Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

Α! Ελενάκι, ξέχασα να πω!

Καλέ, αυτά που κάνει ο Αλέκος είναι φυσιολογικότατα! Τα πέρασα τρεις φορές και τώρα απ' ότι βλέπω ετοιμαζόμαστε για την τέταρτη!

Σίγουρα ισχύει κι αυτό που σου είπε (η Τατιάνα νομίζω) ότι συνειδητοποιούνε ότι το αδελφάκι ήρθε για να μείνει γύρω στο μήνα και τότε αρχίζουν τα όργανα, αλλά και αδελφάκι να μην υπήρχε, πάλι θα είχε τέτοια συμπεριφορά. Απλά τώρα είναι πιο δύσκολο για σένα να ανταποκριθείς εγκαίρως και να προλάβεις τις κρίσεις πριν φουντώσουν πάρα πολύ!

Υπομονή όσο μπορείς, να του εξηγείς και να του μιλάς ήρεμα όπως κάνεις ήδη.

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

Ο γυναικολόγος μου μου είπε όταν έκανα τη 2η καισαρικη ότι η μήτρα μου ήταν σαν να μην είχε προηγηθεί καισαρική, άθικτη...και έτσι μου έδωσε το οκ για τρίτο. Είναι ανάλογα τον οργανισμό. Αν όμως βρεις γιατρό που να σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια, ασυζητητή φυσιολογικός τοκετός!!

 

Εμείς καλούτσικα, αν εξαιρέσεις ότι ο καημένος ο Μάνος όλο το απόγευμα τριγυρνούσε σαν ζόμπι στο σπίτι με 38 πυρετό. Δεν ήθελα πριν το 38,5 να του δώσω ντεπόν... τελικά του έδωσα στις 7 και από τότε ξεξύπνησε και μετά αγανάκτησα να τον κοιμήσω!! Και ήταν και ο Γιάννης άυπνος από τον παιδικό και είχαμε μουρμούρα και από αυτόν...Έχει μετατραπεί σε πολύ αντάρτης! Βρίζει, με κοροιδεύει λέγοντας ότι λέω... αφήστε τα... Κάθε ηλικία έχει και τα δικά της!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

αληθεια τωρα τα μεγαλα σου θελουν αγκαλιτσες κ φιλακια ή τα κυνηγας?

 

Θέλουνε μωρέ τα γλυκούλια μου!:D

 

 

Και γω στη δευτερη γεννα βαριομουν παρα πολυ να γεννησω, ημουν ψοφια κ δεν ειχα καθολου κουραγιο για "σπρωξιμο"! ευτυχως τελειωσε γρηγορα.

Καλά, θα με τρελλάνετε όλες σήμερα! Μόνο εγώ ήμουν πορωμένη και πήγαινα κάθε φορά μες στην τρελλή χαρά;

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ! Θα κάνω κρασ τεστ από αύριο που φεύγει ο Χαβιέ. Την είχε αυτή τη συμπεριφορά και πριν δεν το συζητώ (γκρίνιαζε, δεν πέταγε πράγματα, αυτό είναι καινούργιο απόκτημα).

Καμιά φορά νιώθω ότι εδώ είναι καλύτερα από τις φίλες μου...

Link to comment
Share on other sites

Α, καλά, αυτά που έγραψα πριν φαίνονται άσχετα, αλλά αναφερόμουν σε αυτά πυο έλεγε η Εύη με την Φέλια και μέχρι να τελειώσω και μετά από άπειρες διακοπές γράψατε όλοι ενδιάμεσα!! Τέλος πάντων...

 

Σοφούκα, ωραία γενέθλια!! Πνιγμένη με παιδιά!!:)

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλουνε μωρέ τα γλυκούλια μου!:D

 

 

 

Καλά, θα με τρελλάνετε όλες σήμερα! Μόνο εγώ ήμουν πορωμένη και πήγαινα κάθε φορά μες στην τρελλή χαρά;

 

ΝΑΙ!!!!!!!!!

Γι αυτό πήγες και 4 φορές!

Link to comment
Share on other sites

Ρόζι δώσε ένα φιλάκι στο Μανωλάτσι που παιδεύεται κι αυτός και αύριο να ξυπνήσει δροσερούλης!

 

Ελενίτσα δεν έκανες επισκληρίδιο?Μπράβο βρε θηρίο που γέννησες και τέτοιον κορίτσαρο!

 

Σοφάκι ετοιμάζεσαι και για 5ο παιδάκι ή εγώ δεν κατάλαβα καλά όταν έγραψες ότι έχετε περάσει ήδη 3 φορές τη γκρίνια με την έλευση του νέου μωρού και ετοιμάζεστε για την 4η!

Link to comment
Share on other sites

Ρόζι δώσε ένα φιλάκι στο Μανωλάτσι που παιδεύεται κι αυτός και αύριο να ξυπνήσει δροσερούλης!

 

Ελενίτσα δεν έκανες επισκληρίδιο?Μπράβο βρε θηρίο που γέννησες και τέτοιον κορίτσαρο!

 

Σοφάκι ετοιμάζεσαι και για 5ο παιδάκι ή εγώ δεν κατάλαβα καλά όταν έγραψες ότι έχετε περάσει ήδη 3 φορές τη γκρίνια με την έλευση του νέου μωρού και ετοιμάζεστε για την 4η!

Εννοεί ότι δεν έχει να κάνει με τα παιδιά η γκρίνια αλλά ότι είναι η ηλικία...

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι ετοιμάζεσαι και για 5ο παιδάκι ή εγώ δεν κατάλαβα καλά όταν έγραψες ότι έχετε περάσει ήδη 3 φορές τη γκρίνια με την έλευση του νέου μωρού και ετοιμάζεστε για την 4η!

 

:lol: :lol: :lol: Αχ, μην τα πετάτε έτσι απότομα αυτά και είμαι και γριά γυναίκα πλέον και δεν αντέχω τις συγκινήσεις!

Εννοώ τα terrible twos, τα έχουμε περάσει 3 φορές με τα αγόρια και τώρα ετοιμάζεται και η Ευτυχία! Με ή χωρίς έλευση νέου μωρού, πάντα τα παιδιά περνάνε κι απ' αυτή την ηλικία:rolleyes: (και μετά ακολουθούν τα terrible three, τα terrible four κ.ο.κ):mrgreen:

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν σας είπα... Προχτες με πήρε διακριτικά η δασκάλα στο παιδικό και μου είπε ότι ο Γιάννης μια μέρα που μιλάγανε για την οικογένεια, της είπε ότι η μαμά δεν τον αγαπάει καθόλου, όλο το αδερφό του έχει αγκαλιά και αυτόν συνέχεια τον δέρνω λέει στο χεράκι και στο ποπό...(αυτό δεν είναι ακριβώς έτσι... απλώς τελευταία έχει μια τάση να βαράει και ανάλογα που με χτυπάει του το ανταποδίδω ελαφρά για να καταλάβει ότι ο άλλος πονάει... βλακεία αποδείχτηκε...το ξέρω..)

 

Σοκαρίστηκα!! Δεν το περίμενα να ζηλεύει τόσο!! Από τότε έχω αλλάξει πολυ΄συμπεριφορά γιατί βλέπω τελικά ότι όλα τα μετράει!!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γκρρρρργκγρρρ΄μέχρι να πάρω μπρόστα την έκανα τη Σοφούκα με 5 παιδιά! :)! Δεν είναι και άσχημη ιδέα! Καλά μη βαράς καλέ!

 

Ροζαλίτα καληνύχτα, την κάνω κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη καλησπέρα και από εδώ...Σοφούκα, να τα εκατοστήσετε και οι τρεις σας (αν και λίγο καθυστερημένα)να είσαι πάντα γερή,δυνατή και να χαίρεσαι την πολύτεκνη οικογένειά σου!!!!!Μαρινάκι,και γω το ίδιο κατάλαβα,για πέμπτο,μάλλον φταίει η ώρα,το σκ@$%συνάχι που με ταλανίζει 4 μέρες τώρα και μου έχει αφήσει ένα βρωμομπούκωμα..Μήπως να πάω σε κανα γιατρό μη μου το γυρίσει σε τίποτα άλλο???Βάλτε και μας στη λίστα με τα αρρωστούλικα.Έκανε και ο Κων/νος σήμερα πυρετό,μέχρι 38,5,παίζει να είναι από δόντια τόσος πυρετός???Γιατί τον βλέπω που τρώγεται συνέχεια,έχουν φουσκώσει και οι αριστεροί τραπεζίτες...θα δούμε...Ελπίζω να κοιμηθεί καλά...

Τί άλλο θυμάμαι??Α,ναι!Λέγκω να χαίρεσαι το στύλο του σπιτιού σου!!!Να είστε καλά και με το καλό να υποδεχτείτε το αστεράκι σας!!!!

Φέλια,τί ωραία που είναι κοριτσάκι και θα γίνουν ζευγαράκι τα τουλουμπάκια!!!!!

Ρε Ρόζι,τί τραβάς και συ με τις τράπεζες!!!!!!:lol::lol::lol::lol:Και το μικιό πάλι πυρετούλι γμτ????Περαστικά και σε σας,και στο Γιωργάκη της Μαρίνας...

Σας αφήνω να πάω να ξεκουράσω την κορμάρα μου (εδώ γελάνε!!!!!!:lol::lol::lol::lol:)Γλυκές καληνύχτες!!!!!!

I love mummy's milk!

 

squsqusvi20080821_-8_Konstantinoulis+is.png

oaNOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι μου κάνετε?

Να ρωτήσω κάτι? Ο Αλέκος έχει πολλές στιγμές γκρίνιας. Δλδ όταν ζητάει κάτι το πιο πιθανό είναι να το κάνει γκρινιάζοντας. Επίσης λέει σχεδόν συνέχεια όχι, πετάει πράγματα και έχει μια συμπεριφορά που δεν συνήθιζε... Μερικές δεν ξέρω πώς να τον αντιμετωπίσω. Αν φωνάξω είναι χειρότερα... Πρέπει να του αποσπώ το ενδιαφέρον? Μήπως πρέπει όμως να τον "μαλώνω" και λίγο για να μαθαίνει ότι αυτή η συμπεριφορά δεν είναι σωστή? Ελιζα, Αφρο, Αναστασί ,Ρόζα είχατε τέτοια συμπεριφορά? Είναι η τσουλουφίτσα λέτε?

Και βέβαια να πω ότι περισσότερο όταν είμαι εγώ τα κάνει αυτα...

Ελένη μου, αναρωτιόμουνα πια...ο Αλέκος δεν έχει βγάλει αντίδραση στην τσουλουφίτσα? Ναι, ναι αυτό είναι....νταξ, βοηθάνε και τα terrible twos όπως είπε και η γκουρου (βλέπε σοφούκα), αλλά ειδικά αυτό με το κόλλημα στη μαμά, αν θυμάσαι εγώ είχα (και έχω ακόμα:mad:) θέμα με τον Κωστή.Βλ. "Θέλω ΜΟΝΟ τη μαμά"

μηπως φταιει και ο παιδικος σταθμος?δηλαδη αντιγραφουν απο αλλα παιδακια?

δεν ξερω....και γω ειμαι σε απογνωση και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω.....

Φταίει και ο παιδικός....αλλά φάση είναι θα περάσει

και περστικά σας Αναστασάκι, βάστα γερά!:-D

 

Και να μην πω για την τουαλέτα, το αφήσαμε το θέμα εντελώς. Φοράμε πάνα και κάνουμε τα κακά μόνο στην τουαλέτα...

Με την πάνα μην αγχωνεσαι! Κλασσικό πισωγύρισμα η άφιξη νέου μέους:wink:

 

Σκεφτόμουν όταν σταματήσω κι εγώ με το καλό μήπως να τον πήγαινα λιγότερες ώρες΄(τώρα πάει 8.30-4.30) αλλά επειδή θα είμαι μόνη μου και με τα δύο :roll:μάλλον δεν είναι και πολύ καλή ιδέα!

Μην το σκέφτεσαι καλύτερα. Ο πρωτος καιρός είναι αρκετά ζόρικος και αφού το έχει ήδη το πρόγραμμα καλύτερα να μην του το χαλάσεις;)

 

Εννοώ τα terrible twos, τα έχουμε περάσει 3 φορές με τα αγόρια και τώρα ετοιμάζεται και η Ευτυχία! Με ή χωρίς έλευση νέου μωρού, πάντα τα παιδιά περνάνε κι απ' αυτή την ηλικία:rolleyes: (και μετά ακολουθούν τα terrible three, τα terrible four κ.ο.κ):mrgreen:

Αχ ευχαριστούμε, μας δίνεις κουράγιο!:lol:

και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!να σε χαίρονται, να τους χαίρεσαι και να χαίρεστε!:-D

και για τον Έκτορα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

 

Τι ξεχνάω?

Αα, Βάσω για τη δυσκοιλιότητα, το πρωί μια κουταλιά μέλι και νερό. Κάνει θαύματα

 

Λέγκω,να χαίρεσαι τον καλό για εχθές

 

Νομίζω αυτά.

Καληνύχτα σας!

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Μικ βλεπει το ματσ και εσείς ετοιμαστείτε για το βραδυνό μου σεντόνι...

 

Εγώ πάντως τη 2η φορά που βαριόμουν και νύσταζα και δεν είχα καμία όρεξη για γέννες στη 1 η ώρα το βράδυ σκέφτηκα από μέσα μου ότι θα ήταν ωραία να γεννούσα με καισαρική

 

Εγώ πάλι έτσι ένιωθα και στην πρώτη γέννα που πήγα βράδυ και γέννησα πρωί... Πόσο σε καταλαβαίνω. Σε πιάνει νύστα και δεν έχεις καθόλου δύναμη...

Αλλά με την επισκληρίδιο κοιμήθηκα κιόλας...:mrgreen:

 

Αποζημιώθηκα όμως, γιατί τα πιτσιρίκια μου μου τραγούδησαν το happy birthday, στα ελληνικά, τα αγγλικά και τα κινέζικα, με γέμισαν φιλιά και μετά τσάκισα και την τούρτα!

Τι καλά τα παιδιά σου!!!!:lol: Πολύ μου άρεσε!!!

 

Εμεις περναμε ενα ομορφο, οικογενειακο, χειμωνιατικο απόγευμα στο σπιτι!

 

Γιατί δεν σε πιστεύω, γιατί;;;; :lol::lol::lol:

 

Τατι μου μονο την ελενη θες να ερθει για καφε??? Οκ λοιπον! Ειστε ολοι μαρτυρες, ψεμματα μου λεει, οταν μου λεει πως μ'αγαπα :-(

 

Εσύ εννοείται πως θα έρθεις, αλήθεια γιατί δεν το έχεις κάνει μέχρι τώρα πάρε τον Άγγελο και ελάτε, τα πρωινά μου είναι εντελώς βαρετά...

 

(και μετά ακολουθούν τα terrible three, τα terrible four κ.ο.κ)

 

ΌΧΙΟΧΙΟΧΙ μην λες τέτοια, εγώ ήμουν σίγουρη ότι στα 3 σταματάει...:?

 

Δεν σας είπα... Προχτες με πήρε διακριτικά η δασκάλα στο παιδικό και μου είπε ότι ο Γιάννης μια μέρα που μιλάγανε για την οικογένεια, της είπε ότι η μαμά δεν τον αγαπάει καθόλου, όλο το αδερφό του έχει αγκαλιά και αυτόν συνέχεια τον δέρνω λέει στο χεράκι και στο ποπό...(αυτό δεν είναι ακριβώς έτσι... απλώς τελευταία έχει μια τάση να βαράει και ανάλογα που με χτυπάει του το ανταποδίδω ελαφρά για να καταλάβει ότι ο άλλος πονάει... βλακεία αποδείχτηκε...το ξέρω..)

 

:? Τί αγωνίες τραβάνε τα κακόμοιρα τα παιδάκια... και εμείς "τσαντιζόμαστε" που δεν είναι φρόνιμα, ενώ αυτά έχουν ένα χειμαρρώδη συναισθηματικό κόσμο να κουλαντρήσουν...

 

Φιλούρες αγαπημένες πάω και εγώ....

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαι χαλια......:(:(:(:(:(

θυμαστε που λεγαμε οτι την τριτη θα τη ζυγισω τη μικρη να δουμε κιολας τι παιζει που ειχα και αυτη τη μειωση στο θηλαστρο???

ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ, αυτο δεν ειχε συμβει ουτε στις αρχες που ειχαμε προβλημα με το βαρος, εχω την εντυπωση πως θα πεσουμε κατω απο το φυσιολογικο, και τα πηγαιναμε τοσο καλα απο τον 4ο και μετα!!!!!

δεν ξερω τι να κανω, ειμαι να σκασω....

ενιωσα παλι αυτο το συναισθημα που ενιωθα τοτε, πως κατι δεν παει καλα και το παιδι δεν παιρνει αυτο που χρειαζεται......:(:(:(:(:(:(

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

βρε ντι εσάκι μη στενοχωριέσαι και αγχώνεσαι... αυτό συμβαίνει στα μωράκια που θηλάζουν, να έχουν μια στασιμότητα κάποιο χρονικό διάστημα, γιατί ήδη τους πρώτους μήνες έχουν βάλει αρκετό βάρος. Αν το μωράκι σου έχει 6 περίπου πάνες βρεγμένες την ημέρα δε χρειάζεται να ανησυχείς. πόσο είναι το βάρος της;

Κι εγώ θυμάμαι πάντως πως είχα τέτοιες ανασφάλειες και σε καταλαβαίνω απόλυτα.... πάντως υπάρχουν τρόποι να αυξήσεις την παραγωγή σου....

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ντι Ες 8 μηνών κορίτσαρος! Δεν παίρνουν βάρος όπως στηυν αρχή τώρα...

Πόσα κιλά είναι και ανησυχείς? Νομίζω ότι δεν χρειάζεται... Η παιδίατρος τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι χαλια......:(:(:(:(:(

θυμαστε που λεγαμε οτι την τριτη θα τη ζυγισω τη μικρη να δουμε κιολας τι παιζει που ειχα και αυτη τη μειωση στο θηλαστρο???

ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ, αυτο δεν ειχε συμβει ουτε στις αρχες που ειχαμε προβλημα με το βαρος, εχω την εντυπωση πως θα πεσουμε κατω απο το φυσιολογικο, και τα πηγαιναμε τοσο καλα απο τον 4ο και μετα!!!!!

δεν ξερω τι να κανω, ειμαι να σκασω....

ενιωσα παλι αυτο το συναισθημα που ενιωθα τοτε, πως κατι δεν παει καλα και το παιδι δεν παιρνει αυτο που χρειαζεται......:(:(:(:(:(:(

 

DS, για να σου απαντήσουμε σωστά βάλε όλα τα βάρη και τις ημερομηνίες...

Τα παιδιά που θηλάζουν έχουν άλλες καμπύλες ανάπτυξης σε σχέση με αυτά που δεν θηλάζουν και παρουσιάζουν στασιμότητα σε κάποια φάση...

Σταματα να ανησυχείς, είναι πολύ μεγάλη τώρα και το γάλα σου είναι μια χαρά...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορτσάκια!!!!!

 

περαστικά στα αρρωστούλικα, μικρά και μεγάλα!!!

 

Ροζαλίν, ναι δεν είναι σωστό να ανταποδίδεις το χτύπημα, έστω και μαλακά, πίσω στο Γιάννη. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις υπομονή μέχρι τη στιγμή που θα έρθει να σου πει ότι κάποιο άλλο παιδάκι τον χτύπησε. Τότε είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για διδάγματα.

Μέχρι τότε, προσπάθησε να μην είσαι στο ύψος του (πχ με λυγισμένα γόνατα), αλλά πάντα πιο ψηλά από εκείνον. Σε έχει βρει μικροκαμωμένη ο Γιάννης και σε φτάνει εύκολα :) Και κλασσικά μπλαμπλα... "θα σου άρεσε να στο έκαναν εσένα αυτό?". Καλλιέργησέ του την ενσυναίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανουμε σημερα?

 

Μαρινακι περαστικα στον Γωγο , υπομονη βρε κοριτσακι θα περασει κ αυτο. Να ηξερες ποσο σε καταλαβαινω ....

 

ΝΤεσακι μην στεναχωριεσαι μωρε μια χαρα ειναι η μικρουλα σου! Αυτο ελειπε να περνουνε κ σε αυτη την ηλικια μηνα κ κιλο ειναι λογικο απο ενα σημειο κ μετα να υπαρχει στασιμιτητα ηξ πολυ μικρη προσληψη βαρους! Κ μενα αρκετους μηνες επερνε κ παιρνει 100- 200 γρ η κ καθολου αλλα δεν ανησυχω. Στειλε παντος λεπτομερειες που σου ειπε η φελινι κ βλεπουμε!

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

τι κανετε?εμεις συνεχιζουμε στο ιδιο μοτιβο... ο μπαμπας δουλεια ο στρατουλης παιδικο και εγω σπιτι με τα κοριτσια... η μια ειναι και αρρωστουλα....εχει πολλα φλεμματακια γμτ και πνιγεται συνεχεια....τι να κανω????

ροζι αυτο που λες με το χτυπημα στα χερακια το κανει ο αντρας μου με τον στρατο και πολυ τσατιζομαι......οπως επισης και οταν γκρινιαζει κανει και αυτος το ιδιο αλλα κοροιδευτηκα και τσατιζεται ακομα παραπανω ο μικρος....(και γω μαζι του....μου το κανανε και μενα μικρη και ακομα θυμαμαι ποσο πολυ με πειραζε.....συγκεκριμενα μου τραγουδουσαν το <τι ομορφη που εισαι οταν κλαις.....>)

παντως θελει φοβερη υπομονη με τα παιδια....

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...