Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς βγάζετε τους λεκέδες απο τα ρούχα??


Recommended Posts

Έχω ενα πρόβλημα. Η μικρούλα μου έχει κάνει χάλια τα ρούχα της απο τα φρούτα και τις κρέμες. Ειδικά τα φρούτα βάφουνε και δεν βγαίνουν. Τα πλένω σε 40 βαθμούς σε μαλακό πρόγραμμα. Εσείς πως βγάζετε τους λεκέδες,μήπως να βάλω Evrika ή τίποτα άλλο ??Κάνει όμως να το χρησιμοποιήσω??

 

Ευχαριστώ πολύ

Φιλιά Χαρούλα και Έλενα (7 μηνών)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα χαρουλα μου!! :lol:

δες σχετικα....

edit admin εξαιτίας συγχώνευσης

εμενα παντως μονο ετσι καθαριζουν τα ρουχαλακια τους !!!!και ειναι τελεια!!και δεν ξεβαφουν βεβαια ακομα κι αυτα που εχουν σχεδιακια και δαντελιτσες σε χρωματακια και αλλα τετοια...... :lol::lol:

καλη τυχη....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

:DΚαι εγώ έτσι κάνω πρώτα τα ξεπλένω και μετά τα βάζω πλυντήριο αν προλάβω αλλίως αν ξεμείνουν δεν βγάινουν :(Βέβαια έχει τύχει κάποια άσπρα να τα πλύνω με τα σεντόνια μας πχ.για να καθαρίσουν και μετά τα ξαναπλένω με το δικό της απορρυπάντικο για να μην ερεθιστεί.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πλένω πρώτα με τα άσπρα, τα δικά μας, και μετά με το παιδικό απορρυπαντικό!

Καθαρίζουν έτσι και τα λερωμένα με φρούτα και τα χεσ...α ρουχαλάκια:)!!

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πλένω πρώτα με τα άσπρα, τα δικά μας, και μετά με το παιδικό απορρυπαντικό!

Καθαρίζουν έτσι και τα λερωμένα με φρούτα και τα χεσ...α ρουχαλάκια:)!!

 

 

Συμφωνω:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Στους λεκέδες από φρούτα όπως είναι βρεγμένο από το πλυντήριο απλωσέ το στον ήλιο αν δε φύγει βρέξτο πάλι και αφησέ το πάλι στον ήλιο. Πίστεψε με φέυγουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα πρόβλημα. Η μικρούλα μου έχει κάνει χάλια τα ρούχα της απο τα φρούτα και τις κρέμες. Ειδικά τα φρούτα βάφουνε και δεν βγαίνουν. Τα πλένω σε 40 βαθμούς σε μαλακό πρόγραμμα. Εσείς πως βγάζετε τους λεκέδες,μήπως να βάλω Evrika ή τίποτα άλλο ??Κάνει όμως να το χρησιμοποιήσω??

 

Ευχαριστώ πολύ

Φιλιά Χαρούλα και Έλενα (7 μηνών)

 

Χαρουλα ο γιος μου ειναι 19 μηνών κ όλα τα φανελάκια του (τα φορούσαμε τωρα το καλοκαιρι) ήταν για πέταμα απο τα φρούτα.Αποφάσισα να βάλω χλωρινη αυτην που μπαινει στο πλυντηριο στους 60 κ φυγαν.μετα όμως τα επλυνα 2 φορες στο μεγαλυτερο πρόγραμμα γιατι φοβομουν το χλώριο.Εγιναν όλα σαν καινούργια.Μονο τα λευκα..ακ και αυτη η χλωρινη δεν ξεβάφει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χαρουλα μου!! :lol:

δες σχετικα....

edit admin εξαιτίας συγχώνευσης

εμενα παντως μονο ετσι καθαριζουν τα ρουχαλακια τους !!!!και ειναι τελεια!!και δεν ξεβαφουν βεβαια ακομα κι αυτα που εχουν σχεδιακια και δαντελιτσες σε χρωματακια και αλλα τετοια...... :lol::lol:

καλη τυχη....

 

μηπως ο συνδεσμος ειναι λαθος??δεν βγαζει κατι....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

ο προηγούμενος σύνδεσμος δεν ισχύει εξαιτίας της

συγχώνευσης των θεμάτων στο παρακάτω λινκ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20870&highlight=%CB%E5%EA%DD%E4%E5%F2

 

απο τον παραπάνω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε τα ποστ

που αναφέρονται σε φρούτα

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώς βγαίνει η κόλλα UHO από βαμβακερό ύφασμα (μανίκι από ζακετάκι);

 

Έχει το πλαίσιο αφαιρετικό κόλλας uhu των 10γρ. μόνο με 3 ευρώ περίπου.Κάνει και για τα ρούχα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Πολύ δύσκολα! Ήταν πρόβλημα! Κάποια φίλη είπε να αφήσεις το ρούχο μέσα σε λεκανίτσα με νερό και απορρυπαντικό, έτσι ώστε τον λεκέ να τον βλέπει ο ήλιος, στο μπαλκόνι σου! Η σαλιάρα απαραίτητη! Πάρε μεγάλες που καλύπτουν μεγάλο μέρος και είναι πιο σταθερές στο σωματάκι!:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εγώ την είχα βγάλει καθαρή με εκεινες τις σαλιέρες που έχουν και χέρια...γιατι η δικιά μου το απλωνε παντού!

 

χα χα χα το είδα και αυτό....έχω ένα φορμάκι που έγινε όλο φρουτόκρεμα....!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να έχετε ένα συγκεκριμένο φορμάκι μόνο για τη φρουτόκρεμα!

Βέβαια είναι μπελάς να αλλάζεις το μωρό κάθε φορά που είναι να το ταίσεις....

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να έχετε ένα συγκεκριμένο φορμάκι μόνο για τη φρουτόκρεμα!

Βέβαια είναι μπελάς να αλλάζεις το μωρό κάθε φορά που είναι να το ταίσεις....

 

 

Το έχω σκεφτεί αυτό αλλά η μικρή φωνάζει αρκετά. όταν την ντύνουμαι. Γενικά γκρινίαζει και προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ για να μην έχω φωνές. Στην αρχή δεν ήθελε σαλιάρα και έτσι έχουμε αρκετά φορμάκια που έχουν γίνει χάλια. Τώρα της την φοράω αλλά πάλι λερώνεται ο λαιμός.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...