Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική-Χορήγηση φαρμάκων από το ΙΚΑ


BOXER72

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

εχω μπει και εγω στη διαδικασια για εξωσωματικη και θελω να ρωτησω ποσο καιρο κανει να περασεις απο την επιτροπη

 

 

εξαρταται! σε ποια επιτροπη ανηκεις και αναλογως η αναμονη!

αλλα αυτην την περιοδο, οι αναμονες ειναι μικρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 410
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εξαρταται! σε ποια επιτροπη ανηκεις και αναλογως η αναμονη!

αλλα αυτην την περιοδο, οι αναμονες ειναι μικρες!

 

ανηκω στην επιτροπη θεσσαλονίκης

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

iFzbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω πολύ καιρό που διαβάζω το φόρουμ κ η αλήθεια είναι ότι βρήκα απαντήσεις σε πολλές απορίες μου..Θέλοντας λοιπόν να ανταποδώσω και γνωρίζοντας πόσο ψυχοφθόρες είναι όλες αυτές οι διαδικασίες, να σας πω ότι πέρασα σήμερα επιτροπή για εξωσωματική στα Γιάννενα. Και μιας κ τα έχω πρόσφατα, είμαι έδώ για όσες απορίες σας μπορώ να λύσω, είτε από εδώ, είτε με p.m. Καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν! :D

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται! σε ποια επιτροπη ανηκεις και αναλογως η αναμονη!

αλλα αυτην την περιοδο, οι αναμονες ειναι μικρες!

 

Μόλις πήρα τηλέφωνο στην επιτροπή της Αθήνας και μου κλεισανε ραντεβού για τις 02/12!! :shock::evil:

Δεν υποτίθεται ότι είχαν μειωθεί οι αναμονές ρε γμτ;;

 

Κι επειδή τώρα σκέφτομαι πονηρά... αφού δε μας ζητάνε αποδεικτικό τόπου κατοικίας, δε μπορούμε να κλείσουμε ραντεβού σε κάποια επιτροπή της επαρχίας με λιγότερη αναμονή; (μη βαράτε αν είπα κοτσάνα, απλά έφαγα την κρυάδα τώρα και μου ήρθε κάπως)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο στην επιτροπή της Αθήνας και μου κλεισανε ραντεβού για τις 02/12!! :shock::evil:

Δεν υποτίθεται ότι είχαν μειωθεί οι αναμονές ρε γμτ;;

 

Κι επειδή τώρα σκέφτομαι πονηρά... αφού δε μας ζητάνε αποδεικτικό τόπου κατοικίας, δε μπορούμε να κλείσουμε ραντεβού σε κάποια επιτροπή της επαρχίας με λιγότερη αναμονή; (μη βαράτε αν είπα κοτσάνα, απλά έφαγα την κρυάδα τώρα και μου ήρθε κάπως)

Δεν ξέρω αν το ψάχνουν..πάντως αν δεν το ψάχνουν εννοείται σε συμφέρει..π.χ. στα Γιάννενα τηλεφώνησα στις 3 Σεπτεμβρίου και μου έκλεισαν ραντεβού για 15 Σεπτεμβρίου..και μάλιστα μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου θα κάνουν κι άλλη επιτροπή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω αν το ψάχνουν..πάντως αν δεν το ψάχνουν εννοείται σε συμφέρει..π.χ. στα Γιάννενα τηλεφώνησα στις 3 Σεπτεμβρίου και μου έκλεισαν ραντεβού για 15 Σεπτεμβρίου..και μάλιστα μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου θα κάνουν κι άλλη επιτροπή..

 

Αν είναι έτσι, βγάζω εισιτήριο τώρα κιόλας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Περσυ που περασα πρωτη φορα απο επιτροπη, αν και ανηκα στην Αθηνα, περασα κανονικοτατα απο Πατρα.

Ομως δεν ειπα ψεματα....Οταν εκλεισα το ραντεβου, τους ειπα που κατοικω και αν μπορω να ερθω Πατρα και οχι Αθηνα! Και δεχτηκαν κανονικα.

 

Δεν θα εκλεινα με ψευδη στοιχεια , να φαω την αναμονη και να παω σε επιτροπη που δεν ανηκω και να μην με δεχτουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, βγάζω εισιτήριο τώρα κιόλας!!!!

 

Τη Δευτέρα που ήμουν εκεί άκουσα σίγουρα ότι θα κάνουν τέλος Σεπτέμβρη..το πολύ πολύ αν τυχόν είναι "γεμάτοι" για τότε (που δεν νομίζω), θα σου κλείσουν για μέσα Οκτώβρη..

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα που ήμουν εκεί άκουσα σίγουρα ότι θα κάνουν τέλος Σεπτέμβρη..το πολύ πολύ αν τυχόν είναι "γεμάτοι" για τότε (που δεν νομίζω), θα σου κλείσουν για μέσα Οκτώβρη..

 

Μίλησα ήδη με μία φίλη στα Γιάννενα και θα ρωτήσει αν με δέχονται εκεί και με βλέπω σύντομα να κάνω τις βολτίτσες μου στην υπέροχη λίμνη σας!!! :wink:

Μου μένει μόνο να μαζέψω και τα τελευταία χαρτιά που χρειάζομαι.

 

(Δεν χάνω χρόνο, όπως βλέπεις)

Link to comment
Share on other sites

Η επιτροπή της Λαρισας δεν εχει καθολου κοσμο και αναμονη . Εγω στις 28 Νοεμβριου θα συγκεντρωσω τα χαρτια και θα τους παρω τηλ στις 20 Νοεμβριου για να περασω αρχες Δεκεμβρη . Αυτές τις οδηγειες μου ειπε η κυρια που ηταν στην επιτροπή όταν πηρα την προιγουμενη εβδομαδα για να κλεισω ραντεβού .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η επιτροπή της Λαρισας δεν εχει καθολου κοσμο και αναμονη . Εγω στις 28 Νοεμβριου θα συγκεντρωσω τα χαρτια και θα τους παρω τηλ στις 20 Νοεμβριου για να περασω αρχες Δεκεμβρη . Αυτές τις οδηγειες μου ειπε η κυρια που ηταν στην επιτροπή όταν πηρα την προιγουμενη εβδομαδα για να κλεισω ραντεβού .

 

Τέλεια!! Έχω και κουμπάρους στη Λάρισα και έχω καιρό να τους δώ!! :P:p

Λοιπόν, βρήκα τί θα κάνω.. Θα πάρω όλες τις επιτροπές τηλέφωνο και μετά θα αποφασίσω που θα παω ανάλογα με το τί με συμφέρει!! Βρε θα σφάζονται επιτροπές στην ποδιά μου!!! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα ήδη με μία φίλη στα Γιάννενα και θα ρωτήσει αν με δέχονται εκεί και με βλέπω σύντομα να κάνω τις βολτίτσες μου στην υπέροχη λίμνη σας!!! :wink:

Μου μένει μόνο να μαζέψω και τα τελευταία χαρτιά που χρειάζομαι.

 

(Δεν χάνω χρόνο, όπως βλέπεις)

 

Καλά κάνεις και δεν χάνεις χρόνο!!! Δεν υπάρχει λόγος! Πάρτες όλες τηλ κ μάζεψε προσφορές!!!! Όσο για την υπέροχη λίμνη...είναι λίμνη ΤΟΥΣ...ούτε έγω είμαι από Γιάννενα!!!! :-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

για Θεσσαλονίκη μήπως ξέρετε πόσο αναμονή έχει?

Όλο πέρνω τηλέφωνο και συνέχεια μιλάει....

 

Kαλησπερα Ιωαννα!Τωρα κλεινουν για αρχες Οκτωβρη!!Πρεπει να παρεις γυρω στις οχτω το πρωι!Μετα μαλλον δε το σηκωνουν!

rmYGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα Ιωαννα!Τωρα κλεινουν για αρχες Οκτωβρη!!Πρεπει να παρεις γυρω στις οχτω το πρωι!Μετα μαλλον δε το σηκωνουν!

 

 

Αχ, ευχαριστώ θα πάρω αύριο πρωί πρωί!

Μας κλείνουν ραντεβού για συγκεκριμένη μέρα και ώρα?

Μια φίλη μου, μου είπε ότι πήρε και της είπαν ότι θα την καλέσουν αυτοί όταν θα γίνει η επιτροπή αλλά δεν ξέρουν πότε.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, ευχαριστώ θα πάρω αύριο πρωί πρωί!

Μας κλείνουν ραντεβού για συγκεκριμένη μέρα και ώρα?

Μια φίλη μου, μου είπε ότι πήρε και της είπαν ότι θα την καλέσουν αυτοί όταν θα γίνει η επιτροπή αλλά δεν ξέρουν πότε.

 

 

Eγω θα κλεισω για Δεκεμβρη οποτε δεν ξερω εαν σου κλεινουν συγκεκριμενη ωρα..Παντως και εμενα ετσι μου ειπανε οτι θα με παρουν τηλεφωνο να μου πουν οταη θα ερθει η σειρα μου.Αφησα κινητο,και τελη Νοεμβρη θα με παρουν και μεσα σε μια εβδομαδα θα περασω επιτροπη!

rmYGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eγω θα κλεισω για Δεκεμβρη οποτε δεν ξερω εαν σου κλεινουν συγκεκριμενη ωρα..Παντως και εμενα ετσι μου ειπανε οτι θα με παρουν τηλεφωνο να μου πουν οταη θα ερθει η σειρα μου.Αφησα κινητο,και τελη Νοεμβρη θα με παρουν και μεσα σε μια εβδομαδα θα περασω επιτροπη!

 

Εγώ θέλω για Οκτώβρη, άντε να δούμε.

Θα πάρω αύριο τηλέφωνο και ελπίζω να καταφέρω να πιάσω γραμμή.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια . Εγω το 2012 τον Απριλιο ειχα περασει επιτροπή και το ραντεβού το ειχα κλεισει τον Νοεμβριο του 2011 . Τοτε οι επιτροπες ηταν 3 Αθηνα Θεσσαλονικη Πατρα . Στην Θεσσαλονικη τωρα μου ειπαν από το κεντρο που παω ότι εχει μεγαλη αναμονη .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια . Εγω το 2012 τον Απριλιο ειχα περασει επιτροπή και το ραντεβού το ειχα κλεισει τον Νοεμβριο του 2011 . Τοτε οι επιτροπες ηταν 3 Αθηνα Θεσσαλονικη Πατρα . Στην Θεσσαλονικη τωρα μου ειπαν από το κεντρο που παω ότι εχει μεγαλη αναμονη .

 

 

Οχι μην ανησυχεις δεν εχει μεγαλη αναμονη!Κλεινουν τωρα για Οκτωβρη!

rmYGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σημερα μιλησα με Γιαννενα και εκει δεν εχουν αναμονες ! Τηλεφωνεις και στελνεις στο φαξ αιτηση ενδιαφεροντος για ραντεβου και σε παιρνουν πισω αυτοι να σου πουνε. Γινονται ραντεβου 2 φορες τον μηνα τουλαχιστον και αν προκυψουν περισσοτερες περιπτωσεις, μπορει να αυξηθουν οι μερες που δεχεται η επιτροπη.

 

Μαλιστα ηταν αυστηροι στο θεμα γεωργραφικο....εγω πρωτα επιδιωξα Πατρα αλλα δεν με δεχτηκαν επειδη ανηκω στα Γιαννενα με την νεα εγκυκλιο. Τους ειπα μαλιστα οτι περσυ ειχα περασει πρωτη φορα απο Πατρα παρολο που δεν ανηκα εκει, αλλα ειπαν οτι περσυ ηταν η παλια εγκυκλιος με καποιο παραθυρακι....

 

Οποτε φετος παμε Γιαννενα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σημερα μιλησα με Γιαννενα και εκει δεν εχουν αναμονες ! Τηλεφωνεις και στελνεις στο φαξ αιτηση ενδιαφεροντος για ραντεβου και σε παιρνουν πισω αυτοι να σου πουνε. Γινονται ραντεβου 2 φορες τον μηνα τουλαχιστον και αν προκυψουν περισσοτερες περιπτωσεις, μπορει να αυξηθουν οι μερες που δεχεται η επιτροπη.

 

Μαλιστα ηταν αυστηροι στο θεμα γεωργραφικο....εγω πρωτα επιδιωξα Πατρα αλλα δεν με δεχτηκαν επειδη ανηκω στα Γιαννενα με την νεα εγκυκλιο. Τους ειπα μαλιστα οτι περσυ ειχα περασει πρωτη φορα απο Πατρα παρολο που δεν ανηκα εκει, αλλα ειπαν οτι περσυ ηταν η παλια εγκυκλιος με καποιο παραθυρακι....

 

Οποτε φετος παμε Γιαννενα!

 

Άρα να μην ελπίζω να με δεχτούν εκτός Αθηνών; :-(

Link to comment
Share on other sites

Άρα να μην ελπίζω να με δεχτούν εκτός Αθηνών; :-(

 

 

τι να πω; αν σε δεχτουν , θα με δεχτουν κ μενα!!! θα τους παρει και θα τους σηκωσει αν λενε ετσι και γιουβετσι!!!:mrgreen:

Εγω μενω απεναντι απο πατρα, ουτε μιση ωρα δρομο...αλλα ανηκουμε στια Γιαννενα και δεν μας εξυπηρετει η Πατρα.....ενω περσυ που ανηκα Αθηνα, δεν ειχαν θεμα και πηγα μια χαρα στη Πατρα....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα κορίτσια . Εγω το 2012 τον Απριλιο ειχα περασει επιτροπή και το ραντεβού το ειχα κλεισει τον Νοεμβριο του 2011 . Τοτε οι επιτροπες ηταν 3 Αθηνα Θεσσαλονικη Πατρα . Στην Θεσσαλονικη τωρα μου ειπαν από το κεντρο που παω ότι εχει μεγαλη αναμονη .
as

 

aspasia εγω απο θεσσαλονικη πηγα λαρισα για επιτροπη!!πολυ ευκολα περασα..αν εχεις και μια οποιαδηποτε διευθυνση να δωσεις απο εκει ουτε που ξανα ρωτανε..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια καλημέρα!!Ηθελα να κανω μια ερωτηση..Ειχα παρει Σεπτεμβρη στην επιτροπή Θεσσαλονικης για τα φαρμακα της εξωσωματικης.ΗΤαν ενας ευγενικος κυριος και μου ειπε ότι θα με τηλεφωνησει τελος Νοεμβρη για να κλεισω ραντεβού για αρχες Δεκεμβρη!Τωρα πλησιαζει ο καιρος και αγχωθηκα..Ειανι αληθεια πραγματι?Μας παιρνει τηλεφωνο ο κυριος αυτος για το ραντεβού??Φοβάμαι μηπως το ξεχασει...Εχει καμμια εμπειρια??Φιλια!!

rmYGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...