Recommended Posts

Κοριτσια εχτες ειδα για πρωτη φορα ενα πολυ εντονο ονειρο.Δεν ξερω,μπορει να ειναι και απ την εννοια μου ειδα ομως οτι ειχα ενα κοριτσακι περιπου 2 χρονων,με καστανοξανθα σπαστα μαλλακια,ανοιχτοχρωμο δερματακι,και πολυ ομορφο προσωπακι,της ειχα φορεσει ροζ ρουχαλακια και την ειχα τυλιξει με μια λευκη και ροζ κουβερτουλα! :D:D

Διαφημίσεις

εμένα ο συζυγούλης είδε οτι το μωρό ήτν μελαχρινό ( σαν αυτόν) κα του έμοιαζε πάρα πολύ.

Εγώ πάλι το είδα κατάξανθο( σαν εμένα) και καραφλό...( όχι σαν εμένα) τι απο τα 2 θα γίνει?????

Aphrodite_k

κι εμένα ο άντρας μου είδε την αγοράκλα μας και ήταν λέει κατάξανθος...και φανταστείτε ότι εμείς και οι δυο είμαστε μελαχρινοί :lol::lol: εκτός κι αν μοιάσει καμία από τις γιαγιάδες και βγεί ξανθός...πλάκα θα ΄χει!

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

οταν ειδα το θεμα "ονειρα" γελουσα μονη μου..ολα τα τρελα ονειρα εγω τα ειδα οταν ημουν εγκυοσ..μια μερα ονειρευτηκα οτι εβαλα το παιδι στο μιξερ να το κανω λεει κεικ :P:P και αλλη μια φορα ηρθε ο αντρας μου κ πανω στον υπνο μου του λεω "τι κανεισ εσυ εδω??πριν λιγο σε απλωσα στην απλωστρα μαζι με τα σεντονια...τωρα!δε θα στεγνωσεις ποτε!!!!!!!!!" φυσικα ο αντρας μου ακομα γελαει οταν το θυμαται... :D:D μαλλον οι ορμονες μου ειχαν χτυπησει κοκκινα! :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol: ωραίοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

οταν ειδα το θεμα "ονειρα" γελουσα μονη μου..ολα τα τρελα ονειρα εγω τα ειδα οταν ημουν εγκυοσ..μια μερα ονειρευτηκα οτι εβαλα το παιδι στο μιξερ να το κανω λεει κεικ :P:P και αλλη μια φορα ηρθε ο αντρας μου κ πανω στον υπνο μου του λεω "τι κανεισ εσυ εδω??πριν λιγο σε απλωσα στην απλωστρα μαζι με τα σεντονια...τωρα!δε θα στεγνωσεις ποτε!!!!!!!!!" φυσικα ο αντρας μου ακομα γελαει οταν το θυμαται... :D:D μαλλον οι ορμονες μου ειχαν χτυπησει κοκκινα! :lol:

βρε ελένη μου αυτά δεν είναι όνειρα, ο εφαλτης στο δρόμο με τις λέυκες είναι....

πω πω καημενούλα μου αγχοςε που θα το περνούσες στον υπνο σου

Aphrodite_k

καλε μια χαρα περνουσα αυτο με το κεικ ηταν απολυτα φυσιολογικο ονειρο..εβαζα κ ζαχαρι κ αλευτι ημουν πολυ ευτυχησμενη που μαθαινα να κανω γλυκο :P:P:P

ΤΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ αυτο σημαίνει ότο το μωράκι σου θα είναι γλυκό σα ζάχαρη και αντρούλης σου καθαρός σα μπουγαδίτσα .....

:D:D:D:D:D:D:D:D

Aphrodite_k

Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω(μεχρι στιγμης) δεν βλεπω εφιαλτες μαλλον γιατι δεν εχω αγχος,ειμαι πολυ ηρεμη και νιωθω να πεταω στα συννεφα απ την ευτυχια μου που θα ερθει το μωρακι μας. :D Εχτες ειδα ενα ονειρο σημαδιακο για μενα γιατι ειδα την γιαγια μου(που ειμασταν δεμενες και εχει φυγει απ την ζωη).Ειμασταν μαζι και βλεπαμε σε φωτογραφια τον υπερηχο που ηταν εγχρωμος,βλεπαμε το μωρακι σε πολυ προχωρημενο σταδιο δεν βλεπαμε ομως τι φυλο ειναι και μου λεει η γιαγια μου"Κορινακι μου ειναι κοριτσακι το μωρο"..Της λεω κι εγω"Γιαγια μηπως ειναι αγορι,εισαι σιγουρη οτι ειναι κοριτσι?Και μου λεει"Θα δεις,ειναι κοριτσακι"...!!

Καλημέρα! Εγώ κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη όλο ωραία όνειρα έβλεπα...αυτό που μου έμεινε περισσότερο το είχα δει στην αρχή ακόμα της εγκυμοσύνης (μιλάμε στον 1ο μήνα ακόμα)...τότε αντιμετώπιζα σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα - ανύπαντρη γαρ- και όλοι με πίεζαν να τερματίσω την εγκυμοσύνη...μιλάμε για ΠΟΛΥ μεγάλη πίεση...Λοιπόν, ένα απ' αυτά τα αλησμόνητα βράδια βλέπω πως περπατούσα σε ένα όμορφο μέρος και βρέθηκα μπροστά σε ένα πανέμορφο μικρό σπιτάκι. Χτύπησα την πόρτα και μου άνοιξε μια πανέμορφη κυρία ντυμένη μ' ένα καφέ μακρύ φορεμα. "Έλα" μου λέει "εδώ το έχω το δικό σου" χαμογελαστή και έλαμπε! Με πέρασε μέσα, και πήγαμε σ' ενα χώρο που είχε ένα μικρό τραπεζάκι με καρέκλες (σαν αυτά στους παιδικούς σταθμούς). Εκεί ήταν ένα κοριτσάκι μέχρι 10-12 χρονών, ένα αγοράκι λίγο μικρότερο (όρθια) και καθισμένο ήταν ένα άλλο αγοράκι, μελαχροινό σε πολύ μικρότερη ηλικία. Πήγα πίσω απο την καρεκλίτσα του, την ακούμπησα και τη ρώτησα: "Αυτό είναι το δικό μου;" και μου είπε: "Ναι, και να μην ανησυχείς, γιατί εγώ το προσέχω τώρα". Όταν ξύπνησα ένοιωθα πολύ ανακουφισμένη απο όλη την πίεση που έτρωγα εκείνες τις μέρες, αλλά απόρησα γιατί εγώ ήμουν σίγουρη πως είχα κόρη! Ε όπως μπορείτε να δείτε απο το στίκερ, όντως ήταν αγοράκι και μάλιστα έμοιαζε καταπληκτικά μ' αυτό το παιδάκι στο όνειρο!!!

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Περίπου 3 μήνες πριν μείνω έγκυος είχα δει στον ύπνο μου ότι βρίσκομαι στην αυλή ενός παιδικού σταθμού.Υπήρχε ένα πέτρινο διόροφο κτίριο που στην αριστερη του πλευρά είχε μία πέτρινη σκάλα.Η αυλή ήταν πολύ μεγάλη και σε αυτό το χώρο υπήρχαν ένα σωρό γονείς και παιδιά που έπαιζαν χαρούμενα.

Εκεί δεν ήμουν μόνη αλλά πίσω μου ακολουθούσαν 2 γυναίκες (που υποτίθεται ότι ήταν γνωστές μου).Φορούσαν μακριά σκούρα φορέματα αλλά δεν θυμάμαι καθόλου τα προσωπά τους.(Το περίεργο είναι ότι -σε παρέα- δεν προχωρω ποτέ πρώτη, εκτός αν ξέρω μόνο εγώ το μέρος.)

Τελικά είδα στα τελευταία σκαλοπάτια της σκάλας να κάθεται ένα αγοράκι με καστανά μαλλάκια (γύρω στα 5).Ακουμπούσε τους αγκώνες στα γονατάκια του και τις παλάμες του στα μάγουλά του.Δεν θα ξεχάσω ότι χαμογελούσε χωρίς όμως να φαίνονται τα δόντια του.Μου φάνηκε μοναχούλη και το χάιδεψα στο μάγουλο ρωτώντας ταυτόχρονα:'' τίνος είναι αυτό το παιδάκι??". Τότε μια γυναικεία φωνή μου απάντησε σοβαρά :''Είναι το παιδί σου!!!''

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

καλημερα κοριτσακια μου.εγω βλεπω πολλα ονειρα γενικως,τον προηγουμενο μηνα εβλεπα συνεχεια τεστ θετικα,οτι ημουν εγκυος και αλλα τετοια ωσπου σε καποια στιγμη αρχισα να πιστευω οτι μπορει να εγινε κατι.περιμενα λοιπον την καταραμενη και δεν μου ηρθε οταν επρεπε,λεω βρε μπας και ειμαι αλλα μετα απο 2 μερες καθυστερηση εκανε την εμφανηση της πανηγυρικα.λεω δεν θα ξαναδωσω σημασια στα ονειρα γιατι επηρεαζομαι και μου προκαλει αγχος.εχθες το βραδυ ομως στον υπνο μου ειδα οτι μια θεια μου εκανε μωρο και πηγαμε και το ειδαμε,στην αρχη το ειδα βραφος στο κρεβατακι του να κοιματε και μετα το ειδα γυρω στα 2 του χρονια.ηταν κοριτσακι αλλα το απιστευτο ειναι οτι ηταν ιδιο με μενα οταν ημουν μικρη και το ελεγα στους αλλους οτι κοιταξτε πως μου μοιαζει.και εκεινο δεν επαιρνε τα ματια του απο πανω μου.ηταν μια γλυκα,με κοιτουσε με μια απορια με σηκωμενα τα φρυδακια του οπως κοιταω και εγω.με ξανθα μαλλακια και μπουκλες.τωρα τι να πω?παντως δεν θελω να επηρεαστω ξανα.

νεα ζωη....

Διαφημίσεις

εγώ πάλι συγνώμη κιόλας αλλά όνειρα με το μωρό μου δεν εχω δεί... :( το μόνο που ειδα μια φορα ήταν ότι ετσι όπως κινιόταν στην κοιλίτσα μου διαγραφόταν το σωματακι του στο δερμα μου.......

σορι ρε κορίτσια, αλλά εγω αλλου είδους ονειρα :wink::wink: εχω δει......................... :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ναι ναι αυτά που φανταζεστε..... :roll::oops::shock::oops::shock::oops::shock:

τι να πώ... ότι ντρεπομαι?? ε, να το πώ αν και δεν αλλλάζει και κατι... μάλλον η στερηση με εχει βαρεσει στο κεφαλι......... :oops::wink:

Aphrodite_k

Εγώ πάλι, το βράδυ πριν τη Β επιπέδου, είδα στον ύπνο μου πως γέννησα ένα ψάρι (λαχτάρα) και το θεωρούσα και πολύ όμορφο και το βάλαμε και σε γυάλα και το χαζεύαμε...

Την επομένη - και ενώ όλη η εγκυμοσύνη πήγαινε τέλεια - η εξέταση μου έβγαλε πρόβλημα στο αμνιακό υγρό (λιγότερο από ότι θα έπρεπε) και εδώ και 1 μήνα είμαστε με την ψυχή στο στόμα...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τη ζουζούνα μου!

εγώ πάλι συγνώμη κιόλας αλλά όνειρα με το μωρό μου δεν εχω δεί... :( το μόνο που ειδα μια φορα ήταν ότι ετσι όπως κινιόταν στην κοιλίτσα μου διαγραφόταν το σωματακι του στο δερμα μου.......

σορι ρε κορίτσια, αλλά εγω αλλου είδους ονειρα :wink::wink: εχω δει......................... :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ναι ναι αυτά που φανταζεστε..... :roll::oops::shock::oops::shock::oops::shock:

τι να πώ... ότι ντρεπομαι?? ε, να το πώ αν και δεν αλλλάζει και κατι... μάλλον η στερηση με εχει βαρεσει στο κεφαλι......... :oops::wink:

Τελικά δεν είμαι η μόνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Κι εμένα μάλλον με βάρεσε η στέρηση στο κεφάλι................

xOSvp3.png

ααααααααα ρε Peni, δεν είσαι μόνο εσύ , όυτε και εγώ ημουν, είχαμε και άλλες συμμάχους τη νικη 76 και το σαρδελάκι αλλά αυτες οι σκασμένες :shock::D:shock::D:shock::D ( χαχαχαχαχαχαχαχαχα), γεννησαν και τωρα είναι με τα αγγελάκια τους οπότε δεν νομίζω ότι θα ε΄χουν αυτό τωρα στο μυαλό τους...

( :wink::wink::wink: νομίζω είπα...... :shock::wink::wink: ) και ελεγα ότι είμαι πια η μόνη... ούφ ηρεμησα τωρα... χαχαχα...

αντε με το καλό να γεννησουμε και εμείς να μπούν (?!?!?!) καποια πράγματα στη θεση τους.....( χιχιχιιχιιχιχιχιχιχι!!!!!!!!)

Aphrodite_k

ααααααααα ρε Peni, δεν είσαι μόνο εσύ , όυτε και εγώ ημουν, είχαμε και άλλες συμμάχους τη νικη 76 και το σαρδελάκι αλλά αυτες οι σκασμένες :shock::D:shock::D:shock::D ( χαχαχαχαχαχαχαχαχα), γεννησαν και τωρα είναι με τα αγγελάκια τους οπότε δεν νομίζω ότι θα ε΄χουν αυτό τωρα στο μυαλό τους...

( :wink::wink::wink: νομίζω είπα...... :shock::wink::wink: ) και ελεγα ότι είμαι πια η μόνη... ούφ ηρεμησα τωρα... χαχαχα...

αντε με το καλό να γεννησουμε και εμείς να μπούν (?!?!?!) καποια πράγματα στη θεση τους.....( χιχιχιιχιιχιχιχιχιχι!!!!!!!!)

Έτσι γλυκιά μου άντε κι εσύ κοντεύεις αλίμονο σε μένα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άντε με το καλό............. :P

xOSvp3.png

Έτσι γλυκιά μου άντε κι εσύ κοντεύεις αλίμονο σε μένα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άντε με το καλό............. :P

μη μιλάτε καθόλου, εγώ έχω περισσότερο δρόμο μπροστά μου!!!

χαχαχ ουφφφφ κι έλεγα βρε μπας κι έχω κανένα πρόβλημα?

τόσο πια ?

απαπαααα ευτυχώςςςςςςς

ειμαστε όμως όλεεεεες..... για κλαματα... ή για γέλια???????

τιποτα βρε μην ανησυχείτε καθόλου, θα δείτε που μετα από αυτή τη νηστεία, θα το ευχαριστηθούμε περισσότερο :shock::shock::shock: , όταν ξαναγίνει...... :wink::wink::wink:

λεω τ'ωρα εγώ......

Aphrodite_k

ειμαστε όμως όλεεεεες..... για κλαματα... ή για γέλια???????

τιποτα βρε μην ανησυχείτε καθόλου, θα δείτε που μετα από αυτή τη νηστεία, θα το ευχαριστηθούμε περισσότερο :shock::shock::shock: , όταν ξαναγίνει...... :wink::wink::wink:

λεω τ'ωρα εγώ......

χαχαχαχα :D:oops::D

Έχετε υπόψιν σας μέλλουσες μαμάδες πως 1 χρόνο μετά τον τοκετό, συλλαμβάνετε μόνο και μόνο που το κοιτάτε!! Να τις κάνετε τις ζουζουνιές σας, δε λέω, αλλά μην παρασυρθείτε γιατί σύντομα θα σας βγει και δεύτερη ροζ γραμμούλα στο τεστ (όπως και την υποφαινόμενης!!!)

Έχετε υπόψιν σας μέλλουσες μαμάδες πως 1 χρόνο μετά τον τοκετό, συλλαμβάνετε μόνο και μόνο που το κοιτάτε!! Να τις κάνετε τις ζουζουνιές σας, δε λέω, αλλά μην παρασυρθείτε γιατί σύντομα θα σας βγει και δεύτερη ροζ γραμμούλα στο τεστ (όπως και την υποφαινόμενης!!!)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φαντάζομαι κι εσύ τον είδες και σου έκανε την δουλειά ε?????????????

xOSvp3.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα