφάνταστα που βρήκα σελίδα που βα μπορώ να εκφράσω τις ανυσηχίες μου και τα συναισθήματα μου και να κάνω καινούριες συμπάσχουσες φίλες. Σας φιλώ. ΧΧ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια ! Ήρθα κ εγω στην παρεα σας e ειμαι 28 χρόνων ξεκινήσαμε τις προσπάθειες και εμεις για Αγγελούδι τωρα στην αναμονή μέχρι 26 του μηνός!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ! Ήρθα κ εγω στην παρεα σας e ειμαι 28 χρόνων ξεκινήσαμε τις προσπάθειες και εμεις για Αγγελούδι τωρα στην αναμονή μέχρι 26 του μηνός!

 

Με το καλό Ιωαννιτσα μου πολυ γρήγορα να αποκτήσεις το αγγελούδι σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κορίτσια!ειμαι καινούργια στην ομάδα κ είναι το πρώτο μου ποστ

Ειμαι 27 χρόνων και με τον άντρα μου41 χρόνων, θελουμε να αποκτήσουμε νινί. Προσπαθούμε 1,5 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα. Εκανα τις απαραιτητες εξετάσεις εγώ κ όλα καλα. Έκανε κ ο σύζυγος κ του έβγαλε χαμηλή κινητικότητα. Ετσι πήραμε χάπια για 3 μήνες τα proferertil, βιταμίνες δλδ για ενίσχυση στην ποιότητα του σπέρματος γιατι απο ποσότητα ειμαστε οκ. Τελείωσε η θεραπεία κ τίποτα. Αποφασίσαμε λοιπόν να παμε στο επόμενο βήμα,σπερματέγχυση. Τι ποσοστά επιτυχίας θά χουμε;θα αρκεί μια φορα πηγή θα θέλει κ δεύτερη;;Ευχαριστω

Επεξεργάστηκαν by Pago
Θελω να γίνω μαμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα είμαι η μαργαρίτα από Θεσσαλονίκη είμαι 24 χρόνων έχω μια πριγκίπισσα 2 χρόνων και ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να κρατάω ακόμα ένα θετικό τεστ μίας και έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι με το στεφάνι μου.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα PAGO

Είχαμε δοκιμάσει και εμείς αυτές τις βιταμίνες που είπες αλλά τίποτα. Δοκιμάσαμε κάτι καινούργιες που βγήκαν και μας τις έδωσε ο γυναικολόγος μου και είδαμε τρομερή βελτίωση στο σπέρμα. Ρώτησε το γιατρό σου μήπως σου τις δώσει για πριν τη σπερματέγχυση. Έχουν πολύ καλά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!:D

Σας διαβαζω καιρο κι ετσι σκεφτηκα να μπω στην παρεα!

Ειμαι 28 και περυσι εκανα ολικη αφαιρεση θυρεοειδους λογω κακοηθειας. Μετα απο απο λήψη ραδιενεργου ιωδίου, καποιους μηνες αργοτερα ανακάλυψα ότι έχω και προλακτίνωμα γεγονός που εξηγούσε την ελλειψη περιόδου 6 μηνες μετα την λήψη ιωδίου. Αφού ξεκινησα αγωγή με Dostinex και ξαναήρθε η περίοδος ενα μηνα μετά, παρατηρησα το εξής φαινομενο: η περίοδος κραταγε 15-20 μέρες( πριν την εγχειρηση ηταν 7 ημερες)σταματούσε 1 εβδομαδα και μετα ξαναρχιζε αιμορραγία. Αρχικα δεν ανησυχησα καθως λόγω θυρεοειδή και Dostinex οι γιατροι είπαν οτι για 3-4 μηνες θα έχω αυξομειωσεις όμως οι μηνες περασαν και αυτο συνεχίστηκε..Ώστοσο ένα χρόνο μετα την αφαιρεση εκανα το επαναληπτικό σπινθηρογραφημα και ευτυχως ολα ειναι καθαρα με το θυρεοειδη! Περιμένω πλεον να περασει ο καιρος να καθαρίσω απο την μικρή δόση ιωδίου που πήρα για το σπινθηρογράφημα ώστε να προσπαθήσουμε για ενα παιδάκι. Το θελουμε πολυ και όλες αυτες οι αναποδιές προκαλούν αγχος!Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοια προβληματάκια. Δενγνωρίζω καμία και θα ήθελα να μάθω πόσο ευκολη ή δύσκολη είναι μία αντίστοιχη περίπτωση προκειμένου να επιτευχθεί μια καλή εγκυμοσύνη!Ελπίζω να μην σας κουρασα με το "καλημερα"! :cool::P;-)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα!!με λένε αννα και έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνων, την Μελίνα! Είμαι κάτοικος εξωτερικού( Γερμανία) κ χαίρομαι πολύ που βρήκα μια παρέα μιας και εδώ μας έχει φάει η μοναξιά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!μολις χθες έμαθα ότι ειμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και ειμαι πολυ χαρούμενη!!εχω όμως 1000 και 1 απορίες!!και νομίζω ότι δεν ειμαι η μόνη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα ειμαι η Μαρια κ εχω τρια παιδακια το τριτο ειναι δυο μηνων κ παρολο που νομιζα οτι θα ειμουν εμπειρη εχω λυσει πολλες αποριες μεσα απο αυτο το φορουμ!!!φιλια!!!

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας ονομάζομαι Έρη είμαι νέο μέλος και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τα χάρμοσυνα μόλις πήρα τη χοριακη μου και είναι 348.20 είμαι ΕΓΚΥΟΣΣΣΣ και έχω μεγάλη χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ονομάζομαι Έρη είμαι νέο μέλος και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τα χάρμοσυνα μόλις πήρα τη χοριακη μου και είναι 348.20 είμαι ΕΓΚΥΟΣΣΣΣ και έχω μεγάλη χαρά.

 

Συγχαρητήρια Ερη μου! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...