Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τιμες ιασω-λητω!


Recommended Posts

maria v εγώ θα σου πρότεινα το Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο ΑΤΤΙΚΟΝ που είναι σύγχρονο έχει όλες τις ειδικότητες ιατρών και υποστηρίζει πολύ τις νέες μητέρες και ειδικά όσες θηλάζουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 49 δημοσιεύσεις

  • nat-left

    nat-left 40 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 39 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 37 δημοσιεύσεις

εγω παλι που γεννησα στο Ιασω και μαλιστα προσφατα, εχω να πω τα καλυτερα. Ειχα δηλωσει εξακλινο με βαλαν σε τρικλινο, και 2 μερες μετα σε εξακλινο, ολες οι κοπελες που με βλεπαν απο την αρχη μεχρι το τελος ηταν καταπληκτικες. Πολυ ευγενικες, με το που χτυπαγα κουδουνακι να ζητησω κατι το φερναν μεσα σε 2 λεπτα. Δε μπορω να κατηγορησω καμια κοπελα γιατι ολες ηταν παρα πολυ καλες.

 

Στο θεμα του θηλασμου, ευτυχως η μαια μου με ειχε προετοιμασει πως θα ακουω διαφορετικα πραγματα απο καθε κοπελα.

 

Επειδη στις αρχες το γαλα μας ειναι πολυ λιγο, δεν ωφελει να το εχουμε το μωρο στο στηθος με τις ωρες, εξ'ου και πληγωνονται οι θηλες μας. Κιεγω που νομιζα οτι θα κατεβασω γαλα το μονο που καταφερα ηταν να με ποναν απιστευτα οι θηλες μου. Αλλα αυτο δεν μου το ειπε καμια κοπελα, απλα το εκανα απο δικη μου βλακεια. Ο θηλασμος δεν ειναι κατι τραγικο, το μωρο ειναι ετοιμο να το κανει πριν βγει απο τη κοιλια της μαμας, οποτε μην αγχωνεσαι πως θα το πιασεις, πως θα πιασει τη θηλη κλπ. Ολα θα γινουν φυσικα.

 

Ειναι δικαιωμα σου βεβαια να καταληξεις σε ποιο μαιευτηριο θα γεννησεις παντως θα ηθελα να τονισω πως παντου υπαρχουν καλοι και κακοι ειτε σε δημοσιο ειτε σε ιδιωτικο. Ειναι ισως και θεμα τυχης τελικα.

 

Αυτα απο μενα, σου ευχομαι με το καλο να κρατησεις το μωρο σου, και πανω απ'ολα μην αγχωνεσαι, ολα θα πανε καλα! :P

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εχω επιλεξει το λητω... απο οσα εχω ακουσει (απο 2 ξαδερφες και 2 φιλες που γεννησαν εκει και μου ειπαν τα καλυτερα για την αντιμετωπιση οσο καιρο παρεμειναν εκει) εκτιμω οτι επελεξα σωστα... ο γιατρος μου βεβαια συνεργαζεται με λητω και μητερα, οποτε η επιλογη μου θα'ταν αναμεσα στα 2 αυτα... για το ιασω αυτο που εχω ακουσει εναι οτι παραειναι ακριβο διχως ουσιαστικο λογο... τωρα ειναι πολυ προσωπικο θεμα η επιλογη μαιευτηριου... γιατι δεν κανεις μια βολτα να δεις πρωτα απο ολα τα δωματια? και στα 2 μαιευτηρια... γιατι τα υπολοιπα ειναι και θεμα "τυχης"... ανθρωποι ειμαστε μπορει μια μερα να μην ξευπνησουμε καλα και να μην ειμαστε αψογοι στη δουλεια μας... και να'ναι η μερα που χρειαζεσαι εσυ τη βοηθεια ενος τετοιου ανθρωπου που κατα τα αλλα μπορει να ειναι ο καλυτερος επαγγελματιας στον χωρο... δε λεω οτι ειναι σωστο αυτο, αλλα ολοι μας εχουμε ασχημες μερες στη δουλεια.. :wink:

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδη στις αρχες το γαλα μας ειναι πολυ λιγο, δεν ωφελει να το εχουμε το μωρο στο στηθος με τις ωρες, εξ'ου και πληγωνονται οι θηλες μας. Κιεγω που νομιζα οτι θα κατεβασω γαλα το μονο που καταφερα ηταν να με ποναν απιστευτα οι θηλες μου. Αλλα αυτο δεν μου το ειπε καμια κοπελα, απλα το εκανα απο δικη μου βλακεια. Ο θηλασμος δεν ειναι κατι τραγικο, το μωρο ειναι ετοιμο να το κανει πριν βγει απο τη κοιλια της μαμας, οποτε μην αγχωνεσαι πως θα το πιασεις, πως θα πιασει τη θηλη κλπ. Ολα θα γινουν φυσικα.

 

Επειδή η Μαρία είναι άπειρη μανούλα, είναι καλό να της μεταφέρουμε 100% ασφαλείς πληροφορίες. Γι' αυτό, θα ήθελα με αφορμή τις παραπάνω αναφορές της blue, να καταγράψω τα εξής - η Αγλαια και οι υπόλοιπες έμπειρες του forum θα επιβεβαιώσουν ή/και θα βελτιώσουν τα εξής σημαντικά:

 

1. Ο πόνος στις θηλές δεν εξαρτάται από τη χρονική διάρκεια παραμονής του μωρού στο στήθος, αλλά από το κατα πόσο το μωρό "πιάνει' το στήθος σωστά: όλη την θηλαία άλω και όχι μόνο τη θηλή. Αυτό το τόσο απλό σημείο προσοχής, μπορεί και να μην συμβεί φυσικά: τόσο η μαμά, όσο και το μωρό χρειάζεται να "εκπαιδευτούν". Όντως ο θηλασμός είναι ο,τι πιο φυσικό, αλλά ο εφησυχασμός δεν είναι καλός σύμμαχος: χρειάζεται λίγη προσοχή, και ίσως λίγη βοήθεια.

 

2. Ο μόνος τρόπος για να εδραιωθεί η γαλουχία τις πρώτες 6 εβδομάδες είναι να θηλάζει η μαμά ελεύθερα και ανεμπόδιστα - όχι ωράρια, όχι προγράμματα, όχι προθεσμίες τύπου "τόσα λεπτά στο στήθος, τόσο στο άλλο, κλπ". Ο θηλασμός υπόκειται στο νόμο παραγωγής και ζήτησης: οι θηλαστικές κινήσεις του μωρού ενεργοποιούν την προλακτίνη του υποθάλαμου στον εγκέφαλο και έτσι η μαμά έχει γάλα. Στις αρχές είναι φυσιολογικό να είναι το μωρό στο στήθος ακόμα και 23 ώρες το 24ωρο: είναι ο τρόπος που γνωρίζει το μωρό προκειμένου να επιβιώσει (διατροφικά και συναισθηματικά) - αν το περιορίζουμε στις αρχές, οδηγούμαστε σταδιακά σε αποθηλασμό. Συμπέρασμα: αν δεν το αφήνεις στο στήθος, πώς θα κατεβεί το γάλα;

 

Η κυριότερη συμβουλή είναι μία και σώζει: διάβασε, ενημερώσου, μπες στην ενότητα του θηλασμού και επικοινώνησε όσα σκέφτεσαι για τον θηλασμό.

 

Προσωπικά. δεν ξεχνώ ποτέοτι : θηλασμός = διάθεση + πληροφόρηση.

 

Όλα να πάνε καλά :)

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια πριν τρεις μήνες που γέννησα πήγα στο Λητώ. Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και απο πλευράς καθαριότητας και εξυπηρέτησης. Και εγώ σε τρίκλινο οικονομικό ήμουνα. Όταν θα ξαναχρειαστεί πάλι στο Λητώ θα πάω.

 

 

angm καταρχην να σου ζησει το μωρακι σου,επειδη και γω στο λητω θα γεννησω και θελω σε τρικλινο ποσο σου κοστισε αν επιτρεπεται?τι εννοεις οικονομικο τρικλινο πρεπει να το ζητησω ετσι εχει και αλλα ειδη τρικλινων δωματιων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη στις αρχες το γαλα μας ειναι πολυ λιγο, δεν ωφελει να το εχουμε το μωρο στο στηθος με τις ωρες, εξ'ου και πληγωνονται οι θηλες μας. Κιεγω που νομιζα οτι θα κατεβασω γαλα το μονο που καταφερα ηταν να με ποναν απιστευτα οι θηλες μου. Αλλα αυτο δεν μου το ειπε καμια κοπελα, απλα το εκανα απο δικη μου βλακεια. Ο θηλασμος δεν ειναι κατι τραγικο, το μωρο ειναι ετοιμο να το κανει πριν βγει απο τη κοιλια της μαμας, οποτε μην αγχωνεσαι πως θα το πιασεις, πως θα πιασει τη θηλη κλπ. Ολα θα γινουν φυσικα.

 

Επειδή η Μαρία είναι άπειρη μανούλα, είναι καλό να της μεταφέρουμε 100% ασφαλείς πληροφορίες. Γι' αυτό, θα ήθελα με αφορμή τις παραπάνω αναφορές της blue, να καταγράψω τα εξής - η Αγλαια και οι υπόλοιπες έμπειρες του forum θα επιβεβαιώσουν ή/και θα βελτιώσουν τα εξής σημαντικά:

 

1. Ο πόνος στις θηλές δεν εξαρτάται από τη χρονική διάρκεια παραμονής του μωρού στο στήθος, αλλά από το κατα πόσο το μωρό "πιάνει' το στήθος σωστά: όλη την θηλαία άλω και όχι μόνο τη θηλή. Αυτό το τόσο απλό σημείο προσοχής, μπορεί και να μην συμβεί φυσικά: τόσο η μαμά, όσο και το μωρό χρειάζεται να "εκπαιδευτούν". Όντως ο θηλασμός είναι ο,τι πιο φυσικό, αλλά ο εφησυχασμός δεν είναι καλός σύμμαχος: χρειάζεται λίγη προσοχή, και ίσως λίγη βοήθεια.

 

2. Ο μόνος τρόπος για να εδραιωθεί η γαλουχία τις πρώτες 6 εβδομάδες είναι να θηλάζει η μαμά ελεύθερα και ανεμπόδιστα - όχι ωράρια, όχι προγράμματα, όχι προθεσμίες τύπου "τόσα λεπτά στο στήθος, τόσο στο άλλο, κλπ". Ο θηλασμός υπόκειται στο νόμο παραγωγής και ζήτησης: οι θηλαστικές κινήσεις του μωρού ενεργοποιούν την προλακτίνη του υποθάλαμου στον εγκέφαλο και έτσι η μαμά έχει γάλα. Στις αρχές είναι φυσιολογικό να είναι το μωρό στο στήθος ακόμα και 23 ώρες το 24ωρο: είναι ο τρόπος που γνωρίζει το μωρό προκειμένου να επιβιώσει (διατροφικά και συναισθηματικά) - αν το περιορίζουμε στις αρχές, οδηγούμαστε σταδιακά σε αποθηλασμό. Συμπέρασμα: αν δεν το αφήνεις στο στήθος, πώς θα κατεβεί το γάλα;

 

Η κυριότερη συμβουλή είναι μία και σώζει: διάβασε, ενημερώσου, μπες στην ενότητα του θηλασμού και επικοινώνησε όσα σκέφτεσαι για τον θηλασμό.

 

Προσωπικά. δεν ξεχνώ ποτέοτι : θηλασμός = διάθεση + πληροφόρηση.

 

Όλα να πάνε καλά :)

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

Iro μου πολυ καλα τα λες, δεν ανεφερα ολες τις πτυχες του θηλασμου, ομως οτι ανεφερα το ανεφερα απο προσωπικη εμπειρια, ειδικα τις 3 πρωτες μερες μετα απο καισαρικη που το γαλα ηταν ελαχιστο. Το μωρο το ειχα με τις ωρες, βεβαιωθηκα οτι το επιανε σωστα, αλλα με το απειρο πιπιλισμα δε μπορουσα ουτε να ακουμπησω τις θηλες. Ουτως η αλλως μεσα στο μαιευτηριο δε γινοταν να εχουμε ανεμποδιστο θηλασμο απο τη στιγμη που το φερναν σε συγκεκριμενες ωρες παρολο που ειχαμε δηλωσει αποκλειστικο θηλασμο.

 

Τωρα οσο για το 23 ωρες το 24 ωρο..τι να πω δε θα μπορουσα να το αντεξω..μαλλον θα με επαιρνε ορθια ο υπνος..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν πρέπει ο άντρας μου να παρακολούθει μαθήματα ανώδυνου τοκετού στην Ελενα αν και ήταν μαζί μου τις προηγούμενες φορές που γέννησα - αλλά σε άλλο μαιευτήριο :?:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν πρέπει ο άντρας μου να παρακολούθει μαθήματα ανώδυνου τοκετού στην Ελενα αν και ήταν μαζί μου τις προηγούμενες φορές που γέννησα - αλλά σε άλλο μαιευτήριο :?:

 

Λογικά ναι γιατι που το ξέρουν αυτοί οτι ήταν μαζί σου τις άλλες φορές;

Δυο μαθήματα ειναι μονο τα υποχρεωτικά πάντως οπότε.....και μετά λενε οτι σας δίνουν ενα χαρτι για να το εχει μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

τελικά γέννησα μέσα σεπτέμβρη - όλα πήγαν πολύ καλά - 3.5 ώρες φυσιολογικός με επισκληρίδιο που δεν έπιασε η δεύτερη δόση - ξεσκίστηκα στους πόνους αλλά άξιζε :-)

Ημουν απίστευτα τυχερή - μπηκα σε μονόκλινο - κυριλέ - μεγάλο δωμάτιο με δικό του μπάνιο πολλή άνεση που την χρειαζόμουν γιατί έκανα ντους κάθε 1 ώρα για τα ράμματα

Έμεινα καταευχαριστημένη με το μαιευτικό τμήμα - όλοι πολύ ζεστοί και φιλικοί - χρειάστηκε η μπουμπου μία μέρα να μπει για 3 ώρες στο τμήμα νεογνών γιατί πνίγηκε την ώρα που την θήλαζα - εκεί ήταν όλοι αγενείς - βέβαια έχω να πω πως αυτή η νοοτροπία με φακελάκια στην ελλάδα δεν υποφέρεται...νοίωθεις ότι χρωστάς σε όλους όσους σε βοηθούν - θήλασα αποκλειστικα (ακόμη το κάνω) καθόλου ξένο και είμαστε καταευτυχισμένοι - :D

MG59.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ζωζωκα!!!!!Χαιρομαο που ακουω τα ευχαριστα!!!! Να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!!

 

 

Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!!!! :wink:

 

 

 

Γυμνασιο δεν ειναι ευκολο να σου δωσουν ολο το δικλινο αν υπαρχει κοσμος που γενναει........θα ταν παρανομο κατι τετοιο......αλλο να δωσεις φακελακι και να σε βαλουν καπου καλυτερα κι αλλο να αφησουν καποιον εξω.......δεν ειναι κακο το δικλινο μωρε.......εχεις και παρεα/........λιγες μερες ειναι αυτες....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Επειδη βρίσκομαι στις τελευταίες εβδομάδες της εγκυμοσύνης μου και έχω αγχωθει αρκετά, θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που αντιμετώπισε δύσκολο τοκετό και το μωρό χρειάστηκε ιδιαίτερη μεταχείριση και πόσο ευχαριστημένη έμεινε από την φροντίδα που δέχτηκε από το Λητώ. Επειδή μια φυσιολογική περίπτωση και ένα υγιές μωρό μπορει να γεννηθει σε οποιοδήποτε μαιευτήριο θα ήθελα να ξέρω αν το Λητώ είναι κατάλληλο μαιευτήριο να αντιμετωπίσει ένα μωρό που χρειάζεται εντατική φροντίδα και τέτοια.

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς γιατί έχεις αγχωθεί τόσο; Καταλαβαίνω ότι είναι ο πρώτος σου τοκετός και είναι λογικό να φοβάσαι. Και εγώ έτσι ήμουν στην πρώτη μου γέννα. Αν η εγκυμοσύνη σου είναι φυσιολογική δεν νομίζω να υπάρξει κανένα πρόβλημα. Ξέρω ότι γενικά το ΛΗΤΩ έχει καλούς γιατρούς, και εγώ τη μικρή μου κόρη εκεί τη γέννησα. Αν επιτρέπεται ποιο γιατρό έχεις;

 

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γεννήσεις με ένα πόνο που λένε!! :D

Link to comment
Share on other sites

οσο αγχωνεσαι το μεταδιδεις και στην ψυχουλα που εχεις μεσα σου... :wink:

εγω γενναω σε λιγο καιρο (πρωτα ο θεος) και θα γεννησω στο λητω..βεβαια δεν ειχα προβληματα ως τωρα.. και ευχομαι να συνεχισω ετσι... :D αλλα μια ξαδερφη μου που γεννησε πριν 3 περιπου χρονια στο λητω διδυμα και μαλιστα το ενα αρκετα ελλιποβαρες με συνεπεια να μεινει στη μοναδα νεογνων αρκετο καιρο, ηταν πληρως ευχαριστημενη! μαλιστα μου ειπε οτι η προισταμενη εκει στη μοναδα ειναι πολυ καλη επαγγελματιας και ανθρωπος... τωρα βεβαια μπορεις να ακουσεις οσοι ανθρωποι τοσες γνωμες (ακομα και η δικια μου μεσα σε αυτες)... προσωπικα δινω βαση στο αν εμπιστευομαι το γιατρο μου *που το κανω* και στη μαια που θα εχω διπλα μου...

 

και μενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και εχω σκεφτει κατα καιρους ολα τα απιθανα... αλλα αποφασισα να σκεφτομαι θετικα... εξαλλου αυτο το μωρο ειναι ¨δωρο θεου" για μας και ειπαμε με τον καλο οτι θα το κανουμε να το καταλαβει απο εκει μεσα που βρισκεται ακομη! :D

 

μην αγχωνεσαι! οπως σου ειπα και πριν... προσωπικα πιστευω οτι ειναι θεμα εμπιστοσυνης στο γιατρο σου... και να θυμασαι οτι ειναι τοσα τα ωραια πραγματα που μπορει να σου συμβουν ανα πασα στιγμη! :D οπως φανταζομαι και αυτο το μωρακι που ερχεται!

 

 

ολα θα σας πανε καλα!!!! :D

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

για τον χασιακο εχω ακουσει οτι ειναι τοπ,εχουν παει πολλες γνωστες

για το λητω... θα σε απογοητευσω

εχει μεγαλη ελλειψη προσωπικου με αποτελεσμα η εξυπηρετηση χαλια

καλουσαμε τις νοσηλευτριες τουλαχιστον 10 φορες για να ρθουν επιτελους μετα απο 45 λεπτα ,αν δεν επεμενες δεν ερχοντουσαν ποτε

και μιλαμε για να μας δωσουν το χαπι μας!

εμενα μια μερα ξεχασαν να μου κανουν μια ενεση,

αν περνουσαν και δεν ησουν στο θαλαμο(πχ ειχες παει στην τουαλετα )

θερμομετρηση και νοσηλεια δεν σου εκαναν

ο χασιακος ειναι κ στο αρεταιειο γιατι δεν πας εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταλαβαινω την ανησυχια σου και ειναι λογικη. γεννησα στο λητω και τα 2 αγορια μου οπως και πολλες αλλες φιλες μου. ειναι καλο νοσοκομειο αλλα για εμενα παιζει μεγαλο ρολο ο γιατρος. αν εσυ του εχεις εμπιστοσυνη τοτε μην φοβασαι τιποτε. πιστεψεμε και τις 2 φορες που ημουν εκει ειδα περιπτωσεις τραγικές αλλα ολες λαθη του γιατρου και της μαιας.

Popi

Link to comment
Share on other sites

koritsia na sas potiso... ego giatro ton xasiako kai eimai para polu eyxaristimeni... exo PHT 27.11

kai tha genniso sto LHTO exei gennisei kamia ekei??? me endiaferei na mou peite entuposeis.... :lol:

 

Έχω γεννήσει στο ΛΗΤΩ πριν 2,5 χρόνια αλλά με άλλο γιατρό. Και μάλιστα μαθητής του Χασιάκου!!! Το Χασιάκο τον έχουν γιατρό μια φίλη μου (και στα τρία παιδιά :D ) και η ξαδέρφη του άντρα μου (και στα δύο :D ) αλλά γέννησαν στο Αρεταίειο. Γιατί δεν του ζητάς και εσύ να πας εκεί; Είναι πολύ καλό νοσοκομείο. Και το μωρό δεν το έχεις συνέχεια δίπλα σου όπως στο Αλεξάνδρας που γέννησα την πρώτη μου κόρη. :D

 

Πάντως εγώ δεν είχα πρόβλημα με τις κοπέλες στο ΛΗΤΩ. Όποτε χτυπούσα το καμπανάκι ερχόντουσαν βολίδα. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν είχα πρόβλημα με τις κοπέλες στο ΛΗΤΩ. Όποτε χτυπούσα το καμπανάκι ερχόντουσαν βολίδα. :lol::lol:

 

δεν ειχες γιατι γεννησες πριν 2,5 χρονια!

εχει αλλαξει διευθυνση και εχω ακουσει το πανε για κλεισιμο

 

και η νυφη μου πριν 1,5 χρονο δεν ειχε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ειμα εγγυος στον 5ο μηνα με το 1ο μας παιδι και εχω το κλασσικο διλημμα, δημοσιο ή ιδιωτικο? Μεχρι τωρα βλεπω εναν πολυ καλο γιατρο στο Ιασω κ πιστευα οτι εκει θα παμε. Διαβασα ομως πολλα σχολια στο φορουμ κατα του Ιασω (νοσοκομες, λαθη, πολυκοσμια, κοστος κλπ) κ τωρα ανησυχω... Απο την αλλη το Αλεξανδρας μου φαινεται λιγο καταθλιπτικο.

 

Το πιο σημαντικο για μενα ειναι να εχω ενα καλο γιατρο που εμπιστευομαι, μια καλη μαια για υποστηριξη και βοηθεια κ ενα καλο περιβαλλον. Ποιο θα μου συστηνατε μεταξυ των δυο?

 

Επισης αν ξερετε

- Στο Ιασω αφηνουν να μεινει μαζι σου ο συζυγος το 1ο βραδυ αν μοιραζεσαι δωματιο? Στο Αλεξανδρα απ'οτι εμαθα δεν αφηνουν...

- Υπαρχουν μαιες στο Ιασω, κ εαν ναι, εχετε να μου συστησετε καποια καλη?

- Σε ποιο σταδιο της εγγυμοσυνης μιλας με τη μαια;

- Επισης καποια καλη μαια στο Αλεξανδρας?

 

Καθε συμβουλη ευπροσδεκτη! Ευχαριστω.

Carina

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

αντίστοιχα θέματα υπάρχουν επίσης και εδω:

 

τιμες ιασω-λητω!

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2759

 

τιμές κ δωμάτια

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6236

 

Γιατρός στο Λητώ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4507&start=0

 

Τιμές

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2758

 

ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΙΑΣΩ-ΜΗΤΕΡΑ-ΛΗΤΩ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=3040&start=0

 

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ;

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=10891

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

CARINA ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΟΜΩΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΜΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΓΙΑ ΠΥΡΕΤΟ ΜΕΤΑ Η ΑΛΛΗ........................ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΦΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.............ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ Η' ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΝΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ .ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΟ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...