Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.

Θηλάζω αποκλειστικά όμως συναντώ όλο προβλήματα.

Στην αρχή ο θηλασμός ήταν επόδυνος λόγω κακής στάσης. Ευτυχώς μετά από 20 ημέρες με τη βοήθεια μίας μαίας τα πράγματα έφτιαξαν.

Στους 3,5 περίπου μήνες άρχισαν πάλι τα ίδια!!!!

Μάταια προσπαθούσα να βρω τη σωστή θέση. Τελικά πρει από μία εβδομάδα μίλησα με μία κυρία από τον σύνδεσμο και μου πρότεινε να καταργήσω την πιπίλα. ( Την πιπίλα την χρησιμοποιούσα ελάχιστα και αυτό μόνο και μόνο για να την πάρει ο ύπνος αλλά και για να μην πιπιλίζει το δάχτυλό της όταν πήγαινε να κοιμηθεί!)

Το έκανα και ως δια μαγίας μέσα σε 2 μόνο ημέρες ο θηλασμός ήταν και πάλι και για τις δυο μας μια ευχαριστη στιγμή!!!

Όμως μου φαίνεται ότι το όνειρο κράτησε πολύ λίγο....

Χθες ξεκίνησε να πιπιλίζει πάλι το δάχτυλό της για να κοιμηθεί και... σήμερα πρωί - πρωί μου ερέθισε και πάλι λίγο τη θηλή!!!!

Δεν ξέρω εάν φταίει το δάχτυλο αλλά... τα συνδύασα...

Τι να κάνω????

Αχ θέλω τόσο πολύ να θηλάσω για πολύ - πολύ καιρό αλλά μου φαίνεται πως θα περιμένω μέχρι να μπει στην τροφή και μετά θα σταματήσω εάν συνεχιστεί αυτό το βιολί.

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

... και τώρα τί κάνω??? Ν απροσπαθήσω να της κόψω και το δάχτυλο? Πώς θα κοιμάται?

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχχχχ....

Μην παίζεται με τον πόνο μου...

Μπαίνουμε στον 5ο μήνα και ακόμα να μάθουμε να θηλάζουμε σωστά!!!!!!!!!

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τον γιόκα μου!

Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου στην Αφροδίτη να χαίρεται τον γίγαντά της και στην Αγγελικούλα ότι επιθυμεί!

 

Είμαι υπεράνω και δεν ζηλεύω ούτε τον Σηκουάνα, ούτε το σινεμά, μόνο το κάμπινγκ της Λέγκως ζηλεύω λίιιγο :mrgreen::lol: :lol:

 

Ρενέ, μάλλον όταν χαλαρώνει το μωρό και αρχίζει να πιπιλάει(το στήθος, όχι το δάχτυλο) φεύγει η θηλή από το στόμα του και εκεί την πληγώνει... Έχεις προσέξει τη στάση σου ώστε να μην φεύγει σταδιακά το μωρό μακριά από το στήθος; Βάλε μαξιλάρι κάτω από το χέρι σου ώστε να στηρίζεται το μωρό σωστά, κοντά στο στήθος χωρίς να κουράζεσαι! Εννοείται ότι αν κάποια στιγμή νιώσεις πόνο ή ενόχληση, διακόπτεις το θηλασμό και ξαναβάζεις το μωρό να πιάσει σωστά!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!!:-)

Αααααχχχχ! τι μου κάνετε κορίτσια!!!! έχω δυο μέρες να μπω και μπαίνω και τι βλέπω; Γαλλίες και ρέμπελα ταξίδια από πόλη σε πόλη! ααααχχχ (αυτό είναι βαθύς-βαθύς αναστεναγμός από τα κατάβαθα-καταλάβατε...)

δεν μπορώ να συνέλθω και να πω ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στον μικρό μας γίγαντα που γιορτάζει! Κι εσύ Σοφούκα μας να τον χαίρεσαι τον Άγγελό σου!!! Αγγελικούλα Χρόνια Πολλά και σε σένα! (να σου πω κιόλας, πήγα κι εγώ στην Κωνσταντά και είμαι αρκετά ευχαριστημένη).

 

Λέγκω μου περαστικά στον ταλιμπανάκο! Φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕΝΕκατ'αρχην μη στενοχωριεσαι και μην αγχωνεσαι!(ποια μιλαει.......κοριτσια μη βαρεσετε!!!:D;))

δεν μπορω να σκεφτω τι μπορει να φταιει για την κατασταση που περιγραφεις γιατι και το ζουζουνι σου ειναι αρκετα μεγαλο αλλα και εσυ μετα απο 4 μηνες αποκλειστικου θηλασμου, σιγουρα εχεις καποια εμπειρια και δεν μπορω να πιστεψω πως φταιει η σταση....η συμβουλος τι σου λεει τωρα, μετα τη συμβουλη για το κοψιμο της πιπιλας εννοω??σου εδωσε καποιον αλλο πιθανο λογο για τον πονο??επισης σας ειδε και απο κοντα,πως θηλαζετε κτλ????

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρες μου!!!! Σμααααααααααακ!

Μόλις που πρόλαβα... Χρόνια πολλά στον γίγαντα, στον Άγγελο της Σοφούκας και στην Αγγελική...

 

Θεοδώρα έχω πρασινίσει από την ζήλεια μου.... Λέγκω μου περαστικά στον Τοντορίιιιιιιιιι (το είπα στην Άννα, και μου επανέλαβε συνέχεια πριν κοιμηθεί "Τοντορί μπούα;;; Τοντορί μπούα;;; Γιατί τοντορί μπούα;; )

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρενέ, και ο μικρός μου ενώ με την πιπίλα όταν του την έδωσα αρχικά μετά με πονούσε, με το δάχτυλο δεν είχαμε πρόβλημα... Το έκοψε(μεταφορικά..!) μόνος του όταν έβγαλε δόντια..περίπου 5 μηνών ήταν... Σε πονάει όλη τη διάρκεια του θηλασμού? Ή μόνο αρχικα?

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στα Αγγελούδια!!!!

ουφ! μόνο λίγα λεπτά άργησα:lol:

 

η σοφια γεννηθηκε 7 απριλη;εχουν με την ερατω ενα μηνα διαφορα ακριβως;;;:P

Η Σοφία γεννήθηκε 8 Απρίλη. 1 μήνα και 1 μέρα:D

 

εγω τι να πω????εντασεται στο πενταετες????

αφου οταν μιλατε για ταινιες νιωθω οτι ζω σε αλλο κοσμο...:roll:

Πάσο....:|

 

αληθεια σας λεω, ειναι πιο ευκολο από,τι νομιζετε!!!!το σινεμα εννοω!!!βεβαια μου αυξανετε τους βαθμους δυσκολιας η μια με τα 2 παιδια ή αλλη με τα 3, αλλα σας ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερετε, εγω παντως θα την κανω την προταση!

στην αγγλια λεει, υπαρχουν προβολες που πηγαινουν μονο γονεις με μωρα, βλεπεις μια ταινια και γινεται Ο χαμος απο μωρα που τρωνε, θηλαζουν, χ@@ουν:mrgreen:φωναζουν!!

Αν θέλετε το πιστεύετε αυτή τη στιγμή το πρόβλημά μου είναι ο Κωστής και όχι η Σοφία , ούτε τα 2, αλλά που θα πάει θα στρώσει.

 

Εγώ πάντως λέω να αντλήσω λίγο γάλα και από την άλλη βδομάδα να δοκιμάσω το μπιμπερό μπας και πάω κανένα gym...

Εσένα σε βρίσκω σε μεγάλη φόρμα!:cool:

 

Θεοδώρα! Αχχχχ Παρίσι!!! Αχχχχ! Καλά να περάσεις!

 

Λέγκω! Περαστικά στο Θοδωρίκο και πάλι...τι τραβάει ο φουκαράκος ρε παιδί μου:-(

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με γεια μας το καινούργιο όνομα!

Είμαστε η πόρτα της ενότητας. Τώρα θα περνούν όλοι από δω για ένα καλωσόρισμα οπότε θα γνωρίσουμε πολύ κόσμο!

 

Εγώ είμαι με το παπαγαλάκι στον ώμο και το έχω στερεώσει πολύ τέλεια γιατί γράφω με τα 2 χέρια!

 

Ελιζάκι, υπομονή!Θα περάσει κι αυτό! Και θα πάμε και σινεμά και μην ξεχνιόμαστε έχει και μπουμ μπουμ το πρόγραμμα!:cool:

Βέβαια η διοργανώτρια λείπει στα Παρίσια αλλά πού θα πάει μέσα στην επόμενη πενταετία θα το καταφέρουμε!

 

Νομίζω ότι κοιμήθηκε και λέω να πάω προς τα μέσα!

Καλή σας νύχτα κουκλίτσες και ελπίζω να μην ξυπνήσει καμία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον αυτο θα πω και θα παω για υπνο:

1. Ναιαιαιαι...Ελατε ολες μαζι να ζεσταθουμε στο Παρισιιιιιιιιιι!

2. Θα την κανονισουμε την ατιμη την μπουμ μπουμ...οχι και πενταετια ρε Λενιω....

3.Οντως εγινα παγωτο σημερα κι αυτοι οι ατιμοι γαλλοι παραγωγοι δε μας ειχαν ουτε ενα κατιτις ενα τσαγακι να ζεσταθουμε...τσ τσ τσ τι ηλιθιος λαος με τα συγχωρησεως....Αλλα το θετικο ειναι οτι ειμαστε καλη παρεα και εχουμε ερθει με κεφια και γελαμε πολυ...

Αχχχχ μου λειπει ομως το στρογγυλο αυτο μαγουλανθρωπακι τοσο πολυ...Σαν ερωτευμενη κανω....Φιλαω τη φωτογραφια της στο κινητο μου καθε τρεις και λιγο...

Σας φιλω γλυκα παω μπας και ξυπνησω ποτε αυριο...

t605sfybbbgaujm4.png
Link to comment
Share on other sites

Οι γάλλοι κάνουν κάτι άλλο για να ζεσταίνονται!!!! σιγά μη σου έφερναν τσαγάκι :lol: :lol:

 

Αφροδιτάκιιιιιιιι να χαίρεσαι τον μελλοντικό σου Άγγελο!!!!!!!! Σοφάκι κι Αγγελικούλα, σας τα είπα τα χρόνια πολλά ήδη!!!

 

πάω να διαβάζω και τι γράψατε, γιατί δε πρόλαβα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λενιώ!!!Μπράβο για την έξοδο! Εγώ σπάω το κεφάλι μου πως θα χωράω στο γ#$ασανσέρ με ένα καρότσι και δύο παιδιά και δε βρίσκω λύση! Μάλλον θα πρέπει να βάζω τη Λήδα στην πλατη μου, να κρατάω το καρότσι με το ένα χέρι και το μωρό να το ξαπλώνω στο γόνατο!!!

μωρό στο σλινγκ, τη Λήδα από το χεράκι, βάζεις το καρότσι στο ασανσέρ, πας από τις σκάλες και καλείς το ασανσέρ όταν φτάσεις στον όροφό σου!!! ΧΑΧχααχχχααχα, πώς σου φαίνεται?:D:D ΤΙ??? μένεις στον 5ο??? έλα βρε, πώς κάνεις έτσι, δεστο θετικά :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πότε θα ξαναπάω σινεμάααααααα???? Μπου-χου-χου-χου-χου:cry::cry::cry:

 

Όταν ο Κωστής θα θέλει να δει το πρώτο του μεταγλωττισμένο!!!!!!!!

 

 

Κορίτσια, σας έχω πει ότι ανυπομονώ να μεγαλώσουν λίγο τα βλαστάρια μας να τα πηγαίνουμε παιδικό θέατρο τα Σάββατα????

 

Κανονίστε κακομοίρες μου, να κρατήσουμε τη φιλία μας για πολύύύύύύ ακόμα!!!!

 

με έπιασε το ρομαντικό μου σήμερις!

Link to comment
Share on other sites

 

ρε κοριτσια τι θα κανω που μετα τα χριστουγεννα ο μπαμπας μας θα παει στρατο????

αυτό δε περίμενα να το διαβάσω ποτέέέέέ εδώ μέσα :D:D:D:D

 

συνήθως οι πατεράδες εδώ μέσα έχουν γκρίζους κροτάφους (σαγηνευτικοί δε μπορώ να πω) :lol:

 

-προσέξατε μήπως ότι βαριέμαι το μούλτικουόουτ????:-P

Link to comment
Share on other sites

Aαααααχ, ναι ρε Λέγκω, φτου φτου να μη σας ματιάσω τι ωραίο ζευγαρι που είστε, τι ωραία που τα αντιμετωπίζετε τα δύσκολα!!!Ματς-μουτς, σας αγαπώ πολύ!!!

 

προσυπογράφω!!!!

πραγματικά, είναι χάρισμα να βγάζεις θετική αύρα ακόμα και στα χειρότερα!!!

 

Φιλιά και περαστικά στον Τοντορίνο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...