Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ας γνωριστούμε - αφήστε εδώ το μύνημά σας no5!


Irenegr

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΑΜΑ Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 13 ΗΜΕΡΩΝ. ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ SITE ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ... ...ΦΙΛΙΑ...

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα με λενε Ροζαλια και εχω 2 μπισκοτακια το Γρηγορη 27 μηνων και τη μπεμπα 49 ημερων! παρακολουθω εδω και 2 μηνες το site αλλα τωρα γραφτηκα! ελπιζω να τα λεμε συχνα!!!!!

:D:D:D:D

Και τώρα...τι?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα!

 

Δεν έχω γίνει ακόμα μαμά, για την ακρίβεια οδεύω προς γάμο, ωστόσο, γύρω μου τα περισσότερα ζευγάρια διανύουν ήδη την πρώτη τους εγκυμοσύνη και ο καλός μου κάνει ότι περνά από το χέρι του για να με βάλει στο κλίμα.

Δεν είναι ότι δεν θέλω να το κάνω, απλά με πρόσχημα τον επερχόμενο γάμο, όλο το αφήνω για αργότερα, παίρνοντας προφυλάξεις. Δεν ξέρω γιατί έχω αυτή τη συμπεριφορά και νιώθω ότι με το γάμο, δεν θα αλλάξει κάτι στην ιδέα της μητρότητας.

 

Έχετε νιώσει και εσείς έτσι? Είναι μέρος της διαδικασίας του γάμου? Πρέπει να το ψάξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο τα ανατολικα του Αιγαιου. Με λενε Πολυκαρπο, ειμαι 35 ετων και η αληθεια ειναι οτι δεν πιστευα ποτε οτι θα εγγραφω σε 1 φορουμ γονεων και κατα πλειοψηφια γυναικων, αλλα να που εγινε και αυτο. Ελπιζω να μη χαλασω τη γυναικοπαρεα :wink: αλλα πριν εκφρασω μια ερωτηση για καποιο συμβαν που με απασχολει σκεφτηκα να συστηθω πρωτα. Να ειστε ολες και ολοι καλα και να χαιρεστε τα παιδακια σας και εκεινα εσας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολους!

 

Ειμαι η Αnna,μια μελλουσα μαμα στην 15η εβδομαδα και εδω και λιγες μερες διαβαζω στο forum σας ενα σωρο χρησιμα πραγματα,μου λυθηκαν πολλες αποριες γιατι αυτο ειναι το πρωτο μου μωρο και γιατι συν τοις αλλοις η εγκυμοσυνη με βρηκε απροετοιμαστη.

Ζηταω λοιπον την βοηθεια σας παλιες κι εμπειρες μαμαδες!!!!!!!

 

Να ειστε ολες καλα και να χαιρεστε τα μωρακια σας!

 

Με εκτιμηση

Anna F. :)

Ας προσπαθησουμε ολοι για εναν καλυτερο κοσμο!

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM!!!

 

EIMAI H EΛΕΝΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΙΩΑΝΝΑΣ 13 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 11 ΗΜΕΡΩΝ.

ΞΑΝΑΣΥΣΤΗΝΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΑΝΑΦΡΩ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤO SITE ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, ΤΑΣΟΣ!!!, ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΔΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΜΑΣ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

 

ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΙΩΑΝΝΑ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!!) ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΗΣ.

ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ!!! ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΝΑΜΕ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΜΑΣ Η ΙΩΑΝΝΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΙ ΑΣΧΟΛΙΟΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΠΑΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΙΕΝΩ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΜΙΑ ΨΙΛΟ ΦΑΣΑΡΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΕΤΑΕΙ ΜΙΑ ΠΑΝΑ. ΤΙΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ? ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΥΤΕΣ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΠΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΛΕΡΩΘΕΙ. Ο ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ ΤΑΣΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΡΩΤΟΣ, ΕΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΙΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥΣ!!!( ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ "ΕΓΩ ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΕΣΥ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙΣ"), ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ!!! Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΓΟΡΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ!!!

 

 

ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!!!

 

ΦΙΛΙΑ ΣΕΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ!!!

 

ΕΛΕΝΗ

 

 

Υ.Γ. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ TICKER ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΜΟΥ?C :lol: THANKS!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως ηρθατε.Ευχομαι στις μανουλες να χαιρονται τα παιδακια τους και στις εγκυμονουσες μια υπεροχη εγκυμοσυνη :lol:

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες,

ειμαι η αγγελικη, μαμα του δημητρη(mistos).

Ο μικρος μας ειναι 17 μηνων και πολυ υπερκινητικος,

εχω γραψει 2 -3 φορες αλλα ποτε δεν εχω συστηθει.

Αυτα για τωρα φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια ειναι καμια μελλουσα μανουλα στον 6 μηνα?

Καλημερα!

Δεν ειμαι 6 μηνων εγκυος, ειμαι μανουλα 5 μηνων. Ωστοσο θυμαμαι ολα τα σταδια της εγκυμοσυνης σαν να ηταν χθες. Σου κανω???? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Είμαι 39 ετών, έγκυος στην 11η εβδομάδα μετά από εξωσωματική (την πολλοστή... :shock: ) και χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι στην παρέα σας!

 

Ανυπομονώ να γνωριστούμε σιγά-σιγά και να ανταλλάξουμε απόψεις!

 

Οι γονείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας, οι μέλλουσες μαμάδες να έχετε μία απροβλημάτιστη εγκυμοσύνη και όσοι προσπαθείτε... μην το βάζετε κάτω, όσο δύσκολα και να φαίνονται τα πράγματα!... :wink:

Be thankful for what you've got

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Είμαι 39 ετών, έγκυος στην 11η εβδομάδα μετά από εξωσωματική (την πολλοστή... :shock: ) και χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι στην παρέα σας!

 

Ανυπομονώ να γνωριστούμε σιγά-σιγά και να ανταλλάξουμε απόψεις!

 

Οι γονείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας, οι μέλλουσες μαμάδες να έχετε μία απροβλημάτιστη εγκυμοσύνη και όσοι προσπαθείτε... μην το βάζετε κάτω, όσο δύσκολα και να φαίνονται τα πράγματα!... :wink:

 

Καλημερα κοπελα μου!! πολλα πολλα πολλα συγχαρητηρια!! Ας ειναι τυχερο το μωρακι που θα σε εχει μανουλα!!

Ειμαι η Ρενα 26 ετων με ενα γιοκα σχεδον 5 μηνων!!Ευτυχισμενη μαμα κι εγω! Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και συντομα να κρατησεις το ονειρο της ζωης σου στην αγκαλια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...