Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

Γεια σας συναγωνίστριες!

Εμείς επιστρέψαμε απο Πάτρα περάσαμε πολύ ωραία αν και ειχε βροχερό καιρό...

 

Επίσης σήμερα γυρνουσαμε για ψώνια και εχω να σας προτείνω μια πολύ value for money αγορά από...τα τζάμπο! Απιστευτο μεσα στη σαβουρα τι βρισκεις. Λοιπον με ΜΟΝΟ με 5 ευρώ πηρα ενα σετ κουζινικα για τη μικρη , το οποιο ειναι ολα ινοξ μεταλλικά εχει τηγανακι, κατσαρολα με καπακι , μικρο κατσαρολάκι, ξυλινη κουταλα, σύρμα ανακατέματος (υπαρχει αυτη η λέξη???) , γαντακι και (!) πιάστρα και...5 μεζούρες κουταλάκια που ειναι πραγματικής κλίμακας!!! Φυσικά αυτο με χαροποίησε περισσότερο απο όλα γιατι τις εψαχνα καιρό!!

 

Μέσα φυσικά για το θεατράκι κι εμείς!

 

Λεγκούλι μουτσ, απλα.

 

Φελινι με γεια τη φωτό εχει ωραια χρώματα η Αννα ειναι μια γλυκα....

 

Φιλάκια σε όλα τα ζουζουνια!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

γαλατ, τα σκεύη αυτά τα έχουμε και εμείς από καιρό!

 

Το ελάττωμά τους?

 

Τα κοπανάνε μεταξύ τους και κάνουν απίστευτη φασαρία!!

 

Πάντως όντως είναι πολυ ωραία!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά αν και καθυστερημένα στους Άγγελους!

εμείς γυρίσαμε σήμερα από τριήμερη εκδρομή, σούπερ!

 

σας έχω ερώτηση, γιατί διάβασα πιο πάνω για αλλεργίες: δίνω στη Σοφία λαχανικά στον ατμό, πατάτα-καρότο- κολοκυθάκι και τα κακά της γίνανε πράσινα και ο πωπός της ερεθίστηκε. Εγώ νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό να αλλάξουν χρώμα λόγω του φαγητού αλλά τώρα με βάλατε σε σκέψεις μήπως είναι αλλεργία;;;;

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας κοριτσάκια τι κάνετε?Εγώ κουτουλάω, απίστευτη νύστα! Τουλάχιστον πήγαμε χτες παιδίατρο και κάναμε το εμβόλιο της κοινής γρίπης και της ηπατίτιδας στο μικρό και βρήκε ότι πήρε μισό κιλό! Αν πιάσουμε τα 11 θα πανηγυρίσω!

 

Παλαντινάκι νομίζω ότι είναι φυσιολογικό να αλλάξει το χρώμα-αλλά και η μυρουδιά :-)-από τα κακά της μικρής αφού αρχίσατε τα στερεά! Τώρα για το σύγκαμα, αν συνεχίζει να το κάνει ίσως πρέπει να το ψάξεις λίγο περισσότερο! Τα λαχανικά τα ξεκίνησες όλα μαζί ή ένα-ένα?Όταν τα έδινες ένα-ένα είχατε πάλι θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!!!!

Μαρινα είσαι έγκυος και θηλάζεις????

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρές μου τυρόπιτες... να βάλω ένα τραγουδάκι για τη γενική κατάσταση του φόρουμ που το θυμήθηκα;

Μαρινάκο μου μια χαρά ο μικρούλης, πήρε και το μισό κιλάκι του!!!

Παλλαντινάκι δεν έχω ιδέα για τις αλλεργίες πάντως και μένα έκανε πράσινα κακά συχνά αλλά ήταν απ'οτι κατάλαβα πολύ πολύ αργότερα υπερπαραγωγή... Εντελώς στον αυτόματο ήταν ο θηλασμός μου, ήμουνα πολύ σίγουρη ότι όλα θα είναι μια χαρά, βέβαια δεν μου βγήκε κι ασκημα.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

 

Ρενε καλως ορισες ! απο τις εγκυουλες θηλαζει μονο η χλοη και δεν ειμαι σιγουρη για την φελια

 

Μαρινακι μπραβο για το μισο κιλο σας !δηλ ειναι τωρα 10.5?γιατι αγχωνεσαι μια χαρα το βρισκω

 

γαλατουλα κι εμεις τα εχουμε αυτα τα σκευη αλλα δεν πολυασχολειται. ...μαλλον σε μενα εμοιασε δεν θα βγει σουπερ μαγειρισσα :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Τι κάνετε;;;

 

Δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω....αλλά κάπου πήρε το μάτι μου ένα μισόκιλο παραπάνω Γώγο...μπράβω βρε!!!

 

Ο δικός μου πάλι είναι ασήκωτος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααα

Με βάλετα σε πολλές σκεψεις με το συγκαμα....

Εμεις είχαμε ξεκινησει στερεες περίπου όταν ήταν 7,5 μηνων κ όταν μπήκε το μοσχαρι κ της εδωσα κ μια χαζο-υποαλλεργική κρεμα (σινλάκ) έτυχε να μου κρυώσει κ να κανει πυρετο κ έβγαλε κ πολύ αίμα από τα κακά κ εμφανισε κ σπυρια κ μετα από λίγο κ συγκαμα..κόψαμε όλες τις στερεες κ πήγαμε σε παιδογαστρεντερολόγο.

Τα ξεκινήσαμε όλα ενα ένα από την αρχή κ τώρα είμαστε κοτοπουλο καρότο πατατα κ μηλο αχλάδι κ όλα καλά ... μόνο που έχει σύγκαμα (όχι έντονο, μια κοκκινιλα ελαφρια) που δεν λέει να φύγει εντελώς από τότε που είχε συγκαει ασχημα όταν είχε παρουσιασει την αλλεργία...

Τι λέτε????

Λέτε να την πατησαμε????????

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μόλις ξυπνήσαμε!!!!

Πάμε για ... μάσες!!!!!

Θα σας ξαναβρώ αργότερα γιατί ήμαστε της απόλαυσης και θα αργήσουμε.

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ρε κορίτσια άλλη μια απορία...

μιλούσα τωρα με μια γνωστη κ μου ειπε πως εκοψε χτες το θηλασμο με χαπι με παιδί 2 μηνών επεειδή έχει σύνδρομο καρπιαιου σωλήνα (???) αν καταλαβα δηλαδή καλά επειδή την ποναει πολύ το χερι της??

Δεν γνωρίζω αλλά δεν φανταζομαι να ειναι αυτος λόγος.... είναι?????

Α επίσης να ενημερωσω οτι η ξαδερφη σιριαλ κιλερ μαλλον δεν τα καταφερε να μας κολλήσει:D:D:D:D

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιούπι γιά για γιούπι γιούπι γιά (αυτο μου ρχεται μολις βλεπω το ονομα σου:lol:)

εγω ποτε δεν μελετησα τα κακα ,ευτυχως δεν χρειαστηκε

θα σου πει η αφροδιτη που εχει διδακτορικο στο θέμα

οσο για την γνωστη σου φανταζομαι θα εννοει πως την κουραζε το χερι στην σταση που θηλαζε υπαρχει και η ξαπλωτη σταση που μπορουσε να εφαρμοσει αν ηθελε να συνεχισει

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς δηλώσαμε!

 

Καλημέρες!

Καλως ήρθες ΡΕΝΕ!

Γιουπιγιαγια, τί σχέση έχει το ένα με το άλλο;;; Είναι σαν να λες έκοψα το κάπνισμα επειδή βρέχει! ή δεν θα φάω φουντούκια γιατί η Λέγκω δεν μου είπε καλημέρα!

 

Πρωην συμπεθέρες σμουτς!

Γαλατ επίσης σμουτς!

Φελια επίσης σμουτς!

Γενικά σε όλους στέλνω σμουτς!

 

Είχα κάτι καλά νέα, βέβαια ακολουθούνται από εξοντωτικό τρέξιμο μέχρι τις 26/11 εαν και εφόσον δεν πάω στο μαιευτήριο σουμπιτη...

 

Πάω γιατί έχω να μαγειρέψω, να συμμαζέψω, να βάλω 500 πλυντήρια και να κάνω ρεικι ....

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Pene όπως σου τα είπανε τα κορίτσια είναι δε θηλάζω πια, αλλά ελπίζω να καταφέρω να θηλάσω το κοριτσάκι που έχω στην κοιλιά μου!

 

Βασούλα ναι 10.500 φτάσαμε και το θεωρώ κατόρθωμα αφού από τον Ιούλιο που είχα ξαναδεί αυτό το νούμερο είχαμε πάρει την κατηφόρα και φτάσαμε 9.500, οπότε τα ψιλοπαίξαμε!

Αλήθεια η Στεφανία πόσο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...