Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι κανουμε ως εκπαιδευτικοι με τα παιδια που παιρνουν ουσιες


Recommended Posts

αν οι γονεις καλο μου κοριτσι ερχονταν αμεσως μαλλον το κοριτσακι δε θα το βλεπαμε σε αυτη την αθλια κατασταση....

 

Διαφωνω εδω .

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εισαι σιγουρη οτι ειναι ναρκωτικα?

Το λεω γιατι ειχε τυχει μια φορα να εχω μια ...απογοητευσουλα σαν κοριτσακι και ηπια μια μπυρα (ή 2) πριν παω σχολειο (1η ωρα κοπανα) και ετσι οπως ημουνα νηστικη με εστειλε. Με βαζανε κατω απο την βρυση οι συμαθητες μου μην με παρει ειδηση κανεις :oops::oops::oops:

 

Εχει ξαναδωσει δικαιωματα το συγκεκριμενο παιδι?

 

σε ευχαριστω για τη διαφορετικη σκοπια στο θεμα,αλλα δυστυχως οποιος και να το εβλεπε το παιδακι θα το καταλαβαινε πως επροκειτο για ουσιες...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τη διαφορετικη σκοπια στο θεμα,αλλα δυστυχως οποιος και να το εβλεπε το παιδακι θα το καταλαβαινε πως επροκειτο για ουσιες...

 

Απο το νοσοκομειο που καναν εξετασεις το επιβεβαιωσαν?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον γραφω για να ολοκληρωσω και την αποτυχημενη μου προσπαθεια και εδω....ηρθα σε επικοινωνια με το συνδεσμο που ειχε την καλοσυνη να προτεινει η αγαπητη gavrias αλλα δυστυχως,δε γινεται τιποτα διχως τη συναινεση και κινητοποιηση της διευθυνσης και των γονεων.εγω ως απλη καθηγητρια δεν μπορω να κανω κατι!!και το απογειο ηταν οταν οι γονεις της μικρης εφεραν πιστοποιητικο απο νοσοκομειο οτι η μικρη ειχε δηθεν.....δυσπνοια!!!!!!!!!!!!!!!!μειναμε φυσικα ολοι κοκαλο!!ομως μεχρι εκει..δε δοθηκε αλλη συνεχεια και το ολο γεγονος ξεχαστηκε...τι να υποθεσω δεν ξερω..οι γονεις την πηγαν μαλλον σε γνωστο γιατρο??η ο γιατρος που την εξετασε ντραπηκε να χρεωσει ουσιες σε μια μαθητρια????δεν ξερω..νιωθω περιεργα....

Link to comment
Share on other sites

Απο το νοσοκομειο που καναν εξετασεις το επιβεβαιωσαν?

 

οταν σε ενα απο τα δεκαδες τηλεφωνηματα τελικα απαντησε ο πατερας μας ειπε οτι θα ερθει να την παραλαβει ο ιδιος και να την παει σε νοσοκομειο,βεβαια αυτο εγινε κατα τις δεκα το πρωι και τελικα ηρθε στις 2 το μεσημερι..καθε φορα που περναμε ολο ερχοταν..η μικρη δε ουτε να ακουσει για νοσοκομειο-σε καποιες στγμες νηφαλιοτητας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και το απογειο ηταν οταν οι γονεις της μικρης εφεραν πιστοποιητικο απο νοσοκομειο οτι η μικρη ειχε δηθεν.....δυσπνοια!!!!!!!!!!!!!!!!QUOTE]

 

Δηλαδη συγνωμη το παιδι τι παρουσιαζε?

Λιποθυμησε? Παραλιρουσε? Τι χρωμα ειχε? Απο τις 10-2 δεν συνερχοταν? Ηταν λιποθυμη, ημιλιποθυμη? Τι?

Ειστε σιγουροι οτι μπορει να αποκλειστει το ενδεχομενο? Μου φαινεται δυσκολο να γραψει γιατρος νοσοκομειου ψεματα σε συμβαν .

 

Απλα δεν θα μου αρεσε το ενδεχομενο να "στιγματιστει" ενα παιδι απο λαθος εντυπωσεις.:roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

.εγω ως απλη καθηγητρια δεν μπορω να κανω κατι!!.

 

Φυσικα και μπορεις. Η προληψη και η ενημερωση ειναι οτι καλυτερο μπορει να προσφερει καποιος στους νεους. Φερτε χρηστες, ανθρωπους που παρολο που ειναι παγιδευμενοι δινουν αγωνα να τα νικησουν και να αποτρεψουν τα νεα παιδια απο αυτο. Ενημερωστε τα και προλαβετε. :wink:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα βγηκαν οι τοποθετησεις μας και τρεχαμε..συμφωνω απολυτα με τα οσα λες αλλα η ολη οργανωση και η εγκριση περνανε παντα απο τη διευθυνση..η φωνη ενος καθηγητη και μαλιστα νεου και προσωρινα τοποθετημενου ποτε δεν εισακουεται, ισως μαλιστα και να ενοχλει.παρολο που το ειπα ξανα και ξανα λειτουργος δεν ηρθε και το θεμα ξεχαστηκε.....δυστυχως...και τωρα ειμαι σε αλλο σχολειο....

Link to comment
Share on other sites

και το απογειο ηταν οταν οι γονεις της μικρης εφεραν πιστοποιητικο απο νοσοκομειο οτι η μικρη ειχε δηθεν.....δυσπνοια!!!!!!!!!!!!!!!!QUOTE]

 

Δηλαδη συγνωμη το παιδι τι παρουσιαζε?

Λιποθυμησε? Παραλιρουσε? Τι χρωμα ειχε? Απο τις 10-2 δεν συνερχοταν? Ηταν λιποθυμη, ημιλιποθυμη? Τι?

Ειστε σιγουροι οτι μπορει να αποκλειστει το ενδεχομενο? Μου φαινεται δυσκολο να γραψει γιατρος νοσοκομειου ψεματα σε συμβαν .

 

Απλα δεν θα μου αρεσε το ενδεχομενο να "στιγματιστει" ενα παιδι απο λαθος εντυπωσεις.:roll:

 

τα βλεπω ετεροχρονισμενα..τελοσπαντων το παιδι δεν μπορουσε καν να συγκρατησει το κεφαλι του,ενω ειχε και καποιες στιγμες νηφαλιοτητας...οσο για τη δυσπνοια δεν ειναι και κατι που δε φαινεται...δυστυχως εχουμε εξοικειωθει ολοι τοσο με την εικονα των χρηστων που η αναγνωριση τους ειναι πια πανευκολη....ειχε σιγουρα κανει χρηση ουσιων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκεφτείτε το και από την άλλη πλευρά...

 

Αν μιλάμε όντως για ουσίες...

μάλλον θα προσπαθούσαν να το κρύψουν από τους άλλους. Δε μου φαίνεται παράξενη η "γνωμάτευση".

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...