Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

δε ξερω, ειχα διαβασει(ψαχνω αλλα δε βρισκω τη πηγη..) πως δε κανει να παρεμβαινουμε καθαριζοντας τη μυτη συχνα ή χρησιμοποιώντας αυτα που ρουφανε τις μυξουλες γιατι καταστρεφει το βλεννογονο της μυτης...και παραλληλα δεν αφηνουμε και τον οργανισμο να αντιδρασει μονος του....ισως εχει να κανει και με αυτο που μου ειπε σχετικα με τη προστασια απο το ξενιστη μικροβιο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

 

Λοιπόν τώρα κατάλαβα...το concept είναι εδώ να υποδεχόμαστε τα καινούρια μέλη και να τους λέμε εμείς πίνουμε το καφεδάκι μας στο parentscafe...ε;;;; Δηλαδή να μην το ξε#$%^&^ε με το μπλα-μπλα εδώ αλλά εκεί...

δε νομίζω... το δικό μας καφέ μένει στη θέση του, γιατί εξυπηρετεί και άλλους σκοπούς (πχ. μια μανούλα που δεν έχει χρόνο, μπορεί να πει εδώ την απορία της και να λάβει μια γρήγορη απάντηση τι να κάνει, πού να ψάξει παραπέρα αν χρειάζεται, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

http://www.babybaby.gr/showarticle.jsp;jsessionid=295ACAD1E37231D2B7A7A9BCE62A4B8E?CMCCode=02050417&extLang=

αυτο ειχα δει περυσι....απλο και καλο για παιδακια εως 2- 2 1/2.....

 

είναι και κοντά στο σταθμό Μοσχάτο! pas mal!

Link to comment
Share on other sites

Η Γεωργαντά τί είναι? Ομοιοπαθητική? Αν ναι θέλω κι εγώ τα στοιχεία της παρακαλώ!!!!

Θα μου στείλετε πμ???

Κι εμείς μέσα για το θέατρο!

 

Επίσης να πω ότι Άφροδιτάκι μου ήρθε η καρότσα μόλις τώρα. Δεν το φόρεσα ακόμα αλλά φαίνεται πολύ γερή κατασκευή... Λίγο υπομονή κάνε για να το βάλω στο καρότσι και να το χρησιμοποιήσω και θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.paramithohora.gr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

ενθουσιαστηκα με αυτο...τι ομορφος που φαινεται ο χορος και παιζει και τη Μαγισσα Φουφηχτρα που τη διαβαζει στη Νανσυ ο μπαμπας(παρα τις αντιρρησεις μου οτι ειναι μικρη ακομη για τετοια παραμυθια,.....).......

θελω να παωωωωωωωω ή μαλλον θελω να παμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Η Γεωργαντά τί είναι? Ομοιοπαθητική? Αν ναι θέλω κι εγώ τα στοιχεία της παρακαλώ!!!!

Θα μου στείλετε πμ???

Κι εμείς μέσα για το θέατρο!

 

Επίσης να πω ότι Άφροδιτάκι μου ήρθε η καρότσα μόλις τώρα. Δεν το φόρεσα ακόμα αλλά φαίνεται πολύ γερή κατασκευή... Λίγο υπομονή κάνε για να το βάλω στο καρότσι και να το χρησιμοποιήσω και θα σου πω...

Κωνσταντα!!! Κ ειναι παιδιατρος ομοιοπαθητικος. Θα σου στειλω στοιχεια.

Οσο για το καροτσι:oops::oops::oops: το δικο μου εχει θεση πισω και παταει κ το μεγαλυτερο παιδι... Απλα το ειχα ξεχασει κ το συνηδειτοποιησα οταν το ειπε η Μαρινα. τωρα που ο Αγγελος καθεται στον πωπο του βολευει κ αρεσει κ στη Δαναη. Πρωτα που το ειχαμε ξαπλα, δεν μπορουσε να καθισει η Δαναη. στην ουσια ειναι ο οριζοντιος βραχιονας του καροτσιου, αλλα ειναι ενισχυμενος για να αντεχει βαρος. Βολευει μαλιστα γιατι δε χρειαζεται να ειΜαι πολυ πισω. το μονο προβλημα ειναι οτι η δαναη "χαιδευει" συνεχως το κεφαλακι του αγγελου. αντε καλες βολτες!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααα

 

Χρονια πολλα στους χθεσινους εορταζοντες πολυχρονοι κ ευτυχισμενοι να ειστε παντα!

 

Λεγκω που εισαι βρε μανα??? Κουραγιο βρε κοπελια , περαστικα στο μικρακι ταλιμπανακι! Θα σε παρω μετα τηλ να τα πουμε .

 

Καλη ιδεα για τι θεατρακι σε σπιτια , αντε να ψηνομαστε!

 

Που εισαι βρε Μυρτω μερες εχω να σε πετυχω χαθηκαμε !

 

Αυτο με το καφε εγω παντος δεν το καταλαβα , για πειτε τι παιζει ....

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Βρε άτιμες, 2 σελίδες από εχθές στη 1 το βράδυ:shock:

Χθες η κόρη μου μου είπε ''μαμά είσαι χαζή''...νιώθω μια συγκίνηση άλλο πράγμα!

Τέλεια!!!

Εγώ μέχρι τώρα έχω ακούσει

"Μαμά ασπρίσανε τα μαλλιά σου":mad: και

"Μαμά χρειάζεσαι ξύρισμα" (στα πόδια):shock:

Μιας που την ανεφερες παντως, να σας ενημερωσω οτι καθως ο μικρος πηρε τις δυο ομοιοπαθητικες καψουλες, σταματησε το αιμα και δεν ξαναχρησιμοποιησα κρεμα συγκαματος! Κοντευουμε 10 μερες τωρα!!!

 

.....

Παντως, ψαχνωντας βρηκα καποιες ομαδες που διοργανωνουν παιδικο θεατρο ή κουκλοθεατρο σε σπιτια σχολεια κτλ. θα σας ενδιεφερε να οργανωσουμε ενα???? Ισως μας βγει λιγο πιο ακριβο απο ενα θεατρο εξω (10 ευρω ειχε το εισιτηριο κατ ΄άτομο), αλλα τα 10-15 παιδια θα μπορουν να συμμετεχουν καλυτερα κ να το ευχαριστηθουν!

Μπράβο βρε Αφροδιτάκι. Μακάρι να ξεμπερδέψετε με τις αλλεργίες. Η ομοιοπαθητική κάνει θαύματα σ'αυτά τα πράγματα.

Αλήθεια τι κάνετε με τις στερεές? Πως το έχει πάρει ο Άγγελος?

Εννοείται ότι είμαστε μέσα για παραστάσεις κατ'οίκον. Προσφέρουμε και αίθουσα εκδηλώσεων μιας και το σπίτι μας είναι κατάλληλο για τέτοια.

(κοντεύουμε να το τακτοποιήσουμε τελείως -απο το Φλεβάρη που μετακομίσαμε:mrgreen::mrgreen:)

Πάω να δω και αυτά που προτείνετε...

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Βρε άτιμες, 2 σελίδες από εχθές στη 1 το βράδυ:shock:

 

Τέλεια!!!

Εγώ μέχρι τώρα έχω ακούσει

"Μαμά ασπρίσανε τα μαλλιά σου":mad: και

"Μαμά χρειάζεσαι ξύρισμα" (στα πόδια):shock:

 

Μπράβο βρε Αφροδιτάκι. Μακάρι να ξεμπερδέψετε με τις αλλεργίες. Η ομοιοπαθητική κάνει θαύματα σ'αυτά τα πράγματα.

Αλήθεια τι κάνετε με τις στερεές? Πως το έχει πάρει ο Άγγελος?

Εννοείται ότι είμαστε μέσα για παραστάσεις κατ'οίκον. Προσφέρουμε και αίθουσα εκδηλώσεων μιας και το σπίτι μας είναι κατάλληλο για τέτοια.

(κοντεύουμε να το τακτοποιήσουμε τελείως -απο το Φλεβάρη που μετακομίσαμε:mrgreen::mrgreen:)

Πάω να δω και αυτά που προτείνετε...

 

 

Από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια!

 

Εγώ δεν προκάμω να τα δω αυτά που στείλατε, σας έχω εμπιστοσύνη... Πάντως και το δικό μου σπίτι κάνει για παραστάσεις νομίζω!

 

Πάω να δουλέψω λίγο! Ήρθανε τα χαλιά σήμερα αλλά είναι καλοκαίρι ακόμα...

Και μας ξαναθυμήθηκαν οι πόνοι της τσουλουφίτσας...

 

Ααα σήμερα σαραντίζουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

KALHMERA !καλη εβδομαδα !

περαστικα στα αρρωστουλικα

 

Σαραντησε κιολας η τσουλουφιτσα και ακομα δεν την ειδαμε !αληθεια ποτε θα την δουμε??

 

κι εμεις μεσα για θεατρο το τελευταιο καιρο το εψαχνα κι εγω

Μυρτω γιαυτο που λες εχω ακουσει καλα λογια λεω το σ-κ να παμε μιας και πεφτει και διπλα

 

Μαρινακι αυτες τις μαγκιες του γιωργακη τις κανει κ η στεφανια

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Αφροδιτάκι. Μακάρι να ξεμπερδέψετε με τις αλλεργίες. Η ομοιοπαθητική κάνει θαύματα σ'αυτά τα πράγματα.

Αλήθεια τι κάνετε με τις στερεές? Πως το έχει πάρει ο Άγγελος?

Εννοείται ότι είμαστε μέσα για παραστάσεις κατ'οίκον. Προσφέρουμε και αίθουσα εκδηλώσεων μιας και το σπίτι μας είναι κατάλληλο για τέτοια.

(κοντεύουμε να το τακτοποιήσουμε τελείως -απο το Φλεβάρη που μετακομίσαμε:mrgreen::mrgreen:)

Πριν την ομοιοπαθητικη του ειχα δωσει δυο φορες πατατα αλλα εκανε κ τις δυο πολυ αιμα... Αφου πηρε τις καψουλες του ξεκινησα αχλαδακι κ το πηρε αρκετα καλα, καποιες μερες το εξαφανισε καποιες αλλες ετρωγε 4-5 κουταλιτσες κ τελος. Σημερα του εβαλα κ λιγο μηλο. Ετσι κ ετσι... Απο τοτε που αρχισε ομως με το αχλαδι κανει δεν κανει μια φορα τη μερα κακα. Ειναι φυσιολογικο αυτο? Ε, και απο σημερα που του εβαλα κ μηλο φοβαμαι θα χειροτερευσει. Καλα δε λεω για την αλλη βδομαδα που θελω να του βαλω καροτο.... Εντομεταξει μου φαινονται τοσο πρωτογνωρα ολα αυτα... Η δαναη ποτε δεν εφαγε σαν φυσιολογικο μωρακι... Και ειμαι τελειως ασχετη κ δε ξερω κ τι να του βαλω στη συνεχεια. Ο παιδιατρος ειναι ασχετος κ δε θελω να πρηζω τη κωσταντα...

Πως παει η Σοφια? καλυτερα με το ρυζαλευρο?

ωραια που προσφερονται τα σπιτια σας για παραστασεις. εμενα αν θελετε το καλοκαιρι που εχουμε σχετικα ευρυχωρη ταρατσα γιατι μεσα δεν...

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω πόσα γράψατε!!!!!

Λοιπόν νομίζω ότι εμείς μένουμε εδώ... και δεν μας κουνάει κανείς οπότε δεν υπάρχει λόγος να μετακομίσουμε, μόνο που αλλάξαμε όνομα (το Kafe πολύ με χαλάει όμως...)

Αλλο:

Πότε θα πάμε για θέατρο;;;Ε; Πότε;;;;

Η λεγκ που είναι;

Αφρο λες για το κίκο έτσι δεν είναι;;;

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα μην του βάλεις και καρότο θα τον στουμπώσεις τελείως! Οταν είχαμε αρχίσει τις στερεές εγώ είχα πάθει με την δυσκοιλιότητα... Κολοκύθι κάνει;;;

Και σε μας μπορούμε να κάνουμε παράσταση, ε;

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξει μου φαινονται τοσο πρωτογνωρα ολα αυτα... Η δαναη ποτε δεν εφαγε σαν φυσιολογικο μωρακι... Και ειμαι τελειως ασχετη κ δε ξερω κ τι να του βαλω στη συνεχεια. Ο παιδιατρος ειναι ασχετος κ δε θελω να πρηζω τη κωσταντα...

Πως παει η Σοφια? καλυτερα με το ρυζαλευρο?

Κι εμένα το ίδιο...ο Κωστής εξαφάνιζε ότι του έδινα να φάει εκτός από το ρυζάλευρο. Η Σοφία πάλι δεν έχει δεχθεί να φάει τίποτα εκτός από ρυζάλευρο:roll::roll:. Πάντως τις 2 μέρες που έφαγε φρούτο (μήλο-μπανάνα, μετά δεν το ξανάνοιξε το στόμα) και για μερικές μέρες μετά είχαμε ένα θεματάκι με τα κακά. Το ρυζάλευρο πάντως το τσακίζει μια χαρά και κανένα πρόβλημα στα κακά, απλά αυτά του ρυζάλευρου ξεχωρίζουν:lol: Εχθές δοκίμασα πάλι αχλάδι αλλά μου το 'φτυσε στα μούτρα:-( Τι λέτε για αβοκάντο? και αν δεν το φάει κάνω γουακαμόλε:cool:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοπελούδες, εδώ είμαι απλά στις μαύρες μου... θα ισιώσω και θα επιστρέψω. Ο μικρός περδίκι. Φιλώ σας

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό δε περίμενα να το διαβάσω ποτέέέέέ εδώ μέσα :D:D:D:D

 

συνήθως οι πατεράδες εδώ μέσα έχουν γκρίζους κροτάφους (σαγηνευτικοί δε μπορώ να πω) :lol:

 

 

ειδατε????ειπα να πρωτοτυπήσω!!!!!!!:D;):D;)

 

 

καλημερα ή μαλλον καλησπερα και απο μενα!!!:)

εχτες κοιμηθηκαμε στις 02,30 παλι....πολυ ανήσυχο το θησαυρακι μου, καθε 15' ξυπνουσε!:(

ελπιζω να ειστε ολες καλα και ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΣ:)

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

αα εχω να κανω και δυο παρατηρησεις....

1)felinidoc και μενα με χαλαει που αλλαξαμε ονομα......:(

2)μου αρεσουν πολυ τα χρωματα στα καινουρια καφε!!!!να μας το κανουν και εμας ΡΟΖ!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ θεατράκι για παιδάκια...κι εγώ θέλωωωω! Τον τελευταίο καιρό το κοιτούσα αλλά για τα περισσότερα είμαστε μικροί! Αν κανονίσετε είμαστε μέσα πάντως, δυστυχώς όμως κι εμάς το σπίτι δεν προσφέρεται. :(! Το θεατράκι στο Μοσχάτο μου είχε φανεί ενδιαφέρον αφού μου το πρότεινε και ένα συνάδελφος αλλά δυστυχώς το πρόγραμμα που έχει αφορά την περσινή χρονιά και όταν δοκίμασα να καλέσω το τηλ που έχει μου λέει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή!

 

Για φαγητό για τα μικράκια σας μήπως να δοκιμάσετε και γλυκοπατάτα?Εμάς μας είχε καταβολέψει μιας και είχαμε και τις αλλεργίες, και δεν κάνει δυσκοιλιότητα από ό,τι ξέρω, ενώ είναι αρκετά θρεπτική!

 

Επίσης, μάλλον κάτι κάνω λάθος και δεν έχω καταφέρει να μπω στα νέα καφέ! Όταν πάω σπίτι ελπίζω να τα καταφέρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Εχω χάσει λίγο τη μπάλα με τα καφε στο parents γιατί έλειπα καιρό αλλά από οτι σας διάβασα στη τελευταια σελίδα εδώ όλα καλά ε?

 

Ο μικρούλης μου έχει βγάλει αισίως 6 δόντια, έχει πέσει 2 φορές και περιμένουμε και άλλες. :?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης μιας και λέτε για φαγητά, οτι πριν λιγες βδομαδες βρηκαμε γλυκοπατάτα βιολογική και του την δινω το απογευμα με φακές και τρελαίνεται. Όποια θέλεις της λεω σε ποιο μαγαζί έχει.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω στην ειχα προτεινει??? δε θυμαμαι καθολου... :oops:

Μιας που την ανεφερες παντως, να σας ενημερωσω οτι καθως ο μικρος πηρε τις δυο ομοιοπαθητικες καψουλες, σταματησε το αιμα και δεν ξαναχρησιμοποιησα κρεμα συγκαματος! Κοντευουμε 10 μερες τωρα!!!

 

:D μπράβο σας! ;)

την Κωνσταντά μου την πρότεινε η παριζιάνα μας ;)

μας έδωσε ένα ομοιοπαθητικό για να αυξηθεί ο αιματοκρίτης και εδώ και 3 μέρες ο Ιάσονας έχει δείξει γενικώς μια πρόοδο, καλύτερη διάθεση και τα κλείσαμε τα 4 συνεχόμενα βράδια χωρίς να ξυπνήσουμε καθόλου!!!!:shock:

Νταξ δεν το συνδυάζω απόλυτα με την επίσκεψή μας στην ομοιοπαθητικό.... αλλά ήθελα να το κολήσω κάπου :lol::lol: γιατί επιτέλους (φτου φτου να μη μας ματιάξω) υπάρχει Θεός!!! Το βλέπω και δεν το πιστεύω (όχι τον Θεό αλλά τον Ιάσονα που κοιμάται σαν αγγελούδι)

 

πηγα και εγω στη Κωνσταντα, μαλλον για αυτο το αναφερε η Marle....ειναι καλη και συνεργάσιμη.Θα τη παρω σημερα τηλεφωνο γιατι η μικρη εχει πολυ βηχα και την ενοχλει και στον υπνο....

αν κανονισετε για θεατρο ενδιαφερομαι και εγω...πριν μερικους μήνες πηγαμε με τη μικρη σε ενα θεατρο που βρηκα μεσα απο εδω αλλα ηταν πολυ μικρουλα και δε καταλαβαμε πολλα.....

 

κι εγώ την έχω την απορία..μέχρι τώρα έχω ακούσει για "μπόλικο φυσ. ορό".

 

εγώ ξέρω πως ο πολύς φυσ. ορός μπορεί να δημιουργήσει ωτίτιδες....

 

το ειδα κ γω χτες που εψαχνα κ φαινεται ενδιαφερον.

επισης ειδα αυτο http://www.aeroplio.gr/gianipiagogeiaGR.htm

 

Για να μαζευτουμε οι ενδιαφερομενοι να δουμε ποσοι θα ειμαστε κ να το οργανωσουμε.

 

ενδιαφέρομαι κι εγώ!!!

 

Πάω να δουλέψω λίγο! Ήρθανε τα χαλιά σήμερα αλλά είναι καλοκαίρι ακόμα...

Και μας ξαναθυμήθηκαν οι πόνοι της τσουλουφίτσας...

 

Ααα σήμερα σαραντίζουμε!

 

Μπράβο σας!!!! άντε και επισήμως τώρα μπορείτε να βγείτε έξω!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελούδες, εδώ είμαι απλά στις μαύρες μου... θα ισιώσω και θα επιστρέψω. Ο μικρός περδίκι. Φιλώ σας

 

τι έχεις μικρούλα μου τυροπιτούλα;;;; σε είδα και στον ύπνο μου και μου είπες: "εμείς οι δυο πρέπει να τα πούμε..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Εχω χάσει λίγο τη μπάλα με τα καφε στο parents γιατί έλειπα καιρό αλλά από οτι σας διάβασα στη τελευταια σελίδα εδώ όλα καλά ε?

 

Ο μικρούλης μου έχει βγάλει αισίως 6 δόντια, έχει πέσει 2 φορές και περιμένουμε και άλλες. :?

 

Jenακι πήρατε τα παράσημά σας και συνεχίζετε απτόητοι!:wink: Υπομονή!

 

ούτε κι εμένα μου αρέσει το "διπλό ταμπλό"... μου φαίνεται μπερδεψούρα.... εγώ πάντως εδώ θα μπαίνω, ελπίζω κι εσείς...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Είναι καμία μανούλα εδώ?

Είμαι καινούργια στο καφέ.

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...