Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚ.ΛΑΡΙΣΑΣ


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας. Σκέφτομαι πολύ έντονα να επισκεφτώ το Πανεπιστημιακό Λάρισας γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα για τις επιτυχίες του στον τομέα της εξωσωματικής. Μένω βέβαια Αθήνα... Αύριο θα πάρω τηλέφωνο και ο Θεός βοηθός...

 

Καλησπερα!Εγω ειμαι στο Παν/κο νοσοκομειο Λαρισας αλλα ακομα κανω σπερματεγχυση.Πραγματικα εχουν πολλες επιτυχιες και πολυ κοσμο.Δεν αργεις να μπεις στη σειρα,εχουν πολυ καλο προσωπικο και καλους γιατρους!!Ευχομαι οπου και να ξεκινησεις καλη αρχη!

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα που πρόσφατα έκανε εξωσωματική στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας, να μου πει εντυπώσεις, και με ποιον γιατρό την έκανε; ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα κορίτσια!!και εγω είμαι στην αναμονη μετα από εμβρυομεταφορα που εγινε στις 20 /10/15 στη λαρισα με τον κ. νταφοπουλο!!

πραγματικα κι εγω εχω παρα πολύ καλες εντυπώσεις και από το προσωπικο και από την ολη συμπεριφορα!!!!!!!!!ουτε στο ιδιωτικο...ετσι!!!

είναι η δευτερη φορα που προσπαθω με φυσικο κυκλο λογω χαμηλης αμη.

την προηγουμενη φορα την 12 μερα ειχα χοριακη 8,48 αλλα δυστυχως μετα επεσε .

εκανα σημερα home test και βγηκε αρνητικο δυστυχως....δε ξερω μηπως ηταν νωρις....αν και δεν εχω καλο προαίσθημα γενικα....θα δουμε...!!!

καλα αποτελέσματα να εχουμε !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!και εγω είμαι στην αναμονη μετα από εμβρυομεταφορα που εγινε στις 20 /10/15 στη λαρισα με τον κ. νταφοπουλο!!

πραγματικα κι εγω εχω παρα πολύ καλες εντυπώσεις και από το προσωπικο και από την ολη συμπεριφορα!!!!!!!!!ουτε στο ιδιωτικο...ετσι!!!

είναι η δευτερη φορα που προσπαθω με φυσικο κυκλο λογω χαμηλης αμη.

την προηγουμενη φορα την 12 μερα ειχα χοριακη 8,48 αλλα δυστυχως μετα επεσε .

εκανα σημερα home test και βγηκε αρνητικο δυστυχως....δε ξερω μηπως ηταν νωρις....αν και δεν εχω καλο προαίσθημα γενικα....θα δουμε...!!!

καλα αποτελέσματα να εχουμε !!!!!!

 

Καλη επιτυχια!!Με μια μεγαλη χοριακη!!

Δεν σου ειπανε ομως οτι τεστ δεν επιτρεπετε.Δεν διχνει το τεστ.Μονο χοριακη.Ποτε θα την κανεις?Αρχες Νοεμβρη?

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια!!Με μια μεγαλη χοριακη!!

Δεν σου ειπανε ομως οτι τεστ δεν επιτρεπετε.Δεν διχνει το τεστ.Μονο χοριακη.Ποτε θα την κανεις?Αρχες Νοεμβρη?

 

σ ευχαριστω παρα πολύ!!!!!!!

ναι 2 νοεμβρη μου ειπαν αλλα μου φαινεται αργα γιατι βαλαμε βλαστοκυστη 5ης ημερας στις 20/10.

δεν εκανα ουτε pregnyl. εισαι σιγουρη ότι δε δειχνει το τεστ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ ευχαριστω παρα πολύ!!!!!!!

ναι 2 νοεμβρη μου ειπαν αλλα μου φαινεται αργα γιατι βαλαμε βλαστοκυστη 5ης ημερας στις 20/10.

δεν εκανα ουτε pregnyl. εισαι σιγουρη ότι δε δειχνει το τεστ?

 

Αν διαβασεις ποσες κοπελες εκαναν τεστ και βγηκε αρνητικο και ειχαν μια μεγαλη χοριακη....συνηθως με την pregnyl μπορει να δειξει θετικο λενε.

Δευτερα πηγαινε για χοριακη και ευχομαι να ειναι θετικο!!

Εκει κανω και εγω τις προσπαθειες μου.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kalimera koritsia

zito signomi gia ta gramata moy ala opos katalavate ime xeni

ekana mia exsomatiki sti thessaloniki sto papageorgioy den ta kataferame kali simberifora ala argoun para poli giafto apofasisa gia defteri na pao larisa vasika eho kani idi proto randevou kai xekinao 2 prospathia to aprilio ,ehi kamia embiria me tin iatro Xristina Mesini

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γειά σας!

Είμαι νέο μέλος στο forum..!Θα ήθελα την εμπειρία σας από το Παν/κό της Λάρισας ή από ιδιωτη γιατρό που να ασχολείται με υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Στο forum έχω διαβάσει παλιότερες κριτικές για το Παν/κο και τον κ.Μεσσήνη. Πλέον έχει συνταξιοδοτηθεί... Γνωρίζω ότι είναι  στο τμήμα η κόρη του, η κ.Μεσσήνη Χριστίνα. Γνωρίζει κανείς αν είναι εξίσου καλή? Με ενδιαφέρει γενικότερα και η εμπειρία σας απο πανεπιστημιακό αν αξίζει ή να κοιτάξω κτ σε ιδιωτικό... Είμαι αρκετά μπερδεμένη με την επιλογή γιατρού κ χώρου... Ελπίζω να με βοηθήσετε....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σε όλες, οποία κοπέλα έχει κάνει η ξέρει για εξωσωματικη στο πανεπιστήμιακο της Λάρισας, θα ήθελα πληροφορίες, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, RenaRenaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες, οποία κοπέλα έχει κάνει η ξέρει για εξωσωματικη στο πανεπιστήμιακο της Λάρισας, θα ήθελα πληροφορίες, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

γεια σου..εγω εχω κανει εκει εξωσωματικη και το 2015 απεκτησα το γιο μου.τωρα ειμαι ξανα σε φαση ενεσεων.τι θα ηθελες να μαθεις;

Επεξεργάστηκαν by hope83
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/1/2019 at 10:03 ΜΜ, hope83 είπε:

γεια σου..εγω εχω κανει εκει εξωσωματικη και το 2015 απεκτησα το γιο μου.τωρα ειμαι ξανα σε φαση ενεσεων.τι θα ηθελες να μαθεις;

Hope83 να σου ζήσει ο γιος σου και σου εύχομαι γρήγορα να αποκτήσεις και δεύτερο παιδακι.θα ήθελα και εγώ να μάθω τις εμπειρίες σου για το πανεπιστημιακό Λάρισας και ποιον γιατρό έχεις.

Επεξεργάστηκαν by Mumbaby
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mumbaby είπε:

Hope83 να σου ζήσει ο γιος σου και σου εύχομαι γρήγορα να αποκτήσεις και δεύτερο παιδακι.θα ήθελα και εγώ να μάθω τις εμπειρίες σου για το πανεπιστημιακό Λάρισας και ποιον γιατρό έχεις.

Οταν ξεκινησα τον 5/2014 ηταν εκει διευθυντης ο Μεσσηνης σ'αυτον ξεκινησα. Μεχρι να παρω εγκριση απο επιτροπη ειχε συνταξιοδοτηθει απο το πανεπιστημιακο και ειχε παει στο ΙΑΣΩ.Τοτε συνεχισα στον ιδιο. Πηγαινα επισκεψεις στο ΙΑΣΩ αλλα ολη τη διαδικασια τη εκανα μεσω εκεινου στο πανεπιστημιακο.Ωοληψια-εμβρυομεταφορα μου εκανε η κορη του(Χριστινα Μεσσηνη) που ειναι λεκτορας με παρουσια δικη του.Η πρωτη προσπαθεια δεν προχωρησε σε εμβρυομεταφορα. Η δευτερη ηταν επιτυχημενη.Σε ολη την εγκυμοσυνη πηγαινα στο ΙΑΣΩ και οταν μπηκα στον μηνα μου πηγα στο πανεπιστημιακο στην κορη του.Απο τοτε και μετα πηγαινω μονο σε εκεινη.Σε αυτη μου την προσπαθεια εχουμε ξεκινησει απο την αρχη μαζι.

Η εμπειριες μου απο το πανεπιστημιακο ειναι αρκετες και μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενη απο ολη τη διαδικασια αλλα και το προσωπικο.Ειχα και μια αποτυχημενη προσπαθεια περισυ με αλλον γιατρο γιατι η Μεσσηνη ειχε αδεια μητροτητας.Γι αυτη την προσπαθεια δεν θα ηθελα να επεκταθω αλλα θεωρω οτι ο γιατρος ηταν λαθος.

Ο γιατρος περα απο την ικανοτητα του θα πρεπει και να σου ταιριαξει.Εγω ποτε δεν ειδα ειδα το Μεσσηνη απομακρο και αυστηρο οπως συζητιεται γενικα και οταν ψυχολογικα τον χρειαστηκα ηταν εκει. Η Χριστινα που ειναι γυναικα και πιο νεα εχει αλλες επικοινωνιακες ικανοτητες.Νοιωθεις ανετα μολις την δεις.

Αν εχεις να με ρωτησεις κατι πιο συγκεκριμμενο στειλε μνμ.Ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας!! Σκεφτόμαστε να ξεκινήσουμε εξωσωματική στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Λάρισας! Πήρα τηλέφωνο για ραντεβού και μου είπαν πως είναι κλειστά από τον Μάρτιο λόγω κορωνοιου και δεν ξέρουν πότε θα ξανά ξεκινήσουν τις εξωσωματικές! Είναι κάποια κοπέλα που περιμένει για εξωσωματική στη Λάρισα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Ξέρω πως είναι πολύ παλιά συζήτηση αυτή, όμως με ενδιαφέρει πολύ αυτό το θέμα!! Λόγω πενιχρών χρημάτων σκεφτόμαστε σοβαρά να πάμε για εξωσωματική στο πανεπιστημιακό της Λάρισας! Το πρόβλημα μας είναι η αζωοσπερμια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει καμμία κοπέλα αν έχει ανοίξει το νοσοκομείο Λάρισας για εξωσωματικές ή πότε θα ανοίξει? Όσες κοπέλες κάνατε εκεί εξωσωματική μείνατε ευχαριστημένες? Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...