Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γράμμα σε ένα παιδί που δεν γεννήθηκε ποτέ


vasdeli

Recommended Posts

Άγγελέ μου,

Σε έχασα στην 16 εβδομάδα της κύησης...

Σε είχα φανταστεί όλους αυτούς τους 4 μήνες που σε κουβαλούσα στα σπλάχνα μου, σε είχα χαϊδέψει με τις παλάμες μου, σε είχα νοιώσει να κινείσαι μέσα μου...

Τα αδέρφια σου σε περιμένανε με αγωνία, να παίξετε, να αγκαλιαστείτε, να μαλώσετε, να τα ξαναβρείτε....

Έκανα όνειρα....στα όνειρά μου σε κρατούσα αγκαλιά, σε θήλαζα, σε κανάκευα....Η αδερφή σου είχε ήδη ξεχωρίσει τις κορδέλες που θα σου χάριζε,ο αδερφός σου χάιδευε την κοιλιά μου και περήφανα έλεγε:Είναι η αδερφούλα μου εκεί μέσα....

Όμως εσύ δεν ήρθες....σταμάτησε η καρδούλα σου την 16 εβδομάδα και τώρα να εγώ εδώ με άδεια κοιλιά αλλά όχι γεμάτη αγκαλιά να σε φαντάζομαι ένα αγγελάκι στον ουρανό....

Γιατί δεν ήρθες γλυκιά μου; Σε περίμενα με τόση λαχτάρα, σε επιθυμούσα τόσο πολύ...

Παλίνδρομος κύηση β΄τριμήνου.Εφιάλτης.Πρέπει να είναι σίγουρα ένα κακό όνειρο.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 321
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άγγελέ μου,

Σε έχασα στην 16 εβδομάδα της κύησης...

Σε είχα φανταστεί όλους αυτούς τους 4 μήνες που σε κουβαλούσα στα σπλάχνα μου, σε είχα χαϊδέψει με τις παλάμες μου, σε είχα νοιώσει να κινείσαι μέσα μου...

Τα αδέρφια σου σε περιμένανε με αγωνία, να παίξετε, να αγκαλιαστείτε, να μαλώσετε, να τα ξαναβρείτε....

Έκανα όνειρα....στα όνειρά μου σε κρατούσα αγκαλιά, σε θήλαζα, σε κανάκευα....Η αδερφή σου είχε ήδη ξεχωρίσει τις κορδέλες που θα σου χάριζε,ο αδερφός σου χάιδευε την κοιλιά μου και περήφανα έλεγε:Είναι η αδερφούλα μου εκεί μέσα....

Όμως εσύ δεν ήρθες....σταμάτησε η καρδούλα σου την 16 εβδομάδα και τώρα να εγώ εδώ με άδεια κοιλιά αλλά όχι γεμάτη αγκαλιά να σε φαντάζομαι ένα αγγελάκι στον ουρανό....

Γιατί δεν ήρθες γλυκιά μου; Σε περίμενα με τόση λαχτάρα, σε επιθυμούσα τόσο πολύ...

Παλίνδρομος κύηση β΄τριμήνου.Εφιάλτης.Πρέπει να είναι σίγουρα ένα κακό όνειρο.

 

 

 

Δε βρίσκω λόγια γλυκιά μου...

Έχεις άλλα δύο ζουζουνάκι να χαμογελάς και να σκέφτεσαι πως δεν έφταιγες εσύ....

Δε βρίσκω λόγια...

Link to comment
Share on other sites

Ποιες λεξεις να σου πουμε για παρηγορια αραγε??? Μονο εσυ ξερεις ποσο πονας και ποσο αδεια νιωθεις.

Δανεισου χαλογελο απο τα χαμογελα των παιδιων σου για να δυναμωσεις και να σταθεις στα ποδια σου. Εχεις ευτυχως ισχυρο κινητρο τα δυο παιδακια σου για να ξαναπαλεψεις για ενα τριτο παιδακι και ευχομαι σιγα σιγα να απαλυνει ο πονος.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μου οτι και να σου γραψω τωρα θα ειναι λιγο και ανουσιο....σφιξε στην αγκαλια σου τα ζουζουνακια σου και κρατα στο μυαλο σου την πρωτη μονο φραση σου.Αγγελε μου.....γιατι αγγελος ειναι το κοριτσακι σου και δεν θα χαθει ποτε!Απο ψηλα σε βλεπει και πρεπει να εισαι δυνατη για τον Παυλο την Ηλεκτρα και το Αγγελουδι σου.Για καποιο λογο ο Θεος δεν επετρεψε να ερθει και σωματικα στον κοσμο μας ομως ηρθε μεσα σου και πηρε ολη την αγαπη σου και την στοργη σου.Μην το ξεχνας αυτο!Να εισαι δυνατη!Μια σφιχτη αγκαλιτσα!

Link to comment
Share on other sites

Λυπήθηκα πολύ με το ποστ σου.

Δεν έχω λόγια να σου πω...

Απλά πρέπει να συνέλθεις για την Ηλέκτρα και τον Παύλο που σε χρειάζονται...

Σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις και το τρίτο που τόσο λαχταράς...

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι μου γλυκο.....διαβαζω το ποστ σου....και δε πιστευω τι διαβαζω.......

Δε ξερω τι να πω....δεν εχω λογια...δε νομιζω οτι υπαρχει κατι που μπορει να ειπωθει......Κουραγιο μονο....για τα παιδακια σου...μονο κουραγιο...

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω αυτό που διαβάζω. Δεν μπορεί να συμβαίνουν αυτά τα πράγματα.

Ψυχή μου, κουράγιο για τα παιδιά σου....

Δεν ξέρω τί άλλο να πω........

Γιατί να συμβαίνουν αυτά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ άδικο και άσχημο να συμβαίνουν αυτά αλλά να που γίνονται.:(

Δεν υπάρχουν λόγια για τέτοιες στιγμές μόνο ένα μεγαλο ''κουράγιο και υπομονή'' υπάρχουν τα παιδάκια σου που θα αρχίσεις πάλι να χομογελάς ..........όλοι μαζί ενωμένοι.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην στεναχωριεσαι κοπελα μου θα εχει παρεα το δικο σου αγγελουδι το δικο μου που μου εφυγε με τον ιδιο τροπο στο τελος του Αυγουστου..........

Η ζωη ειναι χαμογελο:P

Link to comment
Share on other sites

αυτο που νιωθω ειναι πονος αλλα υπομονη χαρισετω αυτο σε εκεινον που κατι ξερει παρα πανω και να εισαι σιγουρη θα φερε ενα γερο ... ασε τον αγγελο σου να πεταξει σιγουρα ειναι χαρουμενο οταν σε βλεπει να χερεσε.... κουραγιο...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω λογια παρηγορα γιατι δεν υπαρχουν!η παρηγορια σου ειναι στα 2 παιδακια σου!!!μονο με αυτα θα σταθεις και παλι στα ποδια σου και θα πεις στην κακια μοιρα ''σε νικησα''!!!!!!!!!!

δεν σε ξερω....σε φιλω και σε αγκαλιαζω σε σφιγκω θερμα...σαν να σε ηξερα χρονια!..

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γλυκό , αχ με έκανες και έκλαψα για το μικρούλι σου:(:( . Σε συμπονώ πάρα πολύ , είναι πολύ άδικο να συμβαίνει αυτό . Τόσα όνειρα , τόσα σχέδια για το μέλλον και ξαφνικά όλα χάθηκαν μέσα σε μια στιγμή . Κουράγιο !!!!! Κάνε κουράγιο για σένα , αλλά και για τα παιδάκια σου . Δεν υπάρχουν λόγια ...........να σαι κάλα και να μη σε πάρει από κάτω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ όλες.

Είναι τόσο βασανιστικό αυτό το κενό. Αφόρητο όταν ξυπνάω. Σήμερα το στήθος μου άρχισε να πρήζεται όπως γίνεται το 3ο 24ωρο μετά τον τοκετό....Έβγαζε πρωτόγαλα....Θέλω ένα κουκούλι για να μπω μέσα.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κουραγιο μανουλα. :-(:cry::cry:

Σφιχταγγαλιασε τα βλασταρια σου και παρε δυναμη να συνεχισεις απο εκεινα.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια φαντάζουν τόσο δύσκολα να βγούν....Μόνο κουράγιο και υπομονή!!!!Έχεις τα 2 αγγελάκια σου να σου θυμίζουν καθημερινά ότι πρέπει να ζήσεις και να συνεχίσεις!!!!!Εύχομαι το μικρό σου αγγελάκι να είναι καλά εκέι πάνω και σύντομα να σου στείλει ένα άλλο μωράκι να σε παρηγορήσει!!!!!Η σκέψη μου είναι μαζί σου.....

Link to comment
Share on other sites

Oχι,ρε γαμωτο!!!!!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...