Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποιο γιαουρτι να εμπιστευτω;;


Recommended Posts

εγω της δινω μονο το παραδοσιακο απο εναν μικροπαραγωγο μαλλον στα Μεσογεια ειναι προβειο και της βαζω συνηθως φρουτο μεσα..βεβαια το τρωει και σκετο!επισης της δινω βερο κρητικο που ειναι γιδινο..αναλογα με το τι βρισκω,διοτι υπαρχει θεμα με αυτα,δεν τα εχουν ολα τα σουπερ!!ποτε δεν εδωσα και δεν το εχω και σκοπο να δωσω παιδικο γιαουρτι.δεν τα εμπιστευομαι........

 

νομίζω ότι κάνεις την καλύτερη δουλειά δίνοντας τα συγκεκριμένα γιαούρτια. Για πεσμου λίγο γιατί η δικιά μου ξινίζεται με αυτά και τρώει ελάχιστα (2 κουταλάκια του γλυκου). Μια μέρα της είχα βάλει λίγη μπανανα. Εσύ τι φρούτα της βάζεις και τι ηλικία είναι; Τα λιώνεις με το πιρούνι ή στο μίξερ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νομίζω ότι κάνεις την καλύτερη δουλειά δίνοντας τα συγκεκριμένα γιαούρτια. Για πεσμου λίγο γιατί η δικιά μου ξινίζεται με αυτά και τρώει ελάχιστα (2 κουταλάκια του γλυκου). Μια μέρα της είχα βάλει λίγη μπανανα. Εσύ τι φρούτα της βάζεις και τι ηλικία είναι; Τα λιώνεις με το πιρούνι ή στο μίξερ;

 

απο φρουτα βαζω τα παντα..μπανανα,σταφυλι,αχλαδι και χυμο πορτοκαλι αν δεν εχει πιει ηδη..αν ειναι πολυ νερουλο βαζω λιγη φρυγανιτσα, τα λιωνω με το πιρουνι,διοτι αλεσμενα δεν τα τρωει!!η μικρη μου κοντευει 14 μηνων και ποτε δεν της εδωσα παιδικο γιαουρτι διοτι δεν τα εμπιστευομαι!!επισης τρωει πολυ ευχαριστα αν εχω βαλει μεσα δημητριακα και εχουν μαλακωσει πολυ βεβαια..αυτο το τελευταιο το ζηλευε απο εμενα που τρωω καμια φορα γιαουρτι με δημητριακα και ετσι της βαζω και εκεινης..ισως μπορεις-απο αποψη ηλικιας να βαλεις λιγο μελακι??-ελπιζω να βοηθησα λιγακι..ο,τι αλλο θες πολυ ευχαριστως!!!

Link to comment
Share on other sites

απο φρουτα βαζω τα παντα..μπανανα,σταφυλι,αχλαδι και χυμο πορτοκαλι αν δεν εχει πιει ηδη..αν ειναι πολυ νερουλο βαζω λιγη φρυγανιτσα, τα λιωνω με το πιρουνι,διοτι αλεσμενα δεν τα τρωει!!η μικρη μου κοντευει 14 μηνων και ποτε δεν της εδωσα παιδικο γιαουρτι διοτι δεν τα εμπιστευομαι!!επισης τρωει πολυ ευχαριστα αν εχω βαλει μεσα δημητριακα και εχουν μαλακωσει πολυ βεβαια..αυτο το τελευταιο το ζηλευε απο εμενα που τρωω καμια φορα γιαουρτι με δημητριακα και ετσι της βαζω και εκεινης..ισως μπορεις-απο αποψη ηλικιας να βαλεις λιγο μελακι??-ελπιζω να βοηθησα λιγακι..ο,τι αλλο θες πολυ ευχαριστως!!!

 

μελι απαγορευεται πριν τον χρονο.

εγω βαζω μπανανα λιωμενη με πιρουνι για να φευγει η ξινιλα..του αρεσει πολλυ.

δοκιμασε και μπισκοτακι αν θες μεσα.δεν εχω δοκιμασει ακομα γιατι φοβαμαι τα κομματακια..

αλλα ισως και ψωμακι μιας που μουλιαζει ισως να κανει δουλεια..

παντως εγω προχθες ημουνα εκτος και εδωσα ενα advance δημητριακα γιατι που να ελιωνα μπανανες κτλ(ο μικρος τελικα δεν το τρωει σκετο)και δεν μπορω να πω πως τρελαθηκε κιολας..περιμενα να ξετρελαθει λογω γλυκας μιας που δεν του δινω τιποτα γλυκο ουτε κρεμα αλλα αυτο που του δινω με την μπανανα του αρεσει πιο πολλυ....καλο αυτο!!!!!!!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

΄΄εχω την τύχη η ξαδέρφη μου να είναι στον έλεγχο τροφίμων και πραγματικά όπως όλες ΄παρατηρήσατε λέμε όχι στα βρεφικά γιαούρτια και δίνουμε γιαύρτι αγνό με πέτσα(φυσικά βγάζουμε την πέτσα).Επίσης γάλα όλυμπος ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

΄΄εχω την τύχη η ξαδέρφη μου να είναι στον έλεγχο τροφίμων και πραγματικά όπως όλες ΄παρατηρήσατε λέμε όχι στα βρεφικά γιαούρτια και δίνουμε γιαύρτι αγνό με πέτσα(φυσικά βγάζουμε την πέτσα).Επίσης γάλα όλυμπος ότι καλύτερο

 

εισαι οντως πολυ τυχερη!!!μια ερωτηση γιατι βγαζουμε την πετσα????μονο για λογους λιπους???

Link to comment
Share on other sites

Ναι και για αυτο αλλά το πιο πιθανό είναι να φανεί παράξενη η υφή στο μωρό.Στο κάτω κάτω εαν φάει το γνήσιο γιαοθρτάκι είναι πλήρως καλλυμένο από θρεπτικά συστατικά.

Link to comment
Share on other sites

εγω διοτι ειναι αδυνατουλα της δινω και την πετσα...παντως για οσους ενδιαφερονται χτες τυχαια ανακαλυψα στα βιολογικα μεσα στο παρκο του Τριτση ενα εκπληκτικο βιολογικο γιδινο γιαουρτι,το οποιο εχει εξαιρετικη γευση και υφη!!!!!!! της μικρης της αρεσε πολυ-σημερα βαλαμε συκο και μπανανα-το υπολοιπο το εφαγα εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

εισαι οντως πολυ τυχερη!!!μια ερωτηση γιατι βγαζουμε την πετσα????μονο για λογους λιπους???

 

στο λίπος όμως βρίσκονται κ όλες οι λιποδιαλυτές βιταμίνες A,D,E,K.......

βγαζοντας την πέτσα αφαιρείς κ τις βιταμίνες....

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο λίπος όμως βρίσκονται κ όλες οι λιποδιαλυτές βιταμίνες A,D,E,K.......

βγαζοντας την πέτσα αφαιρείς κ τις βιταμίνες....

 

Θα συμφωνήσω με τη YIOUPI! Εγώ την κόβω σε μικρά κομάτια (τώρα τη σπάω με το κουτάλι, όταν ήταν μικρότερα την έλειωνα στο καπάκι του γιαουρτιού με το κουτάλι) και την ανακατεύω μέσα στο γιαούρτι. Πάντως η μεγάλη μου που έχει αρχίσει να της ξινίζει λίγο το γιαούρτι τρώει πρώτα την πέτσα μόνη της γιατί είναι πιο γλυκιά και το υπόλοιπο με μέλι ή μαρμελάδα για να σπάσει η ξινίλα!

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...