Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τιμες ιασω-λητω!


Recommended Posts

εγω γεννησα πριν 13 μηνες δεν ειχαν εξακλινο και με εβαλαν σε δικλινο απο οπου δε με μετακινησαν και με χρεωσαν περιπου 50 ευρω την ημερα.αν κοιταξεις αυτο που υπογραφουμε πριν μπουμε να γεννησουμε το γραφει με μικρα γραμματα αλλα με λιγη φασαρια κατι μπορει να σου κοψουν. σε καμμια μαια περαν της δικιας μου και σε καμμια νοσοκομα δε δωσαμε τιποτα...ενω για τον αναισθησιολογο ισχυει αυτο που σου ειπαν παραπανω, πληρωνεται απο το μαιευτηριο

η ωρα η καλη και με ενα πονο :D

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 49 δημοσιεύσεις

  • nat-left

    nat-left 40 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 39 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 37 δημοσιεύσεις

Η αλήθεια είναι οτι και εγώ πριν γεννήσω είχα ακούσει τα καλύτερα για το Αρεταίειο και για αυτό αλλωστε το επέλεξα συνειδητα παρά το γεγονός ότι ο γιατρός μου μπορούσε να με ξεγεννήσει και στο Λητώ. Είναι ειρωνικό αν σκεφτεί κανείς οτι αποφάσισα να γεννήσω εκεί γιατί θεωρούσα ότι είναι πιο ασφαλές από το Λητώ ή οποιοδήποτε άλλη ιδιωτική κλινική.....

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι και εγώ πριν γεννήσω είχα ακούσει τα καλύτερα για το Αρεταίειο και για αυτό αλλωστε το επέλεξα συνειδητα παρά το γεγονός ότι ο γιατρός μου μπορούσε να με ξεγεννήσει και στο Λητώ. Είναι ειρωνικό αν σκεφτεί κανείς οτι αποφάσισα να γεννήσω εκεί γιατί θεωρούσα ότι είναι πιο ασφαλές από το Λητώ ή οποιοδήποτε άλλη ιδιωτική κλινική.....

 

Εγω πιστεύω ότι το κακό μπορεί να σου τύχει οπουδήποτε :(

 

Τελικά γέννησες εκεί; Εμπειρίες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως θα διαβάσεις και πιο πάνω εκεί γέννησα και η εμπειρία μου ήταν δυσάρεστη με αρνητικές συνέπειες μέχρι και σήμερα. Από την στενοχώρια μου για την όλη κατάσταση μειώθηκε το γάλα μου και μέχρι και σήμερα το παλεύω αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έτσι, ενώ ήθελα τόσο πολύ να θηλάσω αποκλειστικά αυτην τη στιγμή (32 ημέρες μετά τον τοκετό) αναγκάζομαι να δίνω συμπλήρωμα στον μπέμπη μου. Νοσηλεύτηκα 8 ημέρες τις οποίες θέλω να ξεχάσω και δεν θα ξαναπατήσω στο Αρεταίειο ούτε για επίσκεψη.

Το θέμα δεν είναι ότι συνέβη το γεγονός αυτό. Όπως είπες και εσύ αυτά συμβαίνουν παντού. Το πρόβλημα ήταν ο απαράδεκτος τρόπος με τον οποίο το χειρίστηκαν και το ότι προσπαθούσαν μέχρι και την τελευταία στιγμή να το κουκουλώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι νέα στο parents ως μέλος.

Γεννάω τον Σεπτέμβρη στο Αλεξάνδρα και θα ήθελα εμπειρίες και από άλλες μαμάδες που έχουν γεννήσει εκεί.

Επιτρέπετε ο άντρας μου να κοιμάται μαζί μου τα βράδυα;

Τι παρέχουν; Πχ ρουχαλάκια και πάνες για μωρό τα παίρνουμε εμείς ή μας τα δίνουν;

Πήρα το Αλεξάνδρα και δεν νομίζω πως ήταν και πολύ πρόθυμοι να απαντήσουν...

Α και κάτι άλλο, μαθήματα ανώδυνου δεν έκανα..παίζει ρόλο;

 

Περιμένω απαντησούλες και ας μην είναι όλες καλές...

Δημόσιο είναι άλλωστε

 

:roll:

 

Πριν 10μέρες γέννησε η γυναίκα μου εκεί...

Ο συζυγός σου δεν επιτρέπεται να κοιμάται το βράδυ στο δωμάτιο μαζί σου.

Μπορείς όμως να έχεις μια γυναίκα κοντά σου, αυτό επιτρέπεται.

Πάρε μαζί σου σου ότι σου είναι χρήσιμο για τις δυο τρις μέρες που θα κάτσεις (ρουχαλάκια σεντονάκια δικά σου ρούχα κτλ εκτός από pampers), θα σου δώσουν εκεί.

Δεν χρειάζεται να ανγχώνεσαι μείνε ήρεμη και όλα καλά θα σου πάνε.

Την επόμενη εργάσιμη μέρα γέννησεως του παιδιού, θα πας στον 5ο απέναντι από το φαρμακείο να δηλώσεις το παιδί.

Τι ταμέιο έχεις; Αν έχεις ΙΚΑ θα σε ενημερώσω για αυτά που έκανα εγώ.

Καλά είναι στο Ιδιωτικό αρκεί να μην υπάρξει επιπλοκή....καταλήγεις σε δημόσιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γέννησα στο ΙΑΣΩ πριν 2 μήνες. Δεν είχαν εξάκλινο που ήθελα και πήγα σε τρίκλινο. Η επιβάρυνση ήταν 35 ? ανά ημέρα, μετά από 2 μέρες 'άδειασε εξάκλινο και με μετέφεραν. Η πληρωμή του αναισθησιολόγου συμπεριλαμβάνεται στην τιμή του πακέτου. Οάντρας μου δεν έδωσε τίποτα σε νοσοκόμες και μαίες, Από χαρτιά ζητάνε ταυτότητες και ληξιαρχική πράξη γάμου που να εχει εκδοθεί εντός τετραμήνου από την γέννα. Οπότε για να μην τρέχει ο άντρας σου εκείνες τις ημέρες ζήτησε από τα ΚΕΠ από τώρα. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10μέρες γέννησε η γυναίκα μου εκεί...

Ο συζυγός σου δεν επιτρέπεται να κοιμάται το βράδυ στο δωμάτιο μαζί σου.

Μπορείς όμως να έχεις μια γυναίκα κοντά σου, αυτό επιτρέπεται.

Πάρε μαζί σου σου ότι σου είναι χρήσιμο για τις δυο τρις μέρες που θα κάτσεις (ρουχαλάκια σεντονάκια δικά σου ρούχα κτλ εκτός από pampers), θα σου δώσουν εκεί.

Δεν χρειάζεται να ανγχώνεσαι μείνε ήρεμη και όλα καλά θα σου πάνε.

Την επόμενη εργάσιμη μέρα γέννησεως του παιδιού, θα πας στον 5ο απέναντι από το φαρμακείο να δηλώσεις το παιδί.

Τι ταμέιο έχεις; Αν έχεις ΙΚΑ θα σε ενημερώσω για αυτά που έκανα εγώ.

Καλά είναι στο Ιδιωτικό αρκεί να μην υπάρξει επιπλοκή....καταλήγεις σε δημόσιο!!!

 

Από Ταμείο ΤΣΜΕΔΕ έχω. Ευχαριστημένοι μείνατε γενικώς με μαίες και παιδίατρο. Γενικά με το όλο κλίμα. Άγχος δεν έχω αλλά λίγη αγωνία ομολογουμένως την έχω και εγώ και ο άντρας μου μιας και είναι το πρώτο. Τα δωμάτια πώς σας φάνηκαν;

MG59.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Από Ταμείο ΤΣΜΕΔΕ έχω. Ευχαριστημένοι μείνατε γενικώς με μαίες και παιδίατρο. Γενικά με το όλο κλίμα. Άγχος δεν έχω αλλά λίγη αγωνία ομολογουμένως την έχω και εγώ και ο άντρας μου μιας και είναι το πρώτο. Τα δωμάτια πώς σας φάνηκαν;

MG59.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο ΙΑΣΩ πριν 2 μήνες. Δεν είχαν εξάκλινο που ήθελα και πήγα σε τρίκλινο. Η επιβάρυνση ήταν 35 ? ανά ημέρα, μετά από 2 μέρες 'άδειασε εξάκλινο και με μετέφεραν. Η πληρωμή του αναισθησιολόγου συμπεριλαμβάνεται στην τιμή του πακέτου. Οάντρας μου δεν έδωσε τίποτα σε νοσοκόμες και μαίες, Από χαρτιά ζητάνε ταυτότητες και ληξιαρχική πράξη γάμου που να εχει εκδοθεί εντός τετραμήνου από την γέννα. Οπότε για να μην τρέχει ο άντρας σου εκείνες τις ημέρες ζήτησε από τα ΚΕΠ από τώρα. Με το καλό!

 

σε ευχαριστω καλη μου εισαι πολυ κατατοπιστικη!!

 

οσο για τα χαρτια τα εχω τακτοποιησει ευτυχως μεσω ΚΕΠ. Αν δε γινομαι αδιακριτη μηπως μπορεις να μου πεις ποσα πληρωσες συνολικα στο ΙΑΣΩ εκτος φυσικα του γιατρου σου? Με φυσιολογικο γεννησες και επισκληριδιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από Ταμείο ΤΣΜΕΔΕ έχω. Ευχαριστημένοι μείνατε γενικώς με μαίες και παιδίατρο. Γενικά με το όλο κλίμα. Άγχος δεν έχω αλλά λίγη αγωνία ομολογουμένως την έχω και εγώ και ο άντρας μου μιας και είναι το πρώτο. Τα δωμάτια πώς σας φάνηκαν;

 

Σε γενικές γραμμές μια χαρά θα έλεγα και από μαίες και από την παιδίατρο. Αλλά πιστεύω αυτό εξαρτάται και από την ψυχολογία που θα είσαι. Τα δωμάτια καθαρά είναι με a/c όχι πολυτέλειες απλά καλά δωμάτια. Και εμάς το πρώτο ήτανε και όλα πήγαν καλά! Όλα καλά θα πάνε... στο τέλος θα το δείτε! Γιατρό γυναίκα η άντρα;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

zozoka ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ! ΚΙΕΓΩ ΕΚΕΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΤΕΡΥΓΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΜΟΥ (ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!) ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΑ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΞΤΡΑ. ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ 600€ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΚΑΙ 1500€ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ. Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 180€ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΗΣ ΔΩΣΑΜΕ ΕΞΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ.ΔΕ ΘΑ ΤΗ ΣΥΣΤΗΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ

ΓΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ...ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΒΑΛΑ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΚΙΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΜΟΛΥΝΣΗ.

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ Κ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ. ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΓΕΝΝΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΝΩΜΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Από Ταμείο ΤΣΜΕΔΕ έχω. Ευχαριστημένοι μείνατε γενικώς με μαίες και παιδίατρο. Γενικά με το όλο κλίμα. Άγχος δεν έχω αλλά λίγη αγωνία ομολογουμένως την έχω και εγώ και ο άντρας μου μιας και είναι το πρώτο. Τα δωμάτια πώς σας φάνηκαν;

 

Σε γενικές γραμμές μια χαρά θα έλεγα και από μαίες και από την παιδίατρο. Αλλά πιστεύω αυτό εξαρτάται και από την ψυχολογία που θα είσαι. Τα δωμάτια καθαρά είναι με a/c όχι πολυτέλειες απλά καλά δωμάτια. Και εμάς το πρώτο ήτανε και όλα πήγαν καλά! Όλα καλά θα πάνε... στο τέλος θα το δείτε! Γιατρό γυναίκα η άντρα;

 

Άντρα - Παπαζεύκος λέγεται

MG59.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

To δημόσιο καλύπτει όλα τα έξοδα (και το 2κλινο δωμάτιο) ίσως να ισχύει το ίδιο και με το τσμεδε.Για 2κλινο ή μονόκλινο (τα μονόκλινα υποτίθεται πως τα έχουν για λεχώνες με λοιμώδεις νόσους τα δίνουν ωστόσο)καλύτερα συζήτησε το με τον γιατρό σου απο πριν αν δεν το έχεις κανονίσει υπάρχει περίπτωση να βρεθείς και σε 10κλινο μέχρι να βρούν διαθέσιμο δικλινο.10 λεχωνεςμε10 μωράκαι 20 άτομα επισκεπτήριο δεν είναι οτι καλύτερο ασε που στα 10κλινα το επισκεπτήριο είναι χαλαρό μπορεί να έχει κόσμο μέχρι και τη 1.Εγώ δεν προνόησα και έμεινα 1 μέρα σε 10κλινο.Η διαφορά τιμής 10κλινου και 2 κλινου είναι αστεία.Εγώ έχω ΙΚΑ και για 5 μέρες νοσηλείας ζήτησα να μη με βγάλουν μαζί με την μικρή που την είχαν κρατήσει για φωτοθεραπεια πλήρωσα 450 ευρώ τα οποiα δεν θα μου τα επιστρέψει το ικα αλλά θα τα βάλω στην φορολογική μου δήλωση και θα τα πάρω σχεδόν ένβα μέρος πίσω απο τη εφορια.Ο γιατρός μου πήρε 1200(και εμένα ογιατρός μου είναι καθηγητής το Αλεξάνδρα είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο και έχει πολλούς καθηγητές) και σε αυτό το ποσό συμπεριλαμβανόταν και η αμοιβή της αναισθησιολόγου.Την επισκληρίδιο την κάλυπτε το ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

*τα δίκλινα δωμάτια είναι πάρα πολύ καλά.Πολύ καλύτερα απο τα 3κλινα του Ιασώ και του μητέρα και σαφώς μεγαλύτερα.Γενικά η πτέρυγα στην οποία είναι τα 2κλινα είναι πολύ προσεγμένη και πεντακάθαρη.Η πτέρυγα με τα 10κλινα είναι χάλια.Βρώμικη, οι νοσηλεύτριες δεν είναι το ίδιο εξυπηρετικές το επισκεπτήριο δεν τελειώνει ποτέ δεν έχει τουαλέτα και ντουζιέρα στο δωμάτιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον σε χωσουν σε 10κλινο δες μηπως δωσεις κανα φακελακι να σε βαλουν σε καλο δωματιο........στα 10κλινα συνηθως βαζουν τσιγγανες κι εχω ακουσει ιστοριες τρομου!!!!! Τα δικλινα ειναι μια χαρα...το μονοκλινο εκει που ημουν εγω ηταν σαν ντουλαπες.......πολυ μικρα......

 

 

Για τον ικτερο , μια φιλη που της κρατουσαν το μωρο για φωτοθεραπειες και δεν μπορουσε καν να το κρατησει, του πηγαινε γαλα δικο της με μπιμπερο.......σαφως πρεπει να επιμεινεις.....

 

 

Μην αγχωνεσαι καθολου.......ολα θα πανε καλα!!! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον σε χωσουν σε 10κλινο δες μηπως δωσεις κανα φακελακι να σε βαλουν σε καλο δωματιο........στα 10κλινα συνηθως βαζουν τσιγγανες κι εχω ακουσει ιστοριες τρομου!!!!! Τα δικλινα ειναι μια χαρα...το μονοκλινο εκει που ημουν εγω ηταν σαν ντουλαπες.......πολυ μικρα......

 

 

Για τον ικτερο , μια φιλη που της κρατουσαν το μωρο για φωτοθεραπειες και δεν μπορουσε καν να το κρατησει, του πηγαινε γαλα δικο της με μπιμπερο.......σαφως πρεπει να επιμεινεις.....

 

 

Μην αγχωνεσαι καθολου.......ολα θα πανε καλα!!! :wink:

 

Ο γιατρός μου, μου είπε πως ανάλογα τη διαθεσιμότητα θα μπω σε 2κλινο ή 3κλινο. Δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν 10κλινα... Φαντάζομαι πως είναι αυτά στον 1ο όροφο. Εκεί ούτε καν πήγα να τα δω. Στα μονόκλινα ο σύζυγος μπορεί να μείνει μαζί το βράδυ άραγε;

MG59.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Έαν ανατρέξεις στο section Μαιευτήριο ΕΛΕΝΑ θα βρείς ονόματα. Εγω πήγα σε μια Κωνσταντινίδου Ειρήνη στην Α' Μαιευτική και μου φάνηκε μια χαρά. Γέννησαν δυο γνωστές μου σ'αυτήν και την έχουν ερωτευτεί. Απλή γιατρός και προσγειωμένη...δεν παίρνει και πολλά απ' ότι μου εχουν πει. Κάνει φυσιολογικούς τοκετούς (εκτός απροόπτου πάντα) και ειναι κατά της επισκληριδίου.

Εγω αν πήγαινα στο ΕΛΕΝΑ θα πήγαινα εκεί αλλά επειδή δεν μου πολυαρέσει σαν νοσοκομείο μάλλον με βλάπω για αλλού.

 

Na σου πω...η Κωνσταντινιδου ποσα ζηταει? και οι επισκεψεισ?

MZw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο Έλενα με γιατρό τον Διακάκη και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Τώρα, όσον αφορά τις εγκαταστάσεις, προτιμούσα το μονόκλινο στο Έλενα, παρά τα 6κλινα που θα είχα τη δυνατότητα να πληρώσω σε ιδιωτικά μαιευτήρια.

Επίσης, επειδή το μωρό μου ανέβασε πυρετό το πρώτο του βράδυ και το μεταφέρανε στα πρόωρα β΄και του κάνανε εξετάσεις κλπ, ήμουνα τουλάχιστον σίγουρη πως δεν μου το κρατάνε για να πάρουνε λεφτά κλπ και όλες οι παιδίατροι κλπ ήταν υπερβολικά προσεκτικοί και αναλυτικοί μαζί μας.

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγω επέλεξα την κα Γεωργιαδου για γυναικολογο μου. Ειναι τυπικη αλλα και ευχαριστη ταυτοχρονα και τα αντιμετωπιζει ολα με ψυχραιμια- κατι που λειπει απo μενα. Δεδομενου οτι και οι βοηθοι της με βεβαιωσαν οτι αν ολα πανε καλα, ο τοκετος θα ειναι σιγουρα φυσιολογικος και οχι καισαρικη που απεχθανεται, νομιζω οτι εκανα τη σωστη επιλογη. Βεβαια θα εχω να πω περισσότερα μετα τον τοκετο που ειναι και το σημαντικο κομματι της υποθεσης! Απο επισκεψεις τα πρωινα ειναι δωρεαν - ταμειο δημοσίου - και το απογευμα 60E.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγω επέλεξα την κα Γεωργιαδου για γυναικολογο μου. Ειναι τυπικη αλλα και ευχαριστη ταυτοχρονα και τα αντιμετωπιζει ολα με ψυχραιμια- κατι που λειπει απo μενα. Δεδομενου οτι και οι βοηθοι της με βεβαιωσαν οτι αν ολα πανε καλα, ο τοκετος θα ειναι σιγουρα φυσιολογικος και οχι καισαρικη που απεχθανεται, νομιζω οτι εκανα τη σωστη επιλογη. Βεβαια θα εχω να πω περισσότερα μετα τον τοκετο που ειναι και το σημαντικο κομματι της υποθεσης! Απο επισκεψεις τα πρωινα ειναι δωρεαν - ταμειο δημοσίου - και το απογευμα 60E.

 

Έκανες πολύ καλή επιλογή! Και εγώ με την κα Γεωργιάδου γέννησα! Είναι και οικογενειακή φίλη 25 χρόνια! Απίθανος άνθρωπος! Αληθεια γύρισε από την άδεια? θέλω να πάω να με δει! :wink:

¨οσον αφορά τα δωμάτια του Έλενα αν επιλέξεις μονόκλινο ή έστω και δίκλινο σας πληροφορώ ότι δεν έχουν καμία διαφορά από αυτά των ιδιωτικών! Η ξαδέλφη μου γέννησε στο ΙΑΣΩ, ήταν σε 6κλινο (λόγω οικονομικού) και η διπλανή λεχώνα και η μάνα της ήταν κρυωμένες! Εγώ θα πάθαινα κρίση!!! :twisted:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Τα πιο συνηθισμενα ειναι τα 5κλινα.....

 

Σε μονοκλινο μπορει να μεινει ο συζυγος, αλλα και σε δικλινο/τρικλινο αν δεν εχουν προβλημα οι αλλες μπορει.........εγω ημουν σε δικλινο κι εμενε ο αντρας της κοπελας, χωρις καν να με ρωτησουν........κανεις δεν τους ειπε τιποτα........μη σου πω ενα βραδυ ειχε και τον αντρα με την μανα του αλλα και την μανα της........κοντευα να βγω εγω λογω ελλειψης χωρου..... :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρακολουθώ την ανταλλαγή πληροφοριών και απόψεων μεταξύ σας και ομολογώ πως είναι πάρα πολύ βοηθητική!!!! Συγχαρητήρια σε όλες!!!

 

Διανύω και εγώ την 7 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και τα έχω σχετικά χαμένα σχετικά με το ποιον γιατρο και άρα ποιο μαιευτήριο είναι το καταλληλότερο για μένα. Στο Έλενα πήγα προχθές μετά από την παρακίνηση μιας φίλης μου για να επισκεφθώ τον κ.Σταυρινουδάκη. Ομολογώ πως ήταν μια από τις πιο σύντομες επισκέψεις που είχα ποτε....βέβαια ο άνθρωπος είχε χειρουργείο, οπότε είναι εν μέρει δικαιολογημένος...

 

Έχετε ακούσει εσεις σχόλια για τον κ.Σταυρινουδάκη?

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι καλα! Χαιρομαι που εμεινες ευχαριστημενη, τονωνει την εμπιστοσυνη μου στη συγκεκριμενη γιατρο! Λογικα πρεπει να εχει επιστρεψει. Και εγω σκοπευω να κανω μια επισκεψη εντος εβδομαδος.

Οσο για το δωματιο εννοειται οτι δεν σκεφτομαι κατι λιγοτερο απο μονοκλινο. Εχει ολοκληρωθει και μια νεα πτερυγα με μονοκλινα που μου εχουν πει οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα ιδιωτικα. Πρεπει να μιλησω στη γιατρο τι πρεπει να κανω για να με περιμενει ενα κρεβατακι σε αυτη τη πτερυγα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...