Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ας γνωριστούμε - αφήστε εδώ το μύνημά σας no5!


Irenegr

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κι από μένα, διαβάζω τις συζητήσεις σας αρκετό καιρό τώρα, και αποφάσισα να συμετάσχω κι εγώ, είστε πολύ ομορφη παρέα... Δεν έχω παιδιά, αλλα ευελπιστώ να κάνω σύντομα... :)

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πού μπορώ να βρω να βάλω κι εγώ αυτά τα τικεράκια στην υπογραφή?

Ευχαριστώ πολύ!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μενα μια εργαζομενη μαμα με μια κορουλα 1 ετους

και 15 ημερων ,βρισκω πολυ ενδιαφερον και χρησιμο να συμμετεχω σε

αυτη την μεγαλη παρεα που κοινος μας ποθος ειναι η οσο το δυνατον καλυτερη πληροφορηση και ανταλλαγη εμπειριων που ειναι εργαλεια

απαραιτητα για θεματα που εχουν να κανουν γυρω απο την ανατροφη

των παιδιων μας.χαιρομαι για αυτην την επαφη και στην πορεια θα

γνωριστουμε καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕΣ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ, ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΘΩ : ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2007. ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ, ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΙΓΚΙΠΑ ΜΟΥ... ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΡΑΠΑΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ Η/Υ. ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ.

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΗΔΗ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα μελη .Με λενε Ρένα είμαι απο Ξάνθη και εχω ενα γλυκυτατο κοριτσακι 22 μηνών-την Ευγενία μου.Παρακολουθώ τις συζητήσεις εδώ και λίγο καιρο και αποφάσισα να μπω στην ομορφη παρέα σας. Θα τα λεμε λοιπόν :D:D:D

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σε όλους. Ειμαι η Μαρία και έχω ένα αγοράκι που γεννήθηκε στις 21.01.2008. :D Δυστυχώς εδώ και ένα μήνα γύρισα στην δουλειά :( με μειωμένο ωράριο. Το μωρό μου το κρατάει ο άντρας μου το πρωί και όταν γυρίζω φέυγει εκείνος για δουλειά. Υπάρχει βέβαια και η πεθερά μου κοντά η οποία όταν δεν πηγαίνε στο εξοχικό μας βοηθάει αρκετά. Το πρόβλημα όμως είναι ότι στεναχωριέμαι που αφήνω το μωρό μου, χάνω το πιο όμορφο ξύπνημα το πρωί μια και τον θηλάζω πριν φύγω στις 6 το πρωί και είναι ψιλοκοιμησμένος. Άσε που έχω μόνιμα το άγχος ότι τώρα που καταλαβαίνει πιο πολύ μπορεί και να προτιμάει να είναι με την γιαγιά ή τον μπαμπά παρα με την μαμά του!(κλαψ!) Αν και είναι ένα χαρούμενο μωρό που πηγαίνει σε όλους γελάει σε όλους μήπως είμαι υπερβολική? Δέν έχω όρεξη να δουλέψω, έχω πολύ δουλειά, τρέχω συνέχεια να προλάβω :shock: . Ελπίζω να μην σας κούρασα. Διαβάζοντας το forum πήρα επίσης πολλές ιδέες για την βάπτιση που θα κάνουμε το Νοέμβριο. Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ. Να έχουμε όλοι υγεία και να χαίρεστε τα μωράκια σας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μαμαδες!!

 

Με λένε Μαρίνα και πρωτα ο Θεος στα τελη του χρονου θα γίνω μανούλα κι'εγω. Δεν ξέρω να σας πω αν η τελίτσα μας θα είναι αγοράκι ή κοριτσάκι και ουτε θα μαθω μεχρι την γεννηση του!! Να έχουμε και κατι να απασχολει το μυαλο μας τις δυσκολες ωρες του τοκετου!!

Οπως σωστα φανταζεστε, ειμαι αρκετα απειρη στα ... μαμιστικα θεματα μιας και αυτο θα ειναι το πρωτο μας παιδακι! Αλλα αποφασισαμε να διασκεδασουμε με την απειρια μας!!

 

Χαιρομαι λοιπον που σας γνωρίζω και θα τα...λεμε συχνα!!

 

Μαρινα & τελίτσα (η οποια εξελισσεται σε κόμα!) :lol:

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΜΑΙ Η ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΓΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ΄ΓΩ ΜΗΤΕΡΑ ΕΝΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΟΥ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ. :cry: [/b][/i]

ΓΑΤΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις μαμάδες και στους μπαμπάδες! Είμαστε η μαμά Μαρία και ο μπέμπης Χρήστος! Η μαμά Μαρία γνώρισε το φορουμ ενώ ήταν ακόμη έγκυος και δούλευε. Δηλαδή τις τελευταίες ημέρες στη δουλειά όλο στο ίντερνετ ήταν και διάβαζε όλα αυτά τα ενδιαφέροντα που γράφουν οι συμφορουμίτες και συμφορουμίτισσες. Απόφασισε μάλιστα όταν γέννησε να βάλει υπολογιστή και σύνδεση ίντερνετ στο σπίτι, ώστε να μην χάσει αυτήν την επαφή. Στην αρχή μόνο διάβαζε τί έγραφαν οι άλλοι γονείς, τώρα αρχίζει δειλά-δειλά κι αυτή να γράφει και να απαντάει σε άλλα μέλη της παρέας :lol:

Η μαμά κι ο μπέμπης της ευχαριστούν όλους όσοι αφιερώνουν το χρόνο τους για να είναι αυτό το φόρουμ τόσο χρήσιμο και ενδιαφέρον!

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Ειμαι η Χριστινα και έχω τρία παιδάκια

την Μυρτώ (08.03.2003)

την Αναστασία-Θωμαΐς (04.07.2005)

και τον Νικόλα (20.04.2007)

Αυτο ειναι το Μyranik

 

Το Αναστασάκι μας είναι βαρήκοο (ακούει στα 60dbl στο ενα αυτί και στα 70dbl στο άλλο) και φωράει ακουστικά απ' όταν ήταν 13ών μηνών. Ευτυχώς τώρα στα τρία της, μιλάει σχεδόν φυσιολογικά.

Θα ήθελα πολυ να ξέρω αν υπάρχουν εδώ και άλλοι γονείς με βαρήκοο παιδάκι και πως χειρίζονται την κατασταση.

 

Σας ευχαριστώ.

Καλό βράδυ σε όλους.

Χριστίνα με τα ζουζουνάκια

Μυρτώ 5 ετών

Αναστασία-Θωμαΐς 3 ετών

Νικόλας 20.04.2007

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μεναααααα

 

το site ειναι πολυ πολύ καλο !!!!

 

Ο μπέμπης μου ειναι σχεδον 8μηνων κ ειμαι τρελα ερωτευμένη μαζι του

 

:D:D:D

 

 

939425cdiy8p6frc.gif

 

 

Καλώς ήρθες Κατερίνα,

 

να τον χαίρεσαι το μπέμπη σου!! :D:D

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και απο μένα!

 

Πολύ ωραίο το site!Μου έφτιαξε την διάθεση και μου έλυσε αρκετές απορίες!

 

Είμαι στον Πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης μου και μην ρωτάτε...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΦΥΛΟ!!! :shock: (Οh dear!)

 

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθατε & καλώς μας βρήκατε!

 

Αlmodobar, με το καλό το αγνώστου φύλου μωρουλίνι σου!

Και εγώ το ίδιο σπάσιμο είχα κάνει στους δικούς μου, αλλά κρίνω σκόπιμο να τονίσω ότι οι ενδόμυχες επιθυμίες μου εισακούστηκαν και βγήκε τελικά το κοριτσάκι που ονειρευόμουν...

 

Υ.Γ.: νομίζω ότι από τις ταινίες σου, η αγαπημένη μου ήταν το "μίλα της" ( :D )

 

Πολλά πολλά φιλάκια στα γλυκά σας τα μουτράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Χαίρομαι που μπορώ να μπαίνω σ'ένα site και να ενημερώνομαι για θέματα μητρότητας αλλά και για πιο πρακτικά θέματα ακόμη. Έχοντας τρία μεγάλα παιδιά πριν απο 8 μήνες ξαναέγινα μαμά και νιώθω απεριόριστη χαρά και αγαλλίαση.Καλά λένε ότι ξανανιώνεις!!!!!

Εύχομαι να βρίσκω χρόνο και να τα λέμε.

[line_flow3_beg_minie_time_1191038400_text_3420e6f9effdebe5f220e3dfede1ed20e720e1eddcf3e120eceff52ec720ece9eaf1fcf4e5f1e720e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...