Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντε πάλι..τι πρέπει να κάνω?


katia 28

Recommended Posts

Vicκy ήθελα τοσο πολύ να τον χτυπησω...θα τον σκοταωνα...ΣΕΒΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΚΕ ΜΠΑΜΠΑ ΦΥΓΕ.....!!!!!!!!

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΜΗΝ ΦΝΑΖΕΤΕ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ Η ΕΝΑΤΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΚΛΑΙΓΕ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΠΟΤΕ ΔΕΝΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΡΑ !!!!!!!!!!!!ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΤΣΑ ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ ...................ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Το μόνο που εκανα τον έφτυσα...αλλά ουτε αυτο δεν επρεπε να κάνω...

 

αφηστε κοριτσια σκηνικά για Παρατραγουδα...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΩ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ...

 

Καποτε όλα αυτα τα κατεκρινα...τα εκρινα σκληρά....αυστηρα!!!!1Η ΖΩΗ ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ...!

διαβαζα το θεμα χαλαρα μεχρι που εφτασα σε αυτο το ποστ σου. αυτο που εκανε το παιδακι σου, το εχω κανει εγω. τι μου θυμισες τωρα....3 χρονων ημουν, το θυμαμαι σαν χθες. η μαμα μου να ουρλιαζει (μια υστερια την εχει) ο πατερας μου να φωναζει κ εγω κολλημενη στο καλοριφερ στο διαδρομο να παρακαλαω να μη φωναζουν κ τοτε μπηκε ο θειος μου κ το μονο που θυμαμαι ειναι που με πηρε κ φυγαμε...εχω πολλες τετοιες αναμνησεις...ειμαι σχεδον 30 χρονων κ ακομα κ σημερα εχω μεγαλο προβλημα με τις φωνες κ τις ακραιες καταστασεις. περασα τα παιδικα μου χρονια ετσι, τηνε φηβεια μου ακομα κ την ενηλικωση μου. εφυγα μακρια...πολυ μακρια....παντα θα ειναι οι γονεις μου, αλλα παντα θα εχω μια λυπη γιατι να θυμαμαι αυτο απο τα 3 μου χρονια κ οχι το ποδηλατο μου....

 

συγνωμη αν ειπα πολλα προσωπικα, αλλα πρεπει να κοιταξεις το παιδακι σου κ τον εαυτο σου. ο αντρας σου θελει πολυ δουλεια για να γινει καλα, κ να σου πω τι πιστευω, κ λογω δουλειας μου, πολλες φορες πρεπει να το θελει κ ο ιδιος ο ανθρωπος να αλλαξει κ να γινει καλα...

 

ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να μεγαλωσεις ενα παιδακι που να ειναι πλημμυρισμενο απο χαρα...εσυ μπορεις να του το δωσεις αυτο...μονο εσυ. ισως χρειαστει να κανεις λιγο ακομα υπομονη μεχρι να ορθοποδησεις κ να μπορεσετε να μπειτε σε μια σειρα οι δυο σας, αλλα πιστεψε με, θα εχεις κ πιο πολυ ορεξη, κ πιο πολυ δυναμη κ θα βλεπεις τοσο ομορφο κ χαρουμενο το μελλον

 

εχω συγκινηθει πολυ...θυμηθηκα πολλα...χαρα μου θα ειναι να σε βοηθησω, να σου μιλησω, απο τα ματια ενος παιδιου ακομα κ αν ειμαι 30 χρονων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 302
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κατια παρε τηλεφωνο εκει που σου γραφουν τα κοριτσια, οι αστυνομικοι δυστυχως δεν εκπαιδευονται σε τετοια θεματα.

 

Καποια στιγμή διαβαζα στο φορουμ διαφορα κι επεσα πανω σε ενα αντιστοιχο ποστ...η κοπέλα διαμαρτυρόταν, όπως εσύ, για τη βιαιότητα του αντρα της. Οι υπόλοιπες κοπέλες της έγραφαν ό,τι σου γράφουμε εδώ πάνω κάτω....η κοπέλα εγραφε και ξαναγραφε αλλά δεν έπαιρνε απόφαση να φυγει. η κακομεταχειριση και η βια συνεχιζονταν.

 

Το τελευταιο ποστ της , μετα από καιρό, εγραφε ότι καταφερει να ξεφυγει από ολα αυτα , μαζι με το παιδί της και ότι είχε βρει την ηρεμία της.

 

Ειχα συγκλονιστει από την ιστορία της, που την παρακολουθεις μεσα από καθε της ποστ. Τρομακτικη κατασταση. Ευχομαι να ειναι καλά κι εκεινη κ το παιδί της.

 

Αν ενας αντρας χτυπησει μια φορα, θα το ξανακανει. Εσυ μαλιστα εχεις και αποδειξη για αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Κάτια δεν θα γράψω τίποτα νομίζω ότι τα είπανε όλα τα κορίτσια

σε παρακαλώ διάβασε το παρακάτω θέμα μέχρι να τελειώσεις πιστεύω ότι θα έχεις καταλάβει τι πρέπει να κάνεις αν δεν το έχεις κάνει ήδη

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=27106&highlight=%E5%ED%E4%EF%EF%E9%EA%EF%E3%E5%ED%E5%E9%E1%EA%DE

 

είμαι σίγουρη ότι δεν θέλεις το παιδί σου όταν μεγαλώσει να έχει τις αναμνήσεις της fairymummy *

 

*[συγνωμη που αναφέρομαι στο όνομα σου]

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ο ανθρωπος σου, δεν ειναι κακος.. απο αυτα που διαβασα δηλαδη, νομιζω πως ειναι ενας δυστυχισμενος ανθρωπος με αρρωστια στην ψυχη του...

 

μπορεις να ευχηθεις να γινει καλα

μπορεις να προσευχηθεις γι αυτον...

μπορεις, οταν με το καλο γινει καλα ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ ΑΚΟΜΑ, να ξαναγυρισεις κοντα του...

 

τωρα ομως ΤΡΕΧΟΥΜΕ!!!!

 

 

αχ, ποσο ευκολο ειναι οταν ο αλλος ειναι ξενος, ειναι αδιαφορος προς εμας, οταν δεν ειναι πατερας του παιδιου μας, να λεμε 'σε βγαζω απο τη ζωη μου, εισαι σκαρτος'

 

πιστευω οτι καμια μας, δε σου λεει 'φυγε μακρυα' με ελαφρα την καρδία..

στο λεω και γω, εχοντας υπ οψην οτι ουσιαστικα προτεινω σε μια γυναικα να χωρισει..

 

ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΥΑ....

 

ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΥΑ

 

ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΥΑ

 

 

εισαι δυνατη, εισαι αυτονομη, εισαι υγιης, ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ...

 

το δυσκολο ειναι να συνελθεις απο την 'μπατσα'

το να ανοιξεις τη πορτα και να φυγεις, ειναι θεωρητικα, πιο ευκολο...

 

ΦΥΓΕ....

 

θα σε ξαναχτυπησει, θα χτυπησει και το παιδι σου!!

οποιος σου λεει να μεινεις, εχει στα χερια του μαγικο σφουγγαρι? θα σβυσει εφιαλτες απο το μυαλο του παιδιου σου?

 

φυγε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και μια ακομα κουβεντα

 

 

-ηταν πεμπτη βραδυ, ειχα γυρισει απο φροντιστηριο

μπηκα στη κουζινα, την ωρα που αρχιζε ο καυγας....

 

πιαστηκαν στα χερια

 

εκανα οτι λιποθυμησα για να σταματησουν

δε ξερω, μπορει να λιποθυμησα και στ αληθεια

 

 

αχ

αχ

γιατι? γιατι ρε γαμωτο?

αχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταλαβα οσο παμε θα ανοιξουμε κλαμπ ενηλικων με τις χειροτερες παιδικες αναμνησεις. Ειμαστε τοσοι πολλοι τελικα. Αυτο θες απο την ζωη του παιδιου σου??? Δεν το νομιζω, γιαυτο μην περιμενεις να αλλαξει κανεις, εσυ πρεπει να αλλαξεις ζωη αμεσα. Γιαυτο ακου το φιστικακι γιατι οντως τρεχουμε κατω απο αυτες τις συνθηκες. Οχι αυριο, χθες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Μου επιτρέπεις να ρωτήσω τι ακριβώς πρόβλημα υγείας έχει? Να υποθέσω κατάθλιψη?

2) Να ηξερες κορίτσι μου πόση δύναμη έχεις μέσα σου και δεν το έχεις καταλάβει..... Δεν ξέρεις πολλά για τον ευατό σου αλλα θα τα ανακαλύψεις τώρα. Ένα είναι το σίγουρο ! Είσαι τόσο δυναμική όσο χρειάζεται για να καταλάβεις την ευτυχία του παιδιού σου και την ψυχική σας ηρεμία. Μην γυρίσεις πίσω αν γυρίσεις σκέψου το παιδί σου και ΝΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ! Γιατί τόσο εξευτελισμός πάνω σου? Τι είσαι σκουπίδι?

3) Μέχρι στιγμής ποιες είναι οι αντιδράσεις του που έχεις φύγει απο το σπίτι? Σε παίρνει τηλέφωνο? (πόσο καιρό λείπεις?)

4) Εχω βάλει ένα τοπικ ΄΄ Πόσο πικρά το έχετε μετανοιώσει΄΄ Δεν θα ήθελα ΕΣΥ ειδικά να έγραφες!

Link to comment
Share on other sites

Κάτια μου, κατ' αρχήν λυπάμαι πολύ γι' αυτό που ζεις.

 

Μπράβο σου που έχεις την ψυχραιμία μέσα σε όλο αυτό να βλέπεις καθαρά τα πράγματα και να θέλεις να κάνεις κάτι γι' αυτό, για να μην ξαναζήσεις τέτοιες καταστάσεις!

 

Δεν είναι η πρώτη φορά που δίνει τέτοια δείγματα. Θα επαναληφθεί και δεν ξέρεις πού μπορεί να φτάσει. Δε θα επαναλάβω αυτά που είπαν άλλες κοπέλες επ' αυτού, με έχουν καλύψει. Τα μέχρι τώρα γεγονότα είναι πολύ κλασικά τέτοιων περιπτώσεων.

 

Είναι ώρα να φύγεις. Μη σκέφτεσαι το πρότυπο της ευτυχισμένης οικογένειας, Το παιδάκι σου, όπως κι εσύ, θα είστε πιο ευτυχισμένοι χωρίς τέτοιες καταστάσεις και τα πράγματα θα πάρουν το δρόμο τους - έναν πολύ καλύτερο δρόμο, πίστεψέ το. Να σκέφτεσαι ότι κανείς καλός δε χάνεται, αρκεί να ξεφύγεις από αυτή την κατάσταση.

 

Επικοινώνησε με τα κέντρα που αναφέρθηκαν, πιστεύω ότι θα σε στηρίξουν και θα σε συμβουλέψουν. Δυστυχώς αυτές οι καταστάσεις δεν αλλάζουν, μην κάνεις πίσω. Γιατί πρέπει να ρισκάρεις τη σωματική και ψυχολογική ακεραιότητα τη δική σου και του παιδιού σου; Έχεις ήδη κάνει το πρώτο βήμα συνειδητοποιώντας την κατάσταση και φεύγοντας από το σπίτι και μπράβο σου. Ζήτησε βοήθεια από αυτά τα κέντρα. Μην επηρεάζεσαι από τον πατέρα σου ή όποιον άλλον, που στην τελική δεν έχει βιώσει κάτι τέτοιο και σίγουρα δεν του δίνει τη δέουσα σημασία. Πρόκειται για την υγεία τη δική σου και του παιδιού σου.

 

Μην τον συναντήσεις μόνη σου και του πεις ότι χωρίζετε, είναι επικίνδυνο. Σε τέτοια θέματα, του πώς να προστατεύσεις τον εαυτό σου και το παιδί σου το επόμενο διάστημα, θα σε συμβουλεύσουν και από τα σχετικά κέντρα καλύτερα απ' ότι εμείς.

 

Να θυμάσαι ότι δε φταις εσύ για αυτά. Θα είναι όμως δική σου ευθύνη αν επιτρέψεις τη συνέχισή τους. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη:

Μη νιώθεις άσχημα στη σκέψη του διαζυγίου. Δε σκέφτεσαι να χωρίσεις για ασήμαντο λόγο, τότε θα σου λέγαμε να το ξανασκεφτείς. Σκέφτεσαι να χωρίσεις για ένα ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου καλημέρα. Πως είσαι, χθες τι έγινε? Δεν μας γράφεις κάτι και ανησυχώ. Ελπίζω και εσύ και το παιδάκι σου να είσαστε καλά.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από μελέτη της Γενικής Γραμματείας Ισότητας:

"1 στις 3 γυναίκες-θύματα ενδοοικογενειακής βίας -35%- παντρεύτηκε το δράστη ενώ είχε δείγματα βίαιης συμπεριφοράς του (ψυχολογική, σωματική ή σεξουαλική κακοποίηση) και πριν το γάμο μαζί του. "

 

--> Μη νιώθεις άσχημα, αλλά αντιμετώπισέ το

 

 

Επίσης αναφέρει:

"κοινωνική ανοχή στη βία, που οδηγεί στο στιγματισμό και την ενοχοποίηση του θύματος και αναγκάζει τις γυναίκες στην αποδοχή της κατάστασής τους."

 

--> Μην πέσεις σ'αυτή την παγίδα

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι γινεται κοριστια τα γεγοντα αυτα οταν τα βιωνεις ερχονται τοσο πως να το πω φυσιολογικα που δεν καταονεις το μεγεθος της σοβαροτητας...πως να το πω σαν να το ζεις αλλα να μη το ζεις...και επειδη δεν το θες να το ξεχνας...ή να το χωνεις καπου βαθεια μεσα σου...!

τωρα που τα διαβαζω που φαινονται πιο τραγικα ακόμη...ας πουμε οτι δε με αφηνε να φυγα απο το σπιτι το θεωρουσα φυσιλογικο ...δεν το πηρα κατκαρδα ας πουμε...και τωρα που το διαβασα λεω .....συγνωμη καποιος δε σε αφηνε και σε κρατουσε με το ζορι να μη φυγεις με το παιδι σου αγκαλιά και μπροστά...(ενταξει με αφησε μετα και εφυγε και εκεινος )

ουτε αυτο ειναι φυσκιολογικό??αλλα εγω γιατι δεν το καταλαβαινω ..μηπως εχω προβλημα και εγω τελικά?

 

και μάλιτσα δικαιολογουσα και ακομη το κανω να μη λεω ψεμματα το γεγονος λέγοντας οτι τις υπολοιπες μέρες ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ...ενταξει για 1 φορά στο τοσο που τον πιανει δεν πειράζει θα κανω υπομονή...

και σε αυτο εχω προβλημα ε?

 

δεν είναι κακός...έχει προβλημα .................είναι άρρωστος.και μαλλον θα εχω και εγω μου φαινεται ......

 

Όχι, δεν έχεις πρόβλημα! Αυτό συμβαίνει συχνά σε τέτοιες περιπτώσεις. Κι όσο περνάει ο καιρός δικαιολογεί κανείς όλο και πιο σοβαρά συμβάντα. Τώρα είσαι πιο "απ' έξω" και τα βλέπεις πιο ψύχραιμα

Link to comment
Share on other sites

κουκλα μου ειλικρινα δεν θελω να παιρνω θεση σε τοσο σοβαρα ζητηματα για αυτο μονο μια ερωτηση θα σου κανω. ξερεις καποιον απο τους νταηδες που χτυπανε και φερονται ετσι στην γυναικα τους και το παιδι τους να αλλαξε?????ΚΑΝΕΙΣ.

σωσε το παιδι σου...

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες !!!κάποιες μπήκατε και στη διαιδκασία να μου γράψετε δικες σας τραυματικές εμπειρίες...απο τα παιδικά σας χρόνια .....λυπήθηκα για εσάς και για το παιδί μου που ενδεχομένως θα το θυμάται...(έχω μια ελπίδα μήπως δεν θα το θυμάται)

Εγώ είμαι απο τα τυχερά παιδιά που δεν έχω τετοιες μνήμες...!!!!!!!!1αυτο ζητούσα και για τη δική μου ζωή!!!!!!!!!

 

Χθες πήγα σπίτι ...εκεί ήταν δυστυχως!!!!!!!μίλησε στο παιδί το οποίο δεν πήγαινε κοντά του αν δεν του έλεγα εγώ πήγαινε...ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΜΟΥ...με κοίταξε στα μάτια μαμά πάω...??ναι αγάπη μου πήγαινε του λέω....ήρθε μετά μέσα μαζί μου...και μου λεει ...μαμα μπαμπάς κακός έφυγε.?ΠΟΣΟ ΕΞΥΠΝΑ ΕΙΝΑΙ??

 

Δε μου είπε απολύτως τίποτα ...έκατσα 10 λεπτα αλλα δε μπορουσα να κατσω εκει μέσα...εφυγα με το μικρό για τις κουνιες...και γυρισα 10 η ώρα πια...

 

Επεσε και το παιδι απο την καρέκλα ταραχτηκα...χτυπησε τπ κεφαλακι του αλλα ολα μια χαρά......εκτος απο μεγάλο καρουμπαλο..

 

δεν ηταν εκει εκεινος ........ειχε φυγει...

 

γυρισε ...το μόνο που του ειπα...Μεχρι να βρω πως θα φυγω και ποτε και επειδή το παιδι ζητουσε το σπίτι του θα μείνω εδώ...ας μοιράσουμε λίγο τους χωρους να μη σε ενοχλώ να μη με ενοχλείς ...και οταν θα είμαι έτοιμη θα μιλήσουμε....για τα περαιτέρω..

οκ μου απάντησε...

 

Με πήρε τηλ η συννυφάδα μου να μου πει οτι πήγε απο εκεί και έκλαιγε σαν το μικρό παιδί ...λέγοντας οτι του πας κόντρα ....και ντρεπεται για αυτο που έκανε...αλλά δε μπορεί να ελέγξει τον εαυτό του ..

 

ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ .....

 

 

θα τη βρω τη δύναμη .........και όλα θα πάνε κια χαρά ...τι στο καλό ??

καλός άνθρωπος είμαι δεν θα πάει έτσι η ζωή μου ......θα την βρω την άκρη...

 

Καποια κοπέλα με ρωτησε τι προβλημα έχει ..??βασικά πρόβλημα προσωπικότητας έχει...

1. νιώθε κομπλεξ απέναντι μου

2. με έχει άχτι για κάποια συμβάντα που έχουν γινει στην αρχη της σχεσης πριν 6 χρόνια μιλάμε...

3. ειναι νευρικό άτομο

4. είναι απαιδευτος γιατι κανείς δεν του το έμαθε...?δε φταει εκείνος

5.παθαινει νευρικες κρισεις άγχους ...με το τόσο να μικρό πρόβλημα....και εχει ταχυκαρδία μαζί με καποιες λιποθυμικες τασεις λόγω της εντασης......(τις ειχε απο εφηβος...απλά όταν παντρυετηκαμε τις παθαινει πιο συχνά...γιατι δε μπορεί να ανταπεξέλθει σε αυτα που ζητάω εγώ..

6. δε με αντέχει ...γιατι είμαι πολύ δυναμική ...και έχω άποψη σχεδόν για όλα ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΟΜΩΣ ...ξερω ειναι σπαστικό ελάττωμα ...αλλα δε λέω βλακείες...καταλήγω να έχω δίκιο ...

 

Ειναι πολλά αυτα που μας οδήγησαν εδώ...

 

Ξερω οτι θα ξαναγινει...χθες θυμηθηκα οτι όταν ήταν 40 μερων το μωρό είχε ξαναγινει κάτι τετοιο ....πιο ελαφρύ .........βεβαια..αλλά πάλι με σωματική βία ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ Η ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ.....επειδή τοτε οντως του ειχα μιλήσει άσχημα..θυαμαμαι είχε πασαλείψει το τοπο με κακά του μωρού ...λόγω απειρίας...και εγω εκανα σαν τρελή ...και ετσι δικαιολογησα τη συμπεριφορά του ...ΤΙ ΑΣΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ......

 

θα σας ενημερωσω

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και γυρισες;;;:shock::shock::shock:

Συγκεντρωσου... Κι ας την "συνυφαδα" να λεει, πρεπει να φανει κι αυτη καλη...

 

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΡΕ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβαζ τωρα για το προφιλ της γυναικς που υφίσταται τετοια βιαια περιστατικά ...και εγω απέχω τοσο πολύυυυυυυυυυυυ.......πως γίνεται ...??

 

Θελω να πω δεν ειμα εξαρτημένη ...εχω τη δουλεια μου ...εχω τους φιλους μου...εχω τα λεφτα μου ..το αμαξι μου...μια καλή οικογενεια απο πισω μου....ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ??

 

Πιστευω απλά οτι δε μπορει να με μειώσει με άλλο τροπο...ας πουμε με το λόγο ...γιατι ειδικα στο διάλογο δε μπορείς εύκολα να τα βγαλεις περα μαζί μου...(μαλλον εκεινος δε μπορεί) ...σε ολα τα υπολοιπα δεν υπερεχει..ΑΡΑ ΤΙ ΜΕΝΕΙ ???Ο ΕΚΦΟΒΙΣΜΟς..ΚΑΙ Ο ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ...ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ Η ΒΙΑ ...ΠΟΥ ΗΡΘΕ ..ΚΑΙ ΑΥΤΗ...

 

Εγω αυτο πιστευω...!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά. Αν μπορώ σε κάτι να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως να το κάνω. Δεν ξέρω από που είσαι και αν μπορώ αλλά προσφέρομαι. :P Και ελπίζω το παιδάκι σου και εσύ να μη χρειαστείτε να ξαναζήσετε τέτοιες στιγμές.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω οπως και το mitaki προσφερομαι! Δεν ξερω που μενεις, αλλα και "ασυλο" να χρειαστεις το σπιτι μου ειναι ανοιχτο! Δεν εχω ζησει τετοια σκηνικα με τους γονεις μου γιατι εκεινοι χωρισαν οταν εγω ημουν βρεφακι, αλλα εχω ζησει κακοποιηση με σωματικη βια απο προηγουμενη σχεση μου και πλεον δεν ανεχομαι ουτε σπρωξια! Για ο,τι χρειαστεις (ΜΑ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ) απλα επικοινωνησε μαζι μου. Ευχομαι να πανε ολα καλα αν και να σου πω την αληθεια αυτος ο γυρισμος (που εστω και αναγκαστικος λογω του οτι ζητουσε το παιδι να γυρισετε) με τρομαζει. Δεν θελω να σε φοβισω, αλλα οσο εισαι κοντα του εχω βασιμες υποψιες πως θα σε ξαναχτυπησει..

Ειμαι εδω για ο,τι χρειαστεις και θα το ξαναπω μεχρι να το εμπεδωσεις!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτια πραγματικά λυπάμαι για ότι περνάει το παιδί κι εσύ. Πιστεύω κι εγώ πως ο δρόμος δεν έχει γυρισμό. Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες πως σε ρωτούσε τί θα έκανες αν θα σου έδινε σκαμπίλι. Δηλαδή προσπαθούσε να καταλάβει αν τον παίρνει να σε δείρει; Επίσης δεν καταλαβαίνω, γιατί πρέπει να φύγεις εσύ και το παιδί από το σπίτι. Νομικά (απ' όσο ξέρω) εσύ και το παιδί δικαιούστε να μείνετε στο σπίτι, ακόμα κι αν είναι δικό του. Καλό θα είναι να μην αλλάξει περιβάλλον το παιδί. Κάτι ακόμα: προσπάθησε να βγάλεις το φόβο από το παιδί σου που καταλαβαίνω από τα λεγόμενά σου ότι έχει. Μπορεί αργότερα να του δημιουργήσει φοβίες και αρνητισμό. Καλό θα είναι πάρεις κάποιες συμβουλές από τη γραμμή υποστήριξης. Εύχομαι το καλύτερο για σας. :roll:

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mένουμε με ενοίκιο σε ένα σπίτι τέλειο δε αλλα πολυ ακριβο για εμενα μόνη μου ...550 ευρώ...110 τμ...Τι να το κανω να το κρατησω και πως θα το πληρωσω...?

 

Αρα δε μπορω να πω φυγε (ο δικηγορος μου ειπε μπορω...) απο τη αποψη οτι πως θα το πληρωσω...

απο την αλλη θελω το παιδι να το βιωσει αργα σταθερά...όλο αυτό...

 

Δε φοβαμαι μη με χτυπησει πάλι ...θα πρεπει να τον μουνταρω εγω που λεει ολογος για να το κανει τωρα...τωρα θα εχει το υφος της κοτας το εχω ξαναδει το εργο...

 

Αθήνα μένω γλυκιές μου μανουλίτσες σας ευχαριστώ πολύ όλες....για την προσφορά ..μόλις φύγω στη μαμα μου θα πάω..και μετα βουρ για 1 σπιτι μονη μου οπως το θελω...

 

Το κακό είναι οτι 16 νοεμβριου θα παρω τα λεφτα απο το ταμειο ανεργιας και θα κανω υπομονη μεχρι τον Ιανουαριο που θα ξαναπροσληφθω απο την εταιρεία μου (ετσι μου ειπαν ελπιχω οτι ετσι και θα γινει (δουλευω τωρα ακομη αλλα παρανομα και με λιγοτερα λεφτα και συγχρονως μπηκα ταμειο)

 

Δεχτηκα τηλεφωνο και απο τη μαμα του τωρα ...............

ΑΥΤΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ??????

Link to comment
Share on other sites

katia28 σε θυμάμαι από παλιά....

Ελπίζω να βρεις τη δύναμη να το ξεπεράσεις!

Κάντο για το παιδί σου, κούκλα μου!:P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κορίτσι μου ούτε η μαμά σου ούτε κανένας άλλος βιώνει την κατάσταση στο πετσί του, αυτό είναι δικό σου... "προνόμιο". Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και κοίτα να φύγεις από εκεί μέσα όσο πιο γρήγορα γίνεται, γιατί πίστεψέ με το να ξαναζήσει κάτι παρόμοιο το παιδάκι σου που είναι ήδη φοβισμένο, είναι πολύ χειρότερο από το να προσαρμοστεί ξαφνικά σε μια άλλη κατάσταση - άλλο σπίτι κλπ κλπ. Το ξέρω ότι εγώ βρίσκομαι μακριά, αλλά και πάλι λέω ότι αν χρειαστείς βοήθεια στείλε μου πμ. Κάτι θα μπορέσω να κάνω, βλέπεις το μισό μου ... σόι είναι κάτω στην Αθήνα. Ελπίζω φυσικά να μη χρειαστείς (όχι για μένα αλλά για σένα). Αλλά έστω και για να μιλήσεις πάλι εδώ είμαι και από ότι βλέπω όλες είμαστε. :P

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

εκτός από υπομονή και μια ευχή να το ξεπεράσεις, δεν έχω κάτι να πω και αυτό γιατί συμφωνώ με τα κορίτσια παραπάνω. ίσως θα λεγα δώσε χρόνο στον εαυτό σου να το συνειδητοποιήσεις, να γίνει ομαλά η απομακρυνσή σας ώσπου να ταχτοποιηθείς, αλλά αυτό το λέω γιατί εύχομαι να εχεις πάρει τη σωστή απόφαση, φοβάμαι πως αν μείνεις, για λίγο θα ναι όλα καλά, ίσως να φτάσεις να το ξαναξεχάσεις μέχρι να το ξαναζήσεις, αυτό φοβάμαι. κάνε κινήσεις να μείνετε σε απόσταση, δεν θα τον σώσεις εσύ, πρέπει να θέλει να σωθεί, να μη σε φοβάται, γιατί καλά το πες αυτό συμβαίνει βαθιά μέσα του, ίσως η απόσταση να σε βοηθήσει πιο πολύ απ' ότι φαντάζεσαι, γιατί δεν το εξηγείς αυτό στο μωρό σου, όσο μικρό και αν είναι ότι καλύτερα να μείνουμε για λίγο μακριά από τον μπαμπά;;; δεν ξέρω μια γνώμη λέω.

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

Του ειπα αυτα που σας εγραψα πάνω ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΠΑΞΕ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ (1 μπάτσα) με κλείδωσε στο σπιτι (επειδη ηθελα να φυγω για την αστυνομία)

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και εγινε πρωτη φορα στο παιδί μου γιατι απλα ολες τις αλλες φορες απλα δε μιλουσα ή ελεγα ναι ...ή καθομουν και τα ακουγα ή τον αγαλιαζα για να τον ηρεμησω !!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ...πόσα χρονια θα το κάνω αυτό...και γιατί γιατι θελω σονι και ντε να κανω την οικογενεια μου κατι που με αυτα τα υλικα δε μπορεί να γινει....

 

Τι θα κάνω...πως θα στερησω τον πατερα του παιδιού μου..πως θα χειριστω το μετά ..ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟς ΕΠΙΛΟΓΗ....

ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑ ΕΤΣΙ ???

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΖΗΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ....ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΑ...

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ...ΦΟΒΑΜΑΙ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΠΑΛΑΚΙ.......μεγάλωσα σε μια τοσο ευτυχισμένη οικογενεια....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

μην ντρέπεσαι

αυτός πρέπει να ντρεπεται

να του κάνεις μύνηση και να πας σε δημόσιο νοσοκομείο να καταγράψουν το συμβάν! να πας σε εναν δικηγόρο να κάνεις μύνηση.

θα το ξανακάνει! θα το κάνει και στο παιδί! θα φοβάσαι να μιλήσεις για να μην σε ξαναχτυπήσει;

το παιδί δεν θα γίνει μπαλάκι. αν δει το δικαστήριο τη μύνηση και για πιο λόγο έγινε... δεν προκειται να παίρνει το παιδί, τουλάχιστον χωρίς επίβλεψη.

τι φοβάσαι; οτι θα στερησεις το παιδί σου από εναν τέτοιον άνθρωπο; καλύτερα, να σκέφτεσαι!

αμέσως...μύνηση και νοσοκομείο

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...