Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί πρέπει να πάρεις δώρο στους καλεσμένους; :confused:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ρωτήσω κάτι; Γιατί πρέπει να πάρεις δώρο στους καλεσμένους; :confused:

 

Α,καλά...αυτό είναι μια μεγάλη ιστορία...

Εγώ είμαι 36 χρονών και από την πρώτη δημοτικού ακόμα,θυμάμαι ότι σε κάθε πάρτυ δίναμε ένα δωράκι σε όλα τα παιδάκια που ερχότανε.Και αντιστοίχως παίρναμε και εμείς στο δικό τους πάρτυ και μάλιστα χαιρόμασταν πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι διάβασα και σε άλλο thread ότι είθισται... εγώ δεν το συνάντησα ποτέ στη ζωή μου στον κύκλο μας. Δώρο στους καλεσμένους είναι το κέρασμα της τούρτας, τα φαγητά και το να περάσουν καλά.... Ελπίζω και στον κύκλο της κόρης μου να ισχύει το ίδιο.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι διάβασα και σε άλλο thread ότι είθισται... εγώ δεν το συνάντησα ποτέ στη ζωή μου στον κύκλο μας. Δώρο στους καλεσμένους είναι το κέρασμα της τούρτας, τα φαγητά και το να περάσουν καλά.... Ελπίζω και στον κύκλο της κόρης μου να ισχύει το ίδιο.

 

συμφωνώ, συμφωνωωωωωωωωω

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Είναι γλειφιτζούρια από κέικ. Είχα φτιάξει ένα δοκιμαστικά και σήμερα λέω αν τα ετοιμάσω για το σάββατο. Ελπίζω να πετύχουν.

images?q=tbn:ANd9GcT_olvkOp44AJqCS407IWdrAclzF0yyp2ABHaDLTngmTQx8r7Dxtb9ohQ

 

Φοβερά φαίνονται!! Ωραία ιδέα!! Πώς τα φτιάχνεις; Είναι εύκολο;

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί πρέπει να πάρεις δώρο στους καλεσμένους; :confused:

 

Δεν υπάρχει "πρέπει" από την αποψη ότι επιβάλλεται. Αν δεν θέλεις δεν το κάνεις, δεν σε υποχρεώνει κανείς. Κατά τη γνώμη μου είναι μια όμορφη χειρονομία για να πεις ευχαριστω στους καλεσμενους σου και να έχουν και ένα ενθύμιο από τα γενέθλια. Αυτό είναι όλο.

Λέτε για το φαγητό, την τούρτα, μουσικη, κλπ. Αυτά νομίζω εξυπακούονται. Δεν θα τους καλούσαμε σε πάρτυ και θα τους αφήναμε νηστικούς. ΟΚ άμα έχεις πολλά παιδάκια είναι ένα χ κόστος αλλα άμα είναι 5-6 (όπως στην περιπτωση τη δική μας) δεν χάθηκε και ο κόσμος για λίγα ευρώ παραπάνω. Έτσι το σκέφτηκα εγώ τουλάχιστον.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν θέλω να χαλάσουμε το θέμα της κοπέλας... αλλά πρέπει να απαντήσω :lol:

 

Αυτό που σκέφτομαι είναι πως οι καιροί είναι δύσκολοι και αν οι καλεσμένοι μας δεν είναι και δικοί μας άνθρωποι αλλά παιδιά που στο μέλλον θα συγχροτίζεται μαζί τους το παιδί μας μήπως δημιουργούμε ένα προηγούμενο που θα φέρει σε δύσκολη θέση μανούλες που δεν μπορούν να κάνουν το ίδιο είτε γιατί δεν περισσεύουν είτε γιατί δεν έχει το χρόνο ίσως να ετοιμάσει κάτι;

 

Διάβασα για γλυκάκια και καραμελίτσες... ε αυτά δεν μένουν έτσι δεν είναι; Τα παιχνιδάκια από την άλλη όπως και να έχει είναι ένα κόστος μέσα σε όλα τα άλλα... Το μπαλόνι μάλλον θα το βαριούνται αν τελικά παίρνουν ένα μπαλόνι σε κάθε πάρτι...

 

Εγώ θυμάμαι στα δικά μας πάρτι δεν παίρναμε δώρα αλλά δεν στεναχωριόμαστε καθόλου γι' αυτό :) Περνούσαμε ωραία!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις ενα κεικ της προτιμησης σου ( σπιτικό ή ετοιμο) το θρυμματίζεις βαζεις μια μερεντα , αναμιγνυεις βαζεις ψυγείο πλάθεις μπαλακια καρφώνεις τα στικ( ή καλαμακια) βουτας σε λιωμενη κουβερτούρα ,στολίζεις με ζαχαρωτα, τρουφα, κουφετακια (εν συντομία)

Μπες στις ΣΥΝΤΑΓΕΣ εχει σχετικό τοπικ !

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις ενα κεικ της προτιμησης σου ( σπιτικό ή ετοιμο) το θρυμματίζεις βαζεις μια μερεντα , αναμιγνυεις βαζεις ψυγείο πλάθεις μπαλακια καρφώνεις τα στικ( ή καλαμακια) βουτας σε λιωμενη κουβερτούρα ,στολίζεις με ζαχαρωτα, τρουφα, κουφετακια (εν συντομία)

Μπες στις ΣΥΝΤΑΓΕΣ εχει σχετικό τοπικ !

 

Ευχαριστώ πολυ!! Εύκολο φαίνεται!!! Ψήνομαι πολύ να τα φτιάξω!!

 

Αχ δεν θέλω να χαλάσουμε το θέμα της κοπέλας... αλλά πρέπει να απαντήσω :lol:

 

Ούτε εγώ αλλά με τρώει το χερι μου να γράψω!! ;) ;) ;)

Κοίτα καλή η πρόθεσή σου δε λέω αλλα με αυτο το σκεπτικό δεν θα πρεπει να αγοράζουν οι πιο ευκατάστατοι ρούχα μαρκες, ή ακριβά παιχνίδια στα παιδιά τους, ακριβά αυτοκίνητα, τσάντες κλπ κλπ για να μην αισθανονται άσχημα οι διπλανοί τους γείτονες, φίλοι, συμμαθητές κλπ που δεν έχουν να τα αγοράσουν. Δυστυχως η ζωη δεν είναι δίκαια...αλλα δεν είναι αυτός λόγος να νιώθουμε άσχημα και μειονεκτικά επειδή ο άλλος έχει κατι παραπάνω από μας. Δεν είναι εκεί η ουσία...

Αυτά και....i rest my case :) :)

Καλές προετοιμασίες για τα ζουζουνογενέθλια σε όλες!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...