Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

Με συγχωρείτε θα πεταχτώ σαν την πορδή αλλά το μυαλό μου είναι κουρκούτι, είμαι όλη μέρα κολλημένη στην οθόνη του υπολογιστή!

 

Λοιπόν, η βαθυστόχαστη απορία μου: Εσείς που κάνατε τα βρωμομπισκότα βάλατε λάδι καρύδας; Αν ναι, που το βρήκατε; Αν όχι, τι βάλατε αντί για αυτό;

 

Και η συνειρμική ερώτηση. Η Χλόη που είναι;;;;;;;

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

Ααα! Έχεις χαζέψει από την πολλή δουλειά.

Μόλις είπα ότι τα κάνω με ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ!!!

(και είναι πανεύκολα, μπορέις να τα κάνεις ακόμα κι εσύ:mrgreen:)

 

η Χλόη δεν ξέρω που είναι, ούτε που βρίσκει λάδι καρύδας:roll:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ λες να τα κάνω ακόμα κι εγώ; Μου φάνηκαν λίγο ζόρικα τα υλικά... αλλά με τις αλλαγές που λέτε μάλλον θα τα προσπαθήσω κι εγώ!

Τατιιιιιι, με τρόμο σκέφτομαι την ώρα που θα κατουρήσουν τα καθαρματάκια τον πολυαγαπημένο καναπέ μου!!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

ds ΟΧΙ δεν σου λεω για τα συμπτωματα της αλλεργιας, τι λες, που θα ανησυχεις ΚΑΙ γι'αυτο;;;;;!!!:rolleyes::lol:

ok;););)

το αβοκαντο βρε, το περιμενεις να γινει !!(να μαλακωσει τοσο που να ζουλιεται ευκολα) δοκιμασε το ετσι, ειναι πεντανοστιμη κρεμουλα!!

εκτος ψυγειου, υποθετω, γιατι γενικα ολα τα φρουτα τα βαζω στο ψυγειο γιατι η μικρη τα τρωει ΜΟΝΟ κρυα!!!!

 

αν θελει να κανει καισαρικη ενας γιατρος θα βρει οπωσδηποτε ενα λογο....

ποσο δικαιο εχεις...παλι ;):)

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Βρε συ...αν τα πουλάγανε μαλακά τα αβοκάντο, την επόμενη μέρα θα ήταν για πέταμα:lol::wink: Το αγοράζουμε για να το φάμε μετά από 2-3 μέρες. Αν το βάλεις μαζί με τα μήλα ωριμάζει γρηγορότερα;) Αφού μαλακώσει κρατάει 2-3 μέρες στο ψυγείο.

με συγχωρειτε......:(:(:(

εφαγα πολυ κραξιμο εεεεε?????:(:(

δεν πειραζει εδω θα ειμαστε να λεμε και αλλα τετοια να γελαμε.....:lol:

τα βγαζω εκτος ψυγειου λοιπον και ξαναδοκιμαζω σε λιγες μερες......:)

φιλια και thx

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας τσούπρες!

Μόλις γυρίσαμε από κάτι φίλους. Ήταν η πρώτη μου έξοδος με τα 2 παιδιά μόνη μου... Έχει κουβάλημα αλλά εντάξει δεν είναι και τίποτα...

Μυρτούλι μου τι δουλευεις τόσο πολύ?

Φιλάκια πάω να τους κάνω μπάνια και μετά να περιμένω το Χαβιέ ο οποίος επιστρέφει σήμερα!

 

Άντε να κοιμηθούμε λίγο!

 

Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα, και ξεπέρασα το σοκ από την σκληρότητα της Ελίζας!!! :)

 

Λοιπόν, έχω κι άλλα υπαρξιακά...Σκέφτομαι ότι μερικές φορές θέλω να γίνω σαν την Πολυάννα, να μαγειρεύω χαρούμενη, να μεγαλώνω τα 4 παιδιά μου και να μανιπουλάρω τον άντρα μου με τέχνη και άλλες φορές θέλω να γίνω ένα ρεμάλι και να μη με νοιάζει τίποτα και μετακομίζω από πόλη σε πόλη. Ποτέ μα ποτέ δε σκέφτομαι να γίνω μια επιτυχημένη καριερίστα! Γιατί άραγε;;; Που θα καταλήξω;;; Πολυάννα-ρεμάλι-άνεργη-ή δείγμα τυπικό αλλά Μαίρη Παναγιωταρά!!!! Χε,χε, το'χω κάψει λίγο,ε;;;;;

 

Ελπίζω να είσαστε εδώ γύρω και να μη μιλάω μόνη μου!!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Λενιώ!!!Μπράβο για την έξοδο! Εγώ σπάω το κεφάλι μου πως θα χωράω στο γ#$ασανσέρ με ένα καρότσι και δύο παιδιά και δε βρίσκω λύση! Μάλλον θα πρέπει να βάζω τη Λήδα στην πλατη μου, να κρατάω το καρότσι με το ένα χέρι και το μωρό να το ξαπλώνω στο γόνατο!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τατιιιιιι, με τρόμο σκέφτομαι την ώρα που θα κατουρήσουν τα καθαρματάκια τον πολυαγαπημένο καναπέ μου!!

 

Γιαυτό είναι καλό να έχεις γατιά! Άμα σου έχουν κατουρήσει τόσες φορές τον καναπέ, το κρεββατι, και όλη την επίπλωση πλενόμενη και μη, μετά όλα τα άλλα σου φαίνονται πταίσματα!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένα, καλή αρχή με τις βόλτες!! Με την εξάσκηση θα μάθεις να κάνεις τις βόλες σου πιο άνετα!

 

Λέγκω, ευαισθησία έχει ο ταλιμπανάκος σου στα αναπνευστικά,ε? Πακέτο!! Περαστικά!

 

Για το αβοκάντο, είναι κλασικό να μην ξέρεις αν δεν το έτρωγες ποτέ...

 

Εμείς καλά! Σας αφήνω γιατί ήρθε η αδερφή μου για ταινία... θα δούμε θρίλερ...

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν, έχω κι άλλα υπαρξιακά...Σκέφτομαι ότι μερικές φορές θέλω να γίνω σαν την Πολυάννα, να μαγειρεύω χαρούμενη, να μεγαλώνω τα 4 παιδιά μου και να μανιπουλάρω τον άντρα μου με τέχνη και άλλες φορές θέλω να γίνω ένα ρεμάλι και να μη με νοιάζει τίποτα και μετακομίζω από πόλη σε πόλη. Ποτέ μα ποτέ δε σκέφτομαι να γίνω μια επιτυχημένη καριερίστα! Γιατί άραγε;;; Που θα καταλήξω;;; Πολυάννα-ρεμάλι-άνεργη-ή δείγμα τυπικό αλλά Μαίρη Παναγιωταρά!!!! Χε,χε, το'χω κάψει λίγο,ε;;;;;

 

Ελπίζω να είσαστε εδώ γύρω και να μη μιλάω μόνη μου!!!!

 

εδω ειμαστε και συμφωνουμε:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: μες στο μυαλο μου εισαι!!!!!!

 

Λεγκω περαστικα πολλα στον Τεό του χρωσταω την απαγωγη του Λουλη (ετσι λεγεται το βιβλιο που βρηκα κ εχει κ γ%#$ τα κοινοβιακα διδαγματα:mrgreen:

 

Αφροντάιτι θα σου πω για την αλλεργια αλλα σσσσσ μην μας ακουσει η ds κ μετα νομιζει παλι τα χιλια δυο!!:-P:razz::-P

λοιπον πρασινα κακα και κοκκινος ερεθισμενος ποπος ειναι ο συνδυασμος της αλλεργιας...

 

Σοφου τελειο τραγουδι, την ειχα πετυχει στο ραδιοφωνο και μου αρεσε πολυ..

 

εχω κ γω νεο εξοδου οπως η Ελενη!!βγηκα πρωτη φορα για σινεμα κ ειδα μια ολοκληρη ταινια!!!ω ναι!!!το καινουριο του αλμοδόμπαρ (ισπανιστι!:-P) πολυ καλο και πολυ αστειο για δραμα!ειχε τρελες συμπτωσεις, αναπαντεχες αποκαλυψεις, διαφορα ερωτικα γουστα:mrgreen: και σουπερ χρωματα....οπως τον ξερετε δηλαδη!!

 

ελιζα γειτονισα :-D δεν το ηξερα αυτο για τα μηλα, τι μαθαινει κανεις!!!πηρε ο αντρας μου σημερα 10 αβοκαντο ε ρε τι εχει να γινει μιαααααμμμμμμμμμ!!

 

ολο λεω να κανω κ τα βρωμομπισκοτα αλλα ολο κατι γινεται...μου δινω διορια μεχρι το αλλο σκ....:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελιζα κοιτα ,ηταν μεγαλη αποφαση :roll:αλλα την πηρα κ δεν το μετανιωσα. τωρα που η ερατω τρωει μια χαρα και μπορω να λειψω στανταρ τριωρο....απλα 'εχωσα' σημερα τον συζυγο ολημερις, καλα περασανε:D την επομενη φορα θα σας το προτεινω να μαζευτουμε για σινεμα ανευ τεκνων:eek:

η σοφια γεννηθηκε 7 απριλη;εχουν με την ερατω ενα μηνα διαφορα ακριβως;;;:P

 

γεια σου μυρτωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πότε θα ξαναπάω σινεμάααααααα???? Μπου-χου-χου-χου-χου:cry::cry::cry:

 

εγω τι να πω????εντασεται στο πενταετες????

αφου οταν μιλατε για ταινιες νιωθω οτι ζω σε αλλο κοσμο...:roll:

 

νταφ αλλεργια σε τι κανει πρασινα κακα και κοκκινο πωπο?

 

καλησπερα γλυκες μου τυροπιτες!

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

αληθεια σας λεω, ειναι πιο ευκολο από,τι νομιζετε!!!!το σινεμα εννοω!!!βεβαια μου αυξανετε τους βαθμους δυσκολιας η μια με τα 2 παιδια ή αλλη με τα 3, αλλα σας ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερετε, εγω παντως θα την κανω την προταση!

στην αγγλια λεει, υπαρχουν προβολες που πηγαινουν μονο γονεις με μωρα, βλεπεις μια ταινια και γινεται Ο χαμος απο μωρα που τρωνε, θηλαζουν, χ@@ουν:mrgreen:φωναζουν!!

 

αναστασι ειναι τροφικη αλλεργια, η δικια μου δεν εκανε εκζεμα πχ, εβγαλε την αλλεργια στα κακα...εχει στο αχλαδι (:shock:) και στο ακτινιδιο που δεν ηθελα να της δωσω, αλλα της εδωσα λογω τρελης δυσκοιλιοτητας....το ακτινιδιο ηταν το χειροτερο κ δεν ειχαμε βαλει τα μαυρακια....:?

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου κοιμηθηκε νωρις σημερα........

το σινεμα και μενα μου εχει λειψει πολυ ειναι η αληθεια, ηταν απο τις αγαπημενες μου εξοδους!!!!!!!εγω δεν παιζει να τα καταφερω, μεχρι...........................................................................................

who knows???????????????

τι τριωρο και βλ@κειες η δικια μου καθε μια ωρα στο στηθος ειναι...............:D:D:D:D:D

με αποζημιωνει το βραδυ ομως το αγγελουδι μου, δεν εχω παραπονο.......;):)

αληθεια δεν επιτρεπεται να πας με το μωρο, αν ειναι ηρεμο φυσικα???

 

rosalita το θριλερ καλο??????

 

 

ρε κοριτσια τι θα κανω που μετα τα χριστουγεννα ο μπαμπας μας θα παει στρατο????

μου φενεται βουνο και μονο η ιδεα.......και ειμαστε και απο τα ζευγαρια που απο τοτε που καναμε σχεση (18 ) ειμαστε ΣΥΝΕΧΕΙΑ μαζι, μαζι περασαμε και σπουδαζαμε και απο το πρωι μεχρι το βραδυ μαζι σε ολα......τωρα με τη μικρη στη ζωη μας κανουμε πιο πολυ πραγματα χωριστα, αλλα και παλι η ιδεα και μονο μας ΤΡΟΜΑΖΕΙ!

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Μυρτώ, το καρότσι δεν μπορείς να το αφήνεις κάτω? Στην πυλωτή? Γιατί αυτό το σενάριο που λες απλά δεν παίζει και δεν θα βγαίνεις από το σπίτι...

Όσο για σινεμά τι να το κάνετε βρε? Δεν βλέπετε τι ωραία περνάμε εδώ Σάββατο βράδυ?

Εγώ πάντως λέω να αντλήσω λίγο γάλα και από την άλλη βδομάδα να δοκιμάσω το μπιμπερό μπας και πάω κανένα gym...

 

Κι εγώ θέλω ρεμάλι από πόλη σε πόλη!

Link to comment
Share on other sites

Χε,χε,το είπα λίγο γλαφυρά Ελενίτσα για να δείξω τη δραματικότητα της κατάστασης...Πάντως, επειδή δεν έχει πυλωτή η πολυκατοικία μας, λέμε να ζητήσουμε από το διαχειριστή να το έχουμε κάπου μόνιμα...θα δούμε γιατί είναι και λίγο περίεργος...Αααααα...ακόμα δεν τελείωσα....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Ε άντε τελείωνε!!!!!!!

Ο σούπερμαν τι κάνει Γιατί δε σε βοηθάει? Τσάμπα το 'χει το όνομα?

Κι εγώ κανονικά πρέπει να πάω για νάνι αλλά περιμένω το σύζυγο και κοιμήθηκα και το μεσημέρι και πήρα τα πάνω μου!

Link to comment
Share on other sites

...δε μπορεί να βοηθήσει, όσο σούπερμαν και να είναι!!! μάλλον θα παραιτηθώ και θα πάω για ύπνο...εντωμεταξύ ο σπόρος δε βολεύεται μάλλον στην καθιστή στάση και με έχει ταράξει στην κλωτσιά!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...