Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ!!!!


casperαki

Recommended Posts

απο την στιγμη που ισχυουν τα δωρεαν μεταφορικα καλυτερα να σπασεις την παραγγελεια σου στα δυο ετσι δεν θα υπαρξει προβλημα

 

 

Την έκανα την βλακεία μάλλον.. Τους έστειλα e mail μήπως και την σπάσουν αυτοι την παραγγελία στα 2..και αναμένω απάντηση..:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μην το θεωρεις δεδομενο οτι θα πληρωσεις φορους τυχαια επιλεγουν τα δεματα στο τελωνειο και κυριω την πατας οταν επιλεγεις να σου γινει αποστολη με courrier καλου κακου ομως ας ειναι η παραγγελειες σου κατω απο 100$ ( τιμη με τα μεταφορικα) οπως και να χει ενημερωσε μας

σου ευχομαι να την γλιτωσεις

Την έκανα την βλακεία μάλλον.. Τους έστειλα e mail μήπως και την σπάσουν αυτοι την παραγγελία στα 2..και αναμένω απάντηση..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Kira, η πρώτη μου παραγγελία ήταν ? 124 και δεν πλήρωσα τελωνείο. Τώρα τυχαίο ήταν? Δεν ξέρω.

Γενικά πάντως έχω ακούσει ότι όταν έρχονται δέματα με απλό ταχυδρομείο, σπάνια να πληρώσεις. Όταν στέλνουν με κούριερ περνάνε οπωσδήποτε από τελωνείο.

Εύχομαι με το καλό να παραλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

παρελαβε σημερα και μια συναδερφος απο φραουλονετ (τι με περνατε εμενα?? εχω καψει κι άλλες οικογενειες...) συνολικα 130 ευρω και δεν πληρωσε τελωνειο....

Link to comment
Share on other sites

Πως επιλεγεις με τι μεσο θελεις να σου ερθουν στο fragrance-x;;;

τι να πατησω την επομενη φορά;;;

Βικυ πολλές οικογενειες εχεις καψει...σημερα η esteelauder ειχε 1συν 1 δωρο και η clinigue και πήγα να πάρω 2 δωράκια και να μπορουν να τα αλλάξουν γιατι εναι σπαστικο το δωρο που δεν μπορεις να το αλλάξεις...ε;;;;

Πηρα στα χερια μου και διάβαζα το πισω σε μια λοδιον για το προσωπο...ΤΙΓΚΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΠΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!!!ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΜΠΕΝ---Ειχε γυρω στα 5 νομιζω...Τι κριμα!!!!!!!!!!!

Τωρα την πήρα...να την πάω πίσω λέτε;;;

Την πάτησα...δεν ειχα ξαναγυρισει πίσω να διαβασω..ενα mail μουρθε να υποψιάστηκα...:roll::?

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,τελικά μου έστειλαν απάντηση που τους ζήτησα να σπάσουν την παραγγελία στα 2 απο fragrancex και μου απάντησαν οτι δεν γίνεται αυτό και οτι σπάνια περνάνε απο τελωνειο τα δέματά τους,και λυπούνται που δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο.

Καλά,κι εγώ να μην σκεφτώ καθολου το θέμα τελωνείου πριν κάνω την παραγγελία..:mad:

Τώρα..καλή μου τύχη!

Και σε περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο,τί επιλογές έχω;:confused:

Link to comment
Share on other sites

αχ,τώρα το είδα..

Μακάρι να είναι έτσι,ε'ίναι σίγουρο;γιατί νόμιζα οτι είναι 45 το όριο:confused:

 

Γυρω στα 22? ηταν το παλιο όριο,υπηρχε μια ανοχη μεχρι τα 40 περιπου.

Απο το 2009 ειναι πλεον 150? (χωρις τα μεταφορικα) σε ολη την ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 22 ηταν το παλιο όριο,υπηρχε μια ανοχη μεχρι τα 40 περιπου.

Απο το 2009 ειναι πλεον 150 (χωρις τα μεταφορικα) σε ολη την ΕΕ.

 

Τι εννοείς "σε όλη την ΕΕ"? Εντός Ευρωζώνης δεν έχουν καταργηθεί τα θέματα με το τελωνείο?

το fragrancex τα στέλνει από Αμερική...

 

ΥΓ: Επιτέλους χθες παρέλαβα ειδοποιητήρια .Είχα παραγγείλει μία κολώνια για μένα στις 28/9 και μία στις 29/9 (για την κολλητή μου).Λόγω εκλογών λέει υπήρχε καθυστέρηση στα δέματα στα ΕΛΤΑ...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 

 

Καλημέρα elachl.

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένη?

Έχει διάφορες lotion μέσα στο fragrancex.

Εάν μπορείς μπες μέσα στο site και κάνε αναζήτηση με την μάρκα και το είδος και σίγουρα θα σου βγάλει πολλές επιλογές για να διαλέξεις αυτή που αναζητάς.

Εάν όμως ξέρεις ακριβώς ποια lotion θέλεις και πόσα ml πες μου και θα στο βρω εγώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παρέλαβα από fragranceX!!! μια χαρά όλα , το eternity σε κανονική συσκευασία με κουτάκι κτλ και τα 2 δειγματάκια το 1 15 μλ και το άλλο 5μλ σε ξεχωριστό σακουλάκι το καθένα. η συκευασία ήταν σε πλαστικό με φούσκες και το κουτί άθικτο. τελικά αποφάσισα ότι μ'αρέσει το in2you οπότε αργότερα θα το παραγγείλω. τα 148 μλ έχουν 22 και κάτι ευρώ.

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "σε όλη την ΕΕ"? Εντός Ευρωζώνης δεν έχουν καταργηθεί τα θέματα με το τελωνείο?

το fragrancex τα στέλνει από Αμερική...

 

Οντως δεν το διευκρινησα οπως επρεπε,το οριο ειναι 150? για οποιαδηποτε χωρα της ΕΕ,πχ ΗΠΑ>Ελλαδα, ΗΠΑ>Ιταλία, ΗΠΑ>Κύπρος κ.ο.κ.

 

Για συναλλαγες χωρων εντος ΕΕ δεν υπαρχει κανενας δασμος.

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν το διευκρινησα οπως επρεπε,το οριο ειναι 150? για οποιαδηποτε χωρα της ΕΕ,πχ ΗΠΑ>Ελλαδα, ΗΠΑ>Ιταλία, ΗΠΑ>Κύπρος κ.ο.κ.

 

Για συναλλαγες χωρων εντος ΕΕ δεν υπαρχει κανενας δασμος.

 

Υπάρχει πουθενά στο ιντερνετ κάτι που να αναφέρεται στους δασμούς? θέλω να ξέρω σε περίπτωση που υπερβούμε το ποσό πόσο θα είναι το κόστος και αν ισχύει το ίδιο και από άλλες χώρες πλήν Ε.Ε. , π.χ. από Χονγκ Κονγκ

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα το πήρα στα χέρια μου.Τα παρέλαβε η κολλητή μου , άψογα στη συσκευασία τους , όπως και την προηγούμενη φορά.

Από τη χαρά μου ...ξαναμπήκα στο fragrancex και μόλις παρήγγειλα άλλη μία κολώνια , είμαι άρρωστη , ε???

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα το πήρα στα χέρια μου.Τα παρέλαβε η κολλητή μου , άψογα στη συσκευασία τους , όπως και την προηγούμενη φορά.

Από τη χαρά μου ...ξαναμπήκα στο fragrancex και μόλις παρήγγειλα άλλη μία κολώνια , είμαι άρρωστη , ε???

 

Υπάρχουν και χειροτερα...ΕΓΩ!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια

μόλις διάβασα μερικά απ΄ αυτά που γραφετε και ομολογώ πως με βάλατε σε πειρασμο! τόσο για τις καλύτερες τιμές αλλά κ για το ότι βρήκα ένα αρωμα που το χα παρει αγγλία και εδώ δεν το βρήκα πουθενα!!!

όμως βρε κορίτσια πραγματικά δεν έχω το χρονο να ψάξω από πού με συμφέρει να το παραγγειλω, γιατί είδα 2-3 site απ τα οποία ψωνίζετε! σε όποια δεν κάνει κόπο ας ρίξει μια ματιά για το vivienne westwood (boudoir)!!! στο μεταξύ είμαι και άσχετη με αγορές από διαδίκτυο γενικότερα κ το πιθανότερο είναι να πιαστώ κότσος!! πιστωτικές κ τέτοια δεν έχω οπότε κ εδώ χρειάζομαι τα ΄φωτα σας! πως θα πληρώσω;

σόρυ γράφω βιαστικά αλλά είμαι στον 8ο μήνα και τα 2 ζουζούνια μου με περιτριγυρίζουν!!!!

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα marlen.

Βρήκα το άρωμα που ψάχνεις στο fragrancex αλλά το έχει μόνο σε δείγμα του 1ml και στην τιμή των ? 2,01

Στο strawberry το έχει σε όλες τις συσκευασίες (30, 50, 75 ml) και σε τιμές 40,50 - 51,50 - 71,00

Όσο για την πληρωμή, φαντάζομαι θα μπορείς και μέσω τραπέζης εάν δεν έχεις κάρτα. Κάνεις δηλαδή την πληρωμή αφού σου στείλουν επιβεβαίωση και τραπεζικό λογαριασμό και μετά τους στέλνεις το αποδεικτικό. Φαντάζομαι........

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο η καρδιά...Βγάλε μια ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ καρτα...σε συμφερει και μπορει να το κανει οποιοσδηποτε για να μην τρεχεις...Δεν εναι ονομαστική...και εγω μαυτη πλήρωσα και με χρεωσαν ακριβως οσο ειχανε πει...

Το fragrance-x γενικοτερα ειναι οικονομικοτερο απο το φραουλονετ (ΟΠΩς ΤΟ ΛΕΜΕ...) αλλά αφου το βρηκες εκει απο εκει μαλλον θα το παρεις...

Τι ειναι αυτο το αρρωματάκι;;;σαν πιο μοιάζει;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, να προτεινω κατι, να κανουμε μια λιστα συγκεντρωτικη που να περιεχει τις σελιδες με τα καλλυντικα που λετε για να μην ψαχνομαστε μεσα στα posts. τι λετε?;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...