Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΚΕΣΩ


Recommended Posts

μετα απο απιστευτα συναισθηματικα σκαμπανεβασματα,χειρουργια εξετασεις ξανα εξετασεις κλπ μπηκαμε στην τελικη ευθεια για εξωσωματικη,ξερει καποια κοπελα κατι για το κεντρο ΑΚΕΣΩ???εχει κανει καμια εκει????ψαχνω πληροφοριες και εντυπωσεις αλλα δε βρισκω!help!

οτι και να"ναι στεναχωρησου λιγοτερο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκεί εκανα τη δική μου εξ/κη. Ο γιατρος μου εχειπλέον δικό του κέντρο. Τότε... μια χαρα τα είδα τα πραγματα.... Τι να σου πω για εντυπώσεις.... Βασικά είχα την προσοχή στο γιατρό μου και αφού εκείνος εμπιστευόταν το κέντρο, εγω δεν είχα λόγο να φερω αντίρρηση. Αυτά όμως, πριν 4-5 χρόνια.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί εκανα τη δική μου εξ/κη. Ο γιατρος μου εχειπλέον δικό του κέντρο. Τότε... μια χαρα τα είδα τα πραγματα.... Τι να σου πω για εντυπώσεις.... Βασικά είχα την προσοχή στο γιατρό μου και αφού εκείνος εμπιστευόταν το κέντρο, εγω δεν είχα λόγο να φερω αντίρρηση. Αυτά όμως, πριν 4-5 χρόνια.

κι εμενα ο γιατρος μου ειπε να παω εκει,πετυχε η εξωσωματικη σου??????συγνωμη που ρωταω αλλα δεν ξερω...

οτι και να"ναι στεναχωρησου λιγοτερο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα "χεράκια" τα βλέπεις; ;)

 

Ναι πέτυχε... δίδυμα. Εύχομαι να έχεις αίσιο αποτέλεσμα και να κρατήσεις ένα ή περισσότερα γερά μωρά στην αγκαλιά σου! :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Παιδια, ειμαι απο την Ανγλια και μενω εδω με τον ανδρα μου. Δεν μπορουσα να μεινω εγkυος μετα απο 5 προσπαθειες του IVF και οταν ηρθα στην αθηνα, ακουσα οτι υπαρχει ενας καλος γιοτρος ο κ. Μαρινος Τσιριγωτης. Πηγαμε στην Ακεσω και Ο Τσιριγωτης μας εδωσε ολλες τις οδηγειες για την θεραπεια. Με εκανε πολη φροντιδα και προστασια. Μου εξηγησε ολλες τις λεντομερειες και οταν ερχομασταν στην Ακεσω μου εκανε λεπτομερης εξετασεις και οταν ηρθε ο καιρος για την μεταφορα των εμβρυων, ο κ. Τσιριγωτης και ο Εμβριολογος του μου το εκανε super τελεια! Αυτοι οι ανθρωποι ειναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΙ, δηλαδη PROFESSIONAL! Και Ξερουν τι κανουν. Ειναι πολυ υπευθυνοι!

Εγω μπορω να παρω τηλεφονω ακομη και μεσα στην νηχτα και μου βοηθησε παντα (always)! Τωρα εχω διδυμα και ειμαι HAPPY! Thanx to Dr M.Tsirigotis!

μετα απο απιστευτα συναισθηματικα σκαμπανεβασματα,χειρουργια εξετασεις ξανα εξετασεις κλπ μπηκαμε στην τελικη ευθεια για εξωσωματικη,ξερει καποια κοπελα κατι για το κεντρο ΑΚΕΣΩ???εχει κανει καμια εκει????ψαχνω πληροφοριες και εντυπωσεις αλλα δε βρισκω!help!
Link to comment
Share on other sites

μετα απο απιστευτα συναισθηματικα σκαμπανεβασματα,χειρουργια εξετασεις ξανα εξετασεις κλπ μπηκαμε στην τελικη ευθεια για εξωσωματικη,ξερει καποια κοπελα κατι για το κεντρο ΑΚΕΣΩ???εχει κανει καμια εκει????ψαχνω πληροφοριες και εντυπωσεις αλλα δε βρισκω!help!

.........μια μονο απαντηση υπαρχει. το αποτελεσμα σιγουρα κρινει τη δουλεια ενος κεντρου η τησ ομαδας, γιατρου - εμβρυολογων

εγω ομως ΑΚΕΣΩ-ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ και μονο ............

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαβάζω από καιρό το forum σας και σήμερα αποφάσισα να γίνω μέλος. Εδώ και 3 χρόνια πήγαινα σε ένα από τα μεγαλύτερα κέντρα εξωσωματικής στην Αθήνα, αλλά το τελευταίο διάστημα διαπίστωσα ένα ντόμινο λαθών και παραβλέψεων που με έκαναν να απομακρυνθώ και να αναζητήσω κάτι διαφορετικό. Μου σύστησαν έναν γιατρό που στην πορεία έμαθα οτι συνεργάζεται με το Ακεσώ και θα ήθελα εμπειρίες από κοπέλες που είχαν ανάλογες εμπειρίες ή/και που πηγαίνουν στο συγκεκριμένο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Όντως θεωρείται ένα από τα μεγαλύτερα κέντρα εξωσωματικής γονιμοποιήσης στην Ελλάδα. Εμείς χάρη στον κο Τσιριγώτη έχουμε και χαιρόμαστε το πανέμορφο κοριτσάκι μας. Επειδή η καλύτερη διαφήμιση λένε γίνεται από στόμα σε στόμα, νομίζω πως πρέπει να τον επισκεφτείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Καλήσπέρα σε ολους σας θα ηθελα τη γνωμη σας για το ΑΚΕΣΩ σαν κέντρο ειδα τις πολύ θετικές γνωμες αλλά παρατήρησα ότι ειναι γραμμένες αρκετο καιρό πρίν. για τώρα που μιλάμε εχει καμιά κοπέλα εμπειρία από αυτό το κέντρο. Δυστυχώς βρίσκομαι επαρχεία και ο γυναικολόγος μου πρότεινε αυτό το κέντρο οπότε σκεφτόμαστε να πάμε Αθήνα, επίσης αν κάποια κοπέλα εχει να προτείνει και τίποτα άλλο καλοδεχούμενο εγω σκέφτομαι , αν καταφέρω να τα δρομολογήσω όλα τα ραντεβού , να κανω και αλλού επισκέψεις σε κέντρα.

 

Να πω την αλήθεια εχω λίγο απογοητευτεί με όλα αυτα που ακούω για την περίπτωση μου και αρχίζω να μην εμπειστευομαι κανέναν σε αυτα που μου λέει. Προσπαθούμε εδω και 4 χρόνια ώσπου φτάσαμε και σε μία προσπάθεια εξωσωματικής. με τον καινούριο γυναικολόγο ,μετα την εξωσωματική , μας εφερε τα πάνω κατω οπότε ειμαι αρκετά πελαγωμένη.

 

ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλήσπέρα σε ολους σας θα ηθελα τη γνωμη σας για το ΑΚΕΣΩ σαν κέντρο ειδα τις πολύ θετικές γνωμες αλλά παρατήρησα ότι ειναι γραμμένες αρκετο καιρό πρίν. για τώρα που μιλάμε εχει καμιά κοπέλα εμπειρία από αυτό το κέντρο. Δυστυχώς βρίσκομαι επαρχεία και ο γυναικολόγος μου πρότεινε αυτό το κέντρο οπότε σκεφτόμαστε να πάμε Αθήνα, επίσης αν κάποια κοπέλα εχει να προτείνει και τίποτα άλλο καλοδεχούμενο εγω σκέφτομαι , αν καταφέρω να τα δρομολογήσω όλα τα ραντεβού , να κανω και αλλού επισκέψεις σε κέντρα.

 

Να πω την αλήθεια εχω λίγο απογοητευτεί με όλα αυτα που ακούω για την περίπτωση μου και αρχίζω να μην εμπειστευομαι κανέναν σε αυτα που μου λέει. Προσπαθούμε εδω και 4 χρόνια ώσπου φτάσαμε και σε μία προσπάθεια εξωσωματικής. με τον καινούριο γυναικολόγο ,μετα την εξωσωματική , μας εφερε τα πάνω κατω οπότε ειμαι αρκετά πελαγωμένη.

 

ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση σας.

 

 

Καλημερα! Στο ΑΚΕΣΩ εκανα εγω την εξωσωματικη μου περσυ τετοιο καιρο και τωρα κρατώ στην αγκαλια μου την ομορφη μπεμπουλα μου με τν πρωτη κιολα προσπαθεια! Το κεντρο ειναι πολυ οργανωμένο ,ο γιατρος καταρτισμενος και σε παρακολουθεί απο την πρωτη εως την τελευταια επίσκεψη! Παιρνει πλήρες ιςτορικο , και ακολουθει ξεχωριστή πορεια αναλογα την περιπτωση ! Εγω που δεν συστήνω ευκολα γιατρους γιατι εχω "καεί" , το συγκεκριμενο κεντρο για την συγκεκριμένη δουλεια ,,το συστήνω ανεπιφύλακτα! Καλη επιτυχια σε οποια απόφαση κ αν παρεις!

HpRzp3.png0ExJp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλημέρα κορίτσια, 

Θα ήθελα να πάρω μια δεύτερη γνώμη μετά από 5 προσπάθειες που έχω κάνει. Υπάρχει κάποια κοπέλα που πήγε στον Τσιριγώτη? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και θα ήθελα να μου πείτε μια γνώμη  

Link to comment
Share on other sites

Ναι,εγω.Ρωτησε με οτι θες.Δεν θυμαμαι αν εχουμε ξαναμιλησει

Μονο καλα εχω να πω.1Ο μηνες φυσικους,4 βλαστοκυστες με αποτελεσμα μηδεν και τραγικα λαθη (καπου αλλου).Στον Τσιριγωτη με το πρωτοκολλο φεμαρα και με μιαμιση γκοναλ,εμεινα εγκυος με την πρωτη,αλλα δυστυχως παλλινδρομησε.Θα ξαναπροσπαθησω εκει!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, loralora είπε:

Σωτηρία μου η Κατερινα ειμαι απο το φεισμπουκ.Εχω ραντεβου μαζι του τη Δευτερα αλλα ηθελα να παρω γνωμες γι αυτο δημοσιευσα 

χαχαχα.Γεια σου Κατερινα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Ανναμαρία εγω παντως εχω τις καλυτερες εντυπωσεις!Δεν με γεμισε ποτε με ψευτικες υποσχεσεις,μεσα σε δεκα μερες (που δεν τις καταλαβα καν)εμεινα εγκυος,με την πρωτη.Για σχεδον ενα χρονο ημουν αλλου,ταλαιπωρηθηκα πολυ,ακουσα και περιμενα αλλα πραγματα,με αντιμετωπισαν σαν αριθμο,εδωσα ενα σκασμο λεφτα για να παρω 2 βλαστοκυστες που την ημερα της εμβρυομεταφορας πηγαν και ηρθαν δυο φορες και αναθεμα και αν μου τις εβαλλαν.Δυστυχως βεβαια πραγμα που και αυτο γνωριζα απο την αρχη απο τον Τσιριγωτη,ηταν παλλινδρομη.Εκει ειδα εναν γιατρο που μου σταθηκε και σε εμενα που ημουν κομματια,αλλα και στον αντρα μου με τον οποιο μιλησε γυρω στα 45 λεπτα,μεχρι συμβουλες πως να μου συμπεριφερθει σε αυτη την δυσκολη φαση.Αν θες μπορουμε να μιλησουμε και με μηνυματα,οτι θες με ρωτας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On ‎17‎/‎7‎/‎2018 at 6:47 ΜΜ, nota78 είπε:

Ναι,εγω.Ρωτησε με οτι θες.Δεν θυμαμαι αν εχουμε ξαναμιλησει

Μονο καλα εχω να πω.1Ο μηνες φυσικους,4 βλαστοκυστες με αποτελεσμα μηδεν και τραγικα λαθη (καπου αλλου).Στον Τσιριγωτη με το πρωτοκολλο φεμαρα και με μιαμιση γκοναλ,εμεινα εγκυος με την πρωτη,αλλα δυστυχως παλλινδρομησε.Θα ξαναπροσπαθησω εκει!  

καλησπέρα, μιλούσαμε μεσω πμ παλαιοτερα που με ρώτησες για τον τσιριγωτη αν θυμασαι,τωρα ειδα ότι ειχες παλλινδρομη λυπάμαι πολύ,απλα με τα διδυμα είμαι συνεχως στο τρεξιμο και δεν πολυδιαβαζω το φορουμ,καλη επιτυχια στην επομενη:-D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλη!Τι να κάνουμε,όλα μεσα στην ζωή ειναι!Αλλα θα τα καταφέρουμε,ο γιατρός μας ειναι πολυ αισιοδοξος!Και πάμε για την επόμενη.Να μου φιλήσεις τα ζουζουνάκια σου!Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! για μενα ο Τριριγωτης ειναι ενας μικρος Θεος!! δεν ξερω!! με εχει κερδισει με το παραπανω σαν ανθρωπος πανω απ ολα και μετα σαν επιστημονας!!! και γω με την πρωτη σε 3δυμα( 2 βλαστοκυστες η 1 διαρεθηκε αλλα εκανα μειωση) 

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΤΖΙΝΑ1990 είπε:

γεια σας!! για μενα ο Τριριγωτης ειναι ενας μικρος Θεος!! δεν ξερω!! με εχει κερδισει με το παραπανω σαν ανθρωπος πανω απ ολα και μετα σαν επιστημονας!!! και γω με την πρωτη σε 3δυμα( 2 βλαστοκυστες η 1 διαρεθηκε αλλα εκανα μειωση) 

γεια σου τζινουλα μου,διαβαζοντας τα δικα σου posts, επικοινωνησα μαζι σου και αποφασισα να προσπαθήσω με τον γιατρουλη μας μετα από 2 αποτυχημένες σε άλλο κεντρο.σε ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 19/9/2018 at 2:39 ΜΜ, ZOI76 είπε:

γεια σου τζινουλα μου,διαβαζοντας τα δικα σου posts, επικοινωνησα μαζι σου και αποφασισα να προσπαθήσω με τον γιατρουλη μας μετα από 2 αποτυχημένες σε άλλο κεντρο.σε ευχαριστω:)

Γεια σου ΖΟΙ76,πως ειναι τα διδυμακια σου?Την Τζινα να σημειωσω την αγαπαμε ολοι!Φιλακια πολλα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nota78 είπε:

Γεια σου ΖΟΙ76,πως ειναι τα διδυμακια σου?Την Τζινα να σημειωσω την αγαπαμε ολοι!Φιλακια πολλα κοριτσια

διδυμακια-βασανάκια:D χαχαχαχα μια χαρα είναι, μεγαλωνουν:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...