Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το Κέντρο Υγείας του Παιδιού στην Καισαριανή σε χρειάζεται


gavrias

Recommended Posts

gavrias και aria 146, χρειαζεστε ρουχα αντρικα / γυναικεια ενηλικων για τις οικογενειες των παιδιων? απλα πραγματα, τζηνακια και πουλοβερ, οχι τιποτα εξαλλο η trendy. και κατι ακομη...ενισχυεται οικογενειες που διαμενουν αποκλειστικα στην καισαριανη? ελληνικες η και αλλοδαπες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lydiaki,για ρούχα ενηλίκων αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει άμεση ανάγκη.

Στο κομμάτι κοινωνικής στήριξης ενισχύονται οικογένειες που κατοικούν στην περιοχή ανεξάρτητα απο τη χώρα προέλευσής τους.(Έλληνες και αλλοδαποί).

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Εθελοντές

 

Γάλατα (εβαπορέ) και πάνες

 

Καρότσια,κρεβατάκια ή άλλα έιδη που δε χρειάζεστε πια για το Δανειστικό τμήμα βρεφανάπτυξης.

 

Παπούτσια για αγόρι Νο 35

 

Ρούχα για αγόρι Νο 12 -14

 

Μια βιβλιοθήκη για κοριτσάκι Α'Γυμνασίου.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι εγινε? ξεκινησα απο πειραια με 3 μηνων βρεφος και 3 σακουλες ρουχα, 7.15 ημουν στην πλατεια συνταγματος και ρωτουσα ολες τις κοπελες αν ειναι απο την καισαριανη (περιμενοντας να συναντησω την aria 146). δεν ειδα και κανεναν ανθρωπο να κραταει τσαντες, ουτε καμια ομαδα συγκεντρωμενη. τι συνεβη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι εγινε? ξεκινησα απο πειραια με 3 μηνων βρεφος και 3 σακουλες ρουχα, 7.15 ημουν στην πλατεια συνταγματος και ρωτουσα ολες τις κοπελες αν ειναι απο την καισαριανη (περιμενοντας να συναντησω την aria 146). δεν ειδα και κανεναν ανθρωπο να κραταει τσαντες, ουτε καμια ομαδα συγκεντρωμενη. τι συνεβη?

καταρχας καλησπερα

σας....

εν συνεχεια ...λυπαμε πολυ για την ταλεπωρια σας.....

αλλα όπως ποσταρα λιγα ποστ πιο πριν ...

Πεμπτη 17 Σεπτεμβρίου και ωρα 19:00 θα ειμαι στο Σύνταγμα για περισσότερες λεπτομέριες στείλτε πμ

το μονο πμ που ελαβα ηταν απο το μελος skybeam το οποιο και ενημερωσα οτι ....

ΕΠΙΔΗ δεν υπαρχει ενδιαφερον εγω ειχα παει την τεταρτη (δλδ την προηγουμενη ημερα) και για αυτο κι επιδη ..... δεν υπαρχει λόγος να χαλασω 10 ε σε βενζινες μονο για ενα ατομο ... θα παω αλλη μερα! ....καλο ειναι να διαβαζουμε τα ποστ ....!

επισης ....ειναι λίγο , με το συμαθειο αφελες να παει καποιος στο Συνατγμα να ρωταει ποια ειναι η aria146 ....ΚΑΝΕΙς ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΡΑ (και σημερα δεχτηκα ενα πμ ....απο αλλο μελος ,ελπίζω το μελος να δει το ποστ θα απαντησω συντομα και με πμ ) στο οποιο εδωσα και προσωπικα στοιχεια γνωρημιας ....!

εμ και θελω να βοηθησω εμ και βρισκω το μπελα μου

κι επιδη ειμαι και ουφο και απτοητη.... να μου στειλετε με πμ την διευθυνση σας να ερθω να παραλαβωαπο την οικια σας αυτα που θελατε να προσφερετε .... τιμης ενεκεν για την ταλεπωρια σας....!

ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ!!! ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Την 19η Οκτ ημέρα Δευτέρα θα επισκευτώ το Κέντρο .... ο δρόμος μου ΔΕΝ ειναι απο το Κέντρο της Αθήνας ...αλλά αν κάποιος κάποια θελει να προσφερει και δεν εχει μεταφορικό μπορω εγω ανταυτού να τα τα παραλάβω απο το Συνταγμα.... και να τα παραδώσω ....την 18η απογευματινή (6 το απογευμα) απο το Συνταγμα...

ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΕΝΑ ΠΜ !!!!!

ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ !!!!

(θα παω απο αλου (φαν παρκ)

 

τέλος θα ηθελα να σας πω ...ασχετα αν δεν το ξερετε αλλα να το δειτε ...οτι υπαρχει καπια ανταποκριση ...και ανωνυμη μαλιστα που με κανει να αισθανομαι πολυ υπερηφανη ..... (ωρες ωρες ) για εμας σαν ανθωπους ....

παρολα αυτα

 

το Κεντρο εξακολουθεί και μας χρειαζεται !ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!

μπραβο βρε gavrias !!!

μερσια ταμαλα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηθελα να ρωτησω επειδη μενω πολυ κοντα και προκειται σε λιγες μερες να ξεχωρισω καποια ρουχαλακια και παπουτσακια που δε χρειαζομαι πλεον που μπορω να τα παραδωσω και ποια ειναι η διαδικασια?

Δηλαδη ποιοες ωρες μπορω να παω?Θα ζητησω καποιον συγκεκριμενα?

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ηθελα να ρωτησω επειδη μενω πολυ κοντα και προκειται σε λιγες μερες να ξεχωρισω καποια ρουχαλακια και παπουτσακια που δε χρειαζομαι πλεον που μπορω να τα παραδωσω και ποια ειναι η διαδικασια?

Δηλαδη ποιοες ωρες μπορω να παω?Θα ζητησω καποιον συγκεκριμενα?

 

 

ριτα79 καλημέρα,τώρα είδα το μύνημά σου.:oops:

Μπορείς να πάς κάθε μέρα απο 9-14:00 δε χρειάζεται να ζητήσεις κάποιον συγκεκριμένα.Αν θέλεις μπορείς να επικοινωνήσεις και τηλεφωνικά πρίν πάς.:-D:-D

 

Με την ευκαιρία θέλω να πώ ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και πάλι σε όσες κοπέλες βοηθήσανε και λίιιιιγο ποιό ιδιάιτερο στις κοπέλες εκτός Αθηνών και μακρινών περιοχών που μπήκανε στη διαδικασία αποστολής με ΚΤΕΛ ή ταχυδρομείο.:D:D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σταθερά ανάγκη για πάνες στα δύο μεγαλύτερα μεγέθη.Σήμερα το απόγευμα έχουμε συνάντηση οπότε αν χρειάζεται και κάτι άλλο συγκεκριμένο θα ενημερώσω.:)

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εθελοντές

 

Γάλατα (εβαπορέ) και πάνες

 

Καρότσια,κρεβατάκια ή άλλα έιδη που δε χρειάζεστε πια για το Δανειστικό τμήμα βρεφανάπτυξης.

 

Παπούτσια για αγόρι Νο 35

 

Ρούχα για αγόρι Νο 12 -14

 

Μια βιβλιοθήκη για κοριτσάκι Α'Γυμνασίου.

 

1 πλυντήριο Ρούχων.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια.. ωραια κινηση.

Αμα ξεμπερδεψω κ με τη μπουμπου θα εχω πολυ πραγμα να σας δωσω.. προς το παρον επιφυλασομαι.. Εχω ομως ηδη ενα τριτο καροτσι που μου ειναι αχρηστο.. απλα ειναι στο εξοχικο κ δεν μπορω να το φερω αμεσα.. με την πρωτη ευκαιρια θα το φερω.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανάγκη για παιχνίδια για μωράκια;

 

Τα περισσότερα που έχω όμως είναι κουκλάκια λούτρινα, και απ'ότι ξέρω τα έχουν απαγορεύσει και στους σταθμούς λόγω της γρίπης :?:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ομως ηδη ενα τριτο καροτσι που μου ειναι αχρηστο.. απλα ειναι στο εξοχικο κ δεν μπορω να το φερω αμεσα.. με την πρωτη ευκαιρια θα το φερω.

Εσύ να μη κουνηθείς πριν γεννήσεις!!! :lol::lol::lol:

 

 

Υπάρχει ανάγκη για παιχνίδια για μωράκια;

Τα περισσότερα που έχω όμως είναι κουκλάκια λούτρινα, και απ'ότι ξέρω τα έχουν απαγορεύσει και στους σταθμούς λόγω της γρίπης :?:

 

Ναι και παιχνίδια δέχονται,για λούτρινα δεν είμαι σίγουρη θα ρωτήσω αύριο και θα σου πω αν και δεν έχω δει καθόλου.Ούτε στην άιθουσα αναμονής των παιδιών που και κει έχει διάφορα παιχνίδια για να απασχολούνται.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

http://www.ich.gr/imagebank/File/KAISARIANH.pdf

Στη σελίδα υπάρχει και χάρτης.

 

δεν ανοιγει. Μπραβο σας για την προσπαθεια. Οταν διαβαζω κατι τετοια γεμιζω ελπιδα για το αυριο που θα βρουν τα παιδια μας

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσύ να μη κουνηθείς πριν γεννήσεις!!! :lol::lol::lol:

 

Δεν θα κουνηθω.. θα το φορτωσει αλλος στο αυτοκινητο κ μολις βρεθω προς τα εκει για τις γνωστες δουλειες μου (ξερεις) θα ερθω για καφε κ θα το ξεφορτωσω σε σενα :mrgreen: (εσυ δηλαδη θα το ξεφορτωσεις)

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !!!

υπάρχει ανάγκη για εθελοντές;;;;

 

Γειά σου katiapol :),ναι πάντα υπάρχει ανάγκη για εθελοντές.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

επειδή δεν έχω λάβει κάποιο πμ ήθελα να σας ενημερώσω ότι ΔΕΝ θα περάσω από το σύνταγμα την Δευτέρα , δεν υπαρχει κανενας λόγος...

Τα μέλη που έχουν επικοινωνήσει μαζί μου …θα κανονίσουμε μεταξύ μας να περάσω από κάπου μιας και το σύνταγμα έτσι κι αλλιώς δεν τα βολεύει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπω κατί τέτοια ειλικρίνα χαίρομαι σκέφτοντας οτι ακόμα υπάρχουν άνθρωποι και η ελπίδα μέσα μου οτι η ανθρωπιά μας ακόμη δεν χάθηκε, αναζοπυρώνει.

Μπράβο σε αυτήν την προσπάθεια και τους εθελοντές της.

Γιατί ο εθελοντισμός προσφέρει χαρά και ανθρώπινη πληρότητα όχι μόνο σε αυτόν που τον δέχεται αλλά και σε αυτόν που τον προσφέρει.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

μας έστειλαν απο το κέντρο υγείας του παιδιου στην καισαριανή αυτό το κείμενο με την παράκληση να το δημοσιεύσουμε:

" Το Κέντρο Υγείας του Παιδιού Καισαριανής

ευχαριστεί όλους όσους ανταποκρίθηκαν τόσο άμεσα στο αίτημα για προσφορά βοήθειας.

Με τις προσφορές σας υποστηρίζονται οικογένειες με σοβαρές ανάγκες. "

 

 

 

 

(Σημείωση απο την διαχείριση της
ΕΕΕΓ
----Οι ανάγκες του κέντρου συνεχίζουν να υπάρχουν - - - - !)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Εθελοντές

 

Γάλατα (εβαπορέ)

Πάνες Νο 4& 5

 

Καρότσια,κρεβατάκια ή άλλα έιδη που δε χρειάζεστε πια για το Δανειστικό τμήμα βρεφανάπτυξης.

 

Παπούτσια για αγόρι Νο 35

 

Ρούχα για αγόρι Νο 12 -14

 

Μια βιβλιοθήκη για κοριτσάκι Α'Γυμνασίου.

 

1 πλυντήριο ρούχων (μεταχειρισμένο).

1 Ηλέκτρική σκούπα (μεταχειρισμένη).

1 Σιφονιέρα.

1 Μικρή ντουλάπα.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Μολις κοψαμε την αποστειρωση και μου περισσευει αποστειρωτης της nuk και ενα ριλαξ σε πολυ καλη κατασταση, το εβαλα τωρα για πλυσιμο και θα ειναι σαν καινουργιο. Εχω επισης πολλα μπιμπερο και ρουχαλακια για νεογεννητο αγορι. Μπορω να φερω και γαλατα και πανες. Τι νουμερο χρειαζονται???? Πως μπορω να τα φερω??? Να τα παω κατευθειαν εκει η να συναντηθω με καποιον?????

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια.

Μπράβο, μπράβο και πάλι μπράβο.

Όμως ένας τραπεζικός λογαριασμός θα ήταν αρκετά εξυπηρετικός.

Εγώ μένω στην Ελευσίνα και δουλεύω στην Καλλιθέα. Η Καισαριανή δεν είναι και τόσο στο δρόμο μου. Στο σπίτι μου πάντα υπάρχουν πράγματα για να δοθούν (δίνω ούτως ή άλλως σε οργανώσεις της περιοχής), η απόσταση όμως είναι απαγορευτική. Ένας τραπεζικός λογαριασμός όμως διευκολύνει πολύ τα πράγματα για όποιον θέλει να προσφέρει.

Και πάλι μπράβο

ΣΟΦΙΑ - ΔΑΝΑΗ

Δύο λόγοι για να υπάρχω, να ελπίζω και να αγωνίζομαι για ένα καλύτερο αύριο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...