Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ!!!!


casperαki

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στις ηλεκτρονικες αγορες μου χρησιμοποιω παντα και μονο καρτα prepaid ( Τ.κυπρου) ειναι ο ασφαλεστερος τροπος αγορων

Μονο με πιστωτικη μπορεις να παραγγειλεις ή μπορεις και με αντικαταβολη?
Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι στη συσκευασια ειναι 100% γνησια και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ για προωθητικους λογους μεγαλες εταιριες στην Αμερικη συχνα πουλουν samples η testers οποια εχει ζησει λιγο στην Αμερικη το γνωριζει απο εκει και περα τι να σας πω εγω για καλο σας τπ προτινα εχω ψωνισει αρκετες φορες μου το προτιναν φιλες μου αλλα δεν θα βρω και τοον μπελα μου τωρα επειδη πηγα α καν ω ενα καλο (η γνωστες ελληνικες εξυπναδες-καχυποψιες) αλλωστε εγω δεν εχω κανενα οφελος να διαφημιζω το site αυτα και δεν συνεχιζω πηγαινω στην μπουμπουκα μου

Καλη μου μην στεναχωριεσε!!!!Δεν νομιζω οτι υπονοησε κανεις οτι διαφημιζεις το σαιτ για καποιους λογους ουτε οτι ειναι μουφα!Οπως ειπα εγω για το φραουλονετ ετσι κ εσυ αυτο!και εμενα με ρωτησαν αν ειναι μουφα κ ειπα οτι δεν το πιστευω γιατι πηρα τελικα και εγω μια κρεμα και εινια ιδια.Αν ειναι μουφα εγω παντως δεν το καταλβα!

ΤΟ ρωτανε τα κοριτσια οπως και εγω οχι εννοωντας οτι κανεις διαφηση για σκαρτα πραματα αλλα για επιβεβαιωση γιατι ειναι πολυ πιο φτηνα.!!!!

Παντως κοριτσια απο το ιντερνετ ειναι πολυ καλο και οικονομικο νακανεις τελικα ψωνια!!!!

ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΧΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η διαφορα ειναι στη συσκευασια ειναι 100% γνησια και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ για προωθητικους λογους μεγαλες εταιριες στην Αμερικη συχνα πουλουν samples η testers οποια εχει ζησει λιγο στην Αμερικη το γνωριζει απο εκει και περα τι να σας πω εγω για καλο σας τπ προτινα εχω ψωνισει αρκετες φορες μου το προτιναν φιλες μου αλλα δεν θα βρω και τοον μπελα μου τωρα επειδη πηγα α καν ω ενα καλο (η γνωστες ελληνικες εξυπναδες-καχυποψιες) αλλωστε εγω δεν εχω κανενα οφελος να διαφημιζω το site αυτα και δεν συνεχιζω πηγαινω στην μπουμπουκα μου

 

mariadrama φυσικά και δεν αμφισβητώ εσένα!!! Ούτε είπα ότι έχεις όφελος που το πρότεινες. Εάν διάβασες σε άλλο σημείο, είπα μάλιστα ότι ευχαριστούμε τα κορίτσια που πρότειναν αυτά τα site με τα καλλυντικά. Και εγώ είχα προτείνει στο παρελθόν ένα άλλο site, σημαίνει ότι έχω όφελος? Ούτε θα βρεις τον μπελά σου, ούτε θα σε κατηγορήσει κανείς - ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΕΓΩ.

Όσο για το "γνωστές ελληνικές εξυπνάδες-καχυποψίες"¨θέλω να ελπίζω ότι δεν αναφέρεσαι σε μένα συγκεκριμένα.......

Link to comment
Share on other sites

Απο το fragrance X εχω παρει 2 φορες γιατι εψαχνα κατι παλια και σπανια αρωματα που δεν τα ειχε κανεις αλλος,οι τιμες του ειναι πολυ καλες και μεταφορικα δεν χρεωνει ποτε εαν κανεις χρηση του (μονιμου) κουπονιου

Link to comment
Share on other sites

Απο το fragrance X εχω παρει 2 φορες γιατι εψαχνα κατι παλια και σπανια αρωματα που δεν τα ειχε κανεις αλλος,οι τιμες του ειναι πολυ καλες και μεταφορικα δεν χρεωνει ποτε εαν κανεις χρηση του (μονιμου) κουπονιου

 

Καλημέρα vagos.

Να σε ρωτήσω μια που έχεις ήδη παραλάβει? Εκτελωνιστικά δεν πλήρωσες? Αν και εγώ παρήγγειλα ήδη χτες και δεν μπορεί να αλλάξει κάτι, σκεφτόμουν με τα εκτελωνιστικά τί γίνεται, μια που είναι από Αμερική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η διαφορα ειναι στη συσκευασια ειναι 100% γνησια και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ για προωθητικους λογους μεγαλες εταιριες στην Αμερικη συχνα πουλουν samples η testers οποια εχει ζησει λιγο στην Αμερικη το γνωριζει απο εκει και περα τι να σας πω εγω για καλο σας τπ προτινα εχω ψωνισει αρκετες φορες μου το προτιναν φιλες μου αλλα δεν θα βρω και τοον μπελα μου τωρα επειδη πηγα α καν ω ενα καλο (η γνωστες ελληνικες εξυπναδες-καχυποψιες) αλλωστε εγω δεν εχω κανενα οφελος να διαφημιζω το site αυτα και δεν συνεχιζω πηγαινω στην μπουμπουκα μου

 

 

Επειδή και εγώ ανάφερα τον προβληματισμό μου σχετικά με τα τέστερ και κατά πόσο είναι ή όχι χρησιμοποιημένα οφείλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.. καταρχήν αγαπητή Μαρία μην τρελαίνεσαι...κανείς δεν σε κατηγόρησε για κάτι ούτε και θα βρείς τον μπελά σου. Για όσους δεν έχουν ζήσει στην Αμερική η λέξη τέστερ σχετίζεται με τα μπουκάλια που έχει π.χ στο Χόντος για να δοκιμάζονται τα αρώματα. τα αρώματα χωρίς την ορίτζιναλ συσκευασία τους τουλάχιστον στο φραουλονέτ ονομάζονται unboxed..

όσο για τις γνωστές ελληνικές εξυπνάδες - καχυποψίες ελπίζω να αναφέρεσαι σε μένα γιατί όπως και πολλές άλλες εδώ μέσα και έξυπνες είμαστε και υποψιασμένες και γι ' αυτό κάνουμε τις περισσότερες αγορές μας απο το ίντερνετ :mrgreen:

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ανάφερα τον προβληματισμό μου σχετικά με τα τέστερ και κατά πόσο είναι ή όχι χρησιμοποιημένα οφείλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.. καταρχήν αγαπητή Μαρία μην τρελαίνεσαι...κανείς δεν σε κατηγόρησε για κάτι ούτε και θα βρείς τον μπελά σου. Για όσους δεν έχουν ζήσει στην Αμερική η λέξη τέστερ σχετίζεται με τα μπουκάλια που έχει π.χ στο Χόντος για να δοκιμάζονται τα αρώματα. τα αρώματα χωρίς την ορίτζιναλ συσκευασία τους τουλάχιστον στο φραουλονέτ ονομάζονται unboxed..

όσο για τις γνωστές ελληνικές εξυπνάδες - καχυποψίες ελπίζω να αναφέρεσαι σε μένα γιατί όπως και πολλές άλλες εδώ μέσα και έξυπνες είμαστε και υποψιασμένες και γι ' αυτό κάνουμε τις περισσότερες αγορές μας απο το ίντερνετ :mrgreen:

 

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ενα site ειναι απο Αμερική και το άλλο απο Χογκ -Κογκ.

Εκτελωνιστικα δεν εχουν;;;;Δεν μπορει...Πως γινεται;;;;

κανεις δεν ξερει;;;;

αντε βρε κοριτσια ...εσεις που ψωνισατε κι ολας!!!ειναι ενα θεμα αυτο..γιατι τα εκτελωνιστικα ειναι πολυ ακριβα ..πανω απο 100?!!

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κανεις δεν ξερει;;;;

αντε βρε κοριτσια ...εσεις που ψωνισατε κι ολας!!!ειναι ενα θεμα αυτο..γιατι τα εκτελωνιστικα ειναι πολυ ακριβα ..πανω απο 100!!

 

Τι σημαίνει "εκτελωνιστικά" βρε παιδιά? Δηλαδή αν η θεία μου που μένει στην Αμερική μου στείλει με το ταχυδρομείο μια κολώνια , θα πληρώσω εκτελωνιστικά???

Μην τρελλαθούμε!!! Έχω την εντύπωση ότι τα εκτελωνιστικά τέλη πληρώνονται όταν

διακινούνται εμπορεύματα με σκοπό το εμπόριο. Σιγά μην χρειαστεί να προσλάβω και εκτελωνιστή για να μου κάνει τη χαρτούρα...

Τι εννοείς "είναι πολύ ακριβά,πάνω από 100 Ευρώ?" Στη συγκεκριμένη κολώνια που ψώνισα αναφέρεσαι ή σε κανένα φορτηγό με εμπορεύματα?

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή και εμένα με καίει το θέμα, ΑΦΟΥ όμως έχω παραγγείλει έμαθα μόλις ότι εκτός Ε.Ε. και πάνω από 50 $ όλα περνάνε τελωνείο.

Εάν ο φορτωτής μπορεί να βάλει τιμολόγιο που να δηλώνει κάτω από αυτό το ποσό, τότε όλα οκ.

Όπως και να έχει θα κάνω ερώτηση στο site και μόλις μου απαντήσουν θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή και εμένα με καίει το θέμα, ΑΦΟΥ όμως έχω παραγγείλει έμαθα μόλις ότι εκτός Ε.Ε. και πάνω από 50 $ όλα περνάνε τελωνείο.

Εάν ο φορτωτής μπορεί να βάλει τιμολόγιο που να δηλώνει κάτω από αυτό το ποσό, τότε όλα οκ.

Όπως και να έχει θα κάνω ερώτηση στο site και μόλις μου απαντήσουν θα σας πω.

 

 

γι αυτο ρωτησα φιλη xuito.... απλα ηθελα να δω τι κανουν οι αλλες κοπελες που παρηγγειλαν γιατι εχω ακουσει οτι κανουν διαφορα προκειμενου να μην χρεωθουν εκτελωνιστικα.!!!

 

Τι σημαίνει "εκτελωνιστικά" βρε παιδιά? Δηλαδή αν η θεία μου που μένει στην Αμερική μου στείλει με το ταχυδρομείο μια κολώνια , θα πληρώσω εκτελωνιστικά???

Μην τρελλαθούμε!!! Έχω την εντύπωση ότι τα εκτελωνιστικά τέλη πληρώνονται όταν

διακινούνται εμπορεύματα με σκοπό το εμπόριο. Σιγά μην χρειαστεί να προσλάβω και εκτελωνιστή για να μου κάνει τη χαρτούρα...

Τι εννοείς "είναι πολύ ακριβά,πάνω από 100 Ευρώ?" Στη συγκεκριμένη κολώνια που ψώνισα αναφέρεσαι ή σε κανένα φορτηγό με εμπορεύματα?

και επειδη τυγχαινει να εχω σχεση με τετοια και μην ειρωνευεσαι ..και φυσικα αν χρεωσουν εκτελωνιστικα ,θα πρεπει να παρεις εκτελωνιστη γιατι δυσκολα να τα καταφερεις μονη σου.Ο οποιος εκτελωνιστεις χρεωνει τουλαχιστον 60 ευρω!!!!!

Α και εμποριο σημαινει διακινηση εμπορευματων με σκοπο το κερδος ..οχι με σκοπο το εμποριο....!!!!!!

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

renah δεν σε ειρωνεύτηκα , αλλά πιστεύω ότι αν είχες σχέση με τα θέματα αυτά θα ήξερες ότι αν το δέμα έχει αξία κάτω από 100 Ευρώ και έρχεται με απλό ταχυδρομείο , ή με την ένδειξη gift , τότε ΔΕΝ περνάει τελωνείο, μόνο αν έρθει με μεταφορική, προωθείται απ'ευθείας για έλεγχο και σε παίρνουν τηλ για να πληρώσεις κερατιάτικα...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

ωραια γι αυτο ρωτησα...σχεση εχω αλλα δεν ασχολουμαι με κιλα ,αλλα με τονους και ηθελα να ξερω ακριβως πως γινεται με μικρα πακετα!Και δεν ξερω τελικα τι ακριβως ισχυει γιατι φιλος παιδευοταν με τελωνεια και εκτελωνιστικα για 65 ευρω δεμα και τελικα η αμοιβη εκτελωνιστη +φορους του βγηκαν + 140 ευρω...

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

στο φραουλίτσα νετ που το έψαξα λιγάκι λένε ότι αν τυχόν χρεωθεί ο πελάτης έξοδα τελωνείου μπορούν να επιστρέψουν τα χρήματα αρκεί να τους αποσταλλεί η αποδειξη παραλαβής από το τελωνείο (η όποιο άλλο αποδεικτικό έχουν για πληρωμή εκτελωνιστικων) μαζί με τον αριθμό παραγγελίας. τονίζουν όμως ότι αυτό δεν είναι στανταρ πολιτική τους αλλά είναι στην διακριτική τους ευχέρεια.πάνδως με 130 ευρώ παραγγελία που παρέλαβα με συστημένο ταχυδρομείο δεν πλήρωσα τίποτα παραπάνω.

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

ωραια γι αυτο ρωτησα...σχεση εχω αλλα δεν ασχολουμαι με κιλα ,αλλα με τονους και ηθελα να ξερω ακριβως πως γινεται με μικρα πακετα!Και δεν ξερω τελικα τι ακριβως ισχυει γιατι φιλος παιδευοταν με τελωνεια και εκτελωνιστικα για 65 ευρω δεμα και τελικα η αμοιβη εκτελωνιστη +φορους του βγηκαν + 140 ευρω...

 

 

Ο κανόνας στις on-line αγορές εκτός ΕΕ είναι ένας :

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΔΕΜΑ ΜΕ COURIER!!!

Όλες οι εταιρίες courier έχουν εκτελωνιστές που συνεργάζονται και σε παίρνουν τηλέφωνο

για τον εκτελωνισμό και σου βγαίνει ο κούκος αηδόνι (τα ξέρω από πρώτο χέρι , την πάτησε μια φορά ο κουμπάρος μου).

Επίσης , όταν το δέμα έχει την ένδειξη "gift" ή "warranty replacement" περνάει χωρίς έξοδα.

Άλλος τρόπος για να περάσεις μια παραγγελία χωρίς έξοδα , είναι να κοπεί η απόδειξη με μικρότερη αξία.(λίγο δύσκολο)

Πάντως με απλό ταχυδομείο , μπορεί να αργεί λίγο παραπάνω , αλλά αν είναι κάτω από 100 Ευρώ , δεν γίνεται έλεγχος.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Worldwide Standard Shipping (We ship to 220 countries, see details)

Ships via USPS International Express for $14.95 + $0.99 per item

Arrives in 7 - 12 business days and will likely not have tracking.

Please note, you may be subject to import duties and taxes once a shipment reaches your country. We are not responsible and have no control over these fees.

International orders must be shipped to the cardholders address.

 

αυτό λέει το frangrancex αλλά τα κορίτσια που έχουν ήδη αγοράσει από εκεί θα μας διαφωτίσουν παραπάνω.

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

στο fragrance τι ακριβως κανετε λοιπον;;ενδειξη gift;;τι;; αυτο ρωταω τοση ωρα!!!

 

Δεν ξέρω αν θα έχει ένδειξη gift.

Διάλεξα όμως το απλό ταχυδρομείο για την αποστολή (αυτό το USPS είναι το Αμερικάνικο ΕΛΤΑ) και επειδή και η απόδειξη που θα έχει πάνω είναι μόλις 18,37 ευρώ , είμαι σίγουρη ότι δεν θα έχω θέμα με εκτελωνισμό.

Στα σχόλια πελατών του fragrancex , διάβασε καμμιά δεκαριά από Έλληνες , οι οποίοι

είχαν μείνει ευχαριστημένοι ΟΛΟΙ από τις αγορές τους, δεν μπορεί αν κάποιος ήταν δυσαρεστημένος θα το έγραφε...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...