Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

16 μηνών και 3μερη απουσία: Τι κάνουμε;


iro

Recommended Posts

Οτι θα έφτανα να αναρωτηθώ κάτι τέτοιο, δεν το πίστευα ποτέ...

 

Τεσπα - ο θηλασμός προχωράει ελεύθερα και πάει μια χαρά. Θηλάζει μόνο το βράδυ για να κοιμηθεί, σπάνια το απόγευμα οταν επιστρέφω από τη δουλειά και τη νύχτα όποτε θέλει για όσο θέλει. (Ξυπνάει στάνταρ 3 με 4 φορές). Κατά τα άλλα, τρώει με ευχαρίστηση όλα τα στέρεα γεύματα μέσα στην ημέρα και το βάρος της είναι πολύ καλό (11.100, πριν από μία εβδομάδα).

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το εξής: τέλος Σεπτεμβρίου θα λείψω από Παρασκευή πρωί μέχρι Κυριακή απόγευμα. Θήλαστρο έχω να χρησιμοποιήσω από 8 μηνών, ενώ όλη η τράπεζα που μέχρι τότε είχα δημιουργήσει πετάχτηκε πριν από λίγους μήνες γιατί το μωρό δεν δέχτηκε ποτέ ούτε το μπιμπερό, ούτε το αντλημένο γάλα.

 

Πειράζει που δεν θα πιει γάλα εκείνο το διάστημα; Νομίζω πως όχι, γιατί τρώει πολύ γιαούρτι καθημερινά.

Θα υπάρξει πρόβλημα στην παραγωγή μου λόγω απουσίας;

Μπορώ να μην πάρω θήλαστρο μαζί μου και να κάνω αποσυμφόρηση του στήθους, όποτε χρειάζεται, με το χέρι;

 

Καμιά άλλη σχετική συμβουλή από την εμπειρία σας;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Φιλιά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν κάνεις απλώς αποσυμφόρηση, όσο λείπεις, ίσως να μειωθεί το γάλα σου λίγο και να χρειάζονται επιπλέον θηλασμοί (ή αντλήσεις, αν το μωρό αρνείται να θηλάσει πιο συχνά) όταν επιστρέψεις. Εγώ δεν θα το ρίσκαρα, θα έπαιρνα το θήλαστρο, μόνο και μόνο για να έχει σταθερό ερέθισμα το στήθος (όχι για να πετύχω παραγωγή). Ή ακόμη καλύτερα, θα έπαιρνα και το μωρό μαζί :lol:

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...