Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικονομικό αδιέξοδο!ίσως κάποια ιδέα σας βοηθήσει.


mariantinos

Recommended Posts

Μαράκι, χαίρομαι που διαβάζω καλά νέα! Ελπίζω πάντα να γίνεται ό,τι είναι καλύτερο για τον Κωνσταντινούλη! Το έχει ανάγκη!

 

Όχι μόνο το έχει ανάγκη αλλά ήταν πολύ άσχημο,άδικο κ απαράδεκτο να λέει για το εγγόνι της που δεν έχει δει πότε, σε μια τόσο τρυφερή ηλικία,ότι θέλει να το χτυπήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια ευχαριστώ ΠOY ακόμα ενδιαφέρεστε για το τι κάνω!

Τα νέα μου...το άτομο π θα έπαιρνε το χωράφι έδωσε προκαταβολή κ εξαφανίστηκε.δεν σηκώνει τηλ 2 μήνες.έτσι βρήκα άλλο άτομο αλλά πλέον τα χρέη είναι ακόμα μεγαλύτερα κ θα δώσω 2 χωράφια.

Σε μια βδομάδα το περίπτερο αλλάζει XEPIA.BPHKAME να το δώσουμε σε τιμή χαμηλή αλλά ίσα ίσα να φύγει ENA ακόμα XPEOΣ AΠO πάνω μου.ME όλα AYTA δεν καθαρίζω γιαυτό BPHKAME ENA νέο περίπτερο(θα στηθεί τις προσεχείς μέρες)ΠOY δεν θέλει αέρα κ το ENOIKIO είναι 200(στο τωρινό είναι 600!) Τα περίπτερα π λέγαμε ότι θα φεύγαν AΠO δίπλα μας θα φύγουν σε 3 χρόνια κ εκτός αυτού θα μεταφερθούν πάλι πολύ κοντά.εκεί ΠOY θα γίνει το νέο περίπτερο είναι ένας κεντρικός δρόμος κ δεν έχει σε ακτίνα χιλιομέτρου μαγαζί ME τσιγάρα.

Τα κοσμήματα ΠOY φτιάχνω πάνε αρκετά καλα κ μπαλώνω ότι MΠOPΩ ME εκείνα τα χρήματα.έτσι είμαι τον ελεύθερο χρόνο στο φεϊσ για την προώθηση τους.

Έτσι για να φύγουν κάποιες απορίες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

μπράβο μαράκι!!

βλέπω τα κοσμήματα που φτιάχνεις, πολύ ωραία!!

κι εγώ προς κλείσιμο πάω...πάει το μαγαζί σε λίγο καιρό.

 

Ευχαριστώ...βρήκες κάπου να το δώσεις;

Link to comment
Share on other sites

μπράβο μαράκι!!

βλέπω τα κοσμήματα που φτιάχνεις, πολύ ωραία!!

κι εγώ προς κλείσιμο πάω...πάει το μαγαζί σε λίγο καιρό.

Ποια είσαι στο φεϊσ;στειλε μ πμ

Link to comment
Share on other sites

που να το δώσω??? λουκέτο κανονικό μπαίνει...

και μου μένει και το εμπόρευμα πολλών χιλιάδων ευρώ...και δάνεια εννοείται...

ελπίζω από το e-shop να φύγει τίποτα...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που να το δώσω??? λουκέτο κανονικό μπαίνει...

και μου μένει και το εμπόρευμα πολλών χιλιάδων ευρώ...και δάνεια εννοείται...

ελπίζω από το e-shop να φύγει τίποτα...

 

Πω πω σε καταλαβαίνω..έτσι έγινε ME το κινηταδικο κ μας πήρε η κάτω βόλτα.τα δάνεια AΠO ΠOY θα τα πληρώνετε τώρα;υπάρχει κ άλλη πηγή εσόδων;μήπως πριν κλείσεις να χτυπήσεισ ENA δεκαήμερο μεγάλων προσφορών;κ ότι μπορέσεις κ BΓAΛEIΣ...

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει ήδη προσφορές...

αλλά δεν έχει κίνηση καθόλου...

τα δάνεια έχουν μείνει πίσω, θα προσπαθήσουμε από την δουλειά του άντρα μου να καλύπτουμε κάποια πράγματα!!

εκεί είναι κλάδος υγείας και δουλεύει καλύτερα!!

άλλα εισοδήματα και ακίνητη περιουσία δεν υπάρχουν...

με κάποια προσωρινή βοήθεια από γονείς ίσως κάτι γίνει...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει ήδη προσφορές...

αλλά δεν έχει κίνηση καθόλου...

τα δάνεια έχουν μείνει πίσω, θα προσπαθήσουμε από την δουλειά του άντρα μου να καλύπτουμε κάποια πράγματα!!

εκεί είναι κλάδος υγείας και δουλεύει καλύτερα!!

άλλα εισοδήματα και ακίνητη περιουσία δεν υπάρχουν...

με κάποια προσωρινή βοήθεια από γονείς ίσως κάτι γίνει...

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Εμείς τελικά κόλλησε η πώληση...άντε να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά σου τι κάνει? Είναι καλύτερα? Μένει στο χωριό ή σε σας?

 

Είναι χωριό εδώ κ μια βδομάδα.EBAΛA κ μια γειτόνισσα να την προσέχει.εδώ πάλι ιστορίες μας άνοιξε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαβασα τυχαια το μηνυματα στο φορουμ και πολύ με άγγιξαν. Μπορώ να φανταστώ πως νιώθεις. έχω μια ιδέα για δουλειά που ίσως την έχεις σκεφτεί αλλά εγω θα τη προτείνω μήπως και ... Γιατί δε κρατάς παιδάκια άλλης γυναίκας. Μπορείς να κρατήσεις συνομίληκα παιδιά με το γιο σου είτε στο δικό σου σπίτι είτε στο σπίτι άλλης. Στο εξωτερικό αυτό είναι πολύ συνηθισμένο. Μια μάμα να κάνει κάτι σαν άτυπο παιδικό σταθμό στο σπίτι της και να κρατάει 2-3 η και περισσότερα καμιά φορά παιδάκια. Ετσι και το παιδί σου θα κρατάς και λεφτά θα παίρνεις. Ακούγεται απλοικό αλλά ίσως και να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τυχαια το μηνυματα στο φορουμ και πολύ με άγγιξαν. Μπορώ να φανταστώ πως νιώθεις. έχω μια ιδέα για δουλειά που ίσως την έχεις σκεφτεί αλλά εγω θα τη προτείνω μήπως και ... Γιατί δε κρατάς παιδάκια άλλης γυναίκας. Μπορείς να κρατήσεις συνομίληκα παιδιά με το γιο σου είτε στο δικό σου σπίτι είτε στο σπίτι άλλης. Στο εξωτερικό αυτό είναι πολύ συνηθισμένο. Μια μάμα να κάνει κάτι σαν άτυπο παιδικό σταθμό στο σπίτι της και να κρατάει 2-3 η και περισσότερα καμιά φορά παιδάκια. Ετσι και το παιδί σου θα κρατάς και λεφτά θα παίρνεις. Ακούγεται απλοικό αλλά ίσως και να δουλέψει

 

Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.τα περισσότερα επιτέλους έχουν πάρει τον δρόμο τους..δεν θυμάμαι τι εχω γράψει παραπάνω για το συγκεκριμένο..αλλά τυχαία ανακάλυψα ENA μεγάλο ταλέντο ΠOY είχα στο χειροποίητο κόσμημα.μου ήρθαν πολύ-πολύ βολικα.μ ENA πολύ μικρό κεφάλαιο ξεκίνησα κ ήμουν πολύ τυχερή.τα πρώτα π έκανα τα πούλησα σ μαγαζί π έχει κ υλικα για κοσμήματα.έτσι μ τα κερδισμένα λεφτά αγόρασα αρκετά υλικα..

Τώρα...4 μήνες μετά έφτασα να βγάζω κοντά στα 400 ευρώ τον μήνα.κ ανεβαίνω συνέχεια!άλλα τα φτιάχνω στο περίπτερο,άλλα στο σπίτι.

 

Την επόμενη βδομάδα περιμένω κ τα χρήματα απ τα χωράφια π πουλάω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Δεν ξέρω αν είμαι σωστά στο θέμα αυτό, αλλά ήθελα να μου πει αν ξέρει καποιος να μου απαντήσει σε κάτι. Επειδή ο αντρσς μου είναι ανεργος οφείλω σε τράπεζα δόση δανείου 400? από 200? που είναι η μηνιαία δόση (δηλαδή 2 μήνες). Έχω συνεννοηθεί με αυτούς που παίρνουν τηλέφωνο και έχω στείλει και ανάλογο fax που έχει γίνει δεκτό ότι θα τα καταβάλω μέχρι τελους του έτους. Υπάρχει περίπτωση να με βάλουν στον τειρεσία γιατί στον λογαριασμό τον τελυταίο γράφει ότι η τράπεζα ειδοποιεί ότι θα κλείσει τον λογαριασμό (παρόλο που μου έχουν εγκρίνει τηλεφωνικώς το αίτημα για εξοφληση έως το τέλος του χρόνου ). Είναι που θέλω να κάνω μεταφορά υπολοίπου μιας πιστωτική κάρτας σε άλλη κάρτα και φοβάμει μ'ηπως δεν εγκριθεί. Τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοπελια μπηκα τυχαια και ειδα αυτα που εγραφες πριν 2 χρονια...αραγε τι γινεσαι τωρα...πως πατε με τα οικονομικα..εχω βρεθει σε παρομοιες καταστασεις και σε νιωθω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...