Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Αχ κορίτσια εγώ πάλι περνάω από μια φάση που δεν το θέλω καθόλου...

 

Το ευτύχημα είναι πως ο άνδρας μου ακόμη με γουστάρει πολύ, για παράδειγμα το πρωί ξυπνησαμε, είπιαμε καφέ και αφού κάποια στιγμή κατέβηκε η μικρή στη μάνα μου, ο άνδρας μου ξάπλωσε στην κρεβατοκάμαρα να δει τηλεόραση.

Εγώ απεριποίητη με ένα λιονταρίσιο μαλλί και φόρμες, χάλι μαύρο σας λέω, κοιτιέμαι μια δόση στον καθρεύτη και του λέω:

-πω πω τα χάλια μου τα μαύρα έχω.πώς ασχείμηνα έτσι?

-Έλα μωρέ μια χαρά είσαι, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όπως τα λες.

-Τι λες καλέ, του απαντάω, δηλαδή με τέτοια χάλια που να κ@****εις?

-Τι λες,μου λέει, άμα μου κουνηθείς, θα δεις αποτέλεσμα!!!:oops::oops::oops::oops:

 

Το πρόβλημα όμως το έχω καθαρά εγώ ρε κορίτσια, γιατί έβαλα πολλά κιλά με την εγκυμοσύνη μου και ξενερώνω μόνο που με βλέπω...

Ευτυχώς ο άνδρας μου με θέλει ακόμα αλλά έχω πέσει παααραααα πολυυυυυ ψυχολογικά...

Έχω ξενερώσει με το σώμα μου και με τις δουλειές, έχω γίνει πτώμα γενικώς και έχω χάσει την αυτοπεποίθεση μου....:(:(:(:(:(

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτα δυστυχως συμβαινουν σε πολλες οικογενειες... Κ εγω ειχα περασει μια φαση μετα την εγκυμοσυνη για εναμιση χρονο περιπου που ενιωθα χαλια, μονιμα κουρασμενη κ δεν ειχα καθολου ορεξη. Το μια φορα την εβδομαδα μου φαινοταν μια χαρα τοτε... Σιγα σιγα ομως αρχισα να αισθανομαι καλυτερα. Αρχισα να χανω κ τα επιπλεον κιλα της εγκυμοσυνης, να αυξανεται η αυτοπεποιθηση μου, να εχω κ αλλα ενδιαφεροντα περαν του μωρου κ του σπιτιου, να προσεχω πιο πολυ τον εαυτο μου κ πια αρχισε το μια την εβδομαδα να μου φαινεται λιγοκ κ ειχα αρχισει να βραζω απο μεσα μου. Βεβαια κ εγω σε αυτα ειμαι λιγο περιεργη κ δεν αισθανομαι καλα να κανω εγω το πρωτο βημα. Μετα προεκυψε μια φασαρια μετα απο μια φιλοσοφικη συζητηση που ειχαμε για την εμμονη των αντρων με αυτα τα χχχ βιντεο στον υπολογιστη, βρηκα κ εγω την αφορμη κ του τα εχωσα χοντρα κ απο τοτε ζουμε την καλυτερη φαση της σχεσης μας πραγματικα! Αυτο εγινε αρχη του καλοκαιριου κ απο τοτε σα να ξανανιωσαμε κ φτασαμε στις δυο φορες την ημερα καθημερινα...

Δικη μου συμβουλη για να κερδισετε το ενδιαφερον του αντρα σας πρωτα να βρειτε εσεις τον εαυτο σας, να αισθανθειτε εσεις ομορφες κ ποθητες. Χαστε καποια κιλα, αλλαξτε στυλ, περιποιηθειτε τον εαυτο σας... Πολλες φορες παρασυρομαστε απο την καθημερινοτητα κ χανουμε το ρολο μας ως γυναικα. Δεν πρεπει ομως... Κ μετα βεβαια ειναι σημαντικο να διεκδικησετε αυτο που θελετε. Το να τα σκεφτεστε απο μεσα σας κ να βραζετε δε σας οδηγει πουθενα, αντιθετως βγαζετε εναν επιθετικο εαυτο που απομακρυνει κ τον αλλο (μιλαω εκ πειρας). Βρειτε μια ευκαιρια κ βγαλτε τα ολα απο μεσα σας κ αν σας αγαπαει ακομα κ δει οτι κ εσεις τον θελετε ακομα ολα θα αλλαξουν.

Οσο για αυτα τα χαζοβιντεακια δυστυχως ειναι στο αιμα τους... Τουλαχιστον ομως ας λειτουργησουν θετικα για εμας...

Link to comment
Share on other sites

Koritsia ...

Αν το προβλημα ημουν εγω θα ηταν αλλιως.γιατι θα τα εριχαν στον εαυτο μου.Θα καταλαβαινω οτι ΕΓΩ δεν εχω το ιδιο ενδιαφερον λογω κουρασης παιδιου κτλ...αλλα εγω ειμαι μια χαρα.και ας εχουν μεινει δεκα κιλα να χασω , και ας κουραζομαι και παραπανω δεν με πειραζει....νιωθω καλα.με το σωμα μου (οκ δεν εχω κορμαρα αλλα τι να κανουμε τωρα>?)

Το θεμα ειναι αυτος...εγω γεννησα,εγω εβγαλα ραγαδες στην κοιλιας., εγω περασα μεταπτωσεις ψυχολογικες λογω ορμονων, εγω αναστατωθηκα πιο πολυ απο ολους με το ν ερχομο του μιθκρου.εγω μαζευω, βαζω πλυντηριο καθαριζω τα κακα του σκυλου , του μπεμπη , να μαγειρεψω εγω, να ψωνισω εγω , να πλυνω καθαρισω απλωσω ρουχα εγω....καθε μερα ολη μερα,,,εκεινος απλα παει στην δουλεια.και οσο τα οικονομικα το μωρο δεν μας εχει "καταστρεψει\"περισσοτερα θελουμε 200 ευρω το μηνα.,Ναι ειμαστε λιγο στριμωγμενοι αλλα παντα ημασταν πανω κατω ετσι οικονομικα....

εκεινος δεν ειναι οπως πριν

 

Απο τοτε που εγινε ολο αυτο παλι την παρασκευη το ξημερωμα δεν μιλιομαστε.Μια πηγα στην αδελφη μου μια πηγε στην μανα του μετα πηγα σε μια φιλη μου ....σε καποια απο αυτες τις μερες ειπαμε 2 πραγματα αλλα το αποτελεσμα ειναι να με εξαγριωνει περισοτερο οταν λεε οτι φταιω που ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.(για το θεμα του σεξ ) οτι αν δεν ειμαι στην κουζινα ειμαι στο πισι....και οταν του εξηγω οτι ΕΚΕΙΝΟΣ το κανει και επειδη δεν θεώ να καθομαι να βλεπω την πλατη του οταν παιζει τα ηλιθια παιχνιδια του ανοιγω το δικο μυο ..γινετε ενας φαυλος κυκλος...ξανα και ξανα και ξανα.

 

Οχι ομως να λεει οτι φταιω....

Δεν ξερω μεχρι που θα φτασει.Εχουμε τσακωθει ετσι αλλη μια φορα και εγω ετοιμαζα βαλιτσες και κατεστρωνα σχεδια για το που θα μεινω....οταν το μωρο ηταν 30 ημερων...νομιζω παλι οτι οδευω προς τα εκει.

Δεν ειναι μονο το σεξ.Ειναι ολη η σταση του.Ειναι οτι δεν περναμε πια καλα ολο μπροστα απο μια παλιοθονη...Ειμαι πολυ νεα για να υπομεινω για πολυ αυτην την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Όντως κορίτσια , δεν είναι μόνο το σώμα, είναι όλα μαζί...

 

Κουράστηκα, είμαι 28 χρονών και νιώθω για 38!

κουράστηκα να συμμαζεύω εγώ, να νταντεύω εγώ και όλα να περνάνε από τα δικά μου χέρια.

Πονάει όλο μου το σώμα, και δεν έχω καθόλου ενδιαφέροντα...

Σε 13 ημέρες παντρευόμαστε και κάνω γενική όλο το σπίτι μόνη μου, με μια μικρή να γκρινιάζει και να τα κάνει άνω κάτω όλη μέρα...

Μου έρχετε να τους παρατήσω και να φύγω 1 εβδομάδα να πάω να χαλαρώσω..

Ευτυχώς που θα φύγουμε στην Κέρκυρα μετά τον γάμο χωρίς την μικρή για 7 ημέρες και θα ξεκουραστούμε... Αφού λέω άντε να περάσουν οι ημέρες να πάμε Κέρκυρα να ξεκουραστώ, και όχι να ξεσκιστώ στο Σ**..., είναι το τελευταίο πράγμα που σκέφτομαι.

Το καλό είναι πως μιλάω κάπου-κάπου στον άνδρα μου και του λέω τι μ'ενοχλεί.

Χθες με έφτασε σε ένα σημείο να γίνω έξω φρενών!

Θα πηγαίναμε σε 1 βάφτιση και δεν προλλάβαινα να πλύνω τα λίγα πιάτα που είχα και τον είπα να τα πλύνει και νευρίασε.

Έγινε πανικός...

Του είπα πόσο πολύ με κουράζει πια και δεν πρόκειτε να ξανακάνουμε σεξ γιατί πλέον έχω ξενερώσει με την στάση του, και αν θλελει να πάει να βρει γκόμενα να τον σπιτώσει γιατί βαρέθηκα να είμαι η δούλα του πλέον. (βέβαια ξέρω πως δεν θα το κάνει γι'αυτό ξεστόμισα τέτοιες κουβέντες).

Με βοήθησε, πήγαμε στη βάφτιση και μετά βόλτα και το βράδυ αφού κοιμήθηκε η μικρή, και ΑΦΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ, έγινε και το κακό;);).

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το θεμα δεν ειναι μονο σεξουαλικο, αλλα εχετε γενικοτερο προβλημα επικοινωνιας το θεμα αλλαζει... Μιλησε του κ εξηγησε του οτι εσυ δεν δεχεσαι πια να ζεις ετσι κ οτι ή θα πρεπει να κανετε απο κοινου προσπαθεια να βελτιωσετε την κατασταση ή δυστυχως θα πρεπει να καταφυγετε σε πιο ριζικες λυσεις... Βεβαια, να εισαι ετοιμη για καθε ενδεχομενο αν το φτασεις στα ακρα... Απλα μερικες φορες νομιζω καλυτερα να προκαλεσεις τον αλλο, εστω κ με καποιο ρισκο, παρα να υπομενεις μια κατασταση που απλα δεν οδηγει πουθενα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"καλυτερα να προκαλεσεις καποιον παρα να υπομενεις ....

ετσι ακριβως....

 

μου ελεγε δεν κανω τιποτα,,,και πως να του ερθει η ορεξη...εμενα πως ναμου ερθει ορεξη οταν ειναι στο πισι?οταν κανει μπανιο πλεον αραια και που οταν ξυριζετε επειδη δεν παει αλλο....????Ελεος...

Ακομα τωρα ειμαι ξυρισμενη παντου...καθαρη και ας εχω μαζεψει παλι απο το πρωι το σπιτι.

Βγαινουμε καμια φορα που θα παμε στην μανα του και ντυνομια ωραια και βαφομαι και μου λεει "εγω θα βαλω μια φορμα ενταξει?"

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ????ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΡΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ???κακως που μιλαω για το ΣΕΞ...αλλα πραγματα οδηγουνε εκει...και δυστυχως θα συμφωνησω με μια κοπέλα που ειπε οτι με θεωρει δεδομενη....

Ετσι ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Χαλαρώστε!!!! Όλοι οι γάμοι αντιμετωπίζουν αργά η γρήγορα προβλήματα, δεν γίνεται διαφορετικά. Υπομονή και επιμονή. Κι εμείς αντιμετωπίσαμε προβλήματα, παρολίγο κι εγώ να χώριζα, αλλά τα παιδάκια μας τι φταίνε; Γι΄αυτά και μόνο πρέπει να κάνουμε διπλή και τριπλή υπομονή και επιμονή. Το βασικό είναι να έχουμε αξιοπρέπεια και να είμαστε κυρίες σε ότι κάνουμε (εκτός του σεξ:lol:). Όταν αντιμετωπίζω τέτοιου είδους προβλήματα προσπαθώ να βρω λύσεις μόνη μου, ώστε τουλάχιστο να είμαι καλά εγώ. Η ψυχρότητα πρέπει να λυθεί και γρήγορα κι όλας, γιατί παγιώνεται και οδηγεί στο κακό. Προσπαθησε με χιούμορ και καλή διάθεση κι ας κάνειςτο 1ο βήμα εσύ, και τι έγινε για μια ακόμη φορά και για άλλες. Τα παιδάκια πρέπει να μεγαλώνουν και με τους 2 γονείς. Προσπάθησε να λύσεις τα ζητήματα που σε ενοχλούν πιο πολύ κατα προτίμηση με κάποιο τρόπο που δε θα συμμετέχει αυτός, οπότε η δικιά σουνευρικότητα κάπως θα μετριαστεί. Εγώ π.χ είχα τα άπειρα νεύρα με τις δουλειές του σπιτιού: πήρα κοπέλα μια φορά την εβδομάδα και ένας λόγος βασικός προστριβής έλαβε τέλος. Έτσι έχω καθαρό σπίτι και χρόνο για μένα και την οικογένειά μου και δεν έχω απαιτήσεις από τον άντρα μου που είτα δεν μπορεί είτε δεν θέλει να ανταποκριθεί. Κοιμίζω τα παιδιά νωρίς κι έχω χρόνο να ξεκουραστώ, να κάνω λίγο beaute και να πιώ ένα κρασάκι με τον άντρα μου. Σεξουαλικά δεν είμαστε τόσο θερμοί όσο και οι δυο θα θέλαμε, αλλά και οι 2 έχουμε την ίδια κούραση και την ίδια διάθεση. Προσπάθησε να χαλαρώσεις τα νεύρα σου και να την δείς αλλιώς, διαφορετικά θα τρώς χειρότερα την ψυχή σου.

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας ολες αυτες τις μερες σχετικα με την κοπελα το casperaki ( συγχωραμε δεν θυμαμαι το ονομα σου) πιστευω οτι ο αντρας σου για καποιο λογο περναει φαση , εκεινο που σου ειπε οτι γυρναει σπιτι και δεν μπορει να λειτουργησει επειδη εισαι μαμα και καθαριζεις και ολα αυτα τα προσβλητικα κατα εμε , δειχνουνε οτι δυσκολευεται να δεχτει τη νεα αλλαγη στη ζωη σας με το μωρο και την ιδιοτητα σου σαν μαμα . Τα βιντεακια για μενα ειναι το λιγοτερο , αυτο που με ανησυχει ειναι που δεν εχετε κοινη ζωη σαν ζευγαρι , να βγειτε μια βολτα , να πατε για ενα καφε , για ενα φαγητο , να παρετε και την μικρη μαζι ή να την αφησετε καποθ αμα υπαρχει δυνατοτητα . Λες οτι δεν συζητατε πια αλλα μαλωνετε και φτανεις σε ενα σημειο να γκρινιαζεις μονο , φυσιολογικο κατα εμενα που εισαι στην τσιτα . Κοριτσια αμα ενας αντρας θελει μια γυναικα μεταξυ μας χεστι...ε αμα ειναι ξυρισμενη ή αμα εχει αλλαξει βρακι ή αμαεχει λουστει ή αμα εχει 10 κιλα παραπανω . Εντα3ει δεν ειπαμε να ειναι και η αλλη με κουρελια και βρωμικα νυχια και μαλλια και δοντια απλυτα απο τον καιρο του Νωε , αλλα δεν ειμαστε μοντελα να ειμαστε τελειες συνεχεια , με συγχωρειτε αλλα δεν θα το αντεχα να ειμαι συνεχεια φρεσκοπλυμενη της στιγμης , ξυρισμενη κτλ κτλ θα ενοιωθα προσβεβλημενη αμα με ηθελε μονο ετσι . Για μενα η μεγαλυτερη αποδειξη οτι με γουσταρει ηταν οταν ειχα βγει απο την πρωτη εγκυμοσυνη 90 κιλα καιμε γουσταρε οπως και τωρα που ειμαι 57 . Ο αντρας σου κοπελια περναει φαση ,θα πρεπε να μιλησετε με απολυτη ειλικρινεια χωρις να κρυβεστε για να δειτε τι θα κανετε και πως και αν θα μπορεσετε να το ξεπερασετε .

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω....

Δεν αλλάζει μόνο η ζωή και η ψυχολογία της γυναίκας όταν γεννάει ένα μωρό....

Αλλάζει και του άντρα!!! Άνθρωπος είναι κι αυτός, η αλλαγή αφορά κι εκείνον.

Αντιμετωπίζει άλλου είδους προβλήματα και σκέψεις... όπως αν μπορεί να στηρίξει την οικογένειά του οικονομικά και ψυχικά. Έχει πλέον κι αυτός περισσότερες ευθύνες. Υπάρχει ένα πλασματάκι που εξαρτάται και από αυτόν....

Περνάνε κι οι άντρες μας φάση... Ο καθένας αντιδράει διαφορετικά.

Καθίστε κάτω και λύστε με συζήτηση όλα τα προβλήματά σας (αφήνοντας τελευταίο το σεξ).... Αυτό είναι η συνέπεια και όχι η ρίζα του προβλήματος....

Εμείς, κάναμε 5 χρόνια να έρθουμε στα ίσα μας (μετά από 2 παιδιά)....

Δεν είπε κανείς ότι είναι εύκολο.....

Και βρε παιδιά, μια ακόμη υποχώρηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Διόρθωσε εσύ πρώτα, αυτά που σου λέει ότι τον ενοχλούν (τον υπολογιστή π.χ.) και να δεις ότι τότε θα αρχίσει κι αυτός να διορθώνει τα δικά του.

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Και βρε παιδιά, μια ακόμη υποχώρηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Διόρθωσε εσύ πρώτα, αυτά που σου λέει ότι τον ενοχλούν (τον υπολογιστή π.χ.) και να δεις ότι τότε θα αρχίσει κι αυτός να διορθώνει τα δικά του.

 

xa xa δεν γράφω πλέον άλλο στο θέμα γιατί αυτά που γράφει η sofia θα έγραφα και εγώ..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aυτο πια που ολοι οι αντρες περνανε φαση δεν το καταλαβαινω!Δεν ειμαι εγωιστρια αλλα εμεις γενναμε ,χονταινουμε, κανουμε ραγαδες, τρεχουμε σαν το Βεγγο να τα προλαβουμε ολα και να ειμαστε ΟΚ στη δουλεια μας,να παιζουμε με τα παιδια μας και να ειμαστε και στην τριχα.Δεν το καταλαβα!!!!!12 μηνες που ξυπναει ο γιος μου καθε 2 ωρες και γκρινιαζει δε σηκωθηκε μια φορα ουτε να τον ταισει ουτε να τον ξανακοιμισει.Στις δουλειες δε συμμετεχει .Οταν του πω κρατα το μικρο να λουστω ή να βαψω τα νυχια μου μου λεει βαλε τον στο παρκο και παει για καφε.Μετα εχουν την απαιτηση να ειμαστε κοκετες.sorry αλλα τα πηρα λιγο!Δεν παει να δει οσα βιντεακια θελει!Χ....ΚΑ casperaki μαζι σου .Τοσα χρονια κι εγω του ελεγα αλλαξε μπλουζα, ντυσου σαν ανθρωπος ,ξυρισου τωρα δε με ενδιφερει καθολου,τωρα ντυνω το γιο μου δε θα ασχολουμαι και με αυτον.ΣΥΓΝΩΜΗ σας ζαλισα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Aυτο πια που ολοι οι αντρες περνανε φαση δεν το καταλαβαινω!Δεν ειμαι εγωιστρια αλλα εμεις γενναμε ,χονταινουμε, κανουμε ραγαδες, τρεχουμε σαν το Βεγγο να τα προλαβουμε ολα και να ειμαστε ΟΚ στη δουλεια μας,να παιζουμε με τα παιδια μας και να ειμαστε και στην τριχα.Δεν το καταλαβα!!!!!12 μηνες που ξυπναει ο γιος μου καθε 2 ωρες και γκρινιαζει δε σηκωθηκε μια φορα ουτε να τον ταισει ουτε να τον ξανακοιμισει.Στις δουλειες δε συμμετεχει .Οταν του πω κρατα το μικρο να λουστω ή να βαψω τα νυχια μου μου λεει βαλε τον στο παρκο και παει για καφε.Μετα εχουν την απαιτηση να ειμαστε κοκετες.sorry αλλα τα πηρα λιγο!Δεν παει να δει οσα βιντεακια θελει!Χ....ΚΑ casperaki μαζι σου .Τοσα χρονια κι εγω του ελεγα αλλαξε μπλουζα, ντυσου σαν ανθρωπος ,ξυρισου τωρα δε με ενδιφερει καθολου,τωρα ντυνω το γιο μου δε θα ασχολουμαι και με αυτον.ΣΥΓΝΩΜΗ σας ζαλισα:confused:

 

Mε κάλυψες πλήρως!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι καιρός για πιο δραστικά μέτρα; Όπως κάποιος σύμβουλος γάμου; Από τη στιγμή που αναγνωρίζετε και οι δυο πως υπάρχει πρόβλημα γιατί να μη ζητήσετε τη βοήθεια κάποιου ειδικού.

Από την άλλη, καλό είναι να βγάλετε τις αλληλοκατηγορίες από το καθημερινό πρόγραμμα και να αναζητήσετε λύσεις με αμοιβαίες υποχωρήσεις. Δηλαδή για κάποιο διάστημα να κάνει ο άλλος αυτό που θέλει και περιμένει ο σύντροφος του. Εσύ θέλεις να κλείνει τον υπολογιστή, εκείνος να μην ασχολείσαι με τις δουλειές. Ας το κάνετε χωρίς γκρίνιες απλά ως κοινή συμφωνία. Έτσι σαν εργασία. Γιατί κακά τα ψέματα ο γάμος θέλει πολύ δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Ας το κάνετε χωρίς γκρίνιες απλά ως κοινή συμφωνία. Έτσι σαν εργασία. Γιατί κακά τα ψέματα ο γάμος θέλει πολύ δουλειά!

 

πωπω..συμφωνώ απόλυτα...βρε casperaki , εγω νομιζω ότι και οι αντρες περνανε φαση...τι φαση δηλαδη, φασαρα:eek:`..γίνονται μπαμπάδες και όταν είναι για πρώτη φορά, κάθονται και σκεφτονται :ουόου!εχω σύζυγο, έχω παιδί, έχω ευθύνες!" καλά, εμείς γεννάμε που λεει παραπανω και η red, αλλά οι άντρες είναι παντα λίγο πιο ..ανωριμοι να το πω; θελουν να νιωθουν οτι η γυναικα τους τους φροντιζει ίσως αλλά δεν το λενε...δεν εκφραζουν συναισθηματα εύκολα μωρέ...:roll:

Μήπως περνάει καμια κατάθλιψη ο σύζυγος;(δεν κανω πλακα) γιατί η ελλειψη διάθεσης -όχι μονο για σεξ, και για να ντυθεί, να βγει..να είναι όμορφος κτλ..- ξερω γω...καπως μου κανει καταθλιψουλα βρε παιδί μου...:confused:

Link to comment
Share on other sites

πωπω..συμφωνώ απόλυτα...βρε casperaki , εγω νομιζω ότι και οι αντρες περνανε φαση...τι φαση δηλαδη, φασαρα:eek:`..γίνονται μπαμπάδες και όταν είναι για πρώτη φορά, κάθονται και σκεφτονται :ουόου!εχω σύζυγο, έχω παιδί, έχω ευθύνες!" καλά, εμείς γεννάμε που λεει παραπανω και η red, αλλά οι άντρες είναι παντα λίγο πιο ..ανωριμοι να το πω; θελουν να νιωθουν οτι η γυναικα τους τους φροντιζει ίσως αλλά δεν το λενε...δεν εκφραζουν συναισθηματα εύκολα μωρέ...:roll:

Μήπως περνάει καμια κατάθλιψη ο σύζυγος;(δεν κανω πλακα) γιατί η ελλειψη διάθεσης -όχι μονο για σεξ, και για να ντυθεί, να βγει..να είναι όμορφος κτλ..- ξερω γω...καπως μου κανει καταθλιψουλα βρε παιδί μου...:confused:

 

Μπορεί να είναι και αυτό που φταίει, όπως επίσης μπορεί να ζηλεύει κιόλας. Δεν είναι λίγοι οι μπαμπάδες που λειτουργούν ανταγωνιστικά προς τα παιδιά τους, και συχνά-πυκνά μπορεί να εκστομήσουν παράπονα του στυλ "προσέχεις περισσότερο το παιδί και εμένα δεν μου δίνεις σημασία (τι να του εξηγήσεις τώρα ότι αυτός είναι μεγάλο αγόρι και μπορεί να βάλει το φαγάκι μόνος του και δεν χρειάζεται τάισμα). Πριν καιρό μάλιστα , κουβεντιάζοντας με τον μπαμπά της κολλητής μου, είχαμε μία αντιπαράθεση γιατί εκείνος έλεγε ότι όταν γινόμαστε μάνες , τους άντρες μας τους ξεχνάμε και δεν νοιαζόμαστε για αυτούς!!!!. Εγώ πιστεύω πάντως ότι έχετε αφήσει τα προβλήματά σας να διογκωθούν και έχετε φτάσει στο σημείο που ο καθένας το έχει πάρει εγωιστικά και τραβάει το σκοινί ως εκεί που τον παίρνει.Κάνε εσύ την αρχή, άλλαξε κάποια πράγματα που ενοχλούν εκείνον, δείξε του ότι προσπαθείς και περίμενε να δεις πως θα αντιδράσει. Με το να είσαι ανυποχώρητη δεν βγάζεις τίποτα. Μουλαρώνει και ο άλλος και τότε φτάνουν τα πράγματα στα άκρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

CASPERAKI ίσως όντως να περνάει φάση ο άντρας σου. Θα σου πως το εξής, εμείς έχουμε ένα μωρό που τώρα είναι 17 μηνών και κάναμε έρωτα μία και μοναδική φορά τον Αυγουστό του 2009 με σχεδόν κοινή πρωτοβουλία και έπειτα τίποτα. Σκέψου το παιδί γεννήθηκε στις 4-4-2008 και από τότε τίποτα. Βέβαια ποτέ δεν είχαμε την υπερβολική σεξουαλική ζωή, αλλά τώρα καθόλου. Κανείς από τους δυο μας δεν παίρνει πρωτοβουλία και να σου πω εγώ αισθάνομαι τόσο κουρασμένη και απαγοητευμένη από την ζωή μου τώρα, που δεν έχω μόνιμα διάθεση για τίποτα. Δεν ξέρω αν θα μου περάσει και πότε απλά δεν έχω διάθεση. Προσπάθησε να συζητήσεις μαζί του μήπως και καταλάβεις τι παίζεται και μην βάζεις εξαρχής κακό με το νου σου.

Η μπεμούλα μου ταλαιπωρήθηκε πολύ για να φάει το γάλα της μαμάς της, αλλά τα καταφέραμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως περνάει καμια κατάθλιψη ο σύζυγος;(δεν κανω πλακα) γιατί η ελλειψη διάθεσης -όχι μονο για σεξ, και για να ντυθεί, να βγει..να είναι όμορφος κτλ..- ξερω γω...καπως μου κανει καταθλιψουλα βρε παιδί μου...:confused:

 

Αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ. Όταν πέφτω ψυχολογικά, δεν έχω διάθεση ούτε για σεξ, ούτε για πλύσιμο, ούτε για ντύσιμο. Βέβαια εμένα είναι φάση που κρατάει το πολύ για μια εβδομάδα και φεύγει μέχρι να ξανάρθει, αλλά εγώ το ξέρω και το παλεύω πολύ να μη παίρνει από κάτω.

Όταν η κατάσταση αυτή είναι παρατεταμένη, νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

Κοίτα να μη μαλώνεις μαζί του, άλλαξε στάση, μίλα πιο γλυκά, με κατανόηση, δείξε ότι νοιάζεσαι, ότι ενδιαφέρεσαι και αναλόγως τις αντιδράσεις, πράξε στη συνέχεια.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως περνάει καμια κατάθλιψη ο σύζυγος;(δεν κανω πλακα) γιατί η ελλειψη διάθεσης -όχι μονο για σεξ, και για να ντυθεί, να βγει..να είναι όμορφος κτλ..- ξερω γω...καπως μου κανει καταθλιψουλα βρε παιδί μου...:confused:

 

Θα συμφωνησω κι εγω. Και ο δικος μου ειχε παθει καταθλιψη πριν καποια χρονια, του ειχαν πεσει μαζεμενα πολλα και κλαταρε ο ανθρωπος. Αυτη η συμπεριφορα που περιγραφεις αυτο μου λεει γιατι ετσι φεροταν και ο αντρας μου. Οταν το καταλαβαμε με πολλη υπομονη απο μερους μου και βοηθεια επαγγελματικη το ξεπερασε και μετα ολα καλα, οπως πριν. Εγω θα σε συμβουλευα να μην εισαι επιθετικη και απεναντι του, αλλα διπλα του και να μην τον πιεζεις. Οσο για τα βιντεακια, ε, μαλλον τελικα ειναι στο dna τους, κι ο αντρας μου θελει να βλεπει. Αυτο δεν σημαινει φυσικα οτι δεν υπαρχει σεξουαλικο ενδιαφερον για την γυναικα τους οταν η σχεση ειναι σε φυσιολογικα πλαισια. Διαβαζοντας τα ποστ βλεπω οτι ολοι τελικα την περναμε την ρημαδοφαση μας μετα τη γεννηση του παιδιου. Εμεις ειμαστε ακομα στην προσπαθεια, απο μενα δηλαδη, για πιο συχνες επαφες, μιας και εγω ειμαι αυτη που δυσκολευομαι. Και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν καναμε τιποτα γιατι μου απαγορευοταν, οποτε ο καημενος μετρουσε σαν καταδικος τις μερες να σαραντισω. Υπομονη, θελει υπομονη και σκεψη πριν μιλησουμε, αυτο το λεω να το ακουω κι εγω γιατι τα νευρα μου κροσσια και δεν ειναι σωστος τροπος να περνας την καθημερινοτητα σου. Και οσο για το πισι? Ριχτο στην πλακα. Πεστου να το αφησει για καμμια ωρα να ξεκουραστει κι αυτο να πατε μια βολτα! Θα φτιαξει η διαθεση οπωσδηποτε!

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites

casperaki mou καταλαβαινω πως νιωθεις αλλα μην τα βαζεις κατω!!!

ειναι πολυ ασχημο να εχετε μια φορα το μηνα επαφη και πρεπει να προσπαθησεις κ εσυ για να αλλαξει αυτο... και εγω εχω προβλημα οταν ο δικος μου δεν εχει ορεξη και κανω εγω την κινηση πολλες φορες με απομακρυνει! πως γινεται οταν εγω του λεω πως δεν εχω ορεξη αυτος να επιμενει και να νομιζει οτι του κανω ναζια ενω οταν μου πει αυτος απλα γυριζει την πλατη του και δεν τολμω να τον ακουμπισω!:(

παντως μην το βαζεις κατω..

προσπαθησε να βρισκεις χρονο μεσα στη μερα σου να ξεκουραζεσαι... πχ οταν κοιμουνται για μεσημερι τα παιδια αντι να συμμαζεψεις κοιμησου κ εσυ... δεν θα πειραξει τοσο πολυ τον αντρα σου αν βρει μια φορα τα παιχνιδια πεταμενα η τα πιατα απλυτα!!

φαινεται ποσο εχει αναγκη απο σεξ αφου βλεπει βιντεακια. απλα πες του το! πες του οτι θες και παλι να κενετε σεξ... πες του πως οποτε θελει να σου το λεει και εσυ θα προσπαθεις να βρεις την ορεξη..

 

η γνωμη μου ειναι να βρισκεις χρονο να ξεκουραζεσαι πριν βρεθειτε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης 2 φορές προς το τέλος..μετά δηλαδή τους 5 αυτούς μήνες συνολικά 4 5 φορές.θηλάζω είμαι πτώμα΄το τελευταίο που μπορώ να έχω στο μυαλό μου είναι το σεξ..αυτά περί 3 και 4 φορών την εβδομάδα μου φαίνονται εξωπραγματικά..εκτός αν είμαστε και οι 2 δημόσιοι υπάλληλοι, τα παιδιά μας τα μεγαλώνουν άλλοι, κοιμόμαστε τα βράδυα σερί και γενικά είναι όλα όπως πριν κάνουμε παιδιά..πάντως με ΄΄ολες τις φίλες μου που μιλάμε αυτή είναι η συχνότητα 2 3 φορές τον μήνα..

Link to comment
Share on other sites

syggnomi αλλα 2- 3 φορες το μηνα για μενα ειναι ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

Το εχω πει πολλες φορες οτι το ΣΕΞ ειναι πολυ σημαντικο.Οταν αρχιζει και χανετε η επιθυμια , ορεξη για το σεξ λογω οτιδηποτε και δεν κανεις καντι να το βελτιωσεις θα φτασει μια μερα που θα καταντησεις σαν αδελφακια.

Προσωπικα ναι μεν εχω ολη μερα το μικρο και δεν τον αφηνω πουθενα αλλα το παιδι ειναι σχετικα ησυχο.Κανω ολες τις δουλειες ολη μερα ασχολουμε και με μωρο μαγειρευω ολα.Μονο που ακομα δεν δουλευω.Το βραδυ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να κοιμηθω αν δεν παει 3-4...και ξυπναω στις 10 με το παιδι..ΟΡΕΞΗ ΕΧΩ.ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ δεν νιωθω....το θεμα ειναι ο αλλος...που δεν κουραζετε οσο εγω και παρολα αυτα ειναι παντα πτωμα , κακοδιαθετος και λοιπες δικαιολογιες.

 

Στο θεμα της συχνοτητας αποψη μου οτι 2-3 το μηνα συμβαινει σε ατομα που μολις να εχουν γεννησει και δεν εχουν προσαρμοστει.σε ανθρωπους που δεν ειναι ιδιαιτερα ερωτευμενοι και μαλλον χροοονια μαζι...σε μερικες περιπτωσεις που πραγματικα περνανε περιοδο τρελης κουρασης η ψυχολογικως πιεσεων.μια ΜΟΝΙΜΗ κατασταση μαρτυρει προβλημα κατα την αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αδερφάκια δεν γίναμε ακόμα αλλά με αυτή τη συχνότητα κάνουμε σεξ..ο άντρας μου θέλει κάθε μέρα..αλλά δουλεύουμε κι οι δυο απο το πρωί ως το βράδυ έχουμε και δυο παιδιά, όταν ξεμπερδεύεις στη μία το βράδυ και ξυπνάς στις 6 προλαβαίνεις να κάνεις σεξ? Η σχέση μας όμως είναι πολύ καλή, επικοινωνούμε μέσα απο τον υπολογιστή και το κινητό-που όλοι κατηγορούμε αλλά φέρνουν δυο ανθρώπους με διαφορετικά ωράρια κοντά-και γελάμε πολύ!! Α και όταν βλέπει σέξυ βιντεάκια του λέω πως μπορώ κι εγώ να τα κάνω αυτά αλλά τα κάνω μόνο στους άλλους! Είμαι 7 χρόνια παντρεμένη και έχω καταλάβει πως μόνο το σεξ δεν κρατάει ένα ζευγάρι κοντά..πάνω απο όλα πρέπει το ανδρόγυνο να είναι φίλοι, να κάνουν πλάκα, να μοιράζονται απόψεις, και το να κάθεται στον υπολογιστή δεν είναι τόσο κακό..είναι κι αυτό ένα χόμπυ...μην πιέζεις καταστάσεις..όλα είναι θέμα προσαρμογής και για τους δύο..και όταν έρχονται τα παιδιά κατά τη γνώμη μου χρειάζεται μια διετία μέχρι να ξαναέρθει η σχέση στα ίσια της ..αφού πρώτα επαναπροσδιοριστεί και τεθούν νέες προτεραιότητες..καλή τύχη!!

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί για μερικούς το σεξ να είναι η αρχή κ το τέλος της σχέσης όμως για μένα μια αγκαλιά στο τελος της ημέρας είναι πολύτιμη και αντικαθιστα κατα τρόπο το σεξ. Μ'ονο που ουτε αυτή είναι σίγουρη καθως ο συζυγος φευγει για δουλεια δευτερα και επιστρεφει σαββατο. Οποτε σεχ δεν εχ! Μια φορα το μηνα είναι πολυτελεια

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς όταν είμασταν ακόμα φρέσκο ζευγαράκι,3-4 φορές την εβδομάδα.

Μετά που πέρασε ο καιρός και αυξήθηκαν οι υποχρεώσεις και η κούραση,2-3 ήταν οκ (εγώ δε δουλεύω).

Αλλά τώρα που είμαι έγκυος,έχουμε να το κάνουμε 1 μήνα,προχτές προσπαθήσαμε αλλά δεν μπορούσα καθόλου,όχι μόνο δεν είχα όρεξη,αλλά πονούσα και λίγο και το αφήσαμε.

 

Ελπίζω να επανέλθουμε γιατί δε μας βλέπω καλά,αν και δεν πιστεύω ότι το σεξ είναι το πρώτο και το τελευταίο σημαντικό της σχέσης,πολλές φορές νιώθω καλύτερα με το ζουζούνισμα παρά με την ολοκλήρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά θαυμάζω τα ζευγάρια που είναι παντρεμένα με παιδιά και δουλειά και παρόλα αυτά κάνουν σεξ έστω και δυο φορές την εβδομάδα.

Πλέον δεν μπορώ να κάνω σεξ συχνά, λίγο η δουλειά, λίγο το άγχος, λίγο το σπίτι, λίγο να πάμε καμιά βόλτα, λίγο να μπούμε στο ίντερνετ, λίγο η τηλεόραση, τελικά το έχουμε αφήσει στην άκρη το θέμα.

Βέβαια περνάμε τέλεια μαζί, δεν τίθεται θέμα, απλώς εγώ δεν έχω την όρεξη που είχα, γιατί με έχουν καταβάλει διάφορα άγχη.

Κι ενώ βρισκόμαστε σε φάση που προσπαθούμε για εγκυμοσύνη, τελικά φοβόμαστε να κάνουμε σεξ πριν τις γόνιμες, μη τυχόν και μας κοπεί η όρεξη, όταν πρέπει.

Για μένα είναι εξωπραγματικό το να κάνω σεξ πάνω από δυο φορές την εβδομάδα. Ο σύντροφός μου θέλει κάθε μέρα αλλά δεν γίνεται αυτό από την πλευρά μου.

Κατά τη γνώμη μου τον πιο σημαντικό ρόλο παίζει το άγχος. Ενώ κάθε φορά που το κάνουμε περνάω τέλεια και πάντα σκέφτομαι ότι είμαι χαζή που δεν το κάνω κάθε μέρα, ωστόσο, αν το κάνω σήμερα, αύριο θα με πάρει ο ρυθμός της μέρας και θα φτάσει το βράδυ και θα λέω "δε βαριέσαι, άστο σήμερα, καλύτερα αύριο" και περνάνε οι μέρες έτσι.

Το μεσημέρι ξαπλώσαμε και είπαμε να το κάνουμε αλλά μετά σκεφτήκαμε ότι πλησιάζουν οι γόνιμες και καλύτερα να το αφήσουμε, γιατί, αν ξεκινήσουμε από σήμερα, κάποια στιγμή θα κουραστούμε και δυστυχώς μπορεί να κουραστούμε, όταν θα πρέπει να γίνει.

Φαύλος κύκλος.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...