Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους... μετα απο καιρο και απειρες φορες που διαβασα αναρτησεις απο το site πηρα την αποφαση να μπω και εγω... πιστευοντας οτι ισως βοηθηθω αρκετα απο ανθρωπους που περασαν κατι παρομοιο με μενα η μεσα απο πραγματα που εμαθαν....:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πασχαλιτσα καλη αρχη κοπελα μου..... και εγω επερνα φολλυκο οξυ και τελος του μηνα θα παω παλι να μιλησουμε.... ευχομαι συντομα να εχεις αγκαλια ενα μωρακι...

Link to comment
Share on other sites

πασχαλιτσα καλη αρχη κοπελα μου..... και εγω επερνα φολλυκο οξυ και τελος του μηνα θα παω παλι να μιλησουμε.... ευχομαι συντομα να εχεις αγκαλια ενα μωρακι...

 

σ'ευχαριστω πολυ!!ευχομαι και στις δυο μας να γινει το ονειρο μας πραγματικοτητα.εχω αγχωθει πολυ με τον θυροειδη και μεχρι να ερθει η τεταρτη νομιζω οτι θα τρελαθω.ευχομαι για σενα να ειναι ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ!!ευχομαι και στις δυο μας να γινει το ονειρο μας πραγματικοτητα.εχω αγχωθει πολυ με τον θυροειδη και μεχρι να ερθει η τεταρτη νομιζω οτι θα τρελαθω.ευχομαι για σενα να ειναι ολα καλα!!

 

εγω δεν εχω θεμα με θυροειδη.... εχω θεμα με το ανγχος το στρες την στεναχωρια... ξερω πως ολα αυτα δεν βοηθανε αλλα δεν ξερω πως να τα αποβαλω.... μακαρι κοριτσακι μου να γινουν ολα ευκολα και συντομα να εχεις ενα μωρακι αγκαλια...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω θεμα με θυροειδη.... εχω θεμα με το ανγχος το στρες την στεναχωρια... ξερω πως ολα αυτα δεν βοηθανε αλλα δεν ξερω πως να τα αποβαλω.... μακαρι κοριτσακι μου να γινουν ολα ευκολα και συντομα να εχεις ενα μωρακι αγκαλια...

 

αυτο ειναι οτι χειροτερο.με το αγχος και την στεναχωρια θα πετυχεις το ακριβως αντιθετο απο αυτο που θελεις.στο λεω γιατι και μενα καθε μηνα που ερχεται η ακατανομαστη με παιρνει απο κατω και στεναχωριεμαι.μεχρι που ο αντρας μου μου ειπε,να ηρεμησω γιατι ετσι που κανω κομπλαρει και δεν μπορει να λειτουργησει ερωτικα.εκατσα και το σκεφτηκα και εχει δικιο γιατι κανω κακο και σ'αυτον.βγαλ'το απο το μυαλο σου,απολαυσε τις επαφες με τον αντρουλη σου και ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα εχουμε ευχαριστα νεα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο ειναι οτι χειροτερο.με το αγχος και την στεναχωρια θα πετυχεις το ακριβως αντιθετο απο αυτο που θελεις.στο λεω γιατι και μενα καθε μηνα που ερχεται η ακατανομαστη με παιρνει απο κατω και στεναχωριεμαι.μεχρι που ο αντρας μου μου ειπε,να ηρεμησω γιατι ετσι που κανω κομπλαρει και δεν μπορει να λειτουργησει ερωτικα.εκατσα και το σκεφτηκα και εχει δικιο γιατι κανω κακο και σ'αυτον.βγαλ'το απο το μυαλο σου,απολαυσε τις επαφες με τον αντρουλη σου και ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα εχουμε ευχαριστα νεα!!!

 

καταλαβαινω πως το λες.... 3 χρονια ομως που δεν το σκεφτομουν δεν συνεβει και τωρα εχουμε κανει εξετασεις εκτος απο σαλπιγγογραφεια και ειναι ολες καταπληκτικες και ακομα τπτ νομιζω πως εχω δικιο να ανγχωνομαι.... εχω φτασει σε σημειο να μην θελω να με ακουμπαει και να κλαιω συνεχως... ειναι διπλα μου μου δινει κουραγιο.... ομως οποτε ερχετε η ακατανομαστη δεν θελω να το πω φοβαμαι το βλεμμα του που ειναι τοσο λυπημενο και νιωθω υπευθηνη....

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω πως το λες.... 3 χρονια ομως που δεν το σκεφτομουν δεν συνεβει και τωρα εχουμε κανει εξετασεις εκτος απο σαλπιγγογραφεια και ειναι ολες καταπληκτικες και ακομα τπτ νομιζω πως εχω δικιο να ανγχωνομαι.... εχω φτασει σε σημειο να μην θελω να με ακουμπαει και να κλαιω συνεχως... ειναι διπλα μου μου δινει κουραγιο.... ομως οποτε ερχετε η ακατανομαστη δεν θελω να το πω φοβαμαι το βλεμμα του που ειναι τοσο λυπημενο και νιωθω υπευθηνη....

 

αφου ολες οι εξετασεις σου ειναι καλες γιατι να αγχωνεσαι?ο συζυγος εκανε σπερμοδιαγραμμα?παντως να ξερεις οτι δεν φταις.και το βλεμμα του αντρα σου που ειναι λυπημενο,σκεφτηκες οτι ισως αισθανεται εκεινος υπευθυνος??

Link to comment
Share on other sites

αφου ολες οι εξετασεις σου ειναι καλες γιατι να αγχωνεσαι?ο συζυγος εκανε σπερμοδιαγραμμα?παντως να ξερεις οτι δεν φταις.και το βλεμμα του αντρα σου που ειναι λυπημενο,σκεφτηκες οτι ισως αισθανεται εκεινος υπευθυνος??

 

ναι εκανε 2 φορες μεσα σε ενα 4μηνο και το δευτερο ηταν καλυτερο απο το πρωτο που ηταν τελειο.... γι αυτο ανγχωνομαι γιατι ολοι λενε οτι ολα ειναι καλα και ακομα μωρακι δεν ειδα...αντιθετος βλεπω γνωστες που δεν θελουν και τα αποκτουν.... δεν ξερω πως να διωρθωσω το μυαλο μου...

Link to comment
Share on other sites

ναι εκανε 2 φορες μεσα σε ενα 4μηνο και το δευτερο ηταν καλυτερο απο το πρωτο που ηταν τελειο.... γι αυτο ανγχωνομαι γιατι ολοι λενε οτι ολα ειναι καλα και ακομα μωρακι δεν ειδα...αντιθετος βλεπω γνωστες που δεν θελουν και τα αποκτουν.... δεν ξερω πως να διωρθωσω το μυαλο μου...

 

ναι αυτο ειναι αδικο.το σκεφτομαι και'γω.αφου ολα ειναι τελεια πρεπει να βρεις τροπο να διωξεις το αγχος γιατι αυτο ευθυνεται.σκεψου ποσο κακο σου κανει και διωξ'το!!!εγω ας πουμε αυτο που κανω ειναι να σκεφτομαι τι θα γινει οταν με το καλο ερθει ενα μωρακι.ποσο θα αλλαξει την ζωη μας και ποσο θα την ομορφυνει!!εχω παψει να σκεφτομαι γιατι δεν ερχεται και σκεφτομαι τι θα γινει οταν ερθει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια αφου εχετε κανει τις εξετάσεις σας κ ο.τι πρεπει, θα έρθει γρηγορα το μωρακι. Το στρες ειναι ο χειρότερος σύμβουλος. Σας το λεω εκ πειρας;)

 

Οτι ειναι το χειροτερο ειναι αλλα αληθεια πως να το αποβαλεις?? Εμεις σκεφτομαστε να πουμε στο γιατρο μας να κανουμε μια προσπαθεια με σπερματεγχυση μηπως και το αποβαλει το μυαλο μου....

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειναι αδικο.το σκεφτομαι και'γω.αφου ολα ειναι τελεια πρεπει να βρεις τροπο να διωξεις το αγχος γιατι αυτο ευθυνεται.σκεψου ποσο κακο σου κανει και διωξ'το!!!εγω ας πουμε αυτο που κανω ειναι να σκεφτομαι τι θα γινει οταν με το καλο ερθει ενα μωρακι.ποσο θα αλλαξει την ζωη μας και ποσο θα την ομορφυνει!!εχω παψει να σκεφτομαι γιατι δεν ερχεται και σκεφτομαι τι θα γινει οταν ερθει!!

Εχω προσπαθησει να το κανω και αυτο και καταληγω στο να ανγχωνομαι περισσοτερο.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!

Είμαι 31 ετών και διανύω τον 8ο μήνα της πρώτης μου εγκυμοσύνης. Περιμένω αγοράκι! Σας διαβάζω από πριν μείνω έγκυος και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ έως τώρα. Αυτή την εβδομάδα ξεκίνησε η άδειά μου και σκέφτηκα ότι τώρα πια θα έχω χρόνο για να μπορώ να συμμετέχω στην πολύ όμορφη παρέα σας!

Εύχομαι σε όλες τις μανούλες, τις νέες μανούλες, όσες θέλουν και όσες περιμένουν να γίνουν μανούλες υγεία για τις ίδιες και τις οικογένειές τους, ευτυχία και δύναμη!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!

Είμαι 31 ετών και διανύω τον 8ο μήνα της πρώτης μου εγκυμοσύνης. Περιμένω αγοράκι! Σας διαβάζω από πριν μείνω έγκυος και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ έως τώρα. Αυτή την εβδομάδα ξεκίνησε η άδειά μου και σκέφτηκα ότι τώρα πια θα έχω χρόνο για να μπορώ να συμμετέχω στην πολύ όμορφη παρέα σας!

Εύχομαι σε όλες τις μανούλες, τις νέες μανούλες, όσες θέλουν και όσες περιμένουν να γίνουν μανούλες υγεία μ για τις ίδιες και τις οικογένειές τους, ευτυχία και δύναμη!!!

;)

 

Με το καλο.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!ειπα και εγω να κανω την πρωτη μου δημοσιευση...πριν απο 1 βδομαδα εκανα αποξεση στην 7 βδομαδα γιατι ειχε παλινδρομησει,πριν απο 6 χρονια ειχα αλλη μια παλινδρομη κυηση σχεδον 11 βδομαδων.τοτε η γιατρος μου ειπε οτι ηταν τελειως τυχαιο και να μην ασχοληθω.απο τοτε αλλαξα γιατρο και μου ειπε να προχωρισουμε σε καποιες εξετασεις,,οπως καρυοτυπος εμβρυου και ζευγους.ποια απο σας εχει παρομοια εμπειρια και ποιες εξετασεις εχετε κανει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας θα ήθελα την βοήθεια σας,είμαι 36 χρονών και έπερνα αντισυλιπτικά 1 μήνα τα σταμάτησα για 1 μήνα και ξανά πήρα για 1 μηνα αλλα εκανα ακομα ενα λάθος ξέχασα μπερδεμένα μέσα στο μήνα 5 χάπια...την πρώτη μερα καθυστερησης έκανα τέστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό τώρα όμως έχω πλέων 14 μέρες καθυστέρησης έχω κάπια πονάκια περιόδου και λίγη συχνοουρία όμως δεν εχει πρηστει το στήθος μου....υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεία σου efipapas. Πήγα στο fertility-biocenter.com στην Θεσσαλονική μετά απο πρόταση του γυναικολόγου μου μετά απο 3 αποτυχημένες εξωσωματικές. Μου βρήκαν ΝΚ κυττάρα οτι ήταν ενεργοποιημένα, μια νεα εξέταση PLA για θρομβοφιλία έκανα τις θεραπείες και μπήκα στην 4 εξωσωματική με καλύτερες προυποθέσεις και έχω σήμερα ένα υγιέστατο αγοράκι 2 μηνών!

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia eimai kainourgia sto forum ,genika den eixa periodo apo monh mou epairna primolut g n mou erthei exei 3 mines pou ta stamatisa k arxisa n pairnw inofert pou mou estrwsan ton kuklo .o kuklos mou einai 24hs . egw k o suzugos mou prospathoume g mwraki omws den etuxe akomh .prin 2 vdomades piga sto giatro mou ekane yperuxo mou eipe oti ola einai kala k pws se liges meres th eixa worriksia ,etsi mas eipe n prospathisoume to prohgoumeno savvato k deftera . emeis prospathisame paraskevi savvato kai triti .perimena periodo xthes omws den exei erthei mexri k simera exw ponakia katw xamila k stn mesh omws akomh tpt ,viastika ekana k ena test k vgike arnhtiko .peite mou tn gnwmh sas lete na exw elpides ??? mesa mou pistevw oti isws kati na kaname auth th fora .... suggnwmh an sas kourasa omws h gnwmh sas einai polutimh gia mena .euxaristw !

user_online.gifreputation.gif report.gif edit.gif:roll:

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia eimai kainourgia sto forum ' date='genika den eixa periodo apo monh mou epairna primolut g n mou erthei exei 3 mines pou ta stamatisa k arxisa n pairnw inofert pou mou estrwsan ton kuklo .o kuklos mou einai 24hs . egw k o suzugos mou prospathoume g mwraki omws den etuxe akomh .prin 2 vdomades piga sto giatro mou ekane yperuxo mou eipe oti ola einai kala k pws se liges meres th eixa worriksia ,etsi mas eipe n prospathisoume to prohgoumeno savvato k deftera . emeis prospathisame paraskevi savvato kai triti .perimena periodo xthes omws den exei erthei mexri k simera exw ponakia katw xamila k stn mesh omws akomh tpt ,viastika ekana k ena test k vgike arnhtiko .peite mou tn gnwmh sas lete na exw elpides ??? mesa mou pistevw oti isws kati na kaname auth th fora .... suggnwmh an sas kourasa omws h gnwmh sas einai polutimh gia mena .euxaristw !

[img']http://parents.org.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif[/img] reputation.gif report.gif edit.gif:roll:

καλησπερα κ απο μενα..θα σ πω οτι 2 μηνεσ προσπαθησαμε με τν αντρα μ...μολισ ειπαμε να κανουμε παιδακι,μ επιασε υστερια...κατεβασα προγραμμα στο κινητο μου για να βλεπω τισ γονιμεσ ,μερεσ μου!!!οταν ηρθε και η δευτερη περιοδοσ αρχισα να σκεφτομαι οτι εχουμε προβλημα...(σκεψου αγχοσ π ειχα)..εσβησα το προγραμμα απ τ κιν μ,δν ηξερα πλεον ουτε γονιμεσ μερεσ ουτε περιοδο ουτε τπτ...αρχισα να διαβαζω κ ενα βιβλιο εντελωσ ασχετο και δν τ σκεφτομουν καν....τ σαββατο συζητωντασ με μια φιλη διαπιστωσα οτι εχω 2 μερεσ καθηστερηση...να σημειωσω εδω οτι παντα ειχα σταθερο κυκλο.. αμεσωσ εκανα τεστ, που εβγαλε δυο πολυ ομορφεσ ροζ γραμμουλεσ!!εχθεσ πηγα για τον πρωτο υπερηχο και ειδαμε το "σπιτακι"...τον σακο δλδ..και τν δευτερα θα ξαναπαω ελπιζοντασ να δω τ "φασολακι"μου!!!!!σ ευχομαι πραγματικα οτι καλυτερο...απλα μν αγχωνεσαι κ φροντισε να απασχολεισ τ μυαλο σ μ κατι για να μν τ σκεφτεσαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...