Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα,

ειμαι καινουργια στο θεμα αλλα θα ηθελα την αποψη σας σας παρακαλω.

εχει σχεδον 3μηνες προσπαθούμε για μωρό. αυτη την φορα πίστευα ότι θα ήμουν γιατι είχα πολλά συμπτώματα π.χ. αναγούλες, πολύ πόνο στην πλάτη,νευρίαζα πολύ,τάσεις για εμετό. έπρεπε να αδιθετίσω κανόνικα στις 06/02/13 αλλά είδα αίμα χθές βράδυ λίγο. κατα την διάρκεια της ωύχτασ δεν είχα τίποτα και Σημερα είχα πρωί όταν πήγα στην τουαλέττα είχα πολύ. σημειώστε όμως ότι ποτέ μου δεν είχα καθυστέριση πάντα ο κύκλος ήταν σταθερόσ στις 28 μέρες. τώρα νιώθω αναγούλεσ και πρίξιμο της κοιλιάς μου. Α ακόμη κάτι.... οι 2 τελευτείες περιόδοι μου δεν είχα φυσιολογική περίοδο. κρατούσε για 2-3μέρες με λίγότερο αίιμα αποτι προηγουμένως. στη τελευτεία περίοδο μου όμως του προηγούμενου μήνα αδιαθέτισα κανονικά.

τί λέτε????? περιμένω τις απόψεις σας.... ελπίζω να μην σας μπερδεψα τελείως...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλημερα,

ειμαι καινουργια στο θεμα αλλα θα ηθελα την αποψη σας σας παρακαλω.

εχει σχεδον 3μηνες προσπαθούμε για μωρό. αυτη την φορα πίστευα ότι θα ήμουν γιατι είχα πολλά συμπτώματα π.χ. αναγούλες, πολύ πόνο στην πλάτη,νευρίαζα πολύ,τάσεις για εμετό. έπρεπε να αδιθετίσω κανόνικα στις 06/02/13 αλλά είδα αίμα χθές βράδυ λίγο. κατα την διάρκεια της ωύχτασ δεν είχα τίποτα και Σημερα είχα πρωί όταν πήγα στην τουαλέττα είχα πολύ. σημειώστε όμως ότι ποτέ μου δεν είχα καθυστέριση πάντα ο κύκλος ήταν σταθερόσ στις 28 μέρες. τώρα νιώθω αναγούλεσ και πρίξιμο της κοιλιάς μου. Α ακόμη κάτι.... οι 2 τελευτείες περιόδοι μου δεν είχα φυσιολογική περίοδο. κρατούσε για 2-3μέρες με λίγότερο αίιμα αποτι προηγουμένως. στη τελευτεία περίοδο μου όμως του προηγούμενου μήνα αδιαθέτισα κανονικά.

τί λέτε????? περιμένω τις απόψεις σας.... ελπίζω να μην σας μπερδεψα τελείως...:(

 

σήμερα είπες ότι έχεις πολύ αίμα αν κατάλάβα σωστά???

LzEcp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα,

ειμαι καινουργια στο θεμα αλλα θα ηθελα την αποψη σας σας παρακαλω.

εχει σχεδον 3μηνες προσπαθούμε για μωρό. αυτη την φορα πίστευα ότι θα ήμουν γιατι είχα πολλά συμπτώματα π.χ. αναγούλες, πολύ πόνο στην πλάτη,νευρίαζα πολύ,τάσεις για εμετό. έπρεπε να αδιθετίσω κανόνικα στις 06/02/13 αλλά είδα αίμα χθές βράδυ λίγο. κατα την διάρκεια της ωύχτασ δεν είχα τίποτα και Σημερα είχα πρωί όταν πήγα στην τουαλέττα είχα πολύ. σημειώστε όμως ότι ποτέ μου δεν είχα καθυστέριση πάντα ο κύκλος ήταν σταθερόσ στις 28 μέρες. τώρα νιώθω αναγούλεσ και πρίξιμο της κοιλιάς μου. Α ακόμη κάτι.... οι 2 τελευτείες περιόδοι μου δεν είχα φυσιολογική περίοδο. κρατούσε για 2-3μέρες με λίγότερο αίιμα αποτι προηγουμένως. στη τελευτεία περίοδο μου όμως του προηγούμενου μήνα αδιαθέτισα κανονικά.

τί λέτε????? περιμένω τις απόψεις σας.... ελπίζω να μην σας μπερδεψα τελείως...:(

 

Σημερα ειχες πολυ αιμα αν καταλαβα καλα ?? Μηπως οντως ειναι περιοδος??μηπως πρεπει να δεις και ενα γυναικολογο αν εχεις θεμα με την περιοδο σου τους τελευταιους μηνες...Καμια φορα και απο το αγχος μπορει να εχεις καμια ανωμαλια και να εχεις καθυστερηση...Εγω ειμαι 35 ετων και παντα ειχε κυκλα 28 ημερων ομως υπηρχε μια φορα οταν προσπαθουσα για παιδακι που απο το αγχος μου ειχε ερθει στις 25 μερες και αλλη μια φορα στις 30...Μην αγχωνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινουλα καλησπερα.καταρχην προσπάθησε να χαλαρωσεις .Δευτερον απο ιδιαν πείρα ήθελα να σου πω όταν κανείς προσπάθειες για παιδί κάτι γίνεται και οι όρμονες κάνουν ότι θέλουν και αυτό δημιουργείτε καθαρά απο το δικό μας άγχος.χαλαρωσε και απόλαυσε την κάθε προσπάθεια που κανείς με τον άνδρα σου και το μωράκι σου θα έρθει συντομα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dena σχεδον τα ιδια περναμε μονο που εγω περιμενα περιοδο στις 29/1 με πρωτη χοριακη στις 4/1 55,24, δευτερη χοριακη 7/1 446,24 με 1 βδομαδα αιμα ποτε κοκκινο ποτε καφε. ο γιατρος μου ειναι αισιοδοξος ενω περιμενε τουλαχιστον να διπλασιαστει η χοριακη μου αυτη πηρε πολυ τα πανω της, ειμαι της αποψης οτι ειναι θα γινει για καλο, περιμενω τη δευτερα να ξανα κανω χοριακη κ να παω να με δει αφου το αιμα εχει σταματησει περνω βεβαια κ utrogestan (το εγραψα σωστα????)

Link to comment
Share on other sites

theod79 kalimera!!!! ego tha pao xana tin deftera na kano xoriaki,mou eipe o giatros mou oti prepei na ftasei tis 1300 monades i xoriaki gia na mporei na theorithei i kali i egimosini kai na proxorisei.Eftixos mou edose ena poli mikro pososto gia exomitrio.Ola ta adexo oxi omos afto.Exo kai ego aima mia erxete mia stamataei mou exei spasei ta nebra,edometaxei mou exei dosei kai utrogystan kai cyclacur proi bradi.Efxomai na exoume kai oi duo kala apotelesmata.einai i proti sou egimosini?

Link to comment
Share on other sites

theod79 kalimera!!!! ego tha pao xana tin deftera na kano xoriaki,mou eipe o giatros mou oti prepei na ftasei tis 1300 monades i xoriaki gia na mporei na theorithei i kali i egimosini kai na proxorisei.Eftixos mou edose ena poli mikro pososto gia exomitrio.Ola ta adexo oxi omos afto.Exo kai ego aima mia erxete mia stamataei mou exei spasei ta nebra,edometaxei mou exei dosei kai utrogystan kai cyclacur proi bradi.Efxomai na exoume kai oi duo kala apotelesmata.einai i proti sou egimosini?

 

αχ τα ιδια μας ειπαν κ εγω για χοριακη τη δευτερα κ πρεπει να ειναι πανω απο 1000 για να φανει το εμβρυο, ειναι η 2 εγκυμοσυνη μου εχω ενα κοριτσακι 4 χρονων, στη κορη μου θυμαμαι οτι με χοριακι καπου στο 800 κ κατι ειχαμε δει μονο σακο τη πρωτη φορα στον υπερηχο πηγαμε μετα απο 10 μερες περιπου κ ακουσαμε κ καρδια. εσενα ειναι η 1 σου εγκυμοσυνη? ολα καλα θα πανε κ οτι ειναι για καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Emena einai i proti mou egimosini kai oso na nai fobamai arketa.Alla edaxei eimai gia ola proeteimasmenoi .Se afto bebaia sumbali kai o giatros me empsixoni sinexos.Efxomai na pane ola kala,afto pou me anisixei einai to aima.exeis kai esy toso?kai toses meres?

 

ειχα αιμα απο την Κυριακη 3/2 εως κ την Πέμπτη 7/2 ξεκινησε με λιγα ροζ μετα καφε, κοκκινα ολες τις αποχρωσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Emena einai i proti mou egimosini kai oso na nai fobamai arketa.Alla edaxei eimai gia ola proeteimasmenoi .Se afto bebaia sumbali kai o giatros me empsixoni sinexos.Efxomai na pane ola kala,afto pou me anisixei einai to aima.exeis kai esy toso?kai toses meres?

 

Θελει και ξεκουραση και οσο μπορεις χαλαρα και ξαπλα!!μην σε αγχωνει εφοσον ο γιατρος σου ειναι ειναι θετικος...χαλαρα παρτο...Εγω ειχα ενα μικρο αιματωμα στην μητρα οταν εκανα τον υπερηχο στην 5 εβδομαδα και μου εδωσε utrogestan και μου ειπε ξαπλα και ξεκουραση για λιγο μεχρι να περασει...Δεν θελει αγχος και ευχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη χχχ

Link to comment
Share on other sites

θα πανε ολα καλα!!! υπαρχει περιπτωση κ καθυστεριμενης συλληψης εγω με το πρωτο μου παιδακι ετσι εγινε. περιμενω νεα σου!!! κ εγω τη Δευτερα πρωι πρωι παω για χοριακη κ θελω να πιστευω κ για υπερηχο!! καλα μας αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι να πανε όλα καλά.και να έχουμε και οι δυο ένα καλό αποτελεσμα

 

αντε να δουμε μακαρι να εχουμε τα καλυτερα αποτελεσματα, εδωσα το αιματακι μου το πρωι περιμενω το μεσημερι να παρω την απαντηση μου, περιμενω κ δικα σου ευχαριστα νεα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και εγώ έδωσα το αιμα πρωί πρωί και περίπου στις 3 θα ξέρω.Παντος το αιμα ακόμα δεν έχει σταματήσει.παντως νομίζω ότι εγω δεν θα έχω καλα αποτελέσματα.περιμενω να μην είναι καλή η χωριακη.θα δείξει τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και εγώ έδωσα το αιμα πρωί πρωί και περίπου στις 3 θα ξέρω.Παντος το αιμα ακόμα δεν έχει σταματήσει.παντως νομίζω ότι εγω δεν θα έχω καλα αποτελέσματα.περιμενω να μην είναι καλή η χωριακη.θα δείξει τι να πω.

 

σε λιγες ωρες θα ξερεις κανονικα μη σε περνει τοσο απο κατω οτι ειναι για καλο, προσπαθουσατε πολυ καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάλι αίμα σήμερα ελάχιστο αλλά έχω... :(

Πήρα το γιατρό και μου είπε ξάπλα και αν συνεχίσει να ξαναπάρω...

 

δεν σου εχει δωσει κατι για το αιμα ??? συνηθως δινουν προγεστερονη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...