Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τιμες ιασω-λητω!


Recommended Posts

Ρε δεν το πιστευω! Κι εγω εκει ήμουν!!! Γμτ!

Πάντως με επιασε η ψυχή μου που βρεθηκα πάλι εκει...ειναι πολυ έντονη εμπειρία ο τοκετός κορίτσια....εξω απο τις αιθουσες τοκετών πάντως δεν θελω να ξαναπατήσω.

Πάντως οταν γεννουσα δεν ειχε αλλο συζυγο μέσα...ουτε άκουσα κανεναν άλλο να μπει απο τις κοπελες στους θαλαμους :roll:

Καλα οι καισαρικές πάνε και φουλ πλέον οπότε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 49 δημοσιεύσεις

  • nat-left

    nat-left 40 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 39 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 37 δημοσιεύσεις

στις 16:30 :wink: είμαι μία ξανθιά θεά (σήμερα τα έβαψα), 1,70 σαν το βοδάκι :lol: που πρώτα στρίβει η κοιλιά και μετά εμφανίζομαι εγώ :lol::lol::lol:

 

σου στέλνω πμ για να μην χαλασουμε το θεμα. :D

 

Μαλλον ήμασταν όλες εκει!!!! Κι εγω ειχα σήμερα ραντεβου με τη γιατρο!

Την αλλη φορα με πουλμανάκι να παμε!χαχαχαχα :wink::D

 

:lol:

 

εγώ πάντως έφυγα από εκεί κατά τις 3,30 και δεν ήταν κανείς άλλος μετά από μένα...ίσως σας πετύχω την άλλη βδομάδα! :wink:

 

Με τη Solini μιλήσαμε από κοντά αλλά δεν κατάλαβε η μία την άλλη (η τουλάχιστον εγώ δεν την κατάλαβα :lol: ~ αυτή η ντεκαπάζ θεε μου, με έχει καταστρέψει :lol: )

 

Εγώ πάντως περίμενα 2 ώρες για να μπω γιατί η γιατρός είχε τοκετό και άργησε. Έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις και σε 5 εβδομάδες θα γεννήσω μαζί της! :D:D:D:D:D:D:D:D

 

Εγώ πάντως θα ξαναπάω στις 4/2 Τετάρτη στις 16:30, αν είναι κάποια εκεί να μου το πείτε ε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

καλησπερα.Ευχομαι σε ολες να εχετε μια καλη εγκυμοσυνη και σε οσες εχουν ηδη γεννησει τα μωρακια τους να ειναι υγιεστατα.Αν και ειμαι ακομα στον εβδομο μηνα,ωστοσο θελω σιγα σιγα να αρχισω να προετοιμαζομαι για το τι θα συναντησω.Θα ηθελα λοιπον οσες κοπελες εχουν γεννησει προσφατα στο Ιασω να μας περιγραψουν την εμπειρια τους σε ολα τα επιπεδα, απο τη γεννηση μεχρι και τα δωματια, το rooming in, τις χρεωσεις κλπ.Οποια βρει το χρονο να γραψει ενα μεγαλο μηνυμα ας το κανει.

Σας ευχαριστω ολες

Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβούλευα

1. να μπεις στην ιστοσελίδα του Ιασώ,

2. να κάνεις μια βόλτα στο νοσοκομείο,

3. να ρωτήσεις για τις τιμές που υπάρχουν σε κάθε θέση (σε περίπτωση επισκληρηδείου και καισαρικής είναι έξτρα)

4. να αποφασίσεις ποια θέση θες και αναλόγως να κοιτάξεις και κανένα δωμάτιο...

5. να πας και σε άλλα νοσοκομεία (π.χ. μητέρα) αν σεν είσαι 100% σίγουρη ότι θες Ιασώ (εκτος κι αν ο γυναικολόγος σου μόνο εκεί ξεγεννάει)

 

εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένη στο δίκλινο, αλλά να ξέρεις ότι παλιότερα είχαν και περισσότερο προσωπικό... όσο περνάνε τα χρόνια ελαφρώς το μειώνουν.. κατά τα άλλα μια χαρά εξυπηρέτηση είχα και πολύ καθαρό! 6000 πλήρωσα (καισαρική με επισκλειρίδειο) και 2000 τα βλαστοκύτταρα χωρίς την αμοιβή του ιατρού (αυτή την κανονίζετε ιδιαιτέρως)

Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι γιατροί μόνο Ιασώ ξεγεννούν και το θεωρούν καλύτερο λόγω μηχανημάτων, προσωπικού και οργάνωσης...

 

 

Και μια απόλυτα δική μου άποψη (που την έχω ξαναγράψει σε άλλο ποστ):

Ααααααννν, αν λέω κάνω και δεύτερο θέλω οπωσδήποτε μονόκλυνο. Δε μου άρεσε που έπρεπε να θηλάσω και έπρεπε να περιμένω να βγουν έξω οι επισκέψεις της διπλανής κοπελας... ούτε που χτυπούσαν τα κινητά της διπλανής και του άντρα της και της μητέρα της συνεχώς και δεν είχαμε ησυχία... Γενικώς επειδή η γέννα δεν είναι διακοπές... νομίζω ότι χρειάζεται να έχουμε πιο private καταστάσεις...

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας λυπαμαι!!!εδω περυσι πληρωσα για lux δωματιαρα με μπανιο και τα σχετικα(μεχρι lcd tv me dvd player ειχε),φυσιολογικο τοκετο,αναισθησιολογο,παιδιατρο και γυναικολογο...2700!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μηπως να φευγατε απο την αθηνα?????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,

αν μπορείτε επιλέξτε κάποιο απο τα θέματα που βρίσκονται εδώ και ξαναδημοσιεύστε την ερώτησή σας σε κάποιο απο αυτά τα θέματα.

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=11238&start=0

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=9086&start=0

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2759&start=0

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8629

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6497&start=0

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5702&start=0

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4141

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=852

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2505

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4869

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=203&start=0

 

το θέμα κλειδώνεται για να συνεχιστεί η συζήτηση σε κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα.

 

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων

αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες

σελίδες της κατηγορίας

 

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας

θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες

τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

καλησπερα.Ευχομαι σε ολες να εχετε μια καλη εγκυμοσυνη και σε οσες εχουν ηδη γεννησει τα μωρακια τους να ειναι υγιεστατα.Αν και ειμαι ακομα στον εβδομο μηνα,ωστοσο θελω σιγα σιγα να αρχισω να προετοιμαζομαι για το τι θα συναντησω.Θα ηθελα λοιπον οσες κοπελες εχουν γεννησει προσφατα στο Ιασω να μας περιγραψουν την εμπειρια τους σε ολα τα επιπεδα, απο τη γεννηση μεχρι και τα δωματια, το rooming in, τις χρεωσεις κλπ.Οποια βρει το χρονο να γραψει ενα μεγαλο μηνυμα ας το κανει.

Σας ευχαριστω ολες

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.

Μετά την πρόσφατη γέννα στο Ιασώ μόνο θετικά σχόλια έχω να κάνω για όλες τις υπηρεσίες και τη διαμονή εκεί. Ο τοκετός ήταν εύκολος και μου άφησε καλές εντυπώσεις (ο άντρας μου ήταν συνέχεια δίπλα μου και όλες οι μαίες ήταν πολύ καλές).

Στον 5ο όροφο όλο το προσωπικό ήταν τέλειο.....πάντα πρόθυμο να βοηθήσει όλο το 24ωρο...το rooming in ήταν πραγματικότητα και με το που δήλωσα αποκλειστικό θηλασμό μου το έφερναν να το θηλάσω χωρίς να του δίνουν ξένο (οκ δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά βέβαια)...είχα την τύχη να είμαι μόνη μου σε 2κλινο δωμάτιο οπότε το είχα συνέχεια μαζί μου και αν κάποια στιγμή μαζευόμασταν πολλοί στο δωμάτιο (έπεσε σύρμα οτι είμαι μόνη στο δωμάτιο και θέλω παρέα και μόνο πάρτυ δεν κάναμε-διακριτικά βέβαια και αφού κλείναμε την πόρτα του δωματίου).

Δεν θα πρότεινα rooming in σε 4κλινο ή 6κλινο ακόμα και σε 3κλινο οι συνθήκες πρέπει να είναι ιδανικές με όχι πολύ κόσμο......

Στη λυπητερή τώρα....

4.600 all included (δεν πλήρωσα μαία δική μου αλλά αυτή που με βοήθησε στις εξωθήσεις ήταν ΑΨΟΓΗ) και 2.500 o γιατρός.....Ναι είναι πολλά....αλλά θα τα έκλαιγα μόνο αν δεν είχα μείνει ευχαριστημένη από το όλο πακέτο των ιατρικών υπηρεσιών και διαμονής....

Φεύγοντας από εκεί είχα την αίσθηση οτι έμεινα σε ένα ακριβό ξενοδοχείο σε διακοπές .... μόνο που φεύγοντας πήρα οτι πιο πολύτιμο έχω στη ζωή μου.... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nat-left πως σου φάνηκε τελικά η Γεωργιάδου στο ΕΛΕΝΑ?

Και ο δικός μου γιατρός είναι στο ΜΗΤΕΡΑ αλλά και για εμένα είναι ο μοναδικός λόγος που θα πήγενα εκεί.

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

nat-left πως σου φάνηκε τελικά η Γεωργιάδου στο ΕΛΕΝΑ?

Και ο δικός μου γιατρός είναι στο ΜΗΤΕΡΑ αλλά και για εμένα είναι ο μοναδικός λόγος που θα πήγενα εκεί.

 

Μια χαρούλα μου φάνηκε, βέβαια μία επίσκεψη έχω πάει μόνο, πάντως η Δέσποινα που γέννησε εκεί μου έχει πει ότι της άρεσε και κατά τον τοκετό. Τώρα περιμένουμε την Jen με το καλό να μπει να μας πει, μετά αμέσως θα είμαι εγώ....

Link to comment
Share on other sites

την πηρατε εργολαβια βλεπω την Γεωργιαδου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

:lol::lol::lol::lol: τι να κάνεις, αν αλλάζεις γιατρό δεν πρέπει τουλάχιστον να βρεις κάποιος/α που να τον έχουν κι άλλοι; είναι δύσκολη απόφαση

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας τα εξάκλινα στο Ιασώ έχουν παραβάν στην μέση και είναι σαν τρίκλινα με τουαλέτα για το κάθε τρίκλινο...συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να κλείσεις τρίκλινο κατ' εμέ αφού στο εξάκλινο το ίδιο είναι....και πιο οικονομικά...Έπίσης επειδή είναι ιδιωτικό νοσοκομείο σου φέρονται πολύ καλά και με ευγένεια και σε προσέχουν σε όλα...δηλαδή δεν επειδή είσαι σε εξάκλινο δεν σημαίνει ότι σε έχουν ξεχασμένη!!

 

Επίσης εκείνες τις ημέρες δεν είναι κακό να έχει και παρεούλα μαζί σου για συμβουλές, κουβέντα, ανταλλαγές απόψεων...εγώ που είχα άλλες δυο κοπέλες πέρασα τέλεια και γέλασα και έμαθα και πολλά....

 

δεν εχουν παραβαν..γεννησα πριν 24 μερες και ειμουν σε<εξακλινο..αυτο ισχυε πριν δυο χρονια...δυο ομως μπανια υπαρχουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προς ενημέρωση σας τα εξάκλινα στο Ιασώ έχουν παραβάν στην μέση και είναι σαν τρίκλινα με τουαλέτα για το κάθε τρίκλινο...συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να κλείσεις τρίκλινο κατ' εμέ αφού στο εξάκλινο το ίδιο είναι....και πιο οικονομικά...Έπίσης επειδή είναι ιδιωτικό νοσοκομείο σου φέρονται πολύ καλά και με ευγένεια και σε προσέχουν σε όλα...δηλαδή δεν επειδή είσαι σε εξάκλινο δεν σημαίνει ότι σε έχουν ξεχασμένη!!

 

Επίσης εκείνες τις ημέρες δεν είναι κακό να έχει και παρεούλα μαζί σου για συμβουλές, κουβέντα, ανταλλαγές απόψεων...εγώ που είχα άλλες δυο κοπέλες πέρασα τέλεια και γέλασα και έμαθα και πολλά....

 

δεν εχουν παραβαν..γεννησα πριν 24 μερες και ειμουν σε<εξακλινο..αυτο ισχυε πριν δυο χρονια...δυο ομως μπανια υπαρχουν..

 

ακριβως ετσι ειναι, δεν εχουν παραβαν αλλα 2 μπανια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω πριν 22 μερες γεννησα και ημουν σε 6κλινο.Ηταν φρικτα.Μετανιωσα που δεν ειχα κλεισει 4κλινο.Ημουν και μεσαιο κρεβατι και ηταν χαλια.Μονο οι συγγενεις και οι φιλοι που ερχονταν γεμιζαν τον θαλαμο ολο.Χαλια και αποπνιχτικα.Παντως το Ιασω τα επιασε και χαλασε γενικα πολυ.....

rys17ypa0pfa6qnn.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο γιατρός μου είναι στο Λητώ και στο Ιασώ. Πήρα τηλ. και μου ειπαν τιμές και μάλλον προς Λητώ 3κλινο προσανατολίζομαι. Τώρα ο γιατρός μου δεν ξέρω τι θα μου ζητήσει. Στην επίσκεψη πληρώνω 60ευρώ το μήνα.

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις στην επόμενη επίσκεψη να τον ρωτήσεις απλά...χωρις περιστροφές κλπ...

Είναι αρκετά δύσκολες οι εποχές για να "ντρεπόμαστε" κ να μην ρωτάμε...

Εγώ δεν αγχώνομαι πολύ γιατι ο γιατρός τυγχάνει κ οικογενειακός φίλος των γονιών μου κ πριν την εγγυμοσύνη δεν πλήρωνα ποτέ την επίσκεψη, οπότε κ τώρα φαντάζομαι οτι η τιμή θα είναι καλύτερη.

Σε ποια βδομάδα είσαι εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ δεν ξέρω σε ποιο να πάω.Ο γιατρός μου είναι στο Αρεταίειο αλλά θέλω και τον σύζυγο μου μαζί μου επειδή ήταν και στο πρώτο μας παιδί.Ο γιατρός συνεργάζεται και με το Λητώ αλλά είναι υπέρ του δημοσίου.Εννοείται πως το οικονομικό θέμα είναι σημαντικό γι΄αυτό και δεν ξαναπάω Ιασώ αλλά στο Αρεταίειο έτυχε το περιστατικό με την μόλυνση των μωρών το περασμένο καλοκαίρι.

Τον σύζυγο μου θα τον ήθελα πολύ και πάλι μαζί μου γιατί μου συμπαραστάθηκε και με βοήθησε σε ώρες που τον χρειαζόμουν.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΗΚΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΕΓΕΝΑΕΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ. ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ. ΠΡΙΝ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ. ΓΙΑ Φ.Τ ΚΑΙ ΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΣΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ 4500Ε -4700Ε. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑΙ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΑΝΙ ΤΟΥ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΥ, ΤΗΣ ΜΑΙΑΣ Η' ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...