Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!!!

Διάβασα κάτι κλασσικά για τον ύπνο... Έχω λοιπόν να πω το εξής,

όλοι έχουν άποψη αλλά εμείς τραβάμε το ζόρι.

Εγώ για 4μήνες σηκωνόμουν και θήλαζα το Γιώργο και τον ξανάβαζα στο κρεβάτι του... και όλο αυτό για να μην πάρω το παιδί στο κρεβάτι μου,

γιατί δεν θα τον βγάλω ποτέ, γιατί, γιατί γιατί... ο καθένας έδεινε και από μια δικαιολογία.

Λοιπόν, αυτοί έλεγαν εγώ κουραζόμουν. Το φιλοσόφησα και αποφάσισα να τον πάρω δίπλα μου.

Ε ναι λοιπόν, ο μικρός εδώ και μιά βδομάδα κοιμάται μόνος του στο κρεβατάκι του, από επιλογή ΔΙΚΗ ΤΟΥ. Ξέρετε πόσο καλά με έκανε αυτό να νιώσω???

Τα παιδάκια μας αυτό τον καιρό θέλουν αγάπη και ζεστασιά και αν αυτό του το προσφέρει το κρεβάτι μου,

εγώ είμαι διατεθιμένη να του το δώσω για όσο καιρό αυτό το έχει ανάγκη.

 

Σχετικά με το νεράκι Palladin, κι εμένα με βοήθησε το καλαμάκι.

Μετά τους 6μήνες άρχισα να του δίνω λίγο λίγο νεράκι με το κουταλάκι.

Όταν άρχισε να το "ρουφάει" άρχισα να δοκιμάζω λίγο λίγο το καλαμάκι.

Εκπαιδευτικό ποτηράκι δεν χρησιμοποιήσαμε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

Γεια σας αστεράκια μου... ξάπλωσε το βλαστάρι μου και ετοιμάζομαι να δω ταινιόνι (τον τσάρλυ και το εργοστάσιο σοκολάτας... λέτε να είναι χάλια;) Έχω στείλει και τον γιωργάκο για έξοδο ;)

Πήγα σήμερα και είδα και τον σποράκο... γύρω στα 1500 έχει φτάσει, κλώτσαγε συνέχεια και έκανε τούμπες και δεν μπορούσε να τον μετρήσει. Έχει μία περίδεση με το λώρο αλλά δεν δημιουργεί πρόβλημα, την δεύτερη μου είπε ότι φοβάται κι αγχώθηκα λιγουλάκι γιατί δεν θέλω καισαρική γμτ... και ο ατιμος είναι σβούρας. Νταφάκι, στην ευτοκία πως χειρίζονται το θέμα με την περίδεση; Ξέρω ότι αν είναι αστέρι η μαία το αντιμετωπίζει. Κατα τ'αλλα μου την είπε για τα κιλά και πρέπει να αρχίσω να κάνω κράτει. Η καμπύλη ζαχάρου έδειξε ότι κάνω υπογλυκεμία αλλά αφού δεν επιρεάζει τον μικρό δεν μας απασχολεί... πήγε να μου σπάσει το κεφαλάκι όταν της πρότεινα να τρώω περισσοτερα γλυκά:mrgreen: Τέλως, ο μικρός είναι πιο χαμηλά απ'οτι θα πρεπε για τον μήνα του και πρέπει να μην κουράζομαι λέει...οεο:cool: Σας έπρηξα εεε; Το ξέρω αλλά χάρηκα πολύ που τον είδα... κουνούσε και το στοματάκι του... γουρ γουρ!

Εντάξει σκάωωωωωωω:-D

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

 

Λεγκώπουλό μουυυυυ! Ετοιμάζεις δεύτερο ταλιμπάν απ' ότι φαίνεται!:D :D

Πού τα είδε τα κιλά η γιατρός;:rolleyes:

 

Γιούπι, μην ακούς κανέναν, κάνε αυτό που σε βολεύει εσένα και το μωρό! Κι εγώ παίρνω την κόρη μου στο κρεβάτι και υπήρχε εποχή που ξυπνούσε άπειρες φορές τη νύχτα. Από τότε που έβγαλε τους κυνόδοντες ηρέμησε, ξυπνάει μία με 2 φορές και αρκετές νύχτες δεν ξυπνάει καθόλου!

Τα άλλα μου παιδιά δεν τα έπαιρνα στο κρεβάτι. Ο μεγάλος σταμάτησε να ξυπνάει 6 μηνών και οι άλλοι 2 σταμάτησαν 4 ετών! (καλά μη φανταστείς ότι μέχρι 4 ετών σηκωνόμουνα να τους δίνω γάλα, μετά βολευόντουσαν μόνοι τους με ένα ποτηράκι νερό που τους είχα δίπλα κλπ). Μάλιστα, ο δεύτερος, ενώ σαν μωρό δεν τον είχα πάρει καθόλου στο κρεβάτι και θήλαζα καθιστή σαν το ζόμπι κάθε 2 ώρες για 9 μήνες, όταν τον έβαλα σε κρεββατάκι, άρχισε να έρχεται μόνος του στο κρεβάτι μας. Μόλις άρχισε το παιδί να κοιμάται όλη νύχτα χωρίς ξυπνήματα, σταμάτησε και να έρχεται στο κρεβάτι! Τόσο απλά!

 

Φιλάκια πολλά σε όλες, σας διαβάζω, αλλά δεν προλαβαίνω να γράφω πολύ!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λεγκούλι μου!!!! Μην ανησυχεις ολα καλά θα πάνε...σου είπε ότι αν εχει μια περιδεση χρειαζεται καισαρική ή μονο στις 2?

 

Κι εγώ σας διαβάζω αλλα δεν εχω κατι συνταρακτικο να γράψω...

Αυριο μετά απο ενα χρονο περιπου παμε Πάτρα!!!! Χαιρομαι πολύ που θα δούμε τους φιλους μας...σας αφηνω να κανω ενα μπανιο και να φτιαξω τα βαλιτσάκια μας...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Lego, η περιτύλιξη από μόνη της δεν είναι αιτία καισαρικής. Ούτε η μία ουτε οι 2... Το θέμα είναι τι μήκος απομένει και αν θα πιέζεται την ώρα του τοκετού. Αν συμβεί κάτι τέτοιο και δουν στο καρδιοτοκογράφημα βαριά όψιμη βραδυκαρδία (επιστημ. ορος) τότε μπορεί και να αναγκαστείς να κάνεις καισαρική... Αλλά πολύ αμφιβάλλω είμαι πολύ αισιόδοξη ότι θα κάνεις απλά έναν τοκετό αστραπή και θα το ξεπετάξεις...

 

Πάντως δεν μπορείς να κάνεις κάτι, απλά περίμενε και θα δεις. Αλλά δεν μπορεί να σε βάλει για καισαρική για ατυό τον λόγο. Επίσης, μπορεί και να λυθεί η περιτύλιξη...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lego, η περιτύλιξη από μόνη της δεν είναι αιτία καισαρικής. Ούτε η μία ουτε οι 2... Το θέμα είναι τι μήκος απομένει και αν θα πιέζεται την ώρα του τοκετού. Αν συμβεί κάτι τέτοιο και δουν στο καρδιοτοκογράφημα βαριά όψιμη βραδυκαρδία (επιστημ. ορος) τότε μπορεί και να αναγκαστείς να κάνεις καισαρική... Αλλά πολύ αμφιβάλλω είμαι πολύ αισιόδοξη ότι θα κάνεις απλά έναν τοκετό αστραπή και θα το ξεπετάξεις...

 

Πάντως δεν μπορείς να κάνεις κάτι, απλά περίμενε και θα δεις. Αλλά δεν μπορεί να σε βάλει για καισαρική για ατυό τον λόγο. Επίσης, μπορεί και να λυθεί η περιτύλιξη...

 

 

Mια χαρά τα είπε η ντόκτορ Λέγκω! Ο Κίμωνας είχε περιτύλιξη και έκανε και βραδυκαρδίες, αλλά ο γιατρός μου δεν μου είπε τίποτα για καισαρική, επίσης και η Ευτυχία είχε περιτύλιξη στον τελευταίο υπέρηχο, αλλά όταν γεννήθηκε είχε λυθεί, ενώ στον Κίμωνα όχι!

Ακόμα και βραδυκαρδίες να κάνει δηλαδή, εκείνη την ώρα θα αξιολογήσει ο γιατρός την κατάσταση και θα δει τι θα κάνει!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά!

 

Λέγκω, τι παιδί ετοιμάζεις πάλι?!!! Σβούρας, ε? Όλα καλά θα πάνε! Μην ανησυχεις!

 

Εμείς καλά... μύξες και βήχα και αυπνία... Αυτά.....

 

Πάω γιατί είμαι πολύ ταλαιπωρημένη αυτές τις μέρες με το ξενύχτι...

 

Καληνύχτα!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω, ο Αλέκος είχε 3πλη και η τσουλουφίτα 2πλη περιτύλιξη! και έχει να κάνει το μήκος που, σωστή η ντόκτορ! Για τα κιλά να μην σχολιάσω...

 

Λέναλεκ, ωραία τα λέει ο γιος σου! Να χαίρεσαι την κόρη σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Άφρο μας κάνει ημερίσια αποτοξίνωση από το πάρεντς :lol: και η πρωην συμπεθέρα μου πρέπει να τελείωσει μια δουλεια και τρέχει!

Ευχαριστώ πολυαγαπημένες μου για τις επεξηγήσεις... όχι δεν μου είπε τώρα κάτι για καισαρική γιατί δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στον μικρό, στις δύο μου είπε ότι υπάρχει πρόβλημα... γιαυτό και ρωτάω για να είμαι πληροφορημένη και να ξέρω τι μου γίνεται:wink: Είστε υπέροχες και αξιολάτρευτες κι αξιαγάπητες, μου φυγε το άγχος!!! σμουουουτς

Αθηνάκο να περάσετε υπέροχα!!!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αστεράκια μου... ξάπλωσε το βλαστάρι μου και ετοιμάζομαι να δω ταινιόνι (τον τσάρλυ και το εργοστάσιο σοκολάτας... λέτε να είναι χάλια;)

Πήγα σήμερα και είδα και τον σποράκο... γύρω στα 1500 έχει φτάσει, κλώτσαγε συνέχεια και έκανε τούμπες και δεν μπορούσε να τον μετρήσει. Έχει μία περίδεση με το λώρο αλλά δεν δημιουργεί πρόβλημα, την δεύτερη μου είπε ότι φοβάται κι αγχώθηκα λιγουλάκι γιατί δεν θέλω καισαρική γμτ... και ο ατιμος είναι σβούρας. Νταφάκι, στην ευτοκία πως χειρίζονται το θέμα με την περίδεση; Ξέρω ότι αν είναι αστέρι η μαία το αντιμετωπίζει. Κατα τ'αλλα μου την είπε για τα κιλά και πρέπει να αρχίσω να κάνω κράτει. Η καμπύλη ζαχάρου έδειξε ότι κάνω υπογλυκεμία αλλά αφού δεν επιρεάζει τον μικρό δεν μας απασχολεί... πήγε να μου σπάσει το κεφαλάκι όταν της πρότεινα να τρώω περισσοτερα γλυκά:mrgreen: Τέλως, ο μικρός είναι πιο χαμηλά απ'οτι θα πρεπε για τον μήνα του και πρέπει να μην κουράζομαι λέει...οεο:cool: Σας έπρηξα εεε; Το ξέρω αλλά χάρηκα πολύ που τον είδα... κουνούσε και το στοματάκι του... γουρ γουρ!

Εντάξει σκάωωωωωωω:-D

 

η ταινιουλα αυτη εμενα μου αρεσε παρα πολυ!!!!!δεν ξερω, αφηνε και μηνυματα, για αυτο ισως, παντως γουστα ειναι αυτα.....;)ελπιζω να σου αρεσει!!

σας ακουω να μιλατε ολες για περιδεση και ΦΤ και σας ζηλευω γιατι εμενα ο γιατρος και στην ιδεα και μονο του ισως να περιτυλιχτει το παιδι με το λωρο ελεγε καισαρικη.....εξου και θα αλλαξω γιατρο στο δευτερο....;)(καισαρικη τελικα καναμε για αλλο λογο βεβαια,αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρη για το ποσο αναγκαια ηταν!:-()

ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην!!!!

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Τι κάνετε μικρές κυρίες?

 

Η ταινία που λέει η Λέγκω μου άρεσε και μένα... Ήταν βέβαια λίγο μυστήρια, αλλά μου άρεσε!Τα τραγουδάκια μόνο ήταν λίγο κουραστικά!

 

Εμείς καλά. Βήχας και μύξες δίνουν και παίρνουν! Ευτυχώς που ο Γιάννης μετά το κρασ τεστ της πρώτης χρονιάς στον παιδικό, δεν καταλαβαίνει πλέον τίποτα!!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!

Λέγκω, σου άρεσε η ταινία?

Είμαι κι εγώ από αυτούς που έχουν καλές εντυπώσεις.

Νομίζω ότι είναι από τις καλές του Tim Burton (προτιμώ το Big Fish) αλλά

γενικά είναι από τους αγαπημένους μου σκηνοθέτες

και φυσικά Johnny Depp!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δενσας λέω για τον χθεσινό ύπνο γιατί θα γίνω γραφική...

Ωραία η ταινία Λέγκω? Εμένα μου άρεσε...

Μπράβο η Άφρο! 'Εχουμε εθιστεί η αλήθεια είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!!

 

σημερα εβαλα αβοκαντο στη φρουτοκρεμα της μικρης αλλα ηταν πολυ πικρο και σκληρο και της εφτιαξα αλλη μετα χωρις αβοκαντο......:(μαλλον ηταν αγουρο.....

βρε DaFακι το αβοκαντο που πηρες ηταν πολυ μαλακο??? εγω το μαλακοτερο που βρηκα ηταν αυτο που πηρα και ηταν σκ@τ@.

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τσιμπήστε και το τραγουδάκι του Willy Wonka!

Εμένα μου φτιάχνει πολύ το κέφι!

Είμαι καρα-φαν του Τιμ Μπάρτον!

 

Τρέχω και δε φτάνω κοριτσάρες και δεν πήγε και η Λήδα στον παιδικό όλη τη βδομάδα...

Φιλάκια σε όλες....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δηλωνω φαν του μπαρτον και της ΘΕΑΣ Ελενα Μποναμ-καρτερ!!!!ειναι ψυχακηδες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:!!!!!!!

 

ds ΟΧΙ δεν σου λεω για τα συμπτωματα της αλλεργιας, τι λες, που θα ανησυχεις ΚΑΙ γι'αυτο;;;;;!!!:rolleyes::lol: το αβοκαντο βρε, το περιμενεις να γινει !!(να μαλακωσει τοσο που να ζουλιεται ευκολα) δοκιμασε το ετσι, ειναι πεντανοστιμη κρεμουλα!!

 

Λεγκω στην Ευτοκια μας ειχαν πει οτι δεν μπορει ο υπερηχος να δει με ακριβεια την περιτυλιξη. θα σου στειλω αργοτερα κι ενα πμ επι του θεματος.

 

ο γιατρος μου οταν τον ειχα ρωτησει αν βλεπει καμια (κουβεντα να γινεται:-P) μου ειπε "ε, κι αν εχει;" τελικα δεν ειχε καμια..

 

αν θελει να κανει καισαρικη ενας γιατρος θα βρει οπωσδηποτε ενα λογο....

 

παω για μαθημα..σαββατιατικα γκρρρ...!

Link to comment
Share on other sites

δε συμφαιρουν οι αποτοξινωσεις, μετα κανω ωρες να σας διαβασω:wink:

Καλημερα κοριτσακια μου!

Λοιπόν για Χριστούγεννα έχω αρχίσει και ξενερώνω με Βουλγαρία και λέμε να πάμε κάπου Ελλάντα... Γιάννενα? Θα είναι καμία? Βάσω? Άφρο μήπως ψήνεστε?

Εμεις κλεισαμε για 18 μεχρι προπαραμονη στο ελατοχωρι πιεριας. Χριστουγενα με πεθερικα κ μετα σπιτακι αθηνα να κανω παρεα στις γκαστρουλες που βδε θα φυγουν!!! Εσεις θα πατε ανημερα χριστουγεννα η μπορειται κ πιο πριν? ψηθειτε!!!

 

τελικα οι στερεες πολυ μπελας να παρει....μας εφυγε η δυσκοιλιοτητα μας ηρθε η αλλεργια (σε ακτινιδιο και ξαναμαναεπιβεβαιωμενη σε αχλαδι...) βρε τι τραβαμε οικογενειακως....τι θα της δινω τωρα για φρουτο;;;:roll: το αβοκαντο βοηθαει στα ..δυσκολα;

για πες τι σου εκανε? ξεκινησα κ γω αχλαδι ακι απο κει που εκανε κακα 3-4 φορες τη μερα τωρα ζητημα αν κανει μια. Χτες δεν εκανε καμια! αλλα αιμα δεν εχει κ πανηγυριζω!

λεγκω, περιεδεση ειχε κ ο αγγελος, μιαχαρα τσακ μπαμ βγηκε! αΝΤΕ ρε κοριτσακια να γεννησετε να βλεπουμε σπορακια πολλα!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσαπερδόνες μου!

Κι εμένα μ'αρέσει πάρα πολύ ο Μπάρτον αλλά η χθεσινή με κούρασε να σας πω την αλήθεια αλλά αξίζει να την δεις γιατί ο άτιμος ο Τζονυ ντεπ για άλλη μια φορά σπέρνει... με εντυπωσιάζουν οι ηθοποιοί που παίζουν συνέχεια διαφορετικούς ρόλους και τόσο επιτυχημένα!!!

Περάσαμε ζόρικο βράδυ γιατί ο μικρός έκανε βαρβάτη λαρυγγίτιδα και πανικοβλήθηκε που δεν μπορούσε καθόλου να αναπνεύσει και μέχρι να συνέλθει στον κήπο τα είδα όλα... παρολο που έχει κάνει πολλές λαρυγγίτιδες σε κάποια στιγμή τα χρειάστηκα γιατί δεν συνερχόταν... μου θύμησε την πρώτη φορά που την είχε πάθει όταν ήταν εξαμηνάκι.Κλασσικά το πολυαγαπημένο αερολίν και κορτιζόνι.:rolleyes:

Μικρό ανήλικο στείλε μου όταν βρεις χρόνο...

Τσακώστε κι από μένα ένα τιμπαρτονισιο τραγουδάκι http://www.youtube.com/watch?v=H1XiFpzCVOE&feature=related

Μυρτώωωωω που θα πάμε χριστούγεννα λέει; Σιγά μην τις αφήσουμε όλες να την κάνουν κι εμείς να κοιτάμε:cool:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

a, αυτη την ταινιουλα την ειχα δει κ γω στο σινεμα. καλα ειχα περασει αλλα δε τρελλαθηκα. Παραηταν ηθικοπλαστικη ακομα κγια μενα...

Κοιτα λεγκ, στο μονο μερος που μπορεις να πας κ να σε συγχωρησω που δε θα περασουμε εδω γιορτες, ειναι στο μαιευτηριο! Ακους εκει, θελει κ βολτες!!!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα λεγκ, στο μονο μερος που μπορεις να πας κ να σε συγχωρησω που δε θα περασουμε εδω γιορτες, ειναι στο μαιευτηριο! Ακους εκει, θελει κ βολτες!!!

Αμα δεν είσαι εδώ να μου βαστάς το χέρι και να μου λες "push μαρη push" δεν γεννάω!!!

Γεια σου Σοφουκάκι μου... περιεκτική σε βρίσκω σήμερα!:D

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν είσαι εδώ να μου βαστάς το χέρι και να μου λες "push μαρη push" δεν γεννάω!!!

 

:lol::lol::lol::lol: η απόλυτη κουλτ εικόνα χαχχχχχχχχχχχαααααααααααααααααααα.....

 

η Άννα κατούρησε για 10000 φορά τον καναπέ μου...και πήγε να τα σκουπίσει με χαρτομάντηλα....

περαστικά στα αρρωστα...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μαια χαρά κεφάτες σας βρίσκω!:P

Λέγκω μου, μιας φίλης το παιδί ήταν τυλιγμένο σαν κοκορέτσι αλλά βγήκε φυσιολογικότατα σε 3 ωρίτσες. Don't worry!

σημερα εβαλα αβοκαντο στη φρουτοκρεμα της μικρης αλλα ηταν πολυ πικρο και σκληρο και της εφτιαξα αλλη μετα χωρις αβοκαντο......:-(μαλλον ηταν αγουρο.....

βρε DaFακι το αβοκαντο που πηρες ηταν πολυ μαλακο??? εγω το μαλακοτερο που βρηκα ηταν αυτο που πηρα και ηταν σκ@τ@.

Βρε συ...αν τα πουλάγανε μαλακά τα αβοκάντο, την επόμενη μέρα θα ήταν για πέταμα:lol::wink: Το αγοράζουμε για να το φάμε μετά από 2-3 μέρες. Αν το βάλεις μαζί με τα μήλα ωριμάζει γρηγορότερα;) Αφού μαλακώσει κρατάει 2-3 μέρες στο ψυγείο.

 

Ξαναέφτιαξα βρωμομπισκοτάκια αλλά με παραλλαγή. Αντί μπανάνα έβαλα μήλο ελαφρά βρασμένο. Βγήκαν σούπερ!!!!:D Α! και τα κάνω με ελαιόλαδο

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...