Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυκατοικίες!!!!


έχω δίκιο  

858

  1. 1. έχω δίκιο



Recommended Posts

γιαυτο νοικιασα μονοκατοικια κ εχω το κεφαλι μου ησυχο κ δεν ενοχλω κ δεν με ενοχλει κανεις.Γιατι θα σας πω την μαυρη μου αληθεια τον πρωτο χρονο που εμεινα με τον αντρα μου στην πολυκατοικια που ζουσε στο περιστερι ειμασταν κ στα πρωτα μελια μας γινοταν ο κακος χαμος μην σας λεω ψεματα κ ειδικα τα σ/κ που εκανα παρτυ η εφερνα φιλους στο σπιτι για φαγητο τεσπα επειδη δεν μπορουσαν οι γειτονες την αλλη μερα μας σχολιαζαν στο φουρνο οπου κ φυσικα τα μαθαινα.Γιατι ο φουρναρης φιλος του αντρα μου οποτε επεφτε το σχετικο κουτσομπολιο.να μην σας τα πολυλογο δεν αντεξα κ πολυ εκει.Πριν μετακομισουμε στο νεο μα σπιτι ενα απογευμα 6 ωρα καλοκαιρι ειμασταν στο μπαλκονι κ παιζαμε ταβλι με την κολλητη μου κ βγηκε μια θεια απο απεναντι κ μου λεει τι θα γινει με εσας με ενοχλουν τα ζαρια δεν κρατηθηκα κ τις ειπα να μου στειλει την αστυνομια.Για να σας προλαβω τα παρτυ τελειωναν στις11 γιατι μετα βγαιναμε εξω οπως κ τα τραπεζωματα.Οταν εφερα τη γατα στο σπιτι να δειτε σοου ερχετε μια απο τον πρωτο κ μου κτυπαει κ μου λεει εχω αλεργια στις γατες κ απαιτω να φυγει απο το σπιτι σου μενω καγκελο την κοιταω κ τις λεω οτι ξερω εναν καλο ψυχιατρο να την στειλω της κολαω τον νομο για τα κατοικιδια στην μαπα κ την εστειλα να μην πω που ειχε το θρασσος να ερθει στο σπιτι μου να μου κανει κουμαντο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Eviri

    Eviri 31 δημοσιεύσεις

  • Gold

    Gold 15 δημοσιεύσεις

  • balabol

    balabol 14 δημοσιεύσεις

  • sevoula

    sevoula 11 δημοσιεύσεις

γιαυτο νοικιασα μονοκατοικια κ εχω το κεφαλι μου ησυχο κ δεν ενοχλω κ δεν με ενοχλει κανεις

 

Είναι να μη τύχεις σε κακό γείτονα. όλοι κάποια στιγμή θα ενοχλήσουμε, θα κάνουμε ένα πάρτυ, θα τσακωθούμε με τον άντρα μας, θα γαβγίσει ο σκύλος μας και πάει λέγοντας.

αν έχεις κακό γείτονα και σε μονοκατοικία να μένεις θα βρει ο διπλανός σου να σου κάνει παρατήρηση , μην στεναχωριέσαι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μη τύχεις σε κακό γείτονα. όλοι κάποια στιγμή θα ενοχλήσουμε, θα κάνουμε ένα πάρτυ, θα τσακωθούμε με τον άντρα μας, θα γαβγίσει ο σκύλος μας και πάει λέγοντας.

αν έχεις κακό γείτονα και σε μονοκατοικία να μένεις θα βρει ο διπλανός σου να σου κάνει παρατήρηση , μην στεναχωριέσαι.

μενω στον πειραια στο λιμανι πηγα κ βρηκα σπιτι στου παπαστρατοου που μετα τις 4 ολα ερημωνουν δεν εχω γειτονους α ψεματα εχω μερικους σε αποσταση ενος οικοδομικου τετραγωνου

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω που λες, δουλεύα πολλά χρόνια σε εταιρείες στην περιοχή και μένω σχετικά κοντά σου.

Πρόσεχε τα σκυλιά το βράδυ όταν βγαίνεις γιατί κάποια στιγμή κοντέψανε να με κατασπαράξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω που λες, δουλεύα πολλά χρόνια σε εταιρείες στην περιοχή και μένω σχετικά κοντά σου.

Πρόσεχε τα σκυλιά το βράδυ όταν βγαίνεις γιατί κάποια στιγμή κοντέψανε να με κατασπαράξουν.

α με τα σκυλαι εχω τις καλυτερες σχεσεις εχω παντα μαζι μου τον σκυλο μου κ τροφη τα ταιζω τα καημενα γιατι τα λυπαμαι δεν φταινε αυτα που ειναι αδεσποτα φταινε αυτοι που δεν στειρωσαν τους σκυλους τους κ μετα τα πεταν στο δρομο καθε βραδυ μετα τις 11 παμε στο παρκο του δελληβερη βολτα το σκυλο κ εχω την απολυτη προστασια απο τους αδεσποτους εχω να σου πω σκηνικο με πακιστανο κ τα σκυλια να πεσεις κατω να ψοφισεις στα γελιΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Σύμφωνα με απόφαση του Αρείου Πάγου, ο συνεχής θόρυβος κατά τις ώρες κοινής ησυχίας και τις νυκτερινές ώρες θα τιμωρείται με χρηματικά πρόστιμα, ακόμα και φυλάκιση.

 

Η απόφαση που πήρε ο Άρειος Πάγος, επικύρωσε απόφαση του εφετείου με την οποία υποχρεώθηκαν ιδιοκτήτες διαμερίσματος να πληρώσουν χρηματικό πρόστιμο 2.000 ευρώ, επειδή έκαναν θόρυβο σε σχεδόν καθημερινή βάση τις βραδινές ώρες και τις ώρες κοινής ησυχίας. Παράλληλα, με την ίδια δικαστική απόφαση επιβλήθηκε και προσωπική κράτηση ενός μηνός στον καθέναν, από τους δυο ιδιόκτητες.

 

Συγκεκριμένα, οι ιδιοκτήτες διαμερίσματος του πρώτου ορόφου πολυκατοικίας στο Περιστέρι διαμαρτυρήθηκαν στους ιδιοκτήτες του ακριβώς από πάνω διαμερίσματος για σκόπιμους ενοχλητικούς θορύβους, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Αγανακτισμένοι πια οι ιδιοκτήτες του πρώτου ορόφου προσέφυγαν στα δικαστήρια και ζήτησαν την λήψη ασφαλιστικών μέτρων για προσβολή της προσωπικότητας τους.

 

Το Μονομελές Πρωτοδικείο Αθηνών απαγόρευσε στους ιδιοκτήτες του δεύτερου ορόφου κάθε προσβολή της προσωπικότητας των ιδιοκτήτων του πρώτου ορόφου και τους υποχρέωσε να μην επαναλάβουν ανάλογες πράξεις ενώ τους απείλησε με χρηματική ποινή 2.000 ευρώ και προσωπική κράτηση ενός μηνός στον καθένα, σε περίπτωση παραβίασης της δικαστικής απόφασης.

 

Οι ιδιοκτήτες του δευτέρου ορόφου όμως συνέχισαν κατά την διάρκεια της νύκτας, αλλά και τις ώρες κοινής ησυχίας να "προκαλούν δυνατούς και ενοχλητικούς θορύβους με χτυπήματα με χονδρό ξύλινο αντικείμενο ή τακούνι στο δάπεδο του διαμερίσματος" με συνέπεια να "προκαλείται ταραχή, άγχος και νευρική υπερένταση" στους ιδιοκτήτες του πρώτου ορόφου, οι οποίοι τελικά εγκατέλειψαν το διαμέρισμά τους.

 

 

Το Πρωτοδικείο στην συνέχεια, υλοποίησε την απόφαση των ασφαλιστικών μέτρων και υποχρέωσε τους ιδιοκτήτες του δευτέρου ορόφου να καταβάλουν το ποσό των 2.000 ευρώ και τους καταδίκασε σε φυλάκιση ενός μηνός τον καθένα. Το Εφετείο απέρριψε την αίτηση των ιδιοκτητών του δευτέρου ορόφου που ζητούσαν να αναιρεθεί η πρωτόδικη απόφαση και ο Άρειος Πάγος με την σειρά του επικύρωσε την απόφαση του Εφετείου Αθηνών.

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=35650&catid=3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και στη δική μας πολυκατοικία έχουμε προβλήματα, όχι όμως όσο αφορά τις ώρες κοινής ησυχίας. Απλά δεν συνεννοούμαστε. Καπνίζουν μέσα στο ασανσέρ. Κολλήσαμε μέσα ένα χαρτί-παρατήρηση και το σκίσανε. Μια φορά που κάπνιζε μια γυναίκα καθώς κατέβαινε και της κάναμε παρατήρηση, όχι απλά δεν το έσβησε αλλά ζητούσε και τα ρέστα. Και έρχομαι και στο άλλο θέμα. Είμαστε δυο διαμερίσματα στον τελευταίο όροφο και στην ταράτσα δεν είχε μόνωση, κάτι πρόχειρο με αποτέλεσμα να φαίνονται κάποια σίδερα. Η διπλανή είχε φοβερή υγρασία. Στη συνέλευση, άκουσον άκουσον, είπαν να μονώσουν τη μισή ταράτσα γιατί "εσείς δεν έχετε πρόβλημα ακόμα, όταν αποκτήσετε το συζητάμε". Δεν το δέχτηκε κανείς. Η διπλανή μόνωσε τη μισή ταράτσα χωρίς να προηγηθεί συνέλευση, με δικά της έξοδα, και της κάλυψαν το 60%. Μονώσαμε και εμείς την άλλη μισή, με άλλη εταιρεία, και δε μας δίνουν τίποτα. Λένε πως "διαλέξατε το καλύτερο, πληρώστε το τώρα από την τσέπη σας". Λένε πως δεν τους ενημερώσαμε, ίσως κάναμε όντως λάθος εκεί, μα ούτε και από τη διπλανή υπήρξε ενημέρωση. Όταν ο άντρας μου τους το είπε, του απάντησαν πως "έγινε συνέλευση στις 17/10 και ήσουν εδώ, πράγμα που δεν ισχύει. Σκεφτόμαστε να κινηθούμε νομικά αλλά μας λένε ότι δεν θα καταφέρουμε τίποτα και να το αφήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξετε στον κανονισμός ή στα συμβόλαιο σας να δείτε αν η ταράτσα είναι κοινόχρηστη ή αν κάποιος έχεις την αποκλειστική χρήση.

Αν είναι κοινόχρηστη πληρώνετε ΟΛΟΙ για οτιδήποτε ανάλογα τα χιλιοστά του κάθε διαμερίσματος ανεξαρτήτου αν είναι στον πρώτο ή στον τελευταίο όροφο.

Κανονικά πρέπει να προηγείται συνέλευση ανάλογα με το τι λέει ο κανονισμός της πολυκατοικίας του καθεμιανού (η δική μου π.χ. λέει άλλες διαδικασίες).

Πρέπει να γράφονται στα πρακτικά και μετά να γίνονται οι όποιες εργασίες. Για να κινηθείτε νομικά πρέπει να ξέρετε καλά τον κανονισμό της πολυκατοικίας σας και να δείτε εάν τον έχετε ακολουθήσει,

Είναι κανόνας ότι θα πληρώσετε πάρα πολλά λεφτά σε δικηγόρο και έστω ότι δικαιώνεστε θα πρέπεο να δείτε εάν αξίζει όλο αυτό το τρέξιμο.

 

Αν τα τελευταία διαμερίσματα έχουν την αποκλειστική χρήση της ταράτσας αυτό σημαίνει ότι δεν ανεβαίνει κανένας άλλο επάνω και ότι πληρώνουν μόνο αυτοί.

 

Αλλιώς ο όρος "κοινόχρηστο" σημαίνει ότι και οι κάτοικοι όλων των ορόφων έχουν δικαίωμα να ανεβαίνουν στην ταράτσα. Και εφόσον έχουν δικαιώματα επάνω σε κάτι αυτό συνεπάγεται ότι έχουν και υποχρεώσεις σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ταράτσα είναι κοινόχρηστη, το θέμα της μόνωσης έχει ξαναξαναξανασυζητηθεί και άκρη δεν έβγαινε. Γι'αυτό πήραμε πρωτοβουλία και όταν μάλιστα είδαμε το πρώτο σημαδάκι υγρασίας στο ταβάνι μας, φωνάξαμε εναν ένοικο που είναι στα μέσα και στα έξω, και επιμένει πως αυτό δεν είναι υγρασία αλλά είναισημάδι που προκλήθηκε από το βάψιμο. Ωραίο βάψιμο ε? 4 χρόνια πριν το βάψαμε, τώρα έγινε το σημάδι!!!!Τί μαγική μπογιά αλήθεια!!!!! Όταν όμως σπανε σωλήνες σ΄τους κάτω ορόφους, πλήρώνουμε αδιαμαρτύρητα και δε λέμε να πληρώσει π.χ. ο πέμπτος, ο τρίτος κ.λ.π. . όπως είχαν πει να πληρώσει ο όγδοος για τη μόνωση. Ελπίζω να βρούμε όμως άκρη. Ίσως είναι λίγο ανταγωνιστικό αυτό που θα πω αλλά δε μπορείς να καλύπτεις τα έξοδα του ενός ενοίκου και να μην καλύπτεις του άλλου, και να φανταστείς δεν μας πειράζει, ας μας έδιναν και τα ελάχιστα που θα έδιναν για να φτιάξουν μια πρόχειρη μόνωση, έστω και τα μισά απ'όσά δώσαμε.

Που να δείτε και το άλλο! Κάποια "νοικοκυρά" από τους πάνω ορόφους πετάει στην τουαλέτα της ότι μπορείτε να φανταστείτε και βγαίνουν στο διαμέρισμα του ισογείου, έχουν βρει σερβιέτες και δεν ξέρω τι άλλο. Λοιπόν το επιχείρημα της κυρίας του ισογείου είναι... μάλλον η αντεπίθεση θα έλεγα κατα τη διάρκεια της συνέλευσης πως ΕΣΕΙΣ πετάτε βρωμιές και γεμίζει το σπίτι μου σκ.... Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή αν υπάρχει ρατσισμός αλλά με το "εσείς" εννοεί εμάς, τη διπλανή που έχει μεζονέτα στους δυο τελευταίους ορόφους και το διαμέρισμα του κάτω ορόφου από εμάς. Το κοινό σημείο μας είναι ότι και στα τρία διαμερίσματα έχουμε πρόβλημα όρασης, δηλ. ολική απώλεια, είμαστε παρέα και συνέπεσε ο άντρας μου και οι δυο φίλοι του να αγοράσουν τα τρια διαμερίσματα σχεδόν συγχρόνως. Οπότε ίσως υπάρχει και λίγο η άποψη πως οι τυφλοί τα κάνουν που προσπαθώ ούτε καν λάδια να μη ρίχνω στον νεροχύτη ακριβώς για να μη βουλώνει και γιατί σιχαίνομαι, πόσο μάλλον χαρτιά στην τουαλέτα και άλλες συναφείς βρωμιές. Δεν θέλουμε να εμπλέκουμε τους δικούς μου αλλά, για να επανέλθω στο θέμα της μόνωσης, οι γονείς μου είχαν δει τα σίδερα που φαίνονταν στην ταράτσα, τους το λέγαμε και το αμφισβητούσαν φυσικά λέγοντας πως δεν φαίνονται σίδερα, που τα βλέπετε εσείς τα σίδερα κ.τ.λ. Κατέβηκε η μητέρα μου στην προτελευταία συνέλευση με τη σύμφωνη γνώμη μας, είναι λίγο αυταρχική και παρεμβαίνει καμιά φορά όταν δε χρειάζεται παίρνει φωτιά εύκολα γι'αυτό δεν ήθελα, μας επιβεβαίωσε, εκεί βλέπετε δεν μπορούν να πούνε "δεν φαίνονται" αλλά τίποτα. Συγνώμη για το μεγάλο post, συγνώμη αν σας κούρασα, τα είπα και ξεθύμανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κοριτσια εχει αποτανθει καποια απο εσας στην αστυνομια για το θεμα της κοινης ησυχιας,κι αν ναι ειχε αποτελεσματα?

 

ειναι 4:30 τα χαραματα και δεν μπορω να κοιμηθω απ τα νευρα μου..

ο λογος για αλλη μια φορα η γαιδουρα η απο πανω μας.

με ξυπνησε απο τα ουρλιαχτα της,στις 2 παρα,βγαζει ανακοινωθεν καθε φορα που θα βρεθει με τον φιλο της..

και ειναι η τριτη μερα κατα σειρα Δευτερα,Τριτη,Τεταρτη...

σηκωσα το ακουστικο να παρω την αστυνομια και με συγκρατησε ο αντρας μου.

της εχω κανει επανελειμενα παρατηρησεις,για τους λογους που μας ανησυχει

κι αυτη το βιολι της.

Με εχει κουρασει πολυ πραγματικα ολη αυτη η ιστορια.

θα ηθελα την γνωμη σας

ευχαριστω

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά Gold εφόσον αυτό γίνεται τόσο συχνά θα έπρεπε να πάρεις την αστυνομία. Φαντάζεσαι να ξυπνούσε το κοριτσάκι σου και να ρωτούσε τι γίνεται; Αν συμβεί αυτό τι θα γίνει; Θα είστε υποχρεωμένοι να μένετε ξύπνιοι οικογενειακά και να συμμετέχετε ακουστικά στις συνευρέσεις του από πάνω ζευγαριού;

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεί να "συνευρεθεί" (να το πω κόσμια) πιο ήσυχα, εγώ θα της έκοβα τη "χαρά".

Θα πήγαινα και θα της χτύπαγα το κουδούνι επίμονα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που θα ξεκίναγε το σκηνικό.

Αφού με ξυπνάς, θα σε κόβω κι εγώ.

Τι να σου κάνει η αστυνομία αγάπη μου........μέχρι να΄ρθει θα την έχει τελειώσει την "δουλίτσα" της αυτή και θα ροχαλίζει.

Link to comment
Share on other sites

Για τη μουσική που αναφέρθηκε σε παραπάνω ποστ, εμείς έχουμε κάνει επανειλημμένως εδώ και πολλά συνεχόμενα χρόνια παρατήρηση. Βέβαια οι από κάτω είναι συγγενείς γι' αυτό δεν φέρνουμε την αστυνομία. Πιστεύω ότι για χατίρι δικό μας δεν τη φέρνει και η γειτονιά, επειδή μας εκτιμούν, μας αγαπάνε και φοβούνται μη μας προσβάλλουν. Αλλά έτσι κι αλλιώς φέρουμε δε φέρουμε την αστυνομία ο από κάτω αποκλείεται να συνετιστεί. Την τελευταία φορά που το είπαμε η γυναίκα του μας απάντησε: " ε και τι έγινε μουσική είναι δεν σ....τά." Δε σεβάστηκαν ούτε την κόρη μου που διάβαζε για πανελλαδικές (έδωσε το Σεπτέμβριο με τα παιδιά των ομογενών) και δεν της έφτανε η ζέστη του Αυγούστου είχε και τη μουσική του γείτονα. Έρχονταν οι καθηγητές (έκανε ιδιαίτερα) και δεν ξέρανε οι άνθρωποι τι να πούνε.

Είναι αυτό ακριβώς που λέει ο κόσμος "ου μπλέξεις". Η παροιμία που λέει "ο κακός χρόνος περνάει, ο κακός γείτονας δεν περνάει" είναι πολύ σοφή.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

ο μονος λογος που δεν εχω τρελλαθει ειναι αυτος! καθε φορα που γινεται τις κακομοιρας απο θορυβο μεσημερι βραδυ εγω κλεινω τα ματια και ονειρευομαι την μονοκατοικια που θα αγορασουμε!! η ωρα 4μιση κι ακουγονται απο πανω νταπαντουπα, απο διπλα μουσικη, απο κατω οι απλωστρες νταγκ ντουγκ πανω στα καγκελα. κι εγω καινουρια στην οικοδομη κι επειδη τολμησα να βαλω τις ωρες κοινης ησυχιας στον πινακα ανακοινωσεων, με κοιτανε σαν λεπρη! κι εμενα ο καλος μου κοιμαται 3-5 μεσημερι και 10 το βραδυ. παλι καλα που δεν τον ξυπνα ο θορυβος, γιατι αλλιως θα τις ειχα ξεμαλλιασει ολες.. το κορυφαιο? οι σωληνωσεις ακουγονται τοσο που το μωρο οταν κανουν οι απο πανω μπανιο νομιζει οτι ηρθε ο μπαμπας απο τη δουλεια! (και μιλαμε για μπανιο 3 και 4 τα ξημερωματα)!!

 

 

Μήπως μένουμε σε διπλανές πολυκατοικίες? :lol: ακριβώς τα ίδια και σε εμάς σε σχέση με τις σωληνώσεις! Και εντάξει.. μπάνιο κάνουν μία φορά την ημέρα... αμ εκείνη η ρημάδα η τουαλέτα! Ξέρουμε τι ώρα κατουράνε όλοι οι άλλοι όροφοι... και από τη φασαρία ποιος όροφος τράβηξε το καζανάκι :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχει αποτανθει καποια απο εσας στην αστυνομια για το θεμα της κοινης ησυχιας,κι αν ναι ειχε αποτελεσματα?

 

ειναι 4:30 τα χαραματα και δεν μπορω να κοιμηθω απ τα νευρα μου..

ο λογος για αλλη μια φορα η γαιδουρα η απο πανω μας.

με ξυπνησε απο τα ουρλιαχτα της,στις 2 παρα,βγαζει ανακοινωθεν καθε φορα που θα βρεθει με τον φιλο της..

και ειναι η τριτη μερα κατα σειρα Δευτερα,Τριτη,Τεταρτη...

σηκωσα το ακουστικο να παρω την αστυνομια και με συγκρατησε ο αντρας μου.

της εχω κανει επανελειμενα παρατηρησεις,για τους λογους που μας ανησυχει

κι αυτη το βιολι της.

Με εχει κουρασει πολυ πραγματικα ολη αυτη η ιστορια.

θα ηθελα την γνωμη σας

ευχαριστω

 

Βρες το τηλέφωνό τους και όταν το κάνουν παίρνε τηλέφωνο και ζήτα τον τάκη, τον μήτσο κ.λπ. :mrgreen:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

Eviri εχει ξυπνησει η μικρη μου παλαιοτερα και της ελεγα τραγουδακια για να μην ακουει..

το πως τα λεγα τα τραγουδακια με την συχγυση που ειχα εγω το ξερω.

Αλλες φορες δεν μπορουσε να κοιμηθει γιατι ακουγε τα τακουνια της και μ ελεγε ¨μαμα ο γιγαντας ειναι?¨

 

zana 1911 ποσες φορες το σκεφτηκα αυτο που λες,θα παω λεω τωρα και θα σου χτυπαω το κουδουνι μεχρι ν ανοιξεις,να τ ακουσεις..

αλλα η χαζη δεν το κανα

 

Aeriko ωραια η ιδεα σου,ουτε να συγχυστω ουτε να δω την φατσα της,απ το τηλεφωνο και να της σπαω να νευρα..

 

Εδω την πετυχα στο ανσανσερ (πιο παλια)μπηκα της λεω καλημερα και μου γυρισε την πλατη χωρις να με μιλησει,γιατι της εκανα παρατηρηση:shock:

στο τελος θα βρω και τον μπελα μου..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν υπαρχει τροπος να τους κανω να σταματησουν.

μιλω για τους αποκατω,τους φοιτητες που μενουν στο ισογειο και γω στον 1ο

ακομα και σημερα με τετοιο κρυο ειναι μαζεμενοι εξω στην εισοδο με φιλους και μιλανε,γελανε....καφετερια κανονικη δηλαδη.

παλιοτερα ειχανε και μουσικη με το μπασο φουλ αλλα μετα απο πολλες επισκεψεις δικες μου και του αντρα μου εδεησαν να τη σταματησουν.

ολα αρχισαν φετος την ανοιξη,εγω εγκυος και ο εν λογω φοιτητης απεκτησε το καινουριο του ηχοσυστημα και επαιζε μουσικη νταπα ντουπα ολημερις και ολονυχτις.

του καναμε παρατηρησεις,αυτος εκει.

μεχρι που καλεσα αστυνομια,του κανε μια συστασουλα,βλεπετε δεν ηταν ωρα κοινης ησυχιας κι ας ηταν τα ντεσιμπελ περα απο το οριο,λες και επαιζε στο ιδιο δωματιο του σπιτιου μου.

μας τρελανε.

κι αλλες επισκεψεις απο μας,να σταματησει τη μουσικη,μεχρι που το καλοκαιρι γεννηθηκε το μωρο,αυτος πηγε σπιτι του για καλοκαιρινες διακοπες.ηρθε ο σεπτεμβρης και συνεχισε απο κει που ειχε μεινει.

φιλοι κατω στο "μπαρακι"της οικοδομης,μουσικες και αγιος ο θεος.

εχουμε απηυδησει ειλικρινα.

τις προαλλες εβαλε 12 .30 μουσικη με μπασο και οταν πηγα και του ζητησα ευγενικα να το κλεισει με ειπε με υφος"ε δεν ειναι και μια η ωρα"

το βραδυ ετσι;

δε ξερω τι να κανω,ευτυχως ειμαστε με νοικι αλλα δε μπορουμε ακομα για διαφορους λογους να φυγουμε μεχρι του χρονου.

εχω μεγαλη απορια,τελικα η αστυνομια δε κανει τπτ;

το οτι ημουν εγκυος και τωρα που εχω βρεφος δε παιζει πια κανενα ρολο;

μονο οι ωρες κοινης ησυχιας τους ενδιαφερουν;γιατι ενταξει δεν απαιτω να μην ακουνε μουσικη αλλα οχι και να την ακουω λες και ειναι μεσα στο σπιτι μου...και αυτο το μπασο...με εχει τρελανει ειλικρινα

 

δε ξερω τι να κανω.

να ξαναφωναξω αστυνομια;

τη φωναξα μια ακομα φορα και δεν ηρθαν καθολου:(

ο αντρας μου θελει να τους δειρει μεταξυ σοβαρου και αστειου,ομως εγω δε θελω τετοιες λυσεις.αλλωστε ειναι φοιτητες,αλλα και καθολου σεβασμος;

ηθελα να ξερω τα βρεφη δεν εχουν δικαιωματα;οταν υπαρχουν παιδια στη πολυκατοικια δε θα πρεπε καποιοι κανονες να αλλαζουν προς οφελος των παιδιων;

οι υπολοιποι ενοικοι δε καταλαβαινουν χριστο,δηλ μονο εμεις στο πρωτο εχουμε προβλημα.

ειμαστε 2 σπιτια στο πρωτο οροφο και η αλλη οικογενεια του πρωτου δε μενουν εδω,αλλα καπου αλλου και ερχονται σπανιως.

τον διαχειριστη του εχουμε πει 100 φορες.μπορει να κανει κατι κι αυτος;

αυτον τον ενδιαφερουν τα σκουπιδια που κανουν οι φοιτητες.

αχ καμμια βοηθεια;

 

αυτη την ωρα που σας γραφω ειναι στη γνωστη καφετερια και γελαν δυνατα,χτυπαν και γω δε ξερω τι-σαν επιπλα ακουγονται.και σερνουν πραγματα...

 

ουφ τα πα και ξεθυμανα-λιγο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Ολη νυχτα δεν εχω κοιμηθει γιατι η μικρη πεταγοταν κλαιγοντας απο τα σκυλια του απο κατω ο οποιος τα αφηνει στο μπαλκονι και χαλανε ολη νυχτα και ολο το μεσημερι τον κοσμο.Ο ιδιος εχει ενα "φτιαγμενο"αυτοκινητο και μια μηχανη η οποια ποτε δεν παιρνει μπρος με την πρωτη και μολις παρει την αφηνει ανοιχτη κανα 10λεπτο στην πυλωτη...Η μικρη μου ξυπναει η καημενη απο τις 8 το πρωι γιατι η αποπανω βαζει τα τακουνια της μιση ωρα πριν φυγει απο το σπιτι τηςκαι πηγαινοερχεται. Ο σκουπιδιαρης περναει 4-5 τη νυχτα και ο καδος ειναι απο κατω μου ακριβως (μενω στον πρωτο οροφο), οποτε ξυπναμε στανταρ και τοτε...Ο ...να μην τον χαρακτηρισω, του 3ου δεν καταφερνει ποτε να βγαλει το συναγερμο του σωστα και βαραει οποτε να'ναι (η πυλωτη-παρκινγκ) ειναι απο κατω μας.Ο διπλανος καθε σκ αλλα και οποτε του καπνισει κανει μπαρμπεκιου και φερνει κοσμο στον ακαλυπτο της διπλανης πολυκατοικιας (ουτε παραθυρο μπορεις ν'ανοιξεις, ουτε ρουχα ν'απλωσεις και εισαι και στο ποδο ολο το μεσημερι)

Την περαμενη βδομαδα εκανα παρατηρηση στον ιδιο του 3ου γιατι το "παιδικο" παρτυ του γιου του τελειωσε 2:30 τη νυχτα...και την αλλη μερα αλλη μια παρατηρηση γιατι τα πιατακια με τις τουρτες τα ειχε πεταξει χωρις σακουλα στο πεζοδρομιο διπλα στον καδο και ειχε γεμισει το μπαλκονι μου αλογομυγες...Μα, ποτε επιτελους θα γινουν ανθρωποι μερικοι???Επειδη μενεις στον 3ο δε σε νοιαζει τι γινεται με τα σκουπιδια μπροστα στην πολυκατοικια σου?Εμεις δε μεγαλωνουμε παιδια??Και μου την ειπε και η κυρια επειδη χτυπησα το κουδουνι της να της κανω παρατηρηση...ε,δεν ειχα το τηλεφνο σας της απαντησα!Ειλικρινα, μετανιωνω που εδωσα τοσα λεφτα για καινουργιο σπιτι, χρεωθηκα για μια ζωη και να εχω τοσα προβληματα, να μην μπορει να κοιμηθει το μωρο ουτε μεσημερι, ουτε νυχτα.Εχω βαλει απειρες ανακοινωσεις και δε συμμορφωνεται κανεις...Περιμενω μια συνελευση που ειπαν οτι θα κανουν (2 χρονια εχει να γινει) , αν βεβαια βρεθει ο αφαντος διαχειριστης...

Link to comment
Share on other sites

αυτη την ωρα που σας γραφω ειναι στη γνωστη καφετερια και γελαν δυνατα,χτυπαν και γω δε ξερω τι-σαν επιπλα ακουγονται.και σερνουν πραγματα...

 

Καλα εμας μετακομιζουν συνεχεια καρεκλες, τραπεζια, σα να κοπανανε λεκανες στο πατωμα, η γιαγια απο πανω δε μπορει να σηκωσει την καρεκλα και τη σερνει (και της εχω πει να της δωσω αυτοκολλητα για τις καρεκλες και δε θελει,θααααα παρει λεει μονη της)

Ασε που καρφωνουν 12 τη νυχτα δεν ξερω τι και το παιδι πεταγεται ουρλιαζοντας...

Μονοκατοικια σε χωριο επρεπε να χτισω γμτ, τα ιδια λεφτα θα εδινα!Δε θ'ακουγα και το καζανακι του απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Και μεις μετακομισαμε τον απριλιο σε αυτο το σπιτι που μενουμε τωρα γιατι στο αλλο ειχαμε πολυ φασαρια απο κατω ταβερνα και μπαρακι.Νομιζαμε οτι θα ηταν καλυτερα εδω μιας και εχει μονο διαμερισματα και οχι μαγαζια.Αλλα τελικα δεν ειναι ετσι. Μενουμε στον 2 και ακριβως απο κατω μενει ενας ο οποιος εχει 3 παιδια μικρα σε ηλικια μεχρι 4-5 τα οποια ολη τη μερα τσιριζουν μεσημερι δεν κοιμουνται βραδυ το ιδιο μεχρι τις 2 ακουμε τσιριδες και αυτος τα βριζει ολη μερα σαν τρελος.Αν και τα λυπαμαι πολυ τα παιδακια αρχισα να εκνευριζομαι πλεον απο τη φασαρια. Και το πιο καλο διπλα απο αυτον μενει μια γιαγια η οποια εχει τοσο δυνατα την τηλεοραση της που ακουω κανονικα τις συζητησεις που εχει η καθε εκπομπη και γω. Αρχιζει απο το πρωι με τον Αυτια και εκτος απο κατι διαλειματα που κανει το συνεχιζει μεχρι της 12 τη νυχτα. Η διπλανη μου βεβαια δεν ενοχλητε γιατι η γιαγια ειναι η μανα της. Και γω σε λιγες μερες γενναω, ελπιζω η μπεμπα μου να μην ξυπναει ευκολα γιατι αλλιως την εβαψα.

Στο τελος θα ενδωσω στις πιεσης του αντρα μου να παμε σε καμια μονοκατικια η μεζονετα, τα ιδια λεφτα θα δινουμε πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

Μια extreme αντιμετώπιση ενός τέτοιου θέματος είναι να καλέσεις την αστυνομία και να απαιτήσεις να πάτε όλοι μαζί στο τμήμα για να υποβάλεις μήνυση σε αυτόν που σε ενοχλεί, να περάσει αυτόφωρο και να εκδικαστεί άμεσα. Βέβαια υπάρχει ο "κίνδυνος" να σου υποβάλει και αυτός μήνυση (γιατί έχεις αξύριστες γάμπες π.χ.) και να περάσετε και οι 2 το βράδυ στα κρατητήρια αν έχει περάσει η ώρα.

Τουλάχιστον του δείχνεις ότι σοβαρολογείς (για όποιον είναι διατεθειμένος να το τραβήξει έτσι τό θέμα).

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τροπος να τους κανω να σταματησουν.

μιλω για τους αποκατω,τους φοιτητες που μενουν στο ισογειο και γω στον 1ο

ακομα και σημερα με τετοιο κρυο ειναι μαζεμενοι εξω στην εισοδο με φιλους και μιλανε,γελανε....καφετερια κανονικη δηλαδη.

παλιοτερα ειχανε και μουσικη με το μπασο φουλ αλλα μετα απο πολλες επισκεψεις δικες μου και του αντρα μου εδεησαν να τη σταματησουν.

ολα αρχισαν φετος την ανοιξη,εγω εγκυος και ο εν λογω φοιτητης απεκτησε το καινουριο του ηχοσυστημα και επαιζε μουσικη νταπα ντουπα ολημερις και ολονυχτις.

του καναμε παρατηρησεις,αυτος εκει.

μεχρι που καλεσα αστυνομια,του κανε μια συστασουλα,βλεπετε δεν ηταν ωρα κοινης ησυχιας κι ας ηταν τα ντεσιμπελ περα απο το οριο,λες και επαιζε στο ιδιο δωματιο του σπιτιου μου.

μας τρελανε.

κι αλλες επισκεψεις απο μας,να σταματησει τη μουσικη,μεχρι που το καλοκαιρι γεννηθηκε το μωρο,αυτος πηγε σπιτι του για καλοκαιρινες διακοπες.ηρθε ο σεπτεμβρης και συνεχισε απο κει που ειχε μεινει.

φιλοι κατω στο "μπαρακι"της οικοδομης,μουσικες και αγιος ο θεος.

εχουμε απηυδησει ειλικρινα.

τις προαλλες εβαλε 12 .30 μουσικη με μπασο και οταν πηγα και του ζητησα ευγενικα να το κλεισει με ειπε με υφος"ε δεν ειναι και μια η ωρα"

το βραδυ ετσι;

δε ξερω τι να κανω,ευτυχως ειμαστε με νοικι αλλα δε μπορουμε ακομα για διαφορους λογους να φυγουμε μεχρι του χρονου.

εχω μεγαλη απορια,τελικα η αστυνομια δε κανει τπτ;

το οτι ημουν εγκυος και τωρα που εχω βρεφος δε παιζει πια κανενα ρολο;

μονο οι ωρες κοινης ησυχιας τους ενδιαφερουν;γιατι ενταξει δεν απαιτω να μην ακουνε μουσικη αλλα οχι και να την ακουω λες και ειναι μεσα στο σπιτι μου...και αυτο το μπασο...με εχει τρελανει ειλικρινα

 

δε ξερω τι να κανω.

να ξαναφωναξω αστυνομια;

τη φωναξα μια ακομα φορα και δεν ηρθαν καθολου:-(

ο αντρας μου θελει να τους δειρει μεταξυ σοβαρου και αστειου,ομως εγω δε θελω τετοιες λυσεις.αλλωστε ειναι φοιτητες,αλλα και καθολου σεβασμος;

ηθελα να ξερω τα βρεφη δεν εχουν δικαιωματα;οταν υπαρχουν παιδια στη πολυκατοικια δε θα πρεπε καποιοι κανονες να αλλαζουν προς οφελος των παιδιων;

οι υπολοιποι ενοικοι δε καταλαβαινουν χριστο,δηλ μονο εμεις στο πρωτο εχουμε προβλημα.

ειμαστε 2 σπιτια στο πρωτο οροφο και η αλλη οικογενεια του πρωτου δε μενουν εδω,αλλα καπου αλλου και ερχονται σπανιως.

τον διαχειριστη του εχουμε πει 100 φορες.μπορει να κανει κατι κι αυτος;

αυτον τον ενδιαφερουν τα σκουπιδια που κανουν οι φοιτητες.

αχ καμμια βοηθεια;

 

αυτη την ωρα που σας γραφω ειναι στη γνωστη καφετερια και γελαν δυνατα,χτυπαν και γω δε ξερω τι-σαν επιπλα ακουγονται.και σερνουν πραγματα...

 

ουφ τα πα και ξεθυμανα-λιγο

lineal να ξαναπεις τον διαχειριστη για το προβλημα με τον φοιτητη, να του κανει ο ιδιος παρατηρηση.

Παλιοτερα σταματαει ενα αυτοκινητο στην εισοδο της πυλωτης μας(οχι της πολυκ.)και 4 η ωρα τσιτα η μουσικη,ανοιγει το καπω και μαστορευει κατι,τσιτωνουν κι εμενα τα νευρα μου και του φωναζω να σταματησει την μουσικη,γιατι τοτε η μικρη μου ηταν μπεμπα σαν την δικια σου και δεν ηθελα να ξυπνησει,αλλα που να μ ακουσει ο κυριος!παταω τετοια φωνη που κοιταξαν περαστικοι και του καναν νοημα να με κοιταξει,του τα πα εμφανως νευριασμενη!

και μ αυτο θελω να πω πως μαλλον σε τετοιους ανθρωπους πρεπει να φερομαστε αναλογα σε σοβαρο υφος ,χωρις πολλες ευγενιες,τα λεω για να τ ακουω κι εγω για την αποπανω μου που της εκανα ευγενικα παρατηρησεις..

οσο γι αυτα που λες για τα δικαιωματα των παιδιων μας ποσες φορες κι αν δεν το χω σκεφτει..τι θα μπορουσαμε σαν γονεις μικρων παιδιων να κανουμε?μια αιτηση στο αρμοδιο υπουργειο,ας πουμε,για την θεσπιση νομου για την διαφυλαξη των δικαιωματων των ανηλικων βρεφων-νηπιων μας??

 

Καλημερα!!!Ολη νυχτα δεν εχω κοιμηθει γιατι η μικρη πεταγοταν κλαιγοντας απο τα σκυλια του απο κατω ο οποιος τα αφηνει στο μπαλκονι και χαλανε ολη νυχτα και ολο το μεσημερι τον κοσμο.Ο ιδιος εχει ενα "φτιαγμενο"αυτοκινητο και μια μηχανη η οποια ποτε δεν παιρνει μπρος με την πρωτη και μολις παρει την αφηνει ανοιχτη κανα 10λεπτο στην πυλωτη...Η μικρη μου ξυπναει η καημενη απο τις 8 το πρωι γιατι η αποπανω βαζει τα τακουνια της μιση ωρα πριν φυγει απο το σπιτι τηςκαι πηγαινοερχεται. Ο σκουπιδιαρης περναει 4-5 τη νυχτα και ο καδος ειναι απο κατω μου ακριβως (μενω στον πρωτο οροφο), οποτε ξυπναμε στανταρ και τοτε...Ο ...να μην τον χαρακτηρισω, του 3ου δεν καταφερνει ποτε να βγαλει το συναγερμο του σωστα και βαραει οποτε να'ναι (η πυλωτη-παρκινγκ) ειναι απο κατω μας.Ο διπλανος καθε σκ αλλα και οποτε του καπνισει κανει μπαρμπεκιου και φερνει κοσμο στον ακαλυπτο της διπλανης πολυκατοικιας (ουτε παραθυρο μπορεις ν'ανοιξεις, ουτε ρουχα ν'απλωσεις και εισαι και στο ποδο ολο το μεσημερι)

Την περαμενη βδομαδα εκανα παρατηρηση στον ιδιο του 3ου γιατι το "παιδικο" παρτυ του γιου του τελειωσε 2:30 τη νυχτα...και την αλλη μερα αλλη μια παρατηρηση γιατι τα πιατακια με τις τουρτες τα ειχε πεταξει χωρις σακουλα στο πεζοδρομιο διπλα στον καδο και ειχε γεμισει το μπαλκονι μου αλογομυγες...Μα, ποτε επιτελους θα γινουν ανθρωποι μερικοι???Επειδη μενεις στον 3ο δε σε νοιαζει τι γινεται με τα σκουπιδια μπροστα στην πολυκατοικια σου?Εμεις δε μεγαλωνουμε παιδια??Και μου την ειπε και η κυρια επειδη χτυπησα το κουδουνι της να της κανω παρατηρηση...ε,δεν ειχα το τηλεφνο σας της απαντησα!Ειλικρινα, μετανιωνω που εδωσα τοσα λεφτα για καινουργιο σπιτι, χρεωθηκα για μια ζωη και να εχω τοσα προβληματα, να μην μπορει να κοιμηθει το μωρο ουτε μεσημερι, ουτε νυχτα.Εχω βαλει απειρες ανακοινωσεις και δε συμμορφωνεται κανεις...Περιμενω μια συνελευση που ειπαν οτι θα κανουν (2 χρονια εχει να γινει) , αν βεβαια βρεθει ο αφαντος διαχειριστης...

katerina26 για τον αποκατω σας, που σας καταλαβαινω, ειχαμε κι εμεις ιδιο προβλημα με σκυλι,και καποιος απο την πολυκατοικια εφερε αστυνομια, και εκτοτε συμορφωθηκε,αλλα ο δικος σας εχει και τα ¨φτιαγμενα¨ του ο απαραδεκτος να του πειτε να κανει κατι με την μηχανη του ν αλλαξει μηχανη η να το φτιαξει γιατι το μωρο σας ξυπναει και κλαιει.

Για τα σκουπιδια,αν ειναι δυνατον 4-5 το πρωι!:shock::eek:αιτηση και παραπονο στον δημαρχο σας,για αλλαγη ωραριου.

και ποσο συχγηστηκα με την αποπανω σου:evil:ακριβως τα ιδια κανει κι η δικια μου η αποπανω:evil:τι σ@$%3α για να παρουν φορμα τα παπουτσια τα φορανε??γιουδουρια:mad::evil: εγω της εκανα παρατηρηση και για τα τακουνια και για τις αγριογκαριδες της στις προσωπικες της στιγμες που μονο προσωπικες δεν ηταν..

οποτε βρει καποιος τον αφαντο διαχειρηστη να του πει σοβαρα πως θελει καποιος αλλος να παρει τα κοινοχρηστα γιατι υπαρχουν σοβαρα προβληματα στην πολυκατοικια του χρειαζονται αμεση λυση και μεταχειρηση.

ποσο συμφωνω σ αυτο που λες στα τονισμενα γραμματα τα ιδια κι εγω, και δεν πηραμε μια μονοκατοικια.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μεις μετακομισαμε τον απριλιο σε αυτο το σπιτι που μενουμε τωρα γιατι στο αλλο ειχαμε πολυ φασαρια απο κατω ταβερνα και μπαρακι.Νομιζαμε οτι θα ηταν καλυτερα εδω μιας και εχει μονο διαμερισματα και οχι μαγαζια.Αλλα τελικα δεν ειναι ετσι. Μενουμε στον 2 και ακριβως απο κατω μενει ενας ο οποιος εχει 3 παιδια μικρα σε ηλικια μεχρι 4-5 τα οποια ολη τη μερα τσιριζουν μεσημερι δεν κοιμουνται βραδυ το ιδιο μεχρι τις 2 ακουμε τσιριδες και αυτος τα βριζει ολη μερα σαν τρελος.Αν και τα λυπαμαι πολυ τα παιδακια αρχισα να εκνευριζομαι πλεον απο τη φασαρια. Και το πιο καλο διπλα απο αυτον μενει μια γιαγια η οποια εχει τοσο δυνατα την τηλεοραση της που ακουω κανονικα τις συζητησεις που εχει η καθε εκπομπη και γω. Αρχιζει απο το πρωι με τον Αυτια και εκτος απο κατι διαλειματα που κανει το συνεχιζει μεχρι της 12 τη νυχτα. Η διπλανη μου βεβαια δεν ενοχλητε γιατι η γιαγια ειναι η μανα της. Και γω σε λιγες μερες γενναω, ελπιζω η μπεμπα μου να μην ξυπναει ευκολα γιατι αλλιως την εβαψα.

Στο τελος θα ενδωσω στις πιεσης του αντρα μου να παμε σε καμια μονοκατικια η μεζονετα, τα ιδια λεφτα θα δινουμε πανω κατω.

 

IOANNA30 Γιατι δεν λες την διπλανη σου,να παρει δωρο στη μαμα της ενα ωραιο ακουστικο βαρηκοηας?η εν πασει περιπτωσει να πει στη μαμα της, οτι η κοπελα που μενει διπλα μου, ειναι στον μηνα της, και θελει να ειναι ηρεμη.

Επισης τα ιδια και στον αποκατω σου,πως θελεις ηρεμια γιατι γεννας σε λιγο,και φυσικα τα παιδακια δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν την κατασταση σου γιατι ειμαι μωρα παιδια,αλλα οι γονεις τους μπορουν τουλαχιστον να καθησυχασουν απασχολωντας τα εκεινες τις ωρες(κοινης ησυχιας)με κατι δημιουργικο.

Αν ημουν στη θεση σου εδω θα μιλουσα ευγενικα,γιατι υπαρχουν παιδια,αλλα στις πιο πανω κοπελες που εχουν προβλημα με ενηλικες,εκει αλλαζει το υφος γιατι ειναι σε θεση να καταλαβουν,και δεν υφισταται σεβασμος.

Α! Με το καλο και μ εναν πονο!:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειχαμε ενα θεματακι με το πλυντηριο που εβαζαν οι διπλαμοι μας στις 4 το πρωι..οποτε κι εγω ενα βραδυ που ελειπε ο συζυξ (κι ευτυχως που η μικρη δεν ξυπναει με κανεναν θορυβο) εβαλα πλυντηριο στις 4 το πρωι!!η πολυκατοικια μας δεν εχει καθολου ηχομονωση κι ετσι οταν εβαλα πλυντηριο ηταν λες και ηταν διπλα στο αφτι τους..νομιζω πως δεν χρειαζεται να πω πως δεν ξαναεβαλαν πλυντηριο μετα τις 9 το βραδυ και πριν τις 8 το πρωι..χαρηκα που το λυσαμε χωρις πολλες πολλες κουβεντες..αμα υπαρχει συνενοηση τι να λεμε τωρα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...