Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

Η Αφρο που είναι και θέλω να τη ρωτήξω.... πως φτιάχνεις τις σουπιές με σπανάκι;

παρουσα κ γω.

λοιπον... τσιγαριζω κρεμμυδακι (αν εχω κ φρεσκο) ριχνω κ τις σουπιες κομμενες σε κομματια(καθαρισμενες εννοειται) κ μετα ριχνω τοματα (τριμμενη φρεσκια ή χυμο, οτι εχεις), αφου παρουν μια βραση ριχνω κ τα σπανακια κ τον μαιντανο τα οποια εχω "πανιασει" σε αλλη κατσαρολα. Φανταζομαι ομως κ εκει απευθειας να τα ριξεις καλο θα γινει. Αν χρειαστει βαζω κ λιγο νερακι. Το βραζω μεχρι να μαλακωσουν κ να μενουν με το λαδι τους. Προσωπικα βαζω λιγο λαδι στο τσιγαρισμα κ προσθετω πεντε λεπτα πριν το τελος κιαλλο. Εννοειται αλατοπιπερα

 

 

λοιπόν-λοιπόν για να αποκαταστησουμε την αληθεια:

Είμαι παραλίγο(ή παραπολύ) τριάντα αλλά προς τα πάνω!!!!!!:cool::cool:

τωρα ειναι που δε σε ξερω!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλως ηρθατε νεα μελη, να χαιρεστε τα παιδακια σας!

πολυ γκρινια κ αναστατωση ο μικρος μου σημερα... ουφ

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

Είμαι η Ελένη και θηλάζω την τσουλουφίτσα...

Καλώς ήρθατε οι καινούργιες! Θα διαβάσετε πολλά εδώ πέρα!

Σήμερα έφυγα με το μωρό και όταν γύρισε ο Αλέκος από το πάρκο έβαλε τα κλάματα, και ρώταγε πού είναι η μαμά.... Και δεν έφαγε το ψάρι του... Και το απόγευμα μου δωσε και 2 σφαλιάρες... Καινούργιο κόλπο αυτό... Τι κάνουμε είπαμε? Εγώ τον κοίταξα αυστηρά, και σηκώθηκα και έκανα δουλειές και δεν του μίλαγα.. Και ούτε κι εκείνος μίλαγε...

Είναι που λείπει και ο μπαμπάς... Πάντως Ελίζα κι εγώ δεν κατάφερα να κάνω τα μπάνια χωρίς να κλάψει η τσουλουφίτσα. Μετά την έβαλα στο σλινγκ και έντυσα έτσι τον Αλέκο... Και τους σήκωσα και τους 2 αγκαλιά! Βρε τι κάνουμε οι μάνες!

 

Λοιπόν για Χριστούγεννα έχω αρχίσει και ξενερώνω με Βουλγαρία και λέμε να πάμε κάπου Ελλάντα... Γιάννενα? Θα είναι καμία? Βάσω? Άφρο μήπως ψήνεστε?

Έφτιαξα και μπανανομπισκότα και είναι πολύ ωραία!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παρουσα κ γω.

λοιπον... τσιγαριζω κρεμμυδακι (αν εχω κ φρεσκο) ριχνω κ τις σουπιες κομμενες σε κομματια(καθαρισμενες εννοειται) κ μετα ριχνω τοματα (τριμμενη φρεσκια ή χυμο, οτι εχεις), αφου παρουν μια βραση ριχνω κ τα σπανακια κ τον μαιντανο τα οποια εχω "πανιασει" σε αλλη κατσαρολα. Φανταζομαι ομως κ εκει απευθειας να τα ριξεις καλο θα γινει. Αν χρειαστει βαζω κ λιγο νερακι. Το βραζω μεχρι να μαλακωσουν κ να μενουν με το λαδι τους. Προσωπικα βαζω λιγο λαδι στο τσιγαρισμα κ προσθετω πεντε λεπτα πριν το τελος κιαλλο. Εννοειται αλατοπιπερα

 

Αφροδιτούλι ευχαριστώ πολύ!!!! :D

Δε μου λες στη Δανάη δίνεις από αυτό; (για τις σουπιές μιλάω γιατί σπανακόρυζο οκ το τρώει ο Ιάσωνας πολύ) λίγο φοβάμαι να του δώσω, αλλά πάλι δεν ξέρω αν έχουν βάση οι φόβοι μου....

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλι ευχαριστώ πολύ!!!! :D

Δε μου λες στη Δανάη δίνεις από αυτό; (για τις σουπιές μιλάω γιατί σπανακόρυζο οκ το τρώει ο Ιάσωνας πολύ) λίγο φοβάμαι να του δώσω, αλλά πάλι δεν ξέρω αν έχουν βάση οι φόβοι μου....

 

Μαριλενάκι, εγώ πάντως του έχω δώσει απ'όλα τα θαλασσινά. Μέχρι και μύδια... Εκτός και αν είναι σε κάτι αλλεργικός.

 

Φιλάκια στον Ιάσωνα!

Link to comment
Share on other sites

Ελενιτσα χριστουγεννα στα ζαγοροχωρια ειναι πολυ ωραια

εγω ακομα δεν ξερω αν θα μου δωσουν αδεια γιατι ΟΛΟΙ θελουν τοτε ..και καποιος πρεπει να μεινει..θα δουμε

αλλα αν τα καταφερουμε καποιες μερες θα ειμαστε Γιαννενα και θα σας κανουμε σουπερ ξεναγηση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Λοιπόν για Χριστούγεννα έχω αρχίσει και ξενερώνω με Βουλγαρία και λέμε να πάμε κάπου Ελλάντα... Γιάννενα?

 

Βουλγαρια χριστουγεννα, απλα no way!!!!!!!!:shock: εκτος κι αν εχεις φιλους που θα σας φιλοξενησουν κ θα ξερουν τι να αποφυγετε...πηγαμε πριν 3 χρονια, μειναμε σε hostel και φαγαμε πολλαπλες ηττες!:roll: ψυχοπλακωμα σου λεω!!

 

εχω βεβαια μια φιλη που δουλευει ο συντροφος της εκει και παει συνεχεια, αλλη περιπτωση ομως...:roll:

 

πετυχα τη Λεγκω στο δρομο, σουρτουκευε νυχτιατικα ..τσ τσ τσ!!μεγαλη γυναικα!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

φελινι πες περισσοτερα για το ρεικι κι εμενα με ενδιαφερει πολυ!

 

τελικα οι στερεες πολυ μπελας να παρει....μας εφυγε η δυσκοιλιοτητα μας ηρθε η αλλεργια (σε ακτινιδιο και ξαναμαναεπιβεβαιωμενη σε αχλαδι...) βρε τι τραβαμε οικογενειακως....τι θα της δινω τωρα για φρουτο;;;:roll: το αβοκαντο βοηθαει στα ..δυσκολα;

Link to comment
Share on other sites

Παρούσα κ εγώ βραδυνη - βραδυνη...

Κοριτσάρες μουουουουουου!!!!!!Μπαίνω για μια σύντομη καλησπέρα.Εμείς τα πάμε καλά με δουλειά και baby-sitter,με τον ύπνο σχετικά καλά,έχουμε και πισωγυρίσματα βέβαια,αλλά εν γένει καλά.Καλώς ορίσατε τα καινούργια μέλη!!Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!!!Φιλούρες!

Μπορείς να μου πεις καμμια πληροφορια για baby-sitter? έχω μαυρα μεσάνυχτα κ θα έπρεπε να έχω ήδη κλεισει...

πχ πόσο παιρνει για πόσες ώρες, αν κανει κ άλλες δουλειες κτλ..

Ευχαριστωωωωωω

 

Μμμμ τώρα κατάλαβα από που σε ξέρω... Από το φαν κλαμπ! Έχουμε τον ίδιο γιατρό! Χεχεχε

 

ΩΧΧΧΧΧΧΧΧ θα έχεις διαβάσει κ τα περι μαναριου ε???:oops::oops::oops:

Τι να κάνω αδυναμιες είναι αυτες8-)8-):cool:

 

τωρα ειναι που δε σε ξερω!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

:lol::lol::lol::lol:

 

τελικα οι στερεες πολυ μπελας να παρει....μας εφυγε η δυσκοιλιοτητα μας ηρθε η αλλεργια (σε ακτινιδιο και ξαναμαναεπιβεβαιωμενη σε αχλαδι...) βρε τι τραβαμε οικογενειακως....τι θα της δινω τωρα για φρουτο;;;:roll: το αβοκαντο βοηθαει στα ..δυσκολα;

 

Ουπς, πώς ακριβώς φανηκε η αλλεργια στο αχλαδι για πες... εχουμε κ εμεις θεματα.......

 

 

Λοιπόν η σημερινη ήταν μερα εθνικης παλιγγενεσίας για το φόρουμ αν κρινω από κάτι θέματα που συζητηθηκαν αλλά κ μέρα ολικής μ*&^%ας για μένα...αυτο να το σχολιασω...

1η μ&*$#α: Έφαγα στο σπιτι γνωστης κοτοπουλο πανε (το έτοιμο του Μιμικου) ενω κατι με έτρωγε ότι θα περιέχει πρωτεϊνη αγελαδινου...όπως διαπίστωσα αργότερα (αφού τα είχα μασαμπουκιάσει η κακούργα) όντως περιείχε... πηρα βέβαια κάτι ένζυμα που μου είχε δώσει η συμβουλος αλλά τη βλακεια την έκανααααα..

Τι γινεται τώρα?Πάει η αποχή? κ που θα ξερω αν εμφανισει κάτι η μικρη αν την πείραξε το παλιοπανε ή η νέα στερεη τροφη???????

2η μ#$^&α: Εφτιαξα (κ εγώ:lol::lol:) τα βρωμομπισκοτακια της Χλόης κ όταν έσβησα την κουζίνα ξέχασα να τα βγαλω από το φούρνο αφού είχαμε ένα έκτακτο χ^%$μο (για 4η φορά σήμερα:shock::shock::shock:) με την μπουμπου...

καλά έγιναν αλλά αν τα είχα βγαλει λογικά θα γίνονταν πιο ζουμερα...

 

Έχουν μεινει μόνο 5... τα κατανάλωσα ήδη ...που να είχαν γίνει κ πιο ζουμερα :?:-?:?...

Από ότι καταλαβα από τη συνταγή το σχήματους δεν είναι ..πως να το πω.. πολύ ''κανονικό'' αλλά όπως πέσει από το κουτάλι, έτσι δεν είναι??

Μην κοροϊδευεται ρε παιδιαααααα....

Επίσης λέω την άλλη φορά που θα τα φτιάξω (δηλαδή αυριο:D) να βάλω κ λίιιγο κονιακάκι... τι λέτε???

 

Αυτιάαααααααααα!!!!!!

Καληνυχτααααα!!!!!!!!!!

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να πάω για ύπνο στις 11 μια και κοιμόντουσαν και τα 2. Ε μόλις πήγα ξύπνησε η τσουλουφίτσα, θήλασε για 1,5 ώρα, χέστηκε 3 φορές, ξύπνησε 1 ο Αλέκος και τώρα στο σαλόνι κόβω βόλτες με παπαγαλάκι.... Μα γιατί τη μέρα τρώει και κοιμάται και μάλιστα τρώει 5 λεπτά και το βράδυ αυτήν την ώρα παθαίνει βρυκολακίαση? Λέτε το γάλα μου να μειώνεται το βράδυ?

Γιούπι, εγώ έχω γυναίκα, κάθεται από τις 8.30 μέχρι τις 18.00 (όταν δουλεύω γιατί τώρα που είμαι σπίτι στις 3 με 4 της λέω και φεύγει) μου κάνει και δουλειές και παίρνει 700. Δεν είναι ελληνίδα.

 

Επίσης κι εγώ τα έχω καταβροχθίσει τα μπισκοτάκια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξενύχτισσες!!! Τι χαμπάρια; Υπάρχει ένα υπερτοστ με τα όλα του που μου έφτιαξε ο γιωργάκης πριν φύγει και είμαι σε δίλλημα να το φάω να μην το φάω... θα πάω να δω το σπόρο και θα με ζυγήσει η γιατρέσσα μου και ποιος την ακούει:rolleyes:

Ελένη υποτίθεται θα έχω ρεικι 1ου βαθμου, ξερεις θα εναποθέτω τα χέρια μου και θα περνάει ο κολικός στον μπέμπη!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλέ μου άνθρωπε αυτά είναι για ήρεμους ανθρώπους όχι για μας... εσύ θα πλακώσεις στις σφαλιάρες τον δάσκαλο:lol:

Αφροδιτούλι ευχαριστώ πολύ!!!! :D

Δε μου λες στη Δανάη δίνεις από αυτό; (για τις σουπιές μιλάω γιατί σπανακόρυζο οκ το τρώει ο Ιάσωνας πολύ) λίγο φοβάμαι να του δώσω, αλλά πάλι δεν ξέρω αν έχουν βάση οι φόβοι μου....

Εγώ βάζω κι ένα λεμονάκι στις σουπιές. Απίστευτο φαί!!! Κι ο θοδωράκης το καταβροχθίζει... μακάρι να είναι και το άλλο έτσι καλόφαγο!

Να σας πω εγώ του δίνω μετά το χρόνο απ'ολα τα φαγητά, βέβαια δεν είχε ποτέ πρόβλημα με αλλεργίες.

πετυχα τη Λεγκω στο δρομο, σουρτουκευε νυχτιατικα ..τσ τσ τσ!!μεγαλη γυναικα!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Θα σε τσουρωμαδήσω μικρό ανήλικο όταν σε ξαναπετύχω:lol:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Βρε Τάτι μου... Σε έχασα για λίγο γιατί πίστεψα ότι είχε έρθει η ώρα να κοιμηθώ... Αλλά όχι! Γιατί μόλις ακούμπησα το μωρό ξύπνησε ο Αλέκος (που βέβαια δεν είναι τίποτα γιατί πάω και αμέσως ξανακοιμάται... Και μετά από 1 ωρίτσα ξαναξύπνησε η μπουμπού... Την τάισα ξαπλωμένη, και κοιμηθήκαμε μέχρι τις 5.30΄, όπου την έβαλα στο κρεβάτι της, ξύπνησε αλλά δεν της έδωσα σημασία, ξανακοιμήθηκε μόνη της.. Αλλά ξύπνησε ο Αλέκος!

Πλάκα έχει. Το ωραίο είναι ότι δεν είμαι πολύ εξαντλημένη...

 

Η μπέμπα δείχνει πως θέλει πιπίλα... Αναστασί τι έκανες τελικά? Έχει τύχει σε καμία αυτό? Το να κοιμάται όλη μέρα σχετικά εύκολα και το βράδυ να αρχίζει το πάρτυ. Και έχει μια όρεξη για έντονο πιπίλισμα που δεν την έχει το πρωί...

Τι σας λέω κι εγώ τώρα....

 

Καλημ είπα? δεν είπα! Και για τις εργαζόμενες ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελις! Τι κανουμε σημερα?

 

Εγω ειμαι εντελως αυπνη λεμε! Ο μικρος εβλεπε τρομερους εφιαλτες χτες το βραδυ, ξυπνουσε συνεχως κ εψαχνε τον μπαμπα του που δουλευε κ δεν ηταν σπιτι! Δεν ηξερα τι να τον κανω. τελικα με πολλες βολτες αγκαλιτσα καταφερε κ ξανακοιμηθηκε αλλα ξυπναγε συνεχως τρομαγενος. Που να τον ειχα κ στην κουνια! Κοιμοματσε μαζι , ειναι σχεδον βεντουζομενος πανω μου κ παλι φοβαται. Να δουμε ποτε θα το ξεπερασει ρε γμτ.

 

Καλωσηρθατε τα νεα μελη! Εδω περναμε σουπερ ( οσο μπορουμε να μπαινουμε).

 

Θα τα πουμε αργοτερα

 

Φιλια

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελις! Τι κανουμε σημερα?

 

Εγω ειμαι εντελως αυπνη λεμε! Ο μικρος εβλεπε τρομερους εφιαλτες χτες το βραδυ, ξυπνουσε συνεχως κ εψαχνε τον μπαμπα του που δουλευε κ δεν ηταν σπιτι! Δεν ηξερα τι να τον κανω. τελικα με πολλες βολτες αγκαλιτσα καταφερε κ ξανακοιμηθηκε αλλα ξυπναγε συνεχως τρομαγενος. Που να τον ειχα κ στην κουνια! Κοιμοματσε μαζι , ειναι σχεδον βεντουζομενος πανω μου κ παλι φοβαται. Να δουμε ποτε θα το ξεπερασει ρε γμτ.

 

Καλωσηρθατε τα νεα μελη! Εδω περναμε σουπερ ( οσο μπορουμε να μπαινουμε).

 

Θα τα πουμε αργοτερα

 

Φιλια

 

 

Καλημέρες κ από εμένα...

Πολύ ξενυχτι ρε παιδιά...

Με άκουσε ο συζ να λέω μες στον ύπνο μου στην μπουμπού όταν έκλαιγε ''που θα πάει αυτό? έχω κουραστει'':shock:

 

Κ εγώ στο κρεββατι μας την έχω κ όλοι μου λένε οτι για αυτο ξυπναει.. οτι δηλαδη δεν έχει μαθει να ρυθμίζεται μονη της κ οτι τώρα δεν ξυπναει από πεινα αλλά επειδή βρίσκει επιβραβευση (ΒΖ) σε αυτο που κάνει...

εσεις τι λέτε?????????

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για Χριστούγεννα έχω αρχίσει και ξενερώνω με Βουλγαρία και λέμε να πάμε κάπου Ελλάντα... Γιάννενα? Θα είναι καμία? Βάσω? Άφρο μήπως ψήνεστε?

 

να κανω και εγω μια προταση? να ρθειτε στην πατριδα μου στην Δραμα? εχει τα χριστουγεννα την ονειρουπολη που ειναι πολυ ομορφα για τα παιδακια και το χιονοδρομικο το φαλακρο...επισης ειναι μιση ωρα απο καβαλα και εννοειται οτι θα συναντηθουμε....:P

 

Η μπέμπα δείχνει πως θέλει πιπίλα... Αναστασί τι έκανες τελικά? Έχει τύχει σε καμία αυτό? Το να κοιμάται όλη μέρα σχετικά εύκολα και το βράδυ να αρχίζει το πάρτυ. Και έχει μια όρεξη για έντονο πιπίλισμα που δεν την έχει το πρωί...

 

εγω τελικα δεν εδωσα πιπιλα.... μια φορα μονο στην μια σε φαση απογνωσης που ειχε παει 1 η ωρα και δεν κοιμοταν με τιποτα....

βεβαια να σου πω για να σου δωσω και κουραγιο οτι και μενα στην φαση που ειστε τωρα ξυπνουσαν αρκετα αλλα πλεον κοιμουνται ολο το βραδυ....(6-7ωρες....ναι ναι .... φτυστε μας μην μας ματιαξετε...)

επισης ανακαλυψα οτι αν δεν ακολουθησουμε την καθημερινη μας ρουτινα (10παρα μπανακι και μετα μαμ σε σχεδον σκοτεινο δωματιο(πολυ βασικο αυτο) και με πολυ ησυχια(ο στρατος εχει ηδη κοιμηθει στις 10παρα)) δυσκολευονται παρα πολυ να κοιμηθουν...

 

καλημερα!

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ Τζενάκι ο μικρούλης δε λέει να το ξεπεράσει! Πάντως κι ο δικός μου χτες είχε ανήσυχο ύπνο και γκρίνιαζε συχνά-πυκνά, ενώ το πρωί έκλαιγε για να μπει στο σχολικό!:(

 

Ελένη εγώ είχα δώσει πιπίλα από λάθος οδηγίες της τότε παιδιάτρου αλλά δε νομίζω να μας βγήκε σε κακό αφού ο μικρός κοιμόταν έτσι σερί (του την έδινα κυρίως το βράδυ) και την έφτυσε μόνος του περίπου 3,5 μηνών.

 

Διάβασα τα νέα σου Youpi και καταγχώθηκα ακόμα και στο κοτόπουλο πρωτείνη γάλατος γμτ???Φοβάμαι ότι σύντομα θα τα περνάω κι εγώ αυτά και δε νιώθω καθόλου έτοιμη. Ρε Dafaκι καλά στο ακτινίδιο αλλά και στο αχλάδι κι εσείς αλλεργία?

 

Κι εγώ θέλω Γιαννενάκια, αλλά πού να πάω τρομάρα μου που θα έχω μπει στο μήνα μου?Μήπως είναι ευκαιρία να πάω τις διακοπούλες μου στο πατρικό μου κι αν τύχει και γεννήσω θα μου βγει και μια χαρά αφού με 300-400ευρώ θα έχω καθαρίσει στο Πανεπιστημιακό?

Link to comment
Share on other sites

 

Διάβασα τα νέα σου Youpi και καταγχώθηκα ακόμα και στο κοτόπουλο πρωτείνη γάλατος γμτ???Φοβάμαι ότι σύντομα θα τα περνάω κι εγώ αυτά και δε νιώθω καθόλου έτοιμη. Ρε Dafaκι καλά στο ακτινίδιο αλλά και στο αχλάδι κι εσείς αλλεργία?

 

 

Γιατί λες πως θα τα περάσεις κ εσύ?? Εχετε αλλεργιες στην οικογένεια??

Η άτιμη η πρωτε¨νη βρίσκεται παντου...

Πάντως έχω βρει κάτι αλλαντικα που δεν την περιέχουν κ το fresh έχει σούυυυυυυυπερ γλυκά που είναι για άτομα με αλλεργια στο αγελαδινο γάλα...τα κανονικά του γλυκα (πχ μπραουνις, σουφλε σοκολάτας, όχι ειδικα γλυκα).

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ στο κρεββατι μας την έχω κ όλοι μου λένε οτι για αυτο ξυπναει.. οτι δηλαδη δεν έχει μαθει να ρυθμίζεται μονη της κ οτι τώρα δεν ξυπναει από πεινα αλλά επειδή βρίσκει επιβραβευση (ΒΖ) σε αυτο που κάνει...

εσεις τι λέτε?????????

Γιουπιγιάγια μου, τρελή μούφα, πες τους χαιρετίσματα!!! Εμένα πάντα μόνος του κοιμόταν και ακόμα και τώρα ξυπνάει άπειρες φορές!

Ωχ Αναστασάκο καλά κουράγια ρε μωρό...

Μαρινάκι πως είσαι σήμερα; Ίσιωσε το στομάχι;

Τζένη μου απλά σε καταλαβαίνω... υπομονή κοριτσάκι μου και προσπάθησε να την παλέψεις! (πίνε και καμια πορτοκαλάδα μην κλαττάρεις εντελώς)

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι να μαθει να ρυθμιζεται μονη της .....γιατι μας ζαλιζουν με οτι τους ερχεται, εγω να δεις τι ακουω που την εχω ακομη στο δωματιο,το τι ψυχολογικα θα βγαλει στο μελλον δε λεγεται.....

μην τους ακουςςςςς, κανε αυτο που νιωθεις εσυ καλο για τη μπεμπα σου και οπως λεει η Λεγκω...τρελη μουφα αυτο που λενε.....

Link to comment
Share on other sites

Γιουπιγιάγια μου, τρελή μούφα, πες τους χαιρετίσματα!!! Εμένα πάντα μόνος του κοιμόταν και ακόμα και τώρα ξυπνάει άπειρες φορές!

Ωχ Αναστασάκο καλά κουράγια ρε μωρό...

Μαρινάκι πως είσαι σήμερα; Ίσιωσε το στομάχι;

Τζένη μου απλά σε καταλαβαίνω... υπομονή κοριτσάκι μου και προσπάθησε να την παλέψεις! (πίνε και καμια πορτοκαλάδα μην κλαττάρεις εντελώς)

 

Ευχαριστω εμπειρία!!!!!!!!!

Ουφ!!!!! :-D:-D:-D:-D

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι να μαθει να ρυθμιζεται μονη της .....γιατι μας ζαλιζουν με οτι τους ερχεται, εγω να δεις τι ακουω που την εχω ακομη στο δωματιο,το τι ψυχολογικα θα βγαλει στο μελλον δε λεγεται.....

μην τους ακουςςςςς, κανε αυτο που νιωθεις εσυ καλο για τη μπεμπα σου και οπως λεει η Λεγκω...τρελη μουφα αυτο που λενε.....

 

Ναι μωρέεεεεεεε

οχουυυυυυυυυυυυυ

όλοι έχουν άποψη για το μεγαλωμα των παιδιών μας..

:evil:

(Χαρηκα παντως πολύ για αυτα που λέτε :-D:grin::-D)

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Και το απόγευμα μου δωσε και 2 σφαλιάρες... Καινούργιο κόλπο αυτό... Τι κάνουμε είπαμε? Εγώ τον κοίταξα αυστηρά, και σηκώθηκα και έκανα δουλειές και δεν του μίλαγα.. Και ούτε κι εκείνος μίλαγε...

Legooooooooooooooo τα βλέπεις????? :D:D:D δεν σηκώθηκε η Ελένη, και τσουπ της ήρθαν οι σβουριχτές :lol: και είναι και ψηλή!!! δηλ. ούτε πηδώντας ο Αλέκος δεν τη φτάνει :lol:

 

καλημέρα κοτσιδούλες!!

 

Αναζητώ μαλακτική κρέμα για τη μπουκλέ κόμη της Μαρίνας... έχετε τίποτις υπόψιν????

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ στο κρεββατι μας την έχω κ όλοι μου λένε οτι για αυτο ξυπναει.. οτι δηλαδη δεν έχει μαθει να ρυθμίζεται μονη της κ οτι τώρα δεν ξυπναει από πεινα αλλά επειδή βρίσκει επιβραβευση (ΒΖ) σε αυτο που κάνει...

εσεις τι λέτε?????????

ότι έχουν δίκιο :) :)

απλά είναι η μισή αλήθεια :D:D:D:D

 

άλλο ένα τέταρτο είναι η αλήθεια που είπε η Λέγκω, και άλλο ένα τέταρτο είναι το γεγονός ότι με τα δόντια τα περισσότερα μωράκια ξυπνούν (και μετά το χρόνο).

 

Εκτός από όλες αυτές τις αλήθειες, υπάρχει και η αλήθεια της μάνας όμως. Όταν όλοι όσοι σου τα λένε αυτά προθυμοποιηθούν να σηκώνονται αντί για εσένα το βράδυ και να προσπαθούν να κοιμήσουν την μικρή, τότε θα την αποχωριστείς κι εσύ από το κρεβάτι. Τρε σιμπλ.

Link to comment
Share on other sites

Hello δοο, εγώ πήρα της προπολιν αλλά αν θες ποιο ψαγμένη, στο www.naturallyfabulous.co.uk

 

Λεγκω, η μεταμόρφωση μου είναι εκτός από την κουζίνα και στο πνεύμα, στο σπίτι μου βασιλεύει η γαλήνη και η αρμονία :mrgreen::mrgreen::mrgreen:. (και όταν θα πονάει η πλάτη σου από την στάση παπαγαλάκι νο2 δεν θα σου κάνε ρεικι, έτσι για να μάθεις!!!! :-P:razz::-P)

 

Γιουπι, οσον αφορά τον ύπνο, υπομονή, κάθε παδί αποφασίζει να κοιμηθεί όλη την νύχτα όποτε είναι έτοιμο, παρεμβάσεις δικές μας δεν ωφελούν σε τίποτα. Επίσης φυσικά και θα κοιμάστε μαζί, όχι θα κάνεις και περίπατους μες την νύχτα να πας να την θηλάσεις σε άλλο δωμάτιο! :roll:

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...