Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Just now, Ροζακι είπε:

Να σαι καλα κοριτσάρα μου... Ευχαριστώ πολύ...Είμαι μέχρι 8 Δεκέμβρη...

Με το καλο ολα καρδουλα μου!Πραγματικά ολα κατ ευχήν να έρθουν...θα ειμαστε σε επαφη :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/10/2019 at 4:45 ΜΜ, ElenaVi είπε:

Με το καλο ολα καρδουλα μου!Πραγματικά ολα κατ ευχήν να έρθουν...θα ειμαστε σε επαφη :-)

Κοριτσι μου καλημερα πως είσαι;;;; εύχομαι όλα να προχωράνε πολύ καλύτερα κ να έχεις δει καλυτέρευση....

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2019 at 7:53 ΠΜ, Ροζακι είπε:

Κοριτσι μου καλημερα πως είσαι;;;; εύχομαι όλα να προχωράνε πολύ καλύτερα κ να έχεις δει καλυτέρευση....

Ροζακι μου καλο, καλυτερα ειμαι...δεν εχω αιμα απτην προηγούμενη Δευτέρα, αλλα δεν μου λεει ο γιατρος το οκ να σηκωθω. Την Τετάρτη αναγκαστικά θα σηκωθώ για να παμε γιατρο, αλλα φοβάμαι κ απτημ μια θελω νωρίτερα γτ φοβάμαι μην εχω χαμηλη πιεση, απτην αλλη φοβάμαι μην ξαναδω αιμα. Περιεργη κατάσταση...κ ψυχολογια. Εσυ πως εισαι? Πλησιαζει ο καιρος...πως νιώθεις αλήθεια?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ElenaVi είπε:

Ροζακι μου καλο, καλυτερα ειμαι...δεν εχω αιμα απτην προηγούμενη Δευτέρα, αλλα δεν μου λεει ο γιατρος το οκ να σηκωθω. Την Τετάρτη αναγκαστικά θα σηκωθώ για να παμε γιατρο, αλλα φοβάμαι κ απτημ μια θελω νωρίτερα γτ φοβάμαι μην εχω χαμηλη πιεση, απτην αλλη φοβάμαι μην ξαναδω αιμα. Περιεργη κατάσταση...κ ψυχολογια. Εσυ πως εισαι? Πλησιαζει ο καιρος...πως νιώθεις αλήθεια?

Καλημέρα κοριτσάρα μου... αχχχ μπράβο...θα πας σιγα σιγα κ θα γυρίσεις σιγα σιγα να προσέχετε πολύ στον δρόμο κ λακουβες κ όλα κ θα είστε τελεια... Μην βιάζεσαι μα σηκωθείς...ξέρω βαρέθηκες κ ξαπλα Αλλά είναι καλύτερα οταν σταματάει να μένεις λίγο ακόμα...Εγώ πέρσι αφου μου σταμάτησε από ότι θυμάμαι ειχα μείνει δύο βδομάδες σίγουρα... αχ ναι πλησιάζει... 6 βδομάδες ακομα...Ανυπομονώ  να τον γνωρίσουμε...περιμένω την στιγμή που θα τον πιάσω στα χέρια μου... Αλλά είναι κ στιγμές που φοβαμαι... Μην κάτι δεν.παει καλα... προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλα ο φόβος στην άκρη υπάρχει....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ροζακι είπε:

Καλημέρα κοριτσάρα μου... αχχχ μπράβο...θα πας σιγα σιγα κ θα γυρίσεις σιγα σιγα να προσέχετε πολύ στον δρόμο κ λακουβες κ όλα κ θα είστε τελεια... Μην βιάζεσαι μα σηκωθείς...ξέρω βαρέθηκες κ ξαπλα Αλλά είναι καλύτερα οταν σταματάει να μένεις λίγο ακόμα...Εγώ πέρσι αφου μου σταμάτησε από ότι θυμάμαι ειχα μείνει δύο βδομάδες σίγουρα... αχ ναι πλησιάζει... 6 βδομάδες ακομα...Ανυπομονώ  να τον γνωρίσουμε...περιμένω την στιγμή που θα τον πιάσω στα χέρια μου... Αλλά είναι κ στιγμές που φοβαμαι... Μην κάτι δεν.παει καλα... προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλα ο φόβος στην άκρη υπάρχει....

Ναι κοριτσακι μου, εχεις δικιο...αλλα δεν θελω πολλα :-) να πηγαινω τουαλετα μονο :-D Επίσης επειδή με ξερω, θα μου χει πεσει η πιεση τωρα μετα απο τοσες μερες ξαπλα κ βλεπω αυριο να εχουμε λυποθυμιες..με τα κρακερακια στο χερι θα ειμαι, σε ετοιμότητα. Ας κανω λιγο ακομα υπομονη...σου ειχε πει τοτε ποσο ηταν το αιμάτωμα?εγω θεωρω το δικο μου ψιλομεγαλο κ ελπίζω να εχει καταφερει να απορροφηθει, γτ με βλέπω κ Χριστούγεννα έτσι!Το θεωρώ πολυ λογικο να νιώθεις ετσι...ειναι μεγαλη η αγωνια. Σου εχει πει ο γιατρός πως θα γεννησεις?Μετα θα σου ζηταω συμβουλές... :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ElenaVi είπε:

Ναι κοριτσακι μου, εχεις δικιο...αλλα δεν θελω πολλα :-) να πηγαινω τουαλετα μονο :-D Επίσης επειδή με ξερω, θα μου χει πεσει η πιεση τωρα μετα απο τοσες μερες ξαπλα κ βλεπω αυριο να εχουμε λυποθυμιες..με τα κρακερακια στο χερι θα ειμαι, σε ετοιμότητα. Ας κανω λιγο ακομα υπομονη...σου ειχε πει τοτε ποσο ηταν το αιμάτωμα?εγω θεωρω το δικο μου ψιλομεγαλο κ ελπίζω να εχει καταφερει να απορροφηθει, γτ με βλέπω κ Χριστούγεννα έτσι!Το θεωρώ πολυ λογικο να νιώθεις ετσι...ειναι μεγαλη η αγωνια. Σου εχει πει ο γιατρός πως θα γεννησεις?Μετα θα σου ζηταω συμβουλές... :-D

Όχι δεν.μου είχε πει πόσο ήταν...πήγαμε σήμερα στον γιατρο...Όλα καλά...κάναμε κ το Doppler...Είναι μεγάλος 2454...Μεγάλο κεφάλι...Μεγάλη κοιλιά...Πώς θα βγει δεν ξερω... Πάμε για φυσιολογικα...Εκτός αν φτάσει 5 κιλά...χαχαχα τώρα θα ξανα πάμε σε 2 μισή εβδομάδες κ μετά κάθε εβδομάδα... άντε να δούμε παναγια μου...ααααα κ έχει αρχίσει κ γυρνάει...Για να πάρει θέση...!!!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ροζακι είπε:

Όχι δεν.μου είχε πει πόσο ήταν...πήγαμε σήμερα στον γιατρο...Όλα καλά...κάναμε κ το Doppler...Είναι μεγάλος 2454...Μεγάλο κεφάλι...Μεγάλη κοιλιά...Πώς θα βγει δεν ξερω... Πάμε για φυσιολογικα...Εκτός αν φτάσει 5 κιλά...χαχαχα τώρα θα ξανα πάμε σε 2 μισή εβδομάδες κ μετά κάθε εβδομάδα... άντε να δούμε παναγια μου...ααααα κ έχει αρχίσει κ γυρνάει...Για να πάρει θέση...!!!

Ολα κλ ακούγονται αυτα που λες...μην ανησυχείς, ολα καλα θα ειναι κιολας!Μπραβο κοριτσι μουυυυ!!αντε πλγησιαζει ο καιρός που θα τον κρατας!Φυσιολογικα εεε?τελεια!Θα βοηθήσουν οι συνθηκες μεχρι τοτε...μην ανησυχείς.θυμησε μου ημερομηνία τοκετού..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElenaVi είπε:

Ολα κλ ακούγονται αυτα που λες...μην ανησυχείς, ολα καλα θα ειναι κιολας!Μπραβο κοριτσι μουυυυ!!αντε πλγησιαζει ο καιρός που θα τον κρατας!Φυσιολογικα εεε?τελεια!Θα βοηθήσουν οι συνθηκες μεχρι τοτε...μην ανησυχείς.θυμησε μου ημερομηνία τοκετού..?

Είμαστε μέχρι 8.12...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 23/10/2019 at 5:49 ΜΜ, ElenaVi είπε:

Ολα κλ ακούγονται αυτα που λες...μην ανησυχείς, ολα καλα θα ειναι κιολας!Μπραβο κοριτσι μουυυυ!!αντε πλγησιαζει ο καιρός που θα τον κρατας!Φυσιολογικα εεε?τελεια!Θα βοηθήσουν οι συνθηκες μεχρι τοτε...μην ανησυχείς.θυμησε μου ημερομηνία τοκετού..?

Κοριτσάρα μου καλημερα... Πώς είσαι;;; εμείς κοντεύουμε πλέον...Είμαστε στην τελική ευθεία...

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2019 at 9:59 ΠΜ, Ροζακι είπε:

Κοριτσάρα μου καλημερα... Πώς είσαι;;; εμείς κοντεύουμε πλέον...Είμαστε στην τελική ευθεία...

Με το καλο ολα κοπελα μου!!Ισως κ να εχεις γεννησει ηδη τωρα που μιλαμε!Μόλις μπορέσεις στειλε να μου πεις πως εισαι!Αν δεν μιλήσουμε μεχρι τοτε, καλες γιορτες, με υγεια να υποδεχτείς το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ElenaVi είπε:

Με το καλο ολα κοπελα μου!!Ισως κ να εχεις γεννησει ηδη τωρα που μιλαμε!Μόλις μπορέσεις στειλε να μου πεις πως εισαι!Αν δεν μιλήσουμε μεχρι τοτε, καλες γιορτες, με υγεια να υποδεχτείς το μωρακι σου!

Κοριτσάρα μου.καλησπερα  γέννησα χθες... κ αύριο βγαινω... Όλα πήγαν τελεια...εντάξει δεν εχω λογια... Εσύ πως εισαι;; με το καλο να το δεχτείτε  ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ροζακι είπε:

Κοριτσάρα μου.καλησπερα  γέννησα χθες... κ αύριο βγαινω... Όλα πήγαν τελεια...εντάξει δεν εχω λογια... Εσύ πως εισαι;; με το καλο να το δεχτείτε  ψυχή μου...

Συγχαρητηρια κορίτσι μου!!!! Καλή διαδρομή μανούλα με το μωράκι σου με υγεία ευτυχία και αγάπη <3 !!!!

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2019 at 7:21 ΜΜ, ElenaVi είπε:

Με το καλο ολα κοπελα μου!!Ισως κ να εχεις γεννησει ηδη τωρα που μιλαμε!Μόλις μπορέσεις στειλε να μου πεις πως εισαι!Αν δεν μιλήσουμε μεχρι τοτε, καλες γιορτες, με υγεια να υποδεχτείς το μωρακι σου!

Τώρα βρήκα χρόνο να γράψω...Πριν ημουν στο μαιευτήριο  κ ήταν δύσκολο κ τώρα κοιμάται ο μπέμπης  για τα καλά....λοιπόν γεννησαμε 8.12.... 11 παρα δεκα....3960...με καισαρική...Εμείς το διαλέξαμε  γιατί έχω στενή λεκάνη κ δυσκολευομουνα λόγο μεγέθους....ωραία εμπειρία κ όμορφα συναισθήματα...Την ώρα που βλέπεις το μωρό σου...Την ώρα που βλέπεις τους συγγενείς σου.... Τον άντρα σου...Σήμερα είμαστε 10 ημερών... Αυτά τα νέα μου...Εσύ πως εισαι;;;; εύχομαι να είσαι καλά...περιμένω νέα σου κοριτσάρα μου...!!!! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια  να το ζήσουν.... Κ εμείς που ταλαιπωρήθηκαμε λίγο παραπάνω ο θεος τα βλέπει κ να ξέρετε ότι κάποια στιγμή θα το στείλει...να έχετε πίστη κ όλα θα έρθουν...πολλές καλημέρες....!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας..δε ξέρω αν κάνω καλά που γράφω εδώ..αλλά θα σας πω την ιστορία μου ,πιο πολύ για τα βγάλω όλα από μέσα μου..είμαι 32..έχω ένα αγοράκι 3 ετών κ τον Νοέμβρη έμαθα ότι είμαι ξανά έγκυος!το θέλαμε ,ήμουν έτοιμη κ η χαρά μου μεγάλη.παρολαυτα από την αρχή για κάποιο λόγω πίστευα ότι δε θα πάει καλά κ έλεγα ακόμα κ στον έρμο τον άντρα Μ που ήθελε να χαρεί ,να περιμένει να περάσει ο καιρός γιατί πολλά συμβαίνουν..φοβόμουν ότι θα σταματήσει η καρδούλα του η δε θα δούμε πότε έμβρυο κτλ..τελικά κ έμβρυο είδαμε κ την καρδούλα ακούσαμε κ σιγά σιγά άρχισα να νιώθω όλο κ πιο όμορφα κ πιο σίγουρη ότι θα πάει καλά τελικά..πέρασα τα ωραιότερα Χριστούγεννα,τα χα όλα ένιωθα μια απίστευτη ολοκλήρωση που είχα χρόνια να νιώσω μιας κ μήνες.πριν γεννήσω τον γιο Μ έχασα τη μητέρα Μ που ήταν πολύ νέα..φτάνει λοιπόν η ώρα την αυχενικής κ η μόνη Μ έννοια ήταν να δω αν χτυπάει ακόμα η καρδιά τ,αυτό φοβομουν πάντα κ όταν είδα να χτυπάει κ το είδα να κουνιέται η χαρά Μ ήταν απερίγραπτη...μέχρι π είδα τον γιατρό να μην είναι πολύ ομιλιτικος..κ εκεί τελειωσαν όλα.πιθανη τροπλοειδια μου είπε,το σώμα ήταν μικρότερο απ' ότι το κεφάλι του ,δε μεγάλωνε φυσιολογικά,λάθος στη σύλληψη,είχε περισσότερα χρωμοσώματα,δεν έφταιξε κανείς μας ήταν ένα τυχαίο γεγονός.σοκ κλαμα .Μ είπε ότι μπορούσα να κάνω τροφοβλαστη αν κνο ίδιος το θεώρησε περιττό..φεύγω από ένα ιατρείο όπου παντού ζευγάρια χαρούμενα να παίρνουν τα αποτελέσματα τους κ εγώ χαμένη να μη ξέρω τι να κάνω..στο σπίτι μιλάω με το γιατρό π με παρακολουθουσε κ Μ είπε οτι πράγματι είναι ένα τυχαίο γεγονός αυτό,αλλά ότι καλύτερα να κάνα εξέταση τροφοβλάστης για να μασταν σίγουρη ότι δεν ήταν κάτι άλλο που ίσως επαναληφθεί κ δ άλλη εγκυμοσύνη...δέκα τι βράδυ ξαναγύρισα στο ιατρείο για να Μ κάνει την εξέταση..από τη στεναχώρια είχα συσπάσεις δε μπορούσε να Μ πάρει δείγμα έβγαινα να περπατήσω να ηρεμήσω να ξαναπώ..μετά χίλια ζόρια κ Μ πολύ πόνο Μ πήρα δείγμα..κ έπρεπε να περιμένω πέντε μέρες μαρτυρικές,κλεισμένη σπίτι να κλαιω να παρακαλώ να χει γίνει κάποιο λάθος..τελικά βγήκαν τρίτη βράδυ..προχθες..τριπλοειδια κ το φύλο του κοριτσάκι...φεύγω το πρωί για νοσοκομείο να Μ κάνουν εισαγωγή..κλάμα πόνος τύψεις ενοχές..Μ δίνουν χάπια κ υπόθετα για να τοναποβαλλω μόνη Μ κ ύστερα θα Μ κάνα απόξεση..δε θέλω να πω λεπτομέρειες τελείωσαν όλα χθες .μέσα στην ατυχία Μ γίναν όλα γρήγορα τουλάχιστον..σκέφτομαι συνέχεια το κοριτσάκι που έχασα ..έκλαιγα κ του ζητούσα συγνωμη κ την ώρα ο γινόταν η διαδικασία..ο άντρα Μ Μ στήριξε πολύ αλλά κανείς δε μπορεί να σ καταλάβει αν δεν το χει περάσει..έπεσα ατο φόρουμ αυτό από την προηγουμενοαρασκευη που διάβαζα για να βρω μια παρηγοριά ..αν σας κούρασα συγνώμη..αυτό το πλασματακι,ήρθε για πολύ λίγο,αλλά μέσα σε τρεις μήνες Μ μάθε τι θα πει να πολλαπλασιάζεται η αγάπη ,Μ δείξε πόσο θέλω ένα παιδάκι ακόμα,κ Μ δείξε πόσο ολοκληρωμένη ένιωσα Μ αυτό..πίστευα εξαρχής ότι ήταν κορίτσι κ το κεγα στον άντρα Μ,κάθε φορά ένιωθα τι θα ναι για κάποιο λόγο..όπως κ στο γιο Μ..το αγαπάω το κοριτσάκι Μ κ ίσως είναι με τη γιαγιά της τώρα..κ το προσέχει αυτή...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, lujan είπε:

Κορίτσια γεια σας..δε ξέρω αν κάνω καλά που γράφω εδώ..αλλά θα σας πω την ιστορία μου ,πιο πολύ για τα βγάλω όλα από μέσα μου..είμαι 32..έχω ένα αγοράκι 3 ετών κ τον Νοέμβρη έμαθα ότι είμαι ξανά έγκυος!το θέλαμε ,ήμουν έτοιμη κ η χαρά μου μεγάλη.παρολαυτα από την αρχή για κάποιο λόγω πίστευα ότι δε θα πάει καλά κ έλεγα ακόμα κ στον έρμο τον άντρα Μ που ήθελε να χαρεί ,να περιμένει να περάσει ο καιρός γιατί πολλά συμβαίνουν..φοβόμουν ότι θα σταματήσει η καρδούλα του η δε θα δούμε πότε έμβρυο κτλ..τελικά κ έμβρυο είδαμε κ την καρδούλα ακούσαμε κ σιγά σιγά άρχισα να νιώθω όλο κ πιο όμορφα κ πιο σίγουρη ότι θα πάει καλά τελικά..πέρασα τα ωραιότερα Χριστούγεννα,τα χα όλα ένιωθα μια απίστευτη ολοκλήρωση που είχα χρόνια να νιώσω μιας κ μήνες.πριν γεννήσω τον γιο Μ έχασα τη μητέρα Μ που ήταν πολύ νέα..φτάνει λοιπόν η ώρα την αυχενικής κ η μόνη Μ έννοια ήταν να δω αν χτυπάει ακόμα η καρδιά τ,αυτό φοβομουν πάντα κ όταν είδα να χτυπάει κ το είδα να κουνιέται η χαρά Μ ήταν απερίγραπτη...μέχρι π είδα τον γιατρό να μην είναι πολύ ομιλιτικος..κ εκεί τελειωσαν όλα.πιθανη τροπλοειδια μου είπε,το σώμα ήταν μικρότερο απ' ότι το κεφάλι του ,δε μεγάλωνε φυσιολογικά,λάθος στη σύλληψη,είχε περισσότερα χρωμοσώματα,δεν έφταιξε κανείς μας ήταν ένα τυχαίο γεγονός.σοκ κλαμα .Μ είπε ότι μπορούσα να κάνω τροφοβλαστη αν κνο ίδιος το θεώρησε περιττό..φεύγω από ένα ιατρείο όπου παντού ζευγάρια χαρούμενα να παίρνουν τα αποτελέσματα τους κ εγώ χαμένη να μη ξέρω τι να κάνω..στο σπίτι μιλάω με το γιατρό π με παρακολουθουσε κ Μ είπε οτι πράγματι είναι ένα τυχαίο γεγονός αυτό,αλλά ότι καλύτερα να κάνα εξέταση τροφοβλάστης για να μασταν σίγουρη ότι δεν ήταν κάτι άλλο που ίσως επαναληφθεί κ δ άλλη εγκυμοσύνη...δέκα τι βράδυ ξαναγύρισα στο ιατρείο για να Μ κάνει την εξέταση..από τη στεναχώρια είχα συσπάσεις δε μπορούσε να Μ πάρει δείγμα έβγαινα να περπατήσω να ηρεμήσω να ξαναπώ..μετά χίλια ζόρια κ Μ πολύ πόνο Μ πήρα δείγμα..κ έπρεπε να περιμένω πέντε μέρες μαρτυρικές,κλεισμένη σπίτι να κλαιω να παρακαλώ να χει γίνει κάποιο λάθος..τελικά βγήκαν τρίτη βράδυ..προχθες..τριπλοειδια κ το φύλο του κοριτσάκι...φεύγω το πρωί για νοσοκομείο να Μ κάνουν εισαγωγή..κλάμα πόνος τύψεις ενοχές..Μ δίνουν χάπια κ υπόθετα για να τοναποβαλλω μόνη Μ κ ύστερα θα Μ κάνα απόξεση..δε θέλω να πω λεπτομέρειες τελείωσαν όλα χθες .μέσα στην ατυχία Μ γίναν όλα γρήγορα τουλάχιστον..σκέφτομαι συνέχεια το κοριτσάκι που έχασα ..έκλαιγα κ του ζητούσα συγνωμη κ την ώρα ο γινόταν η διαδικασία..ο άντρα Μ Μ στήριξε πολύ αλλά κανείς δε μπορεί να σ καταλάβει αν δεν το χει περάσει..έπεσα ατο φόρουμ αυτό από την προηγουμενοαρασκευη που διάβαζα για να βρω μια παρηγοριά ..αν σας κούρασα συγνώμη..αυτό το πλασματακι,ήρθε για πολύ λίγο,αλλά μέσα σε τρεις μήνες Μ μάθε τι θα πει να πολλαπλασιάζεται η αγάπη ,Μ δείξε πόσο θέλω ένα παιδάκι ακόμα,κ Μ δείξε πόσο ολοκληρωμένη ένιωσα Μ αυτό..πίστευα εξαρχής ότι ήταν κορίτσι κ το κεγα στον άντρα Μ,κάθε φορά ένιωθα τι θα ναι για κάποιο λόγο..όπως κ στο γιο Μ..το αγαπάω το κοριτσάκι Μ κ ίσως είναι με τη γιαγιά της τώρα..κ το προσέχει αυτή...

Κοριτσάκι μου καλησπέρα...Πόσο λυπάμαι να ήξερες με έκανες κ δάκρυσα...γύρισα τον χρόνο πίσω που το πέρασα κ εγώ αυτό το συναίσθημα..ακριβώς κ εγώ στην αυχενικη ημουν εκανα τροφοβλαστη κ το μωράκι μου ήταν με σύνδρομο down... Δυστυχώς σε κάποιες μας έτυχε...το μόνο που μπορώ να σου  πω είναι...Ότι σίγουρα πάντα θα το σκέφτεσαι κ θα το έχεις στην καρδια σου...εγω εφτασα να παω κ σε ψυχολογο να με βοηθησει....ένιωθα ότι είχα κατάθλιψη...εκλαιγα μονη μου στα καλά καθούμενα...με τον καιρο ο πόνος θα απαλύνει...έχεις δίκιο αν δεν το έχει περάσει κάποιος δεν μπορεί να σε καταλάβει κ ίσως μερικοί να σε κατακρίνουν...Μην σε πάρει από κάτω...άσε τον καθένα στην δική του.ζωη να έπραττε  αλλιως...εμένα η ψυχολόγος μου είχε πει ότι δεν θέλει να το ξεχάσω... Αλλά πρέπει να το βάλω σε ένα κουτάκι κ να το φυλάξω στο ντουλάπι...το κοριτσάκι σου θα είναι κ με τα δικά μας παιδάκια...θα έχει παρέα στο παιχνίδι κ την γιαγιά να το προσέχει όπως είπες.... Εγώ γέννησα τώρα τον Δεκέμβρη ακριβώς το ίδιο διάστημα που θα ερχόταν κ το αλλο μου το αγοράκι ένα χρόνο μετά... θα ειμαι εδω αν μπορω να βοηθησω ή αν θες να μιλησεις παλι... σε φιλω..σου στελνω μια τεραστια αγκαλια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ροζακι σ ευχαριστω που απάντησες..να χαίρεσαι το παιδάκι σου ,να ναι γερό κ εσύ μόνο χαρές εύχομαι..τα ξέρεις τα διαβάζεις , η μητέρα Μ ήταν νοσηλεύτρια στη μαιευτική,υπέροχος άνθρωπος πάντα αισιόδοξη κ ξέρω κ από την ίδια ότι αυτά δυστυχώς συμβαίνουν..αλλά δυστυχώς όσο προετοιμασμένη κ αν είσαι το συναισθηματικό δε μπορείς να το προβλέψεις..δυσκολο ακόμα περισσότερο όταν είσαι μαμά χωρίς τη μαμά σου.σ ευχαριστώ που απάντησες πάρα πολύ..σημαίνει πολλά για μένα ,δεν θέλω να το συζητήσω με φίλες κ γνωστές καθόλου ,έχουν την τάση να σ λυπούνται κάποιοι κ άλλοι δήθεν τώρα που δεν πήγαν καλά είναι εδώ γ ότι θες..τελοσπαντων..μακάρι να τανε αυτή η φορά μας στην ατυχία..το μεριδιο της γξαντεμιας μας να το πληρώσαμε κ να τελείωσε ..εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς σ σένα κ κάθε κορίτσι που πέρασε τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα κοριτσι μου σε ευχαριστω πολυ...Σου εύχομαι κ σε εσένα τα καλύτερα...να χαίρεσαι την οικογενεια σου...ξέρω ότι είναι δύσκολο πολυ το τωρα...θα κάνει το κύκλο του κ ένα μωράκι θα έρθει σύντομα...Όχι ότι θα ξεχάσεις αυτό που χάθηκε

..Όμως θα νιώσεις όμορφα κ θα ξανα κάνεις όνειρα για αυτό που θα έχεις.μεσα σου... φιλιά πολλά...!!!

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2020 at 12:07 ΠΜ, lujan είπε:

Κορίτσια γεια σας..δε ξέρω αν κάνω καλά που γράφω εδώ..αλλά θα σας πω την ιστορία μου ,πιο πολύ για τα βγάλω όλα από μέσα μου..είμαι 32..έχω ένα αγοράκι 3 ετών κ τον Νοέμβρη έμαθα ότι είμαι ξανά έγκυος!το θέλαμε ,ήμουν έτοιμη κ η χαρά μου μεγάλη.παρολαυτα από την αρχή για κάποιο λόγω πίστευα ότι δε θα πάει καλά κ έλεγα ακόμα κ στον έρμο τον άντρα Μ που ήθελε να χαρεί ,να περιμένει να περάσει ο καιρός γιατί πολλά συμβαίνουν..φοβόμουν ότι θα σταματήσει η καρδούλα του η δε θα δούμε πότε έμβρυο κτλ..τελικά κ έμβρυο είδαμε κ την καρδούλα ακούσαμε κ σιγά σιγά άρχισα να νιώθω όλο κ πιο όμορφα κ πιο σίγουρη ότι θα πάει καλά τελικά..πέρασα τα ωραιότερα Χριστούγεννα,τα χα όλα ένιωθα μια απίστευτη ολοκλήρωση που είχα χρόνια να νιώσω μιας κ μήνες.πριν γεννήσω τον γιο Μ έχασα τη μητέρα Μ που ήταν πολύ νέα..φτάνει λοιπόν η ώρα την αυχενικής κ η μόνη Μ έννοια ήταν να δω αν χτυπάει ακόμα η καρδιά τ,αυτό φοβομουν πάντα κ όταν είδα να χτυπάει κ το είδα να κουνιέται η χαρά Μ ήταν απερίγραπτη...μέχρι π είδα τον γιατρό να μην είναι πολύ ομιλιτικος..κ εκεί τελειωσαν όλα.πιθανη τροπλοειδια μου είπε,το σώμα ήταν μικρότερο απ' ότι το κεφάλι του ,δε μεγάλωνε φυσιολογικά,λάθος στη σύλληψη,είχε περισσότερα χρωμοσώματα,δεν έφταιξε κανείς μας ήταν ένα τυχαίο γεγονός.σοκ κλαμα .Μ είπε ότι μπορούσα να κάνω τροφοβλαστη αν κνο ίδιος το θεώρησε περιττό..φεύγω από ένα ιατρείο όπου παντού ζευγάρια χαρούμενα να παίρνουν τα αποτελέσματα τους κ εγώ χαμένη να μη ξέρω τι να κάνω..στο σπίτι μιλάω με το γιατρό π με παρακολουθουσε κ Μ είπε οτι πράγματι είναι ένα τυχαίο γεγονός αυτό,αλλά ότι καλύτερα να κάνα εξέταση τροφοβλάστης για να μασταν σίγουρη ότι δεν ήταν κάτι άλλο που ίσως επαναληφθεί κ δ άλλη εγκυμοσύνη...δέκα τι βράδυ ξαναγύρισα στο ιατρείο για να Μ κάνει την εξέταση..από τη στεναχώρια είχα συσπάσεις δε μπορούσε να Μ πάρει δείγμα έβγαινα να περπατήσω να ηρεμήσω να ξαναπώ..μετά χίλια ζόρια κ Μ πολύ πόνο Μ πήρα δείγμα..κ έπρεπε να περιμένω πέντε μέρες μαρτυρικές,κλεισμένη σπίτι να κλαιω να παρακαλώ να χει γίνει κάποιο λάθος..τελικά βγήκαν τρίτη βράδυ..προχθες..τριπλοειδια κ το φύλο του κοριτσάκι...φεύγω το πρωί για νοσοκομείο να Μ κάνουν εισαγωγή..κλάμα πόνος τύψεις ενοχές..Μ δίνουν χάπια κ υπόθετα για να τοναποβαλλω μόνη Μ κ ύστερα θα Μ κάνα απόξεση..δε θέλω να πω λεπτομέρειες τελείωσαν όλα χθες .μέσα στην ατυχία Μ γίναν όλα γρήγορα τουλάχιστον..σκέφτομαι συνέχεια το κοριτσάκι που έχασα ..έκλαιγα κ του ζητούσα συγνωμη κ την ώρα ο γινόταν η διαδικασία..ο άντρα Μ Μ στήριξε πολύ αλλά κανείς δε μπορεί να σ καταλάβει αν δεν το χει περάσει..έπεσα ατο φόρουμ αυτό από την προηγουμενοαρασκευη που διάβαζα για να βρω μια παρηγοριά ..αν σας κούρασα συγνώμη..αυτό το πλασματακι,ήρθε για πολύ λίγο,αλλά μέσα σε τρεις μήνες Μ μάθε τι θα πει να πολλαπλασιάζεται η αγάπη ,Μ δείξε πόσο θέλω ένα παιδάκι ακόμα,κ Μ δείξε πόσο ολοκληρωμένη ένιωσα Μ αυτό..πίστευα εξαρχής ότι ήταν κορίτσι κ το κεγα στον άντρα Μ,κάθε φορά ένιωθα τι θα ναι για κάποιο λόγο..όπως κ στο γιο Μ..το αγαπάω το κοριτσάκι Μ κ ίσως είναι με τη γιαγιά της τώρα..κ το προσέχει αυτή...

Λυπάμαι παρά πολύ κορίτσι μου για την απώλεια σας. Το κοριτσάκι σου ήρθε για να σου διδάξει πολλά πράγματα και κατάφερε τόσα μέσα σε τρεις μήνες. 
Θα είσαι πάντα η μαμά της! Θα είναι πάντα το κοριτσάκι σου! Πάρε το χρόνο σου θρήνησε κλάψε , είναι άδικο όλο αυτό... δεν αντέχετε .... η μανούλα σου θα την προσέχει εκεί ψηλά ... και είναι πολλά τα αγγελούδια μας εκεί πάνω... 

οτι θες θα είμαι εδώ για να μιλήσεις να ρωτήσεις να ξεσπάσεις!!! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου κορίτσι μου!!!

Επεξεργάστηκαν by geo81
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, geo81 είπε:

Λυπάμαι παρά πολύ κορίτσι μου για την απώλεια σας. Το κοριτσάκι σου ήρθε για να σου διδάξει πολλά πράγματα και κατάφερε τόσα μέσα σε τρεις μήνες. 
Θα είσαι πάντα η μαμά της! Θα είναι πάντα το κοριτσάκι σου! Πάρε το χρόνο σου θρήνησε κλάψε , είναι άδικο όλο αυτό... δεν αντέχετε .... η μανούλα σου θα την προσέχει εκεί ψηλά ... και είναι πολλά τα αγγελούδια μας εκεί πάνω... 

οτι θες θα είμαι εδώ για να μιλήσεις να ρωτήσεις να ξεσπάσεις!!! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου κορίτσι μου!!!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ..αυτό το άδειασμα που νιώθω κ το θεωρώ άδικο κ για τον γιο μου ελπίζω με τον καιρό να απαλεινει..εύχομαι να ΣτΕ όλες καλα..να ξανά ξεχειλίσει η καρδιά μας από αγάπη κ χαρά..σας ευχαριστώ που μου γράψατε δυο λόγια ειναι πολύτιμα για μένα!

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2020 at 3:44 ΜΜ, lujan είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ..αυτό το άδειασμα που νιώθω κ το θεωρώ άδικο κ για τον γιο μου ελπίζω με τον καιρό να απαλεινει..εύχομαι να ΣτΕ όλες καλα..να ξανά ξεχειλίσει η καρδιά μας από αγάπη κ χαρά..σας ευχαριστώ που μου γράψατε δυο λόγια ειναι πολύτιμα για μένα!

Ξέρω ποσό σημαντικό είναι ο άλλος να καταλαβαίνει τον πόνο σου. Πριν 3,5 χρόνια και εγώ βρήκα μεγάλη παρηγοριά εδώ! Πέρασα και περνάω από πολλά στάδια... και κάθε μήνυμα εδώ έχει τεράστια βαρύτητα. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να χάνει η μάνα το παιδί της... 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, geo81 είπε:

Ξέρω ποσό σημαντικό είναι ο άλλος να καταλαβαίνει τον πόνο σου. Πριν 3,5 χρόνια και εγώ βρήκα μεγάλη παρηγοριά εδώ! Πέρασα και περνάω από πολλά στάδια... και κάθε μήνυμα εδώ έχει τεράστια βαρύτητα. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να χάνει η μάνα το παιδί της... 

Ποσο δίκιο έχεις κ πόσο λιγοι μας καταλαβαίνουν... Δυστυχώς μόνο εμείς που το έχουμε περάσει μπορεί να καταλάβει η μια την άλλη...Εγώ μέχρι κ σε ψυχολόγο ειχα πάει να με βοηθήσει... Δεν ειναι κακο...Κ με βοήθησε πολύ μπορώ να πω για να προχωρήσω...Ένα κομμάτι δικό μας βρίσκεται  ψηλά κ πάντα θα υπάρχει μέσα μας όσα χρόνια κ να περάσουν...

Link to comment
Share on other sites

@Ροζακι @geo81 έτσι είναι δυστυχώς..σαν σήμερα.πριν 4 χρόνια έχασα τη μαμά μου..κ πραγματικά είναι φέτος η πρώτη χρονιά που η θλίψη μου δεν ήταν όση παλιότερα γιατί μια βδομάδα πριν έχασα κ το παιδάκι μου.δυσξολο κ βέβαια ποτέ δεν ξεχνιέται..όμως ο χρόνος τα ισοσταθμιζει μέσα σου..άλλες μέρες είναι καλύτερες άλλες μέρες είναι δυσκολότερες.ρποσπαθω να μη σκέφτομαι αχ τώρα θα μου τόσο βδομάδων,τωρα θα το νιώθω η τώρα θα γεννούσα..κ σ κάθε κορίτσι που θα τύχει να διαβάσει αυτό το ποστ ,που εύχομαι να γινόταν να μιυν η τελευταία, θέλω να πω να κράτησε ότι σας συνέβη όπως ακριβώς συνέβη..είχαμε τ παιδάκια μας για όσο χρόνο τα χαμε μη σκεφτείτε ποτέ "σαν σήμερα θα γεννούσα" "σαν σήμερα θα ταν πέντε χρόνων" κτλ..η κατάσταση δεν είναι ούτε όπως θα πρεπε να ναι,ούτε όπως θα θέλαμε να ναι,είναι όπως είναι! Κ εγώ προσπαθώ να σκέφτομαι το κοριτσάκι Μ το γλυκό ως ένα υπέροχο συναίσθημα ,ως το πλασματακι που με κάνε να ξανά νιώσω γαλήνη!δε θέλω να σκέφτομαι τίποτα απ' όσα πέρασα κ να το ταυτιζω Μ αυτό.. μόνο τα καλά..ότι χρειάζεται για να βοηθειθει η καθεμιά να το κάνει.ειτε είναι κλάμα ,είτε φίλες είτε φόρουμ είτε ψυχολόγος..από μεριάς Μ σας ευχαριστώ κ τις δύο που μου απαντήσατε κ για την γλυκά σας λόγια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα κοριτσια.. 

Διαβαζοντας τις ιστοριες σας, θελω και γω να πω τη δικη μου ιστορία για να βγει απο μεσα μου και ξερω οτι εσεις θα με καταλαβετε καλυτερα απο τον καθενα. 

Οκτωβρη του 2019 έμεινα εγκυος για πρωτη φορα. 

Απο την πρωτη στιγμη που το καταλαβα και επειτα το διαπιστωσα με τεστ και χοριακες, ενω χαιρομουν ειχα τεραστια φοβια οτι κατι δε θα παει καλα. Δεν ηθελα να το μαθει ο περιγυρος μέχρι να περασει το πρωτο τριμηνο. Σ αυτό ημουν καθετη. 

Ολα πηγαιναν καλα, κανουμε αυχενικη διαφανεια, ολα καλα και την ιδια μερα εκανα μια εξεταση το NIPT  test για τα γνωστα συνδρομα. 

Νεα εισαι ο γιατρος μου ειπε, αλλα παμε για το 1000%.

Λογω του οτι μεσολαβησαν τα Χριστούγεννα τα αποτελεσματα αργησαν να βγουν.

Βγαινουν αρχες Ιανουριου οπου υπαρχουν αυξημενες πιθανοτητες για συνδρομο. 

Σ αυτο το σημειο να αναφερω οτι το μωρο μου ηταν κοριτσακι.

Επομενο σταδιο αμνιοπαρακεντηση. 

Κανω την αμνιοπαρακεντηση και επιβεβαιωνεται οτι το μωρο εχει συνδρομο. 

Το προαισθημα μου βγηκε αληθινο... 

Μεσα σε λιγες ωρες επρεπε να αποφασισω αν συνεχίζω ή διακοπτω την κυηση. Ηδη ειχα φτασει στον 5ο μηνα και δεν ηθελα να προχωρησει και αλλο η κυηση μεχρι να αποφασισω τι θα κανω. 

Αρχες Φλεβαρη κανω τη διακοπη κυησης με προκληση τοκετου.. 

Μια εμπειρια τοσο αχαρη, τοσο επωδυνη..

Ο πονος οτι γυρνας στο σπιτι... Μετα απο τοκετο χωρις μωρο...

Να εχεις τυψεις γι αυτο που εκανες.. 

Αυτο που με παρηγορησε ειναι οταν ο Ιερεας μου ειπε οτι το μωρο σου ειναι αγγελουδακι στον Ουρανο. 

Ειχα και εχω τεραστια στηριξη και απο το συντροφο μου και απο την οικογενεια μου, απλα καποιες φορες νιωθω οτι δε μπορουν να με καταλαβουν οσο θα ηθελα.. Λογικο... 

Καποιες φορες νιωθω τοσο κενη... 

Οσο περνάει ο καιρος και σκεφτομαι οτι και γω σε 2 μηνες θα γεννουσα... 

Ποναει.. Ποναει πολυ... 

Μακαρι να ημουν η τελευταια κοπελα που το περασε αυτο... 

Καθε κοπελα εχει τη δικη της ιστορια.. 

Τα αγγελουδια μας ειναι στον Ουρανο.. 

Και καθε φορα που δε νιωθουμε καλα ας κοιταμε στον Ουρανο.. Η ψυχη μας θα βρισκει εκει λιγη γαληνη.. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2020 at 4:31 ΠΜ, Efee είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. 

Διαβαζοντας τις ιστοριες σας, θελω και γω να πω τη δικη μου ιστορία για να βγει απο μεσα μου και ξερω οτι εσεις θα με καταλαβετε καλυτερα απο τον καθενα. 

Οκτωβρη του 2019 έμεινα εγκυος για πρωτη φορα. 

Απο την πρωτη στιγμη που το καταλαβα και επειτα το διαπιστωσα με τεστ και χοριακες, ενω χαιρομουν ειχα τεραστια φοβια οτι κατι δε θα παει καλα. Δεν ηθελα να το μαθει ο περιγυρος μέχρι να περασει το πρωτο τριμηνο. Σ αυτό ημουν καθετη. 

Ολα πηγαιναν καλα, κανουμε αυχενικη διαφανεια, ολα καλα και την ιδια μερα εκανα μια εξεταση το NIPT  test για τα γνωστα συνδρομα. 

Νεα εισαι ο γιατρος μου ειπε, αλλα παμε για το 1000%.

Λογω του οτι μεσολαβησαν τα Χριστούγεννα τα αποτελεσματα αργησαν να βγουν.

Βγαινουν αρχες Ιανουριου οπου υπαρχουν αυξημενες πιθανοτητες για συνδρομο. 

Σ αυτο το σημειο να αναφερω οτι το μωρο μου ηταν κοριτσακι.

Επομενο σταδιο αμνιοπαρακεντηση. 

Κανω την αμνιοπαρακεντηση και επιβεβαιωνεται οτι το μωρο εχει συνδρομο. 

Το προαισθημα μου βγηκε αληθινο... 

Μεσα σε λιγες ωρες επρεπε να αποφασισω αν συνεχίζω ή διακοπτω την κυηση. Ηδη ειχα φτασει στον 5ο μηνα και δεν ηθελα να προχωρησει και αλλο η κυηση μεχρι να αποφασισω τι θα κανω. 

Αρχες Φλεβαρη κανω τη διακοπη κυησης με προκληση τοκετου.. 

Μια εμπειρια τοσο αχαρη, τοσο επωδυνη..

Ο πονος οτι γυρνας στο σπιτι... Μετα απο τοκετο χωρις μωρο...

Να εχεις τυψεις γι αυτο που εκανες.. 

Αυτο που με παρηγορησε ειναι οταν ο Ιερεας μου ειπε οτι το μωρο σου ειναι αγγελουδακι στον Ουρανο. 

Ειχα και εχω τεραστια στηριξη και απο το συντροφο μου και απο την οικογενεια μου, απλα καποιες φορες νιωθω οτι δε μπορουν να με καταλαβουν οσο θα ηθελα.. Λογικο... 

Καποιες φορες νιωθω τοσο κενη... 

Οσο περνάει ο καιρος και σκεφτομαι οτι και γω σε 2 μηνες θα γεννουσα... 

Ποναει.. Ποναει πολυ... 

Μακαρι να ημουν η τελευταια κοπελα που το περασε αυτο... 

Καθε κοπελα εχει τη δικη της ιστορια.. 

Τα αγγελουδια μας ειναι στον Ουρανο.. 

Και καθε φορα που δε νιωθουμε καλα ας κοιταμε στον Ουρανο.. Η ψυχη μας θα βρισκει εκει λιγη γαληνη.. 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου. Σε αυτήν την ενότητα ξέρουμε καλά τι νιώθεις ... ποσό κενή , ποσό άδεια, ποσό μάταια όλα. Είναι άδικο αυτό που σου συνεβει. Η άδεια αγκαλιά είναι ότι χειρότερο. Δεν θα ξεχάσεις ποτέ το κοριτσάκι σου. Θα ζει πάντα στη καρδιά σου. (Το δικό μου κοριτσάκι με συντροφεύει παντού εδώ και 4 χρόνια). Αλλά με τον καιρό θα απαλύνεται ο πόνος ... θα πέρνει άλλη μορφή και θα μάθεις να ζεις με αυτήν σου την απώλεια . Θα περάσεις από πολλά στάδια αλλά να είσαι σίγουρη πως θα έρθουν καλύτερες μέρες. Το κοριτσάκι σου κατάφερε πολλά!!! Είναι μαζί με άλλα αγγελούδια εκεί πάνω και μας προσέχουν! 
Εισαι ήδη μια μανούλα !! Γέννησες ... δεν παίζει ρόλο η ΠΗΤ που έρχεται σε δυο μήνες. Παρόλα αυτά πονάει σαν μαχαιριά. Του χρόνου θα καταρρεύσεις την ημέρα που γέννησες το κοριτσάκι σου , αλλά στο τέλος όλα θα πάνε καλά. 
πενθησε κλάψε κάνε ότι σου βγει! Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Μην περιμένεις να σε καταλάβουν όλοι αν δεν έχουν έρθει στην θέση σου, δεν είναι κακοί απλά δεν μπορούν να ξέρουν . Το σημαντικό είναι ότι έχεις την στήριξη του άντρα σου! Θα δεις θα βγείτε και οι δυο πιο δεμένοι και δυνατοί από όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

@geo81

Κοριτσι μου γλυκο σ ευχαριστω παρα πολυ για τα λογια σου.. 

Ειναι βαλσαμο οταν ξέρεις οτι σε καταλαβαινουν. 

Λυπαμαι και γω για τη δικη σου απωλεια, για το κοριτσακι σου... 

Ο χρονος τελικα καταλαβαινω οτι δεν γιατρευει τα παντα. 

Απλα περναει ο καιρος και υπάρχουν συναισθηματα και σκεψεις που δεν ξέρεις πως να τα διαχειριστεις... 

Ελπιζω να μπορεσω.. 

Ειναι σκληρη δοκιμασια για ολες τις κοπελες που το περνανε αυτο..

Τοσο αχαρο, αλλα τοσο αληθινο.. Η ζωη προχωρα με ολο αυτο το "αγκαθι".. 

Ευχομαι σε σενα και σε ολες τις κοπελες να ειναι με γεματη αγκαλια στο σπιτι τους!! 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...