Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στα Χανιά


Recommended Posts

Μάλιστα!!

 

Η κουμπαρα μου πηγαινει σε αυτην. Προ στιγμης ευχαριστημενη ειναι, για να δουμε.

Νομιζω οτι εχει να κανει κ με τα θεματα που εχει η καθε κοπελα.

Δεν ξερω τι να πω. Παντως εχει αρκετο κοσμο νομιζω.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Καλημέρα! Είμαι μαμά δύο παιδιών κ έμαθα πριν δύο μέρες ότι περιμένω το τρίτο. Δυστυχώς την ημέρα που το έμαθα ξεκίνησε και μια ακατάσχετη αιμορραγία. Αυτή τη στιγμή είναι ξάπλα με χάπια κ ελπίζω το καλύτερο. Πέμπτη έκανα χοριακη και Δευτέρα θα επαναλάβω ώστε να δω αν η κύηση προχωράει ή έχει τερματιστεί. Άσχετα με το αποτέλεσμα βέβαια θα πρέπει να με δει και ένα γιατρός. Αποφάσισα αυτή την φορά να πάω στον νοσοκομείο και συγκεκριμένα στον στρατουδακη. Έχω όμως μαύρα μεσάνυχτα. Δεν γνωρίζω την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω. Κλείνω ραντεβού το πρωι; Πρέπει να πάω βράδυ για να τον βρω; Πληρώνω ραντεβου; παρακαλώ οποια μαμα Έχει πρόσφατη εμπειρία από το νοσοκομείο να με ενημερώσει ώστε μη πάω στα τυφλά! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γειά σας κορίτσια και από εμένα! Νέα στο φόρουμ,  καθώς μόλις ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδάκι, ελπίζω να έχουμε σύντομα καλά νέα! Είμαι λοιπόν και σε αναζήτηση γυναικολόγου. .

Ποια είναι η γνώμη σας για τον Βλαζακη; Σίγουρα αποκλείω Ζολινδακη και Μανουσάκη, που είχα πάει στο παρελθόν και δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημενη. Σας ευχαριστώ!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο φόρουμ κ ο λόγος εγγραφής μου είναι πιο πολύ, διότι θα ήθελα τη βοήθεια σας ! Μόλις μετακόμισα μόνιμα στα Χανιά από Αθήνα κ θα ήθελα να βρω έναν καλό γυναικολόγο κ πέρα από τον τίτλο του 'καλού' βάση δική σας εμπειρίας, θα ήθελα να έχει κ κάποια γνώση όσο αφορά στις καθ' εξίν αποβολές, λόγω πρόσφατου ιστορικού μου! Έχετε να μου προτείνετε κάποιον ειδικό γυναικολόγο για το συγκεκριμένο θέμα μου? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ πάω στον κύριο Μαρινακη είναι πολύ καλός για εμένα 

Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς κάποιους γυναικολόγους για να δεις αν ταιριάζετε γιατί κ η χημεία ανάμεσα σε ασθενή κ γιατρό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο, 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωρίζω την κα Ζολινδακη Αγγελική, είναι καλή γιατρός, δεν ξέρω για κυήσεις υψηλού κινδύνου βέβαια τι εμπειρία έχει (είναι πολλα χρόνια στο χώρο, πιθανοτατα να έχει) νομίζω θα άξιζε να μιλήσεις μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

Just now, xaroumenh mama είπε:

Καλημέρα, εγώ πάω στον κύριο Μαρινακη είναι πολύ καλός για εμένα 

Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς κάποιους γυναικολόγους για να δεις αν ταιριάζετε γιατί κ η χημεία ανάμεσα σε ασθενή κ γιατρό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο, 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσον αφορά τη χημεία! Όσο για τον κ. Μαρινάκη που μου πρότεινες, τον έψαξα λίγο στο Internet κ μου έχει κινήσει αρκετά το ενδιαφέρον! Θα ψάξω όμως κ λίγο ακόμα, γιατί γενικά από εμπειρίες μου από γιατρούς στην Αθήνα δεν έχω μείνει καθόλου ικανοποιημένη!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας, προσφατα γεννησα ενα αγορακι στο νοσοκομειο στα χανια με καισαρικη. Θα ηθελα ομως πολυ να γεννησω φυσιολογικα το επομενο παιδακι. Απλα το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω ποιος γυναικολογος εδω στα χανια θα με στιριζε και θα με βοηθουσε σε αυτο το θεμα. Γνωριζει κανεις αοο σας καποιον να μου συστησει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γέννησα και εγω πριν 6 μήνες στο νοσοκομείο με καισαρικη και θα ηθελα φυσιολογικό τοκετό σε επόμενη εγκυμοσύνη.

Εχω ακούσει ότι ο Στρατουδακης στο νοσοκομείο αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις, αλλά δεν εχω παει να τον δω.

Θα παω κάποια στιγμή όμως γιατί εχω ακούσει τα καλύτερα γι' αυτόν και θα ηθελα να ξαναγεννησω στο νοσοκομείο, και οχι σε κλινική.

Προς το παρόν ψαχνω ομως ενα γυναικολόγο εκτός νοσοκομείου για την τακτική παρακολούθηση (τεστ pap κτλ.).

Ποια γνώμη εχετε για τη Βενιανακη Ποπη?

Έχει κάποια εμπειρία μαζί της?

Δεν έχουν γραφτεί πολλά στα προηγούμενα σχολια γι'αυτην. 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2020 at 5:06 ΜΜ, Vavel23 είπε:

Γέννησα και εγω πριν 6 μήνες στο νοσοκομείο με καισαρικη και θα ηθελα φυσιολογικό τοκετό σε επόμενη εγκυμοσύνη.

Εχω ακούσει ότι ο Στρατουδακης στο νοσοκομείο αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις, αλλά δεν εχω παει να τον δω.

Θα παω κάποια στιγμή όμως γιατί εχω ακούσει τα καλύτερα γι' αυτόν και θα ηθελα να ξαναγεννησω στο νοσοκομείο, και οχι σε κλινική.

Προς το παρόν ψαχνω ομως ενα γυναικολόγο εκτός νοσοκομείου για την τακτική παρακολούθηση (τεστ pap κτλ.).

Ποια γνώμη εχετε για τη Βενιανακη Ποπη?

Έχει κάποια εμπειρία μαζί της?

Δεν έχουν γραφτεί πολλά στα προηγούμενα σχολια γι'αυτην. 

Ευχαρ

Θα μπορουσες σε παρακαλω να με ενημερωσεις αν μαθεις σιγουρα εαν αναλαμβανει ο στρατουδακης VBAC?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/13/2020 at 5:06 PM, Vavel23 said:

Γέννησα και εγω πριν 6 μήνες στο νοσοκομείο με καισαρικη και θα ηθελα φυσιολογικό τοκετό σε επόμενη εγκυμοσύνη.

Εχω ακούσει ότι ο Στρατουδακης στο νοσοκομείο αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις, αλλά δεν εχω παει να τον δω.

Θα παω κάποια στιγμή όμως γιατί εχω ακούσει τα καλύτερα γι' αυτόν και θα ηθελα να ξαναγεννησω στο νοσοκομείο, και οχι σε κλινική.

Προς το παρόν ψαχνω ομως ενα γυναικολόγο εκτός νοσοκομείου για την τακτική παρακολούθηση (τεστ pap κτλ.).

Ποια γνώμη εχετε για τη Βενιανακη Ποπη?

Έχει κάποια εμπειρία μαζί της?

Δεν έχουν γραφτεί πολλά στα προηγούμενα σχολια γι'αυτην. 

Ευχαριστώ!


Είμαι στην 11η εβδομαδα και με παρακολουθεί η Βενιανάκη. Αναλυτική, επεξηγηματική ό,τι κι αν τη ρωτήσεις, οι μαίες και η ιδια πάντα χαμογελαστες. Ό,τι προκύπτει είναι διαθέσιμη σε μέιλ και τηλέφωνο. Η συχνότητα των ραντεβού είναι ακριβώς αυτή που νιώθω ότι με ηρεμεί (εκεί που μαζεύονται πολλές μικροαπορίες,  είναι και η ώρα να την δω).  Και ως τώρα δεν έχει χρειαστεί ποτέ να περιμένω πάνω από μερικά λεπτάκια για να με δει. Πάντα συνεπής στους χρόνους της. Μου αρέσει και την εμπιστεύομαι πάρα πολύ. Κρίμα που δεν είναι στο νοσοκομείο. 


Για νοσοκομείο σκέφτομαι τον Στρατουδάκη, αλλά κυρίως γιατί δεν ξέρω ποιες είναι οι επιλογές μου. Ένα είναι το κριτήριό μου : να είναι υποστηρικτής του φυσικού τοκετού. Πραγματικά με έχει αγχώσει αυτό το θέμα. θα περιμενω την αυχενική σε 2,5 βδομάδες και μετά θα πάω νοσοκομείο να γνωρίσω τους γιατρούς από κοντά. Ως τότε, οποιαδήποτε πληροφορία επι του θέματος , (είτε πού να πάω είτε ποιον να αποφύγω) θα με βοηθούσε πολύ πολύ πολύ, καθώς οι περισσότερες πληροφορίες εδώ είναι πολλών ετών και απότι κατάλαβα πολλοί γιατροί δεν ειναι πλέον οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...