Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γράμμα σε ένα παιδί που δεν γεννήθηκε ποτέ


vasdeli

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 321
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Oχι,ρε γαμωτο!!!!!!!

 

Χριστιάνα μου....Θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο και να πάθω αμνησία. Με στοιχειώνουν εικόνες, θέλω να πάθω αμνησία.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω,καρδουλα μου.

 

Δεν υπαρχει απολυτως τιποτα που να μπορω να σου πω και να νοιωσεις καλυτερα.

Ειναι μεγαλος ο πονος και μεγαλη αδικια.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ο ενδομήτριος θάνατος οφείλεται σε στρίψιμο του ομφάλιου λώρου, σταμάτησε η παροχή αίματος στο μωράκι μου...Πέθανε από ασφυξία.Θα μου στρίψει.Τον είδα με τα μάτια μου....Κομπους, κόμπους... Και σαν να μην έφτανε αυτό το στήθος μου πρίστηκε, βγάζει πρωτόγαλα....Παίρνω ένα σωρό φάρμακα, ορμόνες, αντιβιώσεις,mitrotan....

Θέλω να βρω ένα κουκούλι και να μπω μέσα....Κάθε μέρα είναι χειρότερη από την χθεσινή.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια... Είμαι συντετριμμένη!!

Δεν είχα φόβο για σένα, ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πήγαιναν καλά, όπως και με τα άλλα 2 σου παιδάκια...

Σε έχω σε ένα μέρος της καρδιάς μου και προσπαθώ να σε ζεστάνω...

Η λαμπάδα που άναψα για τα 2 δικά μου φωτίζουν και το δικό σου ψυχή μου...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Clelia σε ευχαριστώ πολύ. Τα λόγια σου με έχουν ζεστάνει ήδη...Ήσουν από τις πρώτες που έφερα στο νου μου....μαζί με την Christy28.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφυγε το κοριτσάκι σου, απλά χάθηκε στο δρόμο.

Θα σου έρθει σε λίγο καιρό, γερή και δυνατή...

Υπομονή θέλει, θα ξαναχαμογελάσεις...

Σε αγαπώ πολύ-πολύ

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!

Δυστυχως τα λογια μου δεν μπορουν να σου απαλυνουν τον πονο....

Κουραγιο κοριτσι μου... πρεπει να στηριξεις τα αλλα δυο παιδακια σου...

Σου εχω στειλει και πμ

 

Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια

 

(((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια, δεν ξέρω τι να πω :cry: :cry: :cry:

 

Κουράγιο καρδιά μου, κουράγιο. Ο χρόνος και τα παιδιά σου θα απαλύνουν λιγο το κενό

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχω χασει ποτε παιδακι και εγκυμοσυνη για να μπορω να ξερω ποσο δυσκολο ειναι , ομως λυπαμαι ειναι οντως παρα πολυ δυσκολο , 16 εβδομαδων ειναι ουσιαστικα τα μεσα μιας εγκυμοσυνης , ειναι ολοκληρο παιδακι. Προσπαθησε ομως να εισαι δυνατη για τα αλλα 2 αγγελουδια σου σε χρειαζονται και ειναι μικρα ακομα για να καταλαβουνε , ο Θεουλης και το παιδακι σου που ειναι αγγελακι πλεον θα σας προστατευουνε και θα σας χαρισουνε το παιδακι που ονειρευεστε

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα εχω στενοχωρηθει πολυ με την περιπετεια σου! Σε καταλαβαινω απολυτα, αφου αναγκαστηκα κι εγω τον περασμενο Ιουλιο να κανω διακοπη κυησεως στην 23η εβδομαδα!

 

Ευτυχως εχεις τα αλλα δυο σου αγγελουδια να σου απαλυνουν καπως τον πονο!

 

((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω εγώ έχασα την μπέμπα μου πριν 20 μέρες στην 34 εβδομάδα έτσι ξαφνηκά δεν την άκουγα σταμάτησε η καρδούλα της ενδομήτριος θάνατος ήταν το πρώτο μου μωράκι.

Έχεις άλλα δύο παιδιά κουράγιο.

Υπάρχουν πολλες κοπέλες σαν εμένα δυστηχως δες εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=46482&highlight

0srQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσάκι μου κουράγιο. Σε καταλαβαίνω, γιατί το έχω περάσει κι εγώ. Εχασα το πρώτο μου μωρό στο β΄τρίμηνο...

tzoi, κουράγιο και σε σένα, που ήσουν στο τέλος σχεδόν... Εύχομαι όλα να πάνε καλά την επόμενη φορά...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

vasdeli μου δεν ξερεις τι αναμνησεις μου γυρισες πισω. Το περασα τρεις φορες και ενοιωθα οπως εσυ. Η επομενη ημερα ηταν χειροτερο απο την προηγουμενη.

ειναι ομως τα δυο παιδια που αντιλαμβανονται την θλιψη στο σπιτι οσο δεν μπορεις να φανταστεις . Παρε τον χρονο που χρειαζεται για να συνελθεις καρδουλα μου και θα ερθει το τριτο παιδακι οπως ηρθαν και σε εμενα που ειχα τρεις παλινδρομες και οχι μονο.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σας ευχαριστώ όλες για τα ζεστά σας λόγια...

Ευτυχώς η καθημερινότητα και η ρουτίνα με τα παιδιά με κάνει να ξεχνιέμαι αρκετά....Οι δυσκολες στιγμές είναι όταν ξυπνάω και όταν βραδυάζει...Προσπαθώ να βγαίνω αρκετά....

Γυρνώντας στο σπίτι είχα να αντιμετωπίσω την σκληρή πραγματικότητα. Χθες έπιασα να σιδερώσω και ξέσπασα όταν είδα κάτι μωρουδιακά που είχα αρχίσει σιγά σιγά να ετοιμάζω...Τα κανονικά μου ρούχα δεν με χωράνε, τα της εγκυμοσύνης δεν θέλω να τα βλέπω....Είχα πλύνει και τα ρούχα εγκυμοσύνης και ήταν εκεί στην λεκάνη για σιδέρωμα....τα έκανα όλα μια μπάλα και τα παράχωσα σε ένα χαρτόκουτο.....Είναι πολύ σκληρό...

Σας ευχαριστώ όλες....Το μέιλ μου γέμισε με μηνύματα ζεστασιάς, τα διάβασα όλα....όταν βρω το κουράγιο και την διάθεση θα σας απαντήσω προσωπικά.

Clelia, Christy28, Christiana08 σας νοιώθω αδερφές μου.

Tara δεν ήξερα ότι έχεις περάσει τα ίδια...

marilia12 θυμάμαι αυτό που μου είχες πει παλιότερα σε άλλο φόρουμ:"Ήταν κάποιο διάστημα που ήμουν συνεχώς έγκυος".

tzoi τελικά είμαστε πολλές....Θα έρθω στην παρέα σας...Έχω διαβάσει το σχετικό thread τη μέρα της επέμβασης.... Το να γνωρίζεις ότι δεν είσαι ο μόνος και ότι κάποιοι μπορούν να σε καταλάβουν είναι παρηγορητικό.

Θέλω να κοιτάξω μπροστά, μια κοπέλα από εδώ μέσα μου είπε πως ποτέ δεν θα ξεχάσω, απλά κάποια στιγμή θα το βάλω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Αμήν.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

tzoi τελικά είμαστε πολλές....Θα έρθω στην παρέα σας...Έχω διαβάσει το σχετικό thread τη μέρα της επέμβασης.... Το να γνωρίζεις ότι δεν είσαι ο μόνος και ότι κάποιοι μπορούν να σε καταλάβουν είναι παρηγορητικό.

Θέλω να κοιτάξω μπροστά, μια κοπέλα από εδώ μέσα μου είπε πως ποτέ δεν θα ξεχάσω, απλά κάποια στιγμή θα το βάλω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Αμήν.

 

Το να χάνεις ένα παιδί είναι ότι πιο συγγλονηστικό υπάρχει, το κενό που δημιουργεί δεν αναπληρώνεται με όλα τα καλά του κόσμου. Εγώ δε θα ξεχάσω την μπέμπα μου την μεγάλωνα μέσα μου 8 1/2 μήνες. Το μόνο που θα απαλύνει τον πόνο μου είναι να μου χαρίσει σύντομα ο θεούλης ένα γερό μωράκι μόνο αυτό ζητάω.

Ο πόνος θα απαλύνει με τον καιρό θα περάσουν οι μήνες και θα συνέλθεις. Ποτέ όμως δε θα ξεχάσεις θα είναι πάντα μία θληβερή ανάμνυση

0srQp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοπελα μου τι να σου πω να σου απαλυνω τον πονο?πραγματικα δεν ξερω!!! αισθανομαι πολυ ασχημα...

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...