Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σας λείπει...η κοιλιά σας;;;


Zaxarenia

Recommended Posts

Καλημέρα...ή μάλλον καλησπέρα!

Σήμερα καθώς κρύωνα, έψαξα να βρω μια μπλουζα μακρυμάνικη να φορέσω και βρήκα μια που φορούσα πολύ όταν ήμουν έγκυος...και θυμήθηκα πως διέγραφε την κοιλίτσα μου έτσι φουσκωτή που ήταν....:roll:

μ' έπιασε κάτι, μια συγκίνηση, μια νοσταλγία....:cry:

πολλές φορές μου λείπει η κοιλιά μου...ένιωθα τόσο ωραία!

Και τώρα νιώθω υπέροχα με τη μικρή μου, αλλα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, τότε ένιωθα πιο πολύ ασφάλεια. Γενικότερα, μου άρεσε που είχα ένα μικρούλι μέσα μου.Δεν γίνεται να έχω και τη μικρή μου αγκαλιά και την κοιλιά μου;;;;:shock::oops:

Είναι φυσιολογικό αυτό;;;Εσάς σας λείπει ποτέ εκείνη η εποχή που είχατε την κοιλίτσα σας;;;:roll:

Νιώθω ολίγον τι ούφο! :shock::lol::oops:

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σου πω , ειναι στιγμες οπου μου λειπει η εγκυμοσυνη και η περιοδος εκεινη , αλλα οπως ειπα στιγμες , γενικως η εγκυμοσυνη δεν ειναι απο τις καλυτερες φασεις για μενα , το αποτελεσμα ειναι αυτο που μετραει στην τελικη και τα αποτελεσματα ειναι σπιτι μου καθε μερα τρεχουνε πανω κατω ,ουρλιαζουνε , μαλωνουνε , γελανε και αυτα με κανουνε να μην μου λειπει η εγκυμοσυνη γιατι τοτε δεν τα ειχα .

Link to comment
Share on other sites

Τι ειπες τωρα!!!

 

Και στις δυο μου εγκυμοσυνες ειχα παντα νευρα!!!

 

Καθολου δεν μου αρεσε....ακομα και τωρα εχω πει πως κανω 5 παιδια....φτανει να μην με ξαναδω εγκυο!!!Οχι απλα δεν μου λειπει......εγω και με τα δυο μου παιδια , δεθηκα αφου γεννηθηκαν. Δεν ενιωθα τιποτα πριν....περα απο την αγωνια να γενηθουν γερα!!

 

Φωτογραφιες εγκυος εχω μια στον γιο μου σε ενα κινητο , που με προλαβε η μαμα μου και με εβγαλε...και 2 στην κορη μου , που ειχε πια λυσαξει ο αντρας μου....και φυσικα ουτε να τις δω!!!

 

Καθολου δεν μου αρεσει η εγκυμοσυνη....μα καθολου!! δεν ξερω βεβαια αν και αυτο ειναι φυσιολογικο, η μαμα μου με λεει "σκυλα"

Τι να πω!χωρις τα παιδια μου δεν αντεχω λεπτο......τα εχω παντα μαζι μου......αλλα τα θελω εξω να τα βλεπω, να επικοινωνω........να τα αγκαλιαζω...

Η ιδεα οτι ενας ζωντανος οργανισμος ειναι μεσα μου ....με εκανε παντα να νιωθω περιεργα!!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

μου λείπει πολύ η κοιλίτσα μου!!!!!

ένα χρόνο μετά και όμως.......

ένιωθα τόσο ασφάλεια για την μικρούλα μου!!!!

μακάρι να το ξαναζήσω,ήταν μαγικό!!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...ή μάλλον καλησπέρα!

Σήμερα καθώς κρύωνα, έψαξα να βρω μια μπλουζα μακρυμάνικη να φορέσω και βρήκα μια που φορούσα πολύ όταν ήμουν έγκυος...και θυμήθηκα πως διέγραφε την κοιλίτσα μου έτσι φουσκωτή που ήταν....:roll:

μ' έπιασε κάτι, μια συγκίνηση, μια νοσταλγία....:cry:

πολλές φορές μου λείπει η κοιλιά μου...ένιωθα τόσο ωραία!

Και τώρα νιώθω υπέροχα με τη μικρή μου, αλλα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, τότε ένιωθα πιο πολύ ασφάλεια. Γενικότερα, μου άρεσε που είχα ένα μικρούλι μέσα μου.Δεν γίνεται να έχω και τη μικρή μου αγκαλιά και την κοιλιά μου;;;;:shock::oops:

Είναι φυσιολογικό αυτό;;;Εσάς σας λείπει ποτέ εκείνη η εποχή που είχατε την κοιλίτσα σας;;;:roll:

Νιώθω ολίγον τι ούφο! :shock::lol::oops:

αμέ,βεβαίως και γίνεται:lol::lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

..διαβαζοντας τον τιτλο, νομισα πως αναφερεστε στην κοιλια που ειχατε πριν την εγκυμοσυνη(χωρις χαλαρωση κ ραγαδες..) κ εσπευσα να συμφωνησω!!!τι να πω γι'αυτη την κοιλια την οποια αποζητατε??.. ο εφιαλτης μου..μπππρρρ...

MkhCp3.png
Link to comment
Share on other sites

να μου λειπει? αντε καλε... καθε μερα την χαιδευω... ετσι οπως εχει μεινει και μοιαζω λες και ειμαι στον 4ο μηνα...

περα απο την πλακα παντως... ναι... μου λειπει κι εμενα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ και εμενα μου εμεινε..εγω ειμαι στον 6ο μηνα!!!

Δεν μου εχει λειψει καθολου..και ευχομαι καποια στιγμη να ξαναγινω οπως ημουν!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑΑΑΑ!!!! Μου λείπει η αίσθηση ότι μέσα σου μεγαλώνει μια ψυχούλα. Μου λείπουν τα βράδια που αφουγκραζόμασταν και περιμέναμε να κουνηθεί, η γλυκιά προσμονή του ερχομού του, το καρδιοχτύπι όταν τον έβλεπα στους υπέρηχους...Είναι ωραία να είσαι έγκυος βρε κορίτσια!!!:P:p:p

 

Αλλά και τώρα, δεν ξέρω πώς γίνεται και κάθε μέρα που περνάει μου λείπει...Κάθε μέρα είναι μοναδική και δεν ξαναγυρίζει. Γενικώς, η μητρότητα είναι τελικά μια υπέροχη εμπειρία, από την αρχή έως το τέλος, παρόλες τις αντιφάσεις της, με δυσκολίες και χαρές, με δάκρυα και γέλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μου λειπει ολη η απιστευτη εμπειρια της εγκυμοσυνης, ολη αυτη η γλυκια προσμονη, το κανακεμα απο ολους μου λειπει τρελα.

και ναι η κοιλιτσα μου που πετιοντουσαν ποδαρακια, χερακια απο παντου.

μου λειπει πολυ, και ελεγα πως μονο εγω το νιωθω αυτο, χαιρομαι που δεν ειμαι μονη!!

την αγκαλιτσα και τα γελακια της μικρης μου δεν τα αλλαζω με τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Τι ειπες τωρα!!!

 

Και στις δυο μου εγκυμοσυνες ειχα παντα νευρα!!!

 

Καθολου δεν μου αρεσε....ακομα και τωρα εχω πει πως κανω 5 παιδια....φτανει να μην με ξαναδω εγκυο!!!Οχι απλα δεν μου λειπει......εγω και με τα δυο μου παιδια , δεθηκα αφου γεννηθηκαν. Δεν ενιωθα τιποτα πριν....περα απο την αγωνια να γενηθουν γερα!!

 

Φωτογραφιες εγκυος εχω μια στον γιο μου σε ενα κινητο , που με προλαβε η μαμα μου και με εβγαλε...και 2 στην κορη μου , που ειχε πια λυσαξει ο αντρας μου....και φυσικα ουτε να τις δω!!!

 

Καθολου δεν μου αρεσει η εγκυμοσυνη....μα καθολου!! δεν ξερω βεβαια αν και αυτο ειναι φυσιολογικο, η μαμα μου με λεει "σκυλα"

Τι να πω!χωρις τα παιδια μου δεν αντεχω λεπτο......τα εχω παντα μαζι μου......αλλα τα θελω εξω να τα βλεπω, να επικοινωνω........να τα αγκαλιαζω...

Η ιδεα οτι ενας ζωντανος οργανισμος ειναι μεσα μου ....με εκανε παντα να νιωθω περιεργα!!!

 

Σαν να τα έγραψα εγώ...

 

Ακριβώς το ίδιο αισθανόμουν στις εγκυμοσύνες, δεν ένοιωσα ποτέ το δέσιμο ( που λέγεται πως νοιώθεις...) με το μωρό στην κοιλιά...ίσα-ίσα που αισθανόμουν σαν την Γουίβερ στο αλιεν....με τα παιδιά άρχισα να δένομαι αργότερα, πολύ αργότερα...θέλαμε το χρόνο μας,τελικά!!!!

 

Λοιπόν, όχι δεν μου λείπει διόλου η κοιλιά και το περιεχόμενο της. Το προτιμώ έξω, να επικοινωνώ, να αγγίζω, να αισθάνομαι...

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο μου λειπει...που παρολα τα 30 κιλα που πηρα δε μου εμεινε ουτε ενα σημαδι....και δεν εχω και μια φωτογραφια σαν εγκυος! Ενιωθα σα μοσχαρι! Τωρα με εχει πιασει κι εμενα μια νοσταλγια γιατι σκεφτομαι περσι τετοιες μερες μεγαλωνε η μπεμπα μου και μαζι της μεγαλωνε η κοιλια μου!

 

Ανυπομονω την μερα που θα αρχισει να μεγαλωνει παλι!

 

Link to comment
Share on other sites

15_2_141.gif και μενα μου λειπει... και τωρα πια εχω ακομα κοιλιτσα αλλα δεν εχει τιποτα μεσα... :shock:τωρα χω στην αγκαλια μου τον παιδαρο μου!!! ηταν πολυ ωραια περιοδος της ζωης μου και την ευχαριστηθηκα παρααααα πολυ!:D

αλλα σαν την πρωτη φορα που ειδα το γιο μου απεξω τιποτα!!!!!:D:D:D:D

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα ειναι φορες που θελω να τον εχω συνεχεια μαζι μου!!!

οπως οταν ημουν εγκυος.. αν και ειχα αλλα προβλημα την απολαυσα την εγκυμοσυνη μου απο την αρχη μεχρι το τελος καθε λεπτο !!!

μακαρι.. να να μπορουσα να κανω κιαλο!!!

σιγουρα θα ημουν παλι εγκυος!!!

δοξα το θεο ομως...

οτι θελω την κοιλια που ειχα πριν ΝΑΙ!!! προσπαθω να την επαναφερω... αντε να δουμε???

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου λειπει παρα πολυ γιατι δεν χορτασα την εγκυμοσυνη μου, γεννησα στον 7ο και με πολυ δυσκολες συνηθηκες. Παροτι ημουν πολυ περιορισμενη στην εγκυμοσυνη και περναγα δυσκολα απολαυσα την κοιλιτσα μου και ηθελα να κρατησει περισσοτερο.

Ειδικα οσο σκεφτομαι οτι περυσι τετοιο καιρο εμεινα εγκυος τοσο αναπολω την περιοδο εκεινη. Την γλυκεια καθημερινη αγωνια, το πρωτο ακουσμα της καρδιας του μωρου μου, το οτι το ειχα μεσα μου συνεχεια, μοναδικες στιγμες πραγματικα!!!!!!!!!

 

Ισως το βιωσα ετσι γιατι ηξερα απο την αρχη οτι ηταν η πρωτη και η τελευταια εγκυμοσυνη μου επειδη δεν μπορω να κανω αλλο παιδι. Οταν το ξερεις αυτο εκτιμας ιδιαιτερα αυτο που σου συμβαινει γιατι ειναι κατι μοναδικο που δεν θα ξαναζησεις. Λατρευω τον μπεμπη μου αλλα μου λειπει λιγακι ολη εκεινη η ιδιαιτερη περιοδος της ζωης μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που νιωθεις! Τωρα εχω κι αλλο κολλημα εγω, φοβαμαι να την αφησω σε οποιονδηποτε, ακομα και στον μπαμπα της! Στο γιατρο πηγα τις προαλλες και σκεφτομουν συνεχεια τι να γινεται....

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι κορίτσια , ένα χρόνο μετά παρόλο που έχω αποκτήσει παιδάκι βλέπω έγκυο και ζηλεύω τρομερά (όχι κακοπροαίρετα). Μέχρις ώτου να αποκτήσω παιδάκι ομολογώ όταν έβλεπα έγκυο την καμάρωνα και αναρωτιόμουνα πότε θα έρθει και η δική μου η σειρά. Τώρα ένα χρόνο μετά πάλι έχω αρχίσει και αναζητάω την κοιλίτσα μου και να νιώσω όπως ένιωθα τους υπέροχους αυτούς 9 μήνες.

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι καλά που δεν είμαι η μόνη!!!!!!!!!Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα!:roll::lol:

Είχα καλή εγκυμοσύνη, αν εξαιρέσεις κάποιες δυσκολίες στον 2ο-3ο και 5ο μήνα και όπως λέτε ανυπομονουσα κ'αθε φορά να κλωτσήσει η μικρή για να ξερω ότι είναι καλά...

ΜΟυ φαίνεται απίστευτό πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός...:roll:

Πέρυσι τέτοιες μέρες έμεινα έγκυος! Είναι φοβερό!

Ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που νιωθεις! Τωρα εχω κι αλλο κολλημα εγω, φοβαμαι να την αφησω σε οποιονδηποτε, ακομα και στον μπαμπα της! Στο γιατρο πηγα τις προαλλες και σκεφτομουν συνεχεια τι να γινεται....

Καλά, εννοείται ότι την παίρνω παντού μαζί μου, με εξαίρεση 2-3 φορές που αναγκάστηκα να την αφήσω...:(

Ισως το βιωσα ετσι γιατι ηξερα απο την αρχη οτι ηταν η πρωτη και η τελευταια εγκυμοσυνη μου επειδη δεν μπορω να κανω αλλο παιδι. Οταν το ξερεις αυτο εκτιμας ιδιαιτερα αυτο που σου συμβαινει γιατι ειναι κατι μοναδικο που δεν θα ξαναζησεις.

MarcoPolo αν επιτρέπεται γιατί δεν μπορείς να κάνεις άλλο παιδί;;; Και γέννησες στον 7ο,ε;;; Πω, φαντάζομαι θα ήταν μινιόν το παιδάκι σου.:)

Τώρα όλα καλά,ε;Να το χαίρεσαι!:D

οχι μονο μου λειπει...που παρολα τα 30 κιλα που πηρα δε μου εμεινε ουτε ενα σημαδι....και δεν εχω και μια φωτογραφια σαν εγκυος! Ενιωθα σα μοσχαρι! Τωρα με εχει πιασει κι εμενα μια νοσταλγια γιατι σκεφτομαι περσι τετοιες μερες μεγαλωνε η μπεμπα μου και μαζι της μεγαλωνε η κοιλια μου!

 

Ανυπομονω την μερα που θα αρχισει να μεγαλωνει παλι!

Αχ! Eirini_Dr κι εγώ ανυπομονώ για το 2ο! Αλλά θα περιμένω τουλάχιστον 1,5 χρόνο για να ξεκινήσουμε προπάθειες!(λόγω καισαρικής) Ως τότε θα απολαύσω τη μικρούλα μου!:lol:

Αλλά και τώρα, δεν ξέρω πώς γίνεται και κάθε μέρα που περνάει μου λείπει...Κάθε μέρα είναι μοναδική και δεν ξαναγυρίζει. Γενικώς, η μητρότητα είναι τελικά μια υπέροχη εμπειρία, από την αρχή έως το τέλος, παρόλες τις αντιφάσεις της, με δυσκολίες και χαρές, με δάκρυα και γέλια.

Συμφωνώ απόλυτα madq!:wink:

να μου λειπει? αντε καλε... καθε μερα την χαιδευω... ετσι οπως εχει μεινει και μοιαζω λες και ειμαι στον 4ο μηνα...

περα απο την πλακα παντως... ναι... μου λειπει κι εμενα...

:lol: :lol: :lol: monbebe, κι εγώ μία απ'τα ίδια, σαν να είμαι στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης! Θα φύγει όμως...που θα πάει!:roll::wink:

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι που καταφερα να κανω τον Μαριο ειναι αθλος και θαυμα ταυτοχρονα λογω σοβαρων προβληματων υγειας. Οποτε ειναι σιγουρο οτι δεν θα μπορεσω για δευτερο. Ακομα και αν παρω το ρισκο ξανα δεν γινεται να αφησω τον Μαριο τοσο μεγαλο διαστημα μονο του γιατι πρεπει κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης απο την αρχη μεχρι το τελος να νοσηλευομαι καθε 15 ημερες. Συν οτι ρισκαρω την ζωη μου και εχοντας τον Μαριο δεν μπορω να παρω αυτο το ρισκο ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι που καταφερα να κανω τον Μαριο ειναι αθλος και θαυμα ταυτοχρονα λογω σοβαρων προβληματων υγειας. Οποτε ειναι σιγουρο οτι δεν θα μπορεσω για δευτερο. Ακομα και αν παρω το ρισκο ξανα δεν γινεται να αφησω τον Μαριο τοσο μεγαλο διαστημα μονο του γιατι πρεπει κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης απο την αρχη μεχρι το τελος να νοσηλευομαι καθε 15 ημερες. Συν οτι ρισκαρω την ζωη μου και εχοντας τον Μαριο δεν μπορω να παρω αυτο το ρισκο ξανα.

 

Απ' τη μία κρίμα, αλλά αφού κατάφερες και έφερες τον κόσμο ένα μωράκι σίγουρα προέχει να έχετε την υγειά σας και οι δύο!

Είμαι σίγουρη ότι ο Μάριος είναι ενα πολύ τυχερό αγοράκι!Να τον χαίρεστε!:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ, γιατί πρέπει να αφήσεις 1,5 χρόνο μετά την καισαρική; Σου το είπε ο γιατρός ή θέλεις φυσιολογικό τοκετό; Κι εμένα μου λείπει τρελά η κοιλίτσα μου. Εμένα έχει γίνει όπως πριν, αφού από πριν ήταν φουσκωτη. Τι επίπεδη κοιλιά λέτε; Ποτέ δεν ήταν. Μέχρι τον πέμπτο δεν φαινόταν καμία διαφορα. Να τα πλεονεκτήματα του να εχεις από πριν τα κιλάκια σου!

Από τη μια θέλω να κάνω κι άλλοσύντομα. Από την άλλη δε θέλω να ξανακάνω καισαρική. Μετά σκέφτομαι ότι μπορεί να αφήσω 2 χρόνια και τζίφος, πάλι καισαρική να προκύψει. Μετά ότι δε θέλω μόνο 2 παιδιά κι αφήνω τα χρόνια να περνάνε. Ποιός, εγώ που όταν έκανα το πρώτο με καισαρική, είπα δεύτερο, με καισαρική δεν κάνω. Κομφούζιο το μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Απ' τη μία κρίμα, αλλά αφού κατάφερες και έφερες τον κόσμο ένα μωράκι σίγουρα προέχει να έχετε την υγειά σας και οι δύο!

Είμαι σίγουρη ότι ο Μάριος είναι ενα πολύ τυχερό αγοράκι!Να τον χαίρεστε!:D

 

Σε ευχαριστω πολυ και εσυ να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!!!!!! Μακαρι να μπορουσα να κανω τουλαχιστον τρια παιδια αλλα αφου δεν γινεται ευχαριστω τον Θεο που απεκτησα τον Μαριο γιατι υπαρχουν πολλες γυναικες σαν εμενα που δεν μπορεσαν να κανουν ουτε ενα παιδι. Οποτε θεωρω τον εαυτο μου πολυ τυχερο κι ας ειναι ο Μαριος μου μοναχοπαιδι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...