Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντε πάλι..τι πρέπει να κάνω?


katia 28

Recommended Posts

Κάποιες ίσως με θυμάστε ...γιατί κυρίως τα πολύ προσωπικά μου γράφω σε εσάς ...μια με τον άνδρα μου και την αδιαφορία ...μια με τα προβλήμτα τα ψυχολογικά του και μου ........μια με την πεθερά και τον ωραιότατο τσακωμό μας...μια το ένα μια το άλλο!! κουράστηκα.!!!!!!και εγώ εκεί να βρίσκω πάντα τη δύναμη και τη διάθεση να παλεύω να φτιάξω την τελεια οικογένεια που τοοοοοοοοοοσο πολύ ήθελα...!χωρίς αποτέλεσμα...2 μηνες καλά τσουπ καυγάς 1 μήνα καλά τσουπ πρόβλημα...μια υγείας μια ψυχολογικά μια νευρα ...αλλά μόνο εκείνος ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ....

 

Ερχόμαστε στο σήμερα....τι γίνεται οταν τα νεύρα φτάνουν στη μπάτσα, στο σουρσιμο και παει λεγοντας !!!!!!!γιατί εσύ απλά ρωτησες που ειναι τα λεφτά.?οεο??και λίγο πριν είχες πει 1 εβδομαδα δεν εχουμε τηλεφωνο θα ενδιαφερθείς να το φτιάξεις μιας που δε δουλέυεις και είσαι όλη μερα σπίτι ...!?

και αυτο μπροστά στο παιδί σου....??????????????????????????

 

νεύρα νευρα νεύρα!στην αρχή γιατι δεν κάνουμε οσο σεξ ηθελε΄....το ξεπρασαμε πάλι είχε νευρα.....

Ερχεται η μεση καθηλωνεται παλι νευρα καταλαβε με πονάω....!

 

Στη συνέχεια πάλι νεύρα και ετοιμος για σκοτωμό....τι έχεις ...δεν είμαι καλά στη δουλειά μου...απο κοντα εγώ...μπες ταμείο(ευτυχως δουλευεω εγω )και ψαξε κατι καλύτερο να μη νιωθεις ετσι...μην καθεσαι και περιμένεις το μαννα κανε αλλαγες και εγω διπλα σου....ΤΙΠΟΤΑ ....καθοταν και περιμενε τι δεν ξερω...!αλλα τα νευρα νευρα...

Ξανα καυγας ...οκ αγαπη μου συγνωμη δεν θα ξεπσαω σε εσενα αλλα να δε νιωθω καλά ...νιωθω να πνιγομαι...τσουπ κατθλιψη ...τσουπ νευρικη κριση με πολλές συσκολες στιγμές...ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ....αν και ουτε εγω ημουν καλά σταθηκα διπλα του ...πνιγοντας τα πάντα για να είμαστε καλά...

με τα χαπια ηρεμεί λιγο γιατι πλεον αποδεχεται οτι εχει προβλημα αυτοσυγκρατησης και ο νευρολογος λεει χάπια...

Ολο αυτο το διαστημα λογω των παρενεργειων της αγωγής κοντα του ...!ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ ΝΑΙ ...στραβό ανάποδο ΝΑΙ ...η γιατρος μου ειπε να μην τον κοντραρω.............

Του ειπα αυτα που σας εγραψα πάνω ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΠΑΞΕ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ (1 μπάτσα) με κλείδωσε στο σπιτι (επειδη ηθελα να φυγω για την αστυνομία)

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και εγινε πρωτη φορα στο παιδί μου γιατι απλα ολες τις αλλες φορες απλα δε μιλουσα ή ελεγα ναι ...ή καθομουν και τα ακουγα ή τον αγαλιαζα για να τον ηρεμησω !!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ...πόσα χρονια θα το κάνω αυτό...και γιατί γιατι θελω σονι και ντε να κανω την οικογενεια μου κατι που με αυτα τα υλικα δε μπορεί να γινει....

 

Τι θα κάνω...πως θα στερησω τον πατερα του παιδιού μου..πως θα χειριστω το μετά ..ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟς ΕΠΙΛΟΓΗ....

ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑ ΕΤΣΙ ???

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΖΗΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ....ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΑ...

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ...ΦΟΒΑΜΑΙ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΠΑΛΑΚΙ.......μεγάλωσα σε μια τοσο ευτυχισμένη οικογενεια....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αν ενα μαγικο ραβδί να τα αλλαξει όλα...να μου πει φύγε μη φοβασαι τιποτα ολα θα γινουν...!

 

οι δικοι μου μου ειπαν να κανω οτι νιωθω !!!!!!!!εγω το μονο που νιωθω ειναι λυπηση για εκεινον και ελπίζω εκεινος να μου πει ΤΕΛΟΣ ...τουλάχιστον να μη το πάρω πάνω μου...Το ξέρω είμαι δειλή...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 302
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάποιες ίσως με θυμάστε ...γιατί κυρίως τα πολύ προσωπικά μου γράφω σε εσάς ...μια με τον άνδρα μου και την αδιαφορία ...μια με τα προβλήμτα τα ψυχολογικά του και μου ........μια με την πεθερά και τον ωραιότατο τσακωμό μας...μια το ένα μια το άλλο!! κουράστηκα.!!!!!!και εγώ εκεί να βρίσκω πάντα τη δύναμη και τη διάθεση να παλεύω να φτιάξω την τελεια οικογένεια που τοοοοοοοοοοσο πολύ ήθελα...!χωρίς αποτέλεσμα...2 μηνες καλά τσουπ καυγάς 1 μήνα καλά τσουπ πρόβλημα...μια υγείας μια ψυχολογικά μια νευρα ...αλλά μόνο εκείνος ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ....

 

Ερχόμαστε στο σήμερα....τι γίνεται οταν τα νεύρα φτάνουν στη μπάτσα, στο σουρσιμο και παει λεγοντας !!!!!!!γιατί εσύ απλά ρωτησες που ειναι τα λεφτά.?οεο??και λίγο πριν είχες πει 1 εβδομαδα δεν εχουμε τηλεφωνο θα ενδιαφερθείς να το φτιάξεις μιας που δε δουλέυεις και είσαι όλη μερα σπίτι ...!?

και αυτο μπροστά στο παιδί σου....??????????????????????????

 

νεύρα νευρα νεύρα!στην αρχή γιατι δεν κάνουμε οσο σεξ ηθελε΄....το ξεπρασαμε πάλι είχε νευρα.....

Ερχεται η μεση καθηλωνεται παλι νευρα καταλαβε με πονάω....!

 

Στη συνέχεια πάλι νεύρα και ετοιμος για σκοτωμό....τι έχεις ...δεν είμαι καλά στη δουλειά μου...απο κοντα εγώ...μπες ταμείο(ευτυχως δουλευεω εγω )και ψαξε κατι καλύτερο να μη νιωθεις ετσι...μην καθεσαι και περιμένεις το μαννα κανε αλλαγες και εγω διπλα σου....ΤΙΠΟΤΑ ....καθοταν και περιμενε τι δεν ξερω...!αλλα τα νευρα νευρα...

Ξανα καυγας ...οκ αγαπη μου συγνωμη δεν θα ξεπσαω σε εσενα αλλα να δε νιωθω καλά ...νιωθω να πνιγομαι...τσουπ κατθλιψη ...τσουπ νευρικη κριση με πολλές συσκολες στιγμές...ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ....αν και ουτε εγω ημουν καλά σταθηκα διπλα του ...πνιγοντας τα πάντα για να είμαστε καλά...

με τα χαπια ηρεμεί λιγο γιατι πλεον αποδεχεται οτι εχει προβλημα αυτοσυγκρατησης και ο νευρολογος λεει χάπια...

Ολο αυτο το διαστημα λογω των παρενεργειων της αγωγής κοντα του ...!ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ ΝΑΙ ...στραβό ανάποδο ΝΑΙ ...η γιατρος μου ειπε να μην τον κοντραρω.............

Του ειπα αυτα που σας εγραψα πάνω ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΠΑΞΕ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ (1 μπάτσα) με κλείδωσε στο σπιτι (επειδη ηθελα να φυγω για την αστυνομία)

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και εγινε πρωτη φορα στο παιδί μου γιατι απλα ολες τις αλλες φορες απλα δε μιλουσα ή ελεγα ναι ...ή καθομουν και τα ακουγα ή τον αγαλιαζα για να τον ηρεμησω !!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ...πόσα χρονια θα το κάνω αυτό...και γιατί γιατι θελω σονι και ντε να κανω την οικογενεια μου κατι που με αυτα τα υλικα δε μπορεί να γινει....

 

Τι θα κάνω...πως θα στερησω τον πατερα του παιδιού μου..πως θα χειριστω το μετά ..ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟς ΕΠΙΛΟΓΗ....

ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑ ΕΤΣΙ ???

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΖΗΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ....ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΑ...

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ...ΦΟΒΑΜΑΙ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΠΑΛΑΚΙ.......μεγάλωσα σε μια τοσο ευτυχισμένη οικογενεια....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αν ενα μαγικο ραβδί να τα αλλαξει όλα...να μου πει φύγε μη φοβασαι τιποτα ολα θα γινουν...!

 

οι δικοι μου μου ειπαν να κανω οτι νιωθω !!!!!!!!εγω το μονο που νιωθω ειναι λυπηση για εκεινον και ελπίζω εκεινος να μου πει ΤΕΛΟΣ ...τουλάχιστον να μη το πάρω πάνω μου...Το ξέρω είμαι δειλή...!

δεν θα πω πολλα θα μεινω ομως οτι σηκωσε χερι πανω σου και αυτο για μενα ειναι απαραδεκτο.οσα νευρα και να χει οσο και να του φταιει η ζωη του.δεν εχεις κανεναν λογο να ντρεπεσαι εσυ.αυτος πρεπει να ντρεπετε για αυτο που εκανε.και για την πραξη του και που δεν σεβαστηκε και το παιδι του.αυτην την στιγμη εσυ και το παιδακι σου χρειαζεστε ηρεμια να ηρεμησουν λιγακι τα πραγματα να σκεφτεις και ευχομαι οτι αποφαση και να παρεις να ναι η σωστη για ολους
Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ στεναχωρεθηκα με αυτα που γραφεις...

Δεν ξερω τι γινεται απο το θεμα της υγειας του, αλλα αυτο που ξερω ειναι:

1) αν καποια στιγμη σε χτυπησει πολύ περισσοτερο και καταληξεις αλλου; τι θα απογινει το παιδι σου;

2) αν καποια στιγμη κανει το ιδιο στο παιδι σου τοτε;;;;

δεν μπορω να σου πω κανε το ενα ή το αλλο απλα δεν ξερω ποσο μεγαλη ή μικρη πιθανοτητα εχουν να γινουν τα παραπανω.

αν πηγαινες στους γονεις σου για λιγο καιρο; παιζει τετοια περιπτωση;

ο νευρολογος-ψυχολογος ξερει για τα παραπανω ξεσπασματα; ειναι οντως απορροια της καταστασης του ή θα γινονται γενικως; αυτος μηπως μπορει να προτεινει κατι;

κουραγιο

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με απειλούσε οτι θα το κάνει αλλα δεν πίστευα ποτε οτι θα το έκανε...!!!!!κι ομως το έκανε...ντρεπομαι για εμενα εννοώ οτι είχα δει σημαδια και παντρευτηκα...ειχα δει σημαδια και εκανα παιδι ..........για την ανωριμότητα μου ....που μόνο αυτο δεν ήμουν...πως κατεληξα εδω???μορφωμένο άτομο είμαι...τι ζητάω ξέρω..προσγειωμένη είμαι ...τεσπα έχω καλά στοιχεία ...(εννοείται και ελαττώματα) πως αφησα τη ζωή μου να φτάσει να κάθομαι να συζητάω για το οτι με χτυπησε ο πατερας του παιδιού μου??

Πως κατάντησα να είμαι 1 η ωρα σε αστυνομικό τμημα με το παιδί μου αγκαλιά...γιατί να συμβαίνουν αυτά...? ολοι εχεουν δσυκολίες δε φτάνουν εκεί...εκτός κι αν όλοι τις τρωνε και κάνουν υπομονή δεν ξέρω ...πραγματικά...!θα αρχισω να τα χάνω...

 

το παιδί μου είναι όσο το δικό σου περίπου ........δε μπορώ να το κοιτάξω στα μάτια...!2 μέρες τώρα.!!!!μαμά σπίτι πάμε μου λέει και δεν ξέρω τι να πώ??????????????????πως θα βρω δυναμη να πραξω σωστά??τι είναι το σωστό..!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ίσως με θυμάστε ...γιατί κυρίως τα πολύ προσωπικά μου γράφω σε εσάς ...μια με τον άνδρα μου και την αδιαφορία ...μια με τα προβλήμτα τα ψυχολογικά του και μου ........μια με την πεθερά και τον ωραιότατο τσακωμό μας...μια το ένα μια το άλλο!! κουράστηκα.!!!!!!και εγώ εκεί να βρίσκω πάντα τη δύναμη και τη διάθεση να παλεύω να φτιάξω την τελεια οικογένεια που τοοοοοοοοοοσο πολύ ήθελα...!χωρίς αποτέλεσμα...2 μηνες καλά τσουπ καυγάς 1 μήνα καλά τσουπ πρόβλημα...μια υγείας μια ψυχολογικά μια νευρα ...αλλά μόνο εκείνος ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ....

 

Ερχόμαστε στο σήμερα....τι γίνεται οταν τα νεύρα φτάνουν στη μπάτσα, στο σουρσιμο και παει λεγοντας !!!!!!!γιατί εσύ απλά ρωτησες που ειναι τα λεφτά.?οεο??και λίγο πριν είχες πει 1 εβδομαδα δεν εχουμε τηλεφωνο θα ενδιαφερθείς να το φτιάξεις μιας που δε δουλέυεις και είσαι όλη μερα σπίτι ...!?

και αυτο μπροστά στο παιδί σου....??????????????????????????

 

νεύρα νευρα νεύρα!στην αρχή γιατι δεν κάνουμε οσο σεξ ηθελε΄....το ξεπρασαμε πάλι είχε νευρα.....

Ερχεται η μεση καθηλωνεται παλι νευρα καταλαβε με πονάω....!

 

Στη συνέχεια πάλι νεύρα και ετοιμος για σκοτωμό....τι έχεις ...δεν είμαι καλά στη δουλειά μου...απο κοντα εγώ...μπες ταμείο(ευτυχως δουλευεω εγω )και ψαξε κατι καλύτερο να μη νιωθεις ετσι...μην καθεσαι και περιμένεις το μαννα κανε αλλαγες και εγω διπλα σου....ΤΙΠΟΤΑ ....καθοταν και περιμενε τι δεν ξερω...!αλλα τα νευρα νευρα...

Ξανα καυγας ...οκ αγαπη μου συγνωμη δεν θα ξεπσαω σε εσενα αλλα να δε νιωθω καλά ...νιωθω να πνιγομαι...τσουπ κατθλιψη ...τσουπ νευρικη κριση με πολλές συσκολες στιγμές...ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ....αν και ουτε εγω ημουν καλά σταθηκα διπλα του ...πνιγοντας τα πάντα για να είμαστε καλά...

με τα χαπια ηρεμεί λιγο γιατι πλεον αποδεχεται οτι εχει προβλημα αυτοσυγκρατησης και ο νευρολογος λεει χάπια...

Ολο αυτο το διαστημα λογω των παρενεργειων της αγωγής κοντα του ...!ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ ΝΑΙ ...στραβό ανάποδο ΝΑΙ ...η γιατρος μου ειπε να μην τον κοντραρω.............

Του ειπα αυτα που σας εγραψα πάνω ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΠΑΞΕ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ (1 μπάτσα) με κλείδωσε στο σπιτι (επειδη ηθελα να φυγω για την αστυνομία)

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και εγινε πρωτη φορα στο παιδί μου γιατι απλα ολες τις αλλες φορες απλα δε μιλουσα ή ελεγα ναι ...ή καθομουν και τα ακουγα ή τον αγαλιαζα για να τον ηρεμησω !!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ...πόσα χρονια θα το κάνω αυτό...και γιατί γιατι θελω σονι και ντε να κανω την οικογενεια μου κατι που με αυτα τα υλικα δε μπορεί να γινει....

 

Τι θα κάνω...πως θα στερησω τον πατερα του παιδιού μου..πως θα χειριστω το μετά ..ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟς ΕΠΙΛΟΓΗ....

ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑ ΕΤΣΙ ???

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΖΗΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ....ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΑ...

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ...ΦΟΒΑΜΑΙ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΠΑΛΑΚΙ.......μεγάλωσα σε μια τοσο ευτυχισμένη οικογενεια....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αν ενα μαγικο ραβδί να τα αλλαξει όλα...να μου πει φύγε μη φοβασαι τιποτα ολα θα γινουν...!

 

οι δικοι μου μου ειπαν να κανω οτι νιωθω !!!!!!!!εγω το μονο που νιωθω ειναι λυπηση για εκεινον και ελπίζω εκεινος να μου πει ΤΕΛΟΣ ...τουλάχιστον να μη το πάρω πάνω μου...Το ξέρω είμαι δειλή...!

Γειά σου,

είμαι απόλυτη στα θέματα βίας. ΜΑΚΡΥΑ!ΜΑΚΡΥΑ!ΜΑΚΡΥΑ! Γιατί η μία φορά θα φέρει την επόμενη, και η επόμενη την επόμενη και τότε άστα...Γι αυτό όσο είναι νωρίς....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκειά μου κοπέλα.

Καταρχήν γιατι να ντρέπεσαι εσύ??

Αυτός να ντρεπεται.

Και θα συμφωνήσω και εγώ με την ngeo23 τι θα γίνει αν αυξηθεί η επιθετικότητά του?Ειτε απεναντι σε σενα ή στο παιδί?

ΚΑι ξερεις τι λεω εγω?

Αν σηκωσει χερι μια φορα να εισαι σιγουρη οτι θα το ξανακανει.

Εχω δυστυχως εμπειρία από μια συναδελφο που ξεκίνησε η κατασταση καπως οπως τη δικη σου και δεν αντιδρουσε και εκανε υπομονή και τωρα είναι με ψυχοφαρμακα και αναπηρικη συνταξη στα 41 χρονια.

Εγώ παντως δεν θα καθομουν σε ενα τετοιο γαμο

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ngeo εύχομαι να είσαι καλά!!!!!!!!!!!!!!!

 

Κάποια στιγμή στο παρελθόν είχε ξεφυγει της μαμάς του οτι με μια σχεση απλή που ειχε τοτε ο ανδρας μου ...κατεληξαν στην αστυνομία γιατι την χτυπησε...και εκεινη ειχε ντραπεί και την ψαχναν οι γονεις της κοπελας και κατι τετοια ...ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑ !(Ημουν ηδη παντρεμενη και τοτε εγγυος) ...μολις πηγα τον ρωτησα...και μου ειπε καλά παει καλά η μαμά μου ...ο αδερφος μου το ειχε κανει αυτο και μπερδευτηκε...την πηρε ταχαμου τηλ και της ελεγε τι ειπες στη γυναικα μου και αηδιες ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!1ΚΑΛΟ Ε???????????????Σιγα μην το ειχε κανει ο αντρας μου ειπα...να στειλε κοπελα στο νοσοκομειό?ενταξει ειναι νευρικός αλλα αμα τον καλοπιασεις του περναει...!ναι καλα!!

 

Οσο για το θεμα με την αγωγή ..πλεον (αν θυμασαι ) εχουν περασει 4 μηνες σχεδον ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ υποτιθεατι εχει προσαρμοστει ο οργανισμός...και ΕΧΕΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ....Απο την πολλή ηρεμία ...έγιναν όλα αυτά...(4 χάπια πινει την ημέρα) που να μην τα έπινε...? και τα χριστουγεννα θα σταματουσε για λιγο να δουμε πως θα πηγαινε...!

 

εσυ τι καταλαβαινεις??

 

για μενα νομιζω θα μου το ξανακανει....

οσο για το παιδί ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΘΑΨΩ ΖΩΝΤΑΝΟ αν τολμησει να αγγιξει το παιδί...αλλά για τιποτα δεν είμαι σιγουρη..

επιθετικος δεν ειναι ποτε με το παιδί ...γιατι απλα δεν τους αφηνω ποτε μονους και επειδη η υπομονη εξαντλειται στα πρωτα 10 λεπτά πάω αμεσως και το παιρνω μολισς δω οτι εκνευρσιτηκε...δεν τον παιρνει γιατι έχω αααααααααααααααπεριη υπομονη με το παιδί και δε μπορεί να κάνει και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια τι θα πω στο παιδί μου αυριο μεθαυριο...!!!!!!?????ειστε μανουλες και ζειτε οικογενειακες στιγμες για εμενα είναι η απολυτη ευτυχία οταν ολοι μαζι και οι τρεις σφιγταγκαλιαζόμαστε και λεμε...αγαπουλίτσες ...ΝΙΩΘΩ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΗ ΧΑΡΑ....δακρύζω απο την χαρά μου!!!!!!1και λέω να αυτο ονειρευομουν πάντα ...και μετά έρχονται αυτά..............και λέω να!πάρε απολυτη ευτυχία !να έχεις...

 

Τι θα κάνω ??τωρα ειμαι στους γονεις μου ποσο θα μεινω εκει ..ο μικρος ψαχνει το μπαμπα του ..θελει να παμε σπιτι ...πως θα τα χειριστω αυτά????????

ο μπαμπάς μου λεει κανε οτι θελεις αλλα σκεψου και το παιδι σου..!ΜΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΧΕΣΤΗ...Α ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου σήκω και φύγε. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο από ψυχολογική πλευρά αλλά είναι επικίνδυνος δεν το καταλαβαίνεις? Εγώ στη θέση σου φαντάζομαι ότι θα έφευγα τρέχοντας κιόλας. Η βία είναι ότι χειρότερο και για μένα δεν συγχωρείται.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Να σκεφτείς και εσένα. Καλύτερα να είσαι στους γονείς σου μέχρι να ηρεμήσεις και ν' αποφασίσεις. Δεν ξέρω τι να σου γράψω... Αλλά αφού σήκωσε χέρι είναι άσχημα τα πράγματα. Και μην θυμώνεις με τον εαυτό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΙΤΑΚΙ ώρες ωρες απορώ αν όλα τα ζευγαρια τσακωνονται και πως και τι λενε μεταξύ τους??ειχα αρχισε και ρωτούσα εσενα σε βριζει ο αντρας σου ? σε απειλεί?για να δω αν εγω υπερβάλω.??λέω μήπως παντού γίνοναται αυτά και εγω ειμαι πολύ ρομαντική ...

πειτε μου βρε κοριτσια οτι δεν είναι έστι ...γιατι τωρα τελευται είχα αρχισε και πιστευα οτι φταιω κιόλας...! με το οτιδηποτε αμα δε σου σρεσει φύγε,,μου ελεγε!και εγω ελεγα μαλλον δε το ειπες με ωραιο τροπο...μα δε γινεται να φταιω εγω πάντα..?

Δεν είμαι τοσο δυνατη οσο πίστευα..

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι αυτη τη στιγμη εισαι σε σοκ και σε πανικο αλλα μεινε μακρυα του μεχρι να ηρεμησεις και σκεψου καλα αν ειναι αυτη η οικογενεια που αξιζει σε εσενα και στο παιδι σου. Νομιζω την απαντηση θα την βρεις μεσα στην ψυχη σου και θα πρεπει να βρεις την δυναμη να την υλοποιησεις. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο κακο κανει στην ψυχη ενος παιδιου η εικονα ενος βιαιου πατερα και μιας μανας που το υπομενει. Το οτι εκανες λαθος επιλογη για συντροφο δεν σημαινει οτι πρεπει να συνεχισεις το λαθος και να καταδικασεις το παιδι σου και εσενα για ολη σου την ζωη. Γιατι αυτο το λαθος δεν θα μπορεις να ξεπερασεις ποτε στο μελλον. Φυγε τωρα που ειναι νωρις για το καλο του παιδιου σου.

Link to comment
Share on other sites

το πιο αστειο είναι οτι μεχρι αυριο θα εμφανιστει γονυπετης κλαιγοντας να μου λεει οτι το παθαινει αυτο απο το προβλημα του και να του δωσω μια ευκαιρία ........

δηλαδή αλλη προσωπικοτητα....προχθες μου πεταγε τα ρουχα, με εσουρνε και με εδιωχνε μετα με κλειδωνε ...και στο τελος εισαι τα παντα για μενα μη φυγεις..!ΠΟΣΗ ΨΥΧΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ...στο τελος θα γινω και εγω ετσι......

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα δεν ειναι φυσιολογικη αυτη η συμπεριφορα απο τον αντρα σου. Μην μπαινεις καν στο τρυπακι να ενοχοποιεις τον εαυτο σου. Καμια συμπεριφορα δικη σου δεν δικαιολογει την βια και ναι δεν ειναι ετσι ολα τα ζευγαρια. Αυτο που συμβαινει ειναι λαθος και οχι η πραγματικοτητα των οικογενειων. Για πολλα χρονια και εγω νομιζα οτι ετσι ειναι οι σχεσεις λογω του πατερα μου αλλα τωρα πια εχω καταλαβει οτι δεν ειναι ετσι ενας ανθρωπος που σε αγαπαει. Μονο ενας προβληματικος αντρας χτυπαει την γυναικα και μητερα του παιδιου του. Και οταν αυτο αρχιζει δεν σταματει ποτε γιαυτο φυγε γρηγορα απο κοντα του.

Link to comment
Share on other sites

Αν φυγω νιωθω οτι θα καταληξω η τρελή που ακομη ζει στο όνειρο της ευτυχισμένης οικογενειας που δεν έχει..!

εχω σκεφτει τα πάντα .....οτι θα μου κανει τη ζωη δυσκολη ...οτι θα τσακωνομαστε για όλα...οτι θα προσπαθει να με εκδικηθει που τον χωρισα...οτι δε θα μπορεί να λειτοργησει γαι το καλό της οικογενειας εστω και χωρισμένοι...εδω δεν το κανει τωρα θα το κανει μετά???

ειναι και ο ιδιος παιδί χωρισμένων παιδιών...και εχει ζήσει πολλά....ΒΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΒΙΩΜΑΤΑ πίσω απο κάθε διαταραγμένο άνθρωπο υπάρχουν θύτες...!πίστευα οτι εγω θα τον βοηθησω να το ξεπερασει και να δημιουργησει την οικογενεια που τοσο πολύ ήθελε....εν αντιθεσει με αυτην που μεγάλωσε....ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΔΣΥΚΟΛΟ ΕΡΓΟ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενω αν δεν φυγεις θα καταληξεις θυμα του και εσυ και το παιδι σου και θα κοροιδευεις τον εαυτο σου οτι βοηθας την οικογενεια σου ετσι??? Και οταν σε ρωτησει το παιδι σου μεθαυριο γιατι δεν εφυγες, γιατι δεν προσπαθησες??? Τι θα του απαντησεις??? Και να εισαι σιγουρη οτι εσενα δεν θα σε δικαιολογησει γιατι ο πατερας του θα εχει το αλλοθι το οτι δεν ηταν καλα. Ενω εσυ εισαι αυτη που πρεπει να το προστατευσεις. Συγνωμη που ειμαι σκληρη αλλα δεν μιλαω εκ του ασφαλους, εχω ζησει σε βιαιο περιβαλλον και δεν θες να σου περιγραψω ποση ζημια μου εκανε στη ζωη μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν φυγω νιωθω οτι θα καταληξω η τρελή που ακομη ζει στο όνειρο της ευτυχισμένης οικογενειας που δεν έχει..!

εχω σκεφτει τα πάντα .....οτι θα μου κανει τη ζωη δυσκολη ...οτι θα τσακωνομαστε για όλα...οτι θα προσπαθει να με εκδικηθει που τον χωρισα...οτι δε θα μπορεί να λειτοργησει γαι το καλό της οικογενειας εστω και χωρισμένοι...εδω δεν το κανει τωρα θα το κανει μετά???

ειναι και ο ιδιος παιδί χωρισμένων παιδιών...και εχει ζήσει πολλά....ΒΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΒΙΩΜΑΤΑ πίσω απο κάθε διαταραγμένο άνθρωπο υπάρχουν θύτες...!πίστευα οτι εγω θα τον βοηθησω να το ξεπερασει και να δημιουργησει την οικογενεια που τοσο πολύ ήθελε....εν αντιθεσει με αυτην που μεγάλωσε....ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΔΣΥΚΟΛΟ ΕΡΓΟ!

 

Συγνώμη αλλά δεν θα γίνεις η ψυχοθεραπεύτρια κανενός. Και επιπλέον υπάρχει ο ΝΟΜΟΣ, δεν είσαι μόνη σου. Η βια γεννάει κι άλλη βία. Μην το σκέφτεσαι δεύτερη φορά. Αν πρέπει να σκεφτείς κάποιον είναι τον εαυτό σου και το παιδί σου. ΚΑΝΕΝΑΝ ΆΛΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι κορίτσι μου μη μπεις στη διαδικασία να γίνεις ... η νοσοκόμα της ψυχικής υγείας του άντρα σου. Να γίνεις η προστάτρια της ψυχικής υγείας του παιδιού σου και φυσικά της δικής σου (γιατί μόνο αν εσύ είσαι καλά θα είναι καλά και το παιδί σου).

Όσο για αυτά που με ρώτησες, φυσικά και όλα τα ζευγάρια τσακώνονται και φυσικά και σου σπάει τα νεύρα κάποιες φορές ο σύντροφός σου όπως και κάποιες άλλες σπάς εσύ τα νεύρα του αλλά ποτέ - ΠΟΤΕ - δεν καταφεύγεις στη βία. Όχι δεν είναι φυσιολογικό, όπως δεν πρέπει να μείνεις επειδή θα ζητήσει συγνώμη λόγω αρρώστιας. Αν γίνει πιο βίαιος και φτάσεις στο νοσοκομείο τι συγνώμη θα ζητήσει??? Αν γίνει το χειρότερο τι θα γίνει το παιδάκι σου? Και πως είσαι σίγουρη ότι θα είσαι πάντα δίπλα στο παιδί σου 24h το 24ωρό και έτσι δεν θα μπορέσει ποτέ να το βλάψει????? Δεν γίνεται αυτό, πάντα θα υπάρχει αυτή η πιθανότητα, άσε που ήδη το έχει βλάψει , χτυπώντας τη μητέρα του και μάλιστα μπροστά του. Όσο για το όνειρο της ευτυχισμένης οικογένειας σίγουρα δεν θα το έχεις μένοντας με αυτόν τον άνθρωπο, αν φύγεις όμως φυσικά και στο μέλλον μπορείς να το διεκδικήσεις σε νέες βάσεις αυτό το όνειρο με άλλον άνθρωπο στο πλάι σου. Ξέρω ότι αυτό ιδίως τώρα μοιάζει τρομακτικό και αδύνατο στα μάτια σου, αλλά δεν είναι. Φυσικά δική σου είναι η ζωή και η απόφαση, απλά τη γνώμη μου λέω, δεν θέλω να σε στεναχωρίσω παραπάνω. Ελπίζω μόνο να σε βοηθήσω.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κατι το παιδι πρωτη φορα ειδε σκηνικό αλλά όχι γιατι δεν εχει γινει ...!αλλη φορα( ειπαμε καθε 2- 3 μηνες γινεται κατι...!)

απλά τη μια κοιμοταν το παιδι ...μια τον μαλακωσα και τον εριξα στο φιλοτιμο για ονομα ειναι το παιδι μπροστα σε παρακαλώ σταματα..! και μετα ξεχνιοταν και ξανα αγαπημενοι επειδη εγω προσπαθω πολυυυυυυυυυυυυυ το παιδι μου να ζει σε υγιη οικογενεια...ποσο θα το κάνω αυτό...!όμως..?και σε λιγο που θα αναπτυξει προσωπικοτηκα και ο μικρος νιωθω οτι αυτο θα γινεται και μεταξυ τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και τοτε ειναι που δεν θα αντεξω!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την ψυχολογία σου (όσο μπορώ) αλλά θέλω να σου φωνάξω να σηκωθείς να φύγεις από αυτό το "σπιτικό" που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. Για το καλό και το δικό σου και του παιδιού σου. ΦΥΓΕ.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου φυγε μακρια αν το εκανε θα το ξανακανει .

Και δεν πρεπει να λεγεται αντρας αυτος που χτυπαει μια γυναικα.Κι εσυ βρε παιδακι μου πως το ανεχτηκες και δεν του εσπασες το κεφαλι?

Αμαν πια μην τον ξαναδεχτεις δεν φταιει σε τιποτα το παιδακι σου να ζει τετοια πραγματα..........

Η ζωη ειναι χαμογελο:P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου πάρε το παιδί σου και σήκω φύγε μια και καλή! δε θα σώσουμε εμείς το κόσμο!

αν είναι δυνατόν!!!!

 

ήμουν κάποτε με έναν άνθρωπο πολύ νευρικό και έφτανε σε όρια αλκοολισμού, πέρασα πολλά μέχρι να απαλλαγώ! αν είχα παιδί μαζί του θα τρεχα ακόμα γρηγορότερα!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

μιτακι δε με στεναχωρεις !!!!!ασε εχω πιάσει πατο τωρα...δε πτοουμαι απο αυτά...!

 

απλά πέρα απο τη μπάτσα...!ειχα κι αλλα τετοια βιαια περιστατικα με βρισιες με απειλές...με μαζεψε τα και δρομο...παρε το παιδι σου και φυγε...αυτο μονο αγαπας αλλωστε...εγω φταιω που σε πηρα...μαζι με υποκοριστικα που δε γραφονται...!

 

και διερωτομουν (απλα ντρεπουν να ρωτησω) και οι αλλες γυναικες τις βριζουν και δε μιλάνε..και οτι δεν τιη αφαγ πιο παλιά ειχε να κανει με το οτι δεν απανατουσα και απλα κοιμομουν ή πηγαινα εξω...ή τεσπα τον εγραφα...γιατι αν στο ηλιθια ας πουμε απανταγα και εγω ηλιθιε τι θα γινοταν...(καλα τον εχω βρισει και εγω μην το παιζω αγια! δεν το συζητω ...αλλα ποτε στην κριση του ...γιατι φοβομουν...)

 

εχετε δικιο βρε κοριτσια τι να μου πειτε κι εσεις κοριτσι μου δεν πειραζει εφαγες μια κατσε θα περασει...!ποιος νοημων ανθρωπος μάνα γυναικα θα το πει αυτό!????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...