Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalimera k xronia polla . opws eixa anaferei piga ispania k oxi mono dn me dexthke pisw alla me esteile na meinw k se ksenodoxeio .. tespa. aurio vradu kanw eisagwgh sto mhtera gia diakoph kuhshs mou eipe i mhtera m i opoia milise me ton giatro oti tha mou dwsoun kapoia xapia na me piasoun oi ponoi k otan tha me piasoun tha mou kanoun episklhridio k otan tha eimai etoimh tha me koimisoun gia na mou paroun to mwro. dn kserw pws niwthw... dn mporw na to perigrapsw.. thelw toso polu auto to mwro , to thelw omws me tin idia laxtara pou thelw k ton patera tis.. o opoios tha plhrwsei gia tin diakoph kuhshs. niwthw toso kenh,enoxh,adunamh,monaksia,thlipsh,thumo k apelpisia.

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι μου,

 

Με πόνο διαβάζω την απόφαση που έχεις πάρει και λυπάμαι πάρα πολύ που ο καινούργιος χρόνος μόλις στην αρχή του σε φέρνει αντιμέτωπη με τέτοιες καταστάσεις.

 

Γιατί κορίτσι μου γλυκό προχωράς σε κάτι τέτοιο αφού δεν το θέλεις; Επειδή ο πατέρας του μωρού πλέον δεν θέλει να έχει καμιά σχέση μαζί σου και μαζί του ή επειδή έτσι θέλουν οι γονείς σου;

 

Σε παρακαλώ, ξανασκέψου το. Ξέρω ότι δεν έχω κανένα δικαίωμα να σου ζητήσω οτιδήποτε αλλά είμαι σίγουρη ότι αυτό που πας να κάνεις θα το μετανιώνεις μια ζωή.

 

Δεν σου μιλάω έτι χωρίς να έχω ζήσει παρόμοια κατάσταση και μάλιστα όχι μια φορά αλλά δύο. Κι εγώ την πρώτη φορά ήμουν μόλις 18 αλλά δεν μπορούσα να κρατήσω το μωρό λόγω διαφόρων άσχημων καταστάσεων και την άλλη που ήμουν 24 φέρθηκα εγωιστικά και είπα ότι δεν θέλω να χαλάσω το "μέλλον" μου. Και τώρα είμαι στα 35, θέλω απίστευτα ένα μωρό και φαντάζει τρομερά δύσκολο να το αποκτήσω.

 

Γι' αυτό σου λέω. Μην αποφασίζεις εν βρασμώ ψυχής. Μίλησε με τη μητέρα σου. Μάνα σου είναι θα σε καταλάβει..

 

Η σκέψη μου είναι μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

oi goneis m einai ekeinoi oi opoioi dn me afhnoun na krathsw to mwro.. o pateras m ntrepetai apo th mia apo tin alli skeftetai to oikonomiko. i mama m dn pairnei thesh.. egw dn douleuw k dn mporw na megalwsw moni m ena mwro. makari na hmoun aneksarthth k tha to kratousa to nini. exw xasei ton upno m apo twra dn mporw na fantastw meta to nosokomeio pws tha eimai

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο πατέρας σου μπορεί να ντρέπεται τώρα αλλά είναι κάτι το οποίο σε λίγο χρόνο δεν θα το νοιώθει. το οικονομικό με εσένα να μην εργάζεσαι, για 1 χρόνο μπορούν οι γονείς σου να σε βοηθήσουν και μετά θα βρεις εσύ δουλεια . σκέψου πως θα είσαι μετά το νοσοκομείο και δυστυχώς θα είναι κάτι το οποίο δεν αλλάζει.

μίλα με τον πατέρα σου και πες του ότι αυτό το μωρό το θέλεις και δεν σκοπεύεις να το πειράξεις.ζήτα του να σε στηρίξει για αρχή και να βάλει στην άκρη την ντροπή.ρωτησέ τον εάν στην κατάσταση που βρίσκεσαι τώρα ,θα αποφάσιζε να σε θανατώσει γισατί ντρέπεται και γιατί τα χρήματα δεν επαρκούν. εσύ είσαι παιδί του και το μωράκι σου δικό σου παιδί.

τα λάθη είναι ανθρώπινα και αγάπη σημαίνει στηρίζουμε και βρισκόμαστε δίπλα στους ανθρώπους μας.

σόγουρα και ο βιολογικός πατέρας του παιδιού έχει οικονομικές υποχρεώσεις απέναντι στην ανατροφή αυτού του παιδιού μην τον αφήσεις τόσο ευκολά να τις αποποιηθεί.

το πιθανότερο η πρόνοια να βοηθάει σε περιπτώσεις σαν την δική σου.

ελπίζω βαθία μέσα σου να βρεις την δύναμη να παλέψεις για το παιδί σου και για εσένα.

την ανεξαρτησία την κερδίζουμε μονές μας δεν μας την χαρίζει κανείς. κάνε το πρώτο βήμα προς την ανεξαρτησία σου παλεύοντας για αυτο που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι δυστυχώς καμμία από τις επιλογές που μπορείς να κάνεις δεν είναι εύκολη....Μερικές φορές η ζωή μας παίζει άσχημα παιχνίδια δοκιμάζοντας τις αντοχές μας....Γιατί δεν κάνεις ακόμα μία προσπάθεια να τα ξαναβρείς με τον πατέρα του παιδιού;Και να σου προτείνω και κάτι ακόμα; Γιατί δεν έρχεται εδώ να σε βοηθήσει σε αυτό που πρόκειται να γίνει;;;;Είναι υποχρέωσή του να έρθει εδώ να σου συμπαρασταθεί,να ζήσει όλη τη διαδικασία,να πονέσει και εκείνος, να αναλάβει τις ευθύνες του......Και πού ξέρεις, ίσως τελικά να μην αντέξει,να λυγίσει......

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι μου,

 

δεν ξέρω τι απόφαση πήρες τελικά και αν θα μπορέσεις να διαβάσεις τα μηνύματα που σου στέλνουμε. Είναι όλα μηνύματα συμπαράστασης και όχι κριτικής.

 

Ο πατέρας σου μπορεί να είναι αρνητικός τώρα αλλά μόλις γεννηθεί το μωρό σίγουρα θα μαλακώσει. Εσύ μπορεί να είσαι χωρίς δουλειά τώρα αλλά σίγουρα μόλις ξεπεταχτεί το μωρό σου θα είσαι διατεθειμένη να πιάσεις μια δουλειά για να συμβάλλεις κι εσύ στα έξοδά του.

 

Ο πατέρας του μωρού σίγουρα δεν είναι άμοιρος ευθυνών και έχει υποχρέωση να σου συμπαρασταθεί οικονομικά και συναισθηματικά.

 

Είναι επώδυνο πολύ αυτό που πας να κάνεις όχι μόνο σωματικά αλλά και ψυχικά.

 

Ελπίζω την τελευταία στιγμή να αλλάξεις γνώμη και να μας πεις ότι τελικά δεν προχώρησες στην επέμβαση.

 

Αν όμως τελικά την έκανες εύχομαι να πήγαν όλα καλά και εμείς εδώ είμαστε για να σε βοηθήσουμε να ανακουφιστείς λίγο από όλα που σε βαραίνουν.

 

Καλή δύναμη κοριτσάκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλημερα και καλη χρονια σε ολες ευχομαι.

Ελενακι η ιστορια σου μου εδωσε αφορμη για να γραψω.Εχω αναγκαστει κι εγω να κανω διακοπη κυησης στην αρχη της εγκυμοσυνης λογω ασθενειας δικης μου,που θα ειχε επηρρεασει και το εμβρυο.Πονεσα πολυ κι ακομα ποναω αν κι εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε....Ειχα αργοτερα και μια παλλινδρομη και τοτε πιστευα πως καποιος με τιμωρουσε για τη διακοπη που ειχα κανει.Πολλες φορες σκεφτηκα πως ισως δεν ημουν αρκετα δυνατα για να φερω ενα παιδι στον κοσμο με προβλημα υγειας....

Το μονο που θα μπορουσα να σου πω ειναι να σκεφτεις πολυ σοβαρα αυτο που πας να κανεις και να μιλησεις ειλικρινα και μεσα απο την καρδια σου στον πατερα σου,αλλα και στον πατερα του παιδιου σου.Ευχομαι να παρεις τη σωστη αποφαση για ολους σας και κυριως να εισαι γερη και δυνατη.

Κρατα μας ενημερες για το τι εγινε,θα περιμενουμε νεα σου,να προσεχεις τον εαυτο σου.

fc01f465d2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλες σας κ καλή χρονιά!!!

το σίγουρο είναι οτι για μένα το 2010 μπήκε φέρνοντας μαζί του ένα θαύμα!!!

σήμερα έμαθα οτι είμαι πάλι έγκυος από εξέταση β χοριακής κ αύριο έχω ραντεβού με τον ιατρό μου!!! αχ Παναγίτσα μου μακάρι αυτή τη φορά να είναι κ να πάνε όλα καλα!!!

Εύχομαι σε όλες το 2010 να φέρει γρήγορα ένα γερό νινάκι!!!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες σας κ καλή χρονιά!!!

το σίγουρο είναι οτι για μένα το 2010 μπήκε φέρνοντας μαζί του ένα θαύμα!!!

σήμερα έμαθα οτι είμαι πάλι έγκυος από εξέταση β χοριακής κ αύριο έχω ραντεβού με τον ιατρό μου!!! αχ Παναγίτσα μου μακάρι αυτή τη φορά να είναι κ να πάνε όλα καλα!!!

Εύχομαι σε όλες το 2010 να φέρει γρήγορα ένα γερό νινάκι!!!

 

 

καλη χρονια σου ευχομαι ενα υγιεστατο ζουζουνι.χαρηκα πολυ που εισαι εγκυος γιατι κ εσυ περασες πολλα.... εγω απο τον επομενο μηνα θα ξεκινησω σιγα σιγα...κ ελπιζω στο καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Freedom συγχαρητήρια!

 

Με το που ξεκινήσατε τις προσπάθειες σου έκατσε το νινί. Δεν άντεχε να περιμένει, ήθελε να είναι το πρωτοχρονιάτικο δώρο της μαμάς του!!

 

Με το καλό κοπέλα μου.

 

Περιμένουμε νέα από την επίσκεψη στο γιατρό σου και ελπίζουμε να συμβεί αυτό το θαύμα και σε μας...

Link to comment
Share on other sites

Freedom συγχαρητηρια,το τελειο ξεκινημα για μια υπεροχη χρονια.

Σου ευχομαι τα καλυτερα μια τελειομηνη εκυμοσυνη που θα ζησεις την καθε της στιγμη,μεσα στην ευτυχια.Θα περιμενουμε νεα σου.

fc01f465d2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλες σας κ καλή χρονιά!!!

το σίγουρο είναι οτι για μένα το 2010 μπήκε φέρνοντας μαζί του ένα θαύμα!!!

σήμερα έμαθα οτι είμαι πάλι έγκυος από εξέταση β χοριακής κ αύριο έχω ραντεβού με τον ιατρό μου!!! αχ Παναγίτσα μου μακάρι αυτή τη φορά να είναι κ να πάνε όλα καλα!!!

Εύχομαι σε όλες το 2010 να φέρει γρήγορα ένα γερό νινάκι!!!

 

Τί υπέροχα νέα είναι αυτά!!!!!!!!!!!!Συγχαρητήρια!!!!!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο freedom1!! Ο καινουριος χρονος ξεκινησε με το καλυτερο δωρο για σενα!!! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και ολα να πανε τελεια!!

 

Αντε και στα δικα μας!!!

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες σας κ καλή χρονιά!!!

το σίγουρο είναι οτι για μένα το 2010 μπήκε φέρνοντας μαζί του ένα θαύμα!!!

σήμερα έμαθα οτι είμαι πάλι έγκυος από εξέταση β χοριακής κ αύριο έχω ραντεβού με τον ιατρό μου!!! αχ Παναγίτσα μου μακάρι αυτή τη φορά να είναι κ να πάνε όλα καλα!!!

Εύχομαι σε όλες το 2010 να φέρει γρήγορα ένα γερό νινάκι!!!

 

freedom1 καλοστερεωτο το μωρακι σου.με θετικες σκεψεις ολα θα πανε καλα. ο θεος δεν ξεχναει κανεναν.να'σαι καλα

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Freedom ολα να πανε καλα, Εχε πιστη μονο και ελπιδα. Περιμενουμε νεα σου!!!

 

Elenaki δυσκολη η αποφαση που πηρες. Ελπιζω να εισαι καλα, οσο καλαγινεται βεβαια. Κουραγιο και υπομονη. Αυριο ξημερωνει μια καλυτερη μερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ 2 ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ!ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΙΚΤΑ...ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ(38)ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ.ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΧΑΝ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΤΗΛΗΞΗ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ...ΕΙΔΙΚΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ(6 ΕΤΩΝ)ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΨΥΧΡΟΛΟΥΣΙΑ!ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΣΕ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ,20 ΕΦΙΑΛΤΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΓΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ 25/11 ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΧΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ TURNER.ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ 15η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΡΙΑΚΑ ΑΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ Η ΤΟΚΕΤΟ!Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΦΗΝΑΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ...ΕΧΩ ΑΛΛΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΜΕ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ!ΗΤΑΝ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΛΑΙΓΑΜΕ ΣΑΝ ΜΩΡΑ!Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ "ΔΥΝΑΤΗ"!!!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΚΥΡΙΕΨΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑΡΤΗΣΑ,ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΤΩΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΩ ΑΧΑΡΙΣΤΗ!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΔΗ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ....ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΙΣΤΙΑ ΝΑ ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ???Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΥΧΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙ!ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ!ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Η ΘΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΥΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟ??ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΥΓΙΕΣΤΑΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ 2 ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ!ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΙΚΤΑ...ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ(38)ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ.ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΧΑΝ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΤΗΛΗΞΗ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ...ΕΙΔΙΚΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ(6 ΕΤΩΝ)ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΨΥΧΡΟΛΟΥΣΙΑ!ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΣΕ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ,20 ΕΦΙΑΛΤΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΓΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ 25/11 ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΧΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ TURNER.ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ 15η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΡΙΑΚΑ ΑΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ Η ΤΟΚΕΤΟ!Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΦΗΝΑΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ...ΕΧΩ ΑΛΛΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΜΕ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ!ΗΤΑΝ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΛΑΙΓΑΜΕ ΣΑΝ ΜΩΡΑ!Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ "ΔΥΝΑΤΗ"!!!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΚΥΡΙΕΨΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑΡΤΗΣΑ,ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΤΩΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΩ ΑΧΑΡΙΣΤΗ!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΔΗ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ....ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΙΣΤΙΑ ΝΑ ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ???Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΥΧΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙ!ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ!ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Η ΘΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΥΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟ??ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΥΓΙΕΣΤΑΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!!

Καλησπέρα και καλώς ήρθες σρο forum!Καταρχήν θέλω να σου πω ότι είμαι ομοιοπαθούσα!Έχω δύο υγειέστατα παιδάκια και πριν από δύο χρόννια αναγκάστηκα να διακόψω μία κύηση στον 5 μήνα όταν έμαθα ότι το μωρό είχε σοβαρά προβλήματα.Έζησα έναν εφιάλτη αλλά συνέχισα την ζωή μου παίρνοντας δύναμη από τα παιδιά μου αλλά και από την σκέψη ότι θα ξαναέμενα έγκυος.....Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει αλλά προσπαθώ και ελπίζω γιατί ξέρω πως είναι ο μόνος τρόπος για να ξεπεράσω όσα μου συνέβησαν και να διώξω τη θλίψη μακρυά....Πιστέυω λοιπόν ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό να θέλεις να ξαναμείνεις έγκυος,πάντα όμως με την άδεια του γιατρού.

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

Καλληροι καλησπερα...ομοιοπαθουσα κ εγω...δεν νομιζω να ειναι κακο να σκεφτομαστε να κανουμε παιδια παρα τις ατυχιες μας...ειναι λογικ οκ υγιες.

Εχω κ εγω ενα παιδακι 21 μηνων κ πριν 7 μηνες εκανα διακοπη στον 5ο για σοβαρο προβλημα του μωρου....

Το μονο που σκεφτομαι ειναι η μπεμπα μου δεν το ξεπερασα κ ουτε προκειτε απλα εχω μαθει να ζω με αυτο....ελπιζω να μπορεσω να κανω κ αλλα παιδια κ παρακαλαω καθε βραδυ την παναγια να την εχει στην αγκαλια της.

Δεν φευγει αυτος ο πονος ποτε....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες σας κ καλή χρονιά!!!

το σίγουρο είναι οτι για μένα το 2010 μπήκε φέρνοντας μαζί του ένα θαύμα!!!

σήμερα έμαθα οτι είμαι πάλι έγκυος από εξέταση β χοριακής κ αύριο έχω ραντεβού με τον ιατρό μου!!! αχ Παναγίτσα μου μακάρι αυτή τη φορά να είναι κ να πάνε όλα καλα!!!

Εύχομαι σε όλες το 2010 να φέρει γρήγορα ένα γερό νινάκι!!!

Μπράβο!Συγχαρητήρια!Είναι πολύ συγκινητικό!Η ελπίδα υπάρχει πάντα!Εύχομαι απο δω και πέρα μόνο χαρές σο σπίτι σας!
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα καλα σας λογια κ οπως λένε "απ το στόμα σας κ στου θεού ΄τ' αυτί"!!!

την Τρίτη πήγα στον γιατρό μου κ ΄κάναμε τον 1 υπέρηχο ο στον οποίο επιβεβαιώσαμε κατ αρχάς οτι είναι ενδομήτρια κύηση είδαμε τον αμνιακό σάκο τον λεκιθικό ασκό κ εμβρυικά στοιχεία!βάση τιμής χοριακής κ μέτρησης του σάκου είμαι 5 εβδομάδων κ 3 ημερών κ επειδή είναι πού νωρίς δυστυχώς δεν ακούσαμε καρδούλα!έχω επόμενο ραντεβού σε 2 εβδομάδες (19 Γενάρη) για να δούμε περισσότερα κ να ακούσουμε καρδούλα!!Μακάρι να πάνει όλα καλά αυτή την φορά Παναγίτσα μου!

Έχει καμιά σας ιδέα πότε περίπου μπορεί να ακούσει κανείς την καρδούλα????Δε σας κρύβω οτι φοβάμαι μην πάω κ δεν ακούσω τίποτα(παλίνδρομη κύηση δηλαδή)!!!Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά όμως!!!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...