Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χώρος για βάφτιση στα νότια προάστεια


Recommended Posts

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elenk

    elenk 9 δημοσιεύσεις

  • mama35+

    mama35+ 5 δημοσιεύσεις

  • novpal

    novpal 4 δημοσιεύσεις

  • dama

    dama 4 δημοσιεύσεις

Ήρθε και η δική μας σειρά να οργανώσουμε την βάφτιση μας! ;) Σκεφτόμασταν μετά την τελετή να κάνουμε κάτι τύπου brunch με finger food στα νότια προάστια (παραλιακά από Π.Φάληρο μέχρι Γλυφάδα). Η βάφτιση μάλλον θα γίνει αρχές Μαρτίου και ψάχνουμε τον χώρο. Θα έχουμε γύρω στα 100 άτομα. Σκεφτόμαστε το Baluxακι, έχει κάνει/πάει καμιά σας βάφτιση εκεί πρόσφατα να μου πει εντυπώσεις ή κάποιο άλλο χώρο παρόμοιο; Δεν θέλουμε ταβέρνα ούτε όμως και κανονική δεξίωση. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Ήρθε και η δική μας σειρά να οργανώσουμε την βάφτιση μας! ;) Σκεφτόμασταν μετά την τελετή να κάνουμε κάτι τύπου brunch με finger food στα νότια προάστια (παραλιακά από Π.Φάληρο μέχρι Γλυφάδα). Η βάφτιση μάλλον θα γίνει αρχές Μαρτίου και ψάχνουμε τον χώρο. Θα έχουμε γύρω στα 100 άτομα. Σκεφτόμαστε το Baluxακι, έχει κάνει/πάει καμιά σας βάφτιση εκεί πρόσφατα να μου πει εντυπώσεις ή κάποιο άλλο χώρο παρόμοιο; Δεν θέλουμε ταβέρνα ούτε όμως και κανονική δεξίωση. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

 

Izaki

εμείς κάναμε τη βάπτισή μας στο ΑΚΑΝΘΟΥΣ και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Το Baluxaki έβγαινε πιο ακριβό για αυτό που προσφέρει τελικά και να σου πω την αλήθεια, ο χώρος του ΑΚΑΝΘΟΥΣ μας άρεσε πολύ περισσότερο και κάποια παιδάκια (μεγαλύτερα) έκαναν και βουτιά! Ήταν 1η Σεπτεμβρίου βέβαια, δεν ξέρω αν το Μάρτιο ο καιρός θα ενδείκνυται για βουτιές.

Πάντως από άποψη ποιότητας φαγητού, σέρβις και χώρου, ήταν όλα εξαιρετικά.

Καλή προετοιμασία!

 

υ.γ. είχαμε κοπέλες από τα ΔΕΛφιΝΑΚΙΑ για την απασχόληση των παιδιών και ήταν εξαιρετικές επίσης. Τις συστήνω ανεπιφύλακτα μιας και μόνο με αυτόν τον τρόπο μπορούν να διασκεδάσουν ΚΑΙ οι γονείς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει κάνει κάποιος τη βάφτιση στο Ρακάδικο (Οι Μαντινάδες) στη Βουλιαγμένη?

Το ίδιο σχεδόν μαγαζί του Π. Φαλήρου έχει προταθεί παραπάνω αλλά ψάχνουμε κάτι πιο νότια. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Izaki

εμείς κάναμε τη βάπτισή μας στο ΑΚΑΝΘΟΥΣ και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Το Baluxaki έβγαινε πιο ακριβό για αυτό που προσφέρει τελικά και να σου πω την αλήθεια, ο χώρος του ΑΚΑΝΘΟΥΣ μας άρεσε πολύ περισσότερο και κάποια παιδάκια (μεγαλύτερα) έκαναν και βουτιά! Ήταν 1η Σεπτεμβρίου βέβαια, δεν ξέρω αν το Μάρτιο ο καιρός θα ενδείκνυται για βουτιές.

Πάντως από άποψη ποιότητας φαγητού, σέρβις και χώρου, ήταν όλα εξαιρετικά.

Καλή προετοιμασία!

 

υ.γ. είχαμε κοπέλες από τα ΔΕΛφιΝΑΚΙΑ για την απασχόληση των παιδιών και ήταν εξαιρετικές επίσης. Τις συστήνω ανεπιφύλακτα μιας και μόνο με αυτόν τον τρόπο μπορούν να διασκεδάσουν ΚΑΙ οι γονείς!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Το Ακανθους το είδαμε και μας άρεσε πολύ. Τελικά όμως καταλήξαμε στο ξενοδοχείο Coral επειδή είναι κοντά και στην εκκλησία που θα γίνει το μυστήριο και στο σπίτι μας οπότε ούτε οι καλεσμένοι θα ταλαιπωρηθούν ούτε ο μπέμπης που δεν τα πάει καθόλου καλά με το αυτοκίνητο :rolleyes:. Μικρά παιδάκια δεν θα έχουμε πολλά ούτε 10 και από αυτά τα περισσότερα είναι μωράκια οπότε δεν θα φέρουμε κάποιον για απασχόληση, ευχαριστώ όμως για την ιδέα ίσως μας χρειαστεί σε επόμενη βάφτιση! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μαμάδες γεια σας.

Ψάχνω για μια οικογενειακή ταβέρνα με ωραίο περιβάλλον και καλό φαγητό για τη βάφτιση της μικρής μας το καλοκαίρι στα νότια προάστεια,κατά προτίμηση στον Άλιμο,όπου θα γίνει και το μυστήριο.

Επειδή θα έχουμε το λιγότερο 60 άτομα,δεν θέλω να τους αναγκάσω να κάνουνε μεγάλες διαδρομές (όλοι θα έρθουν από άλλα μέρη).

Καμια ιδέα;Κάπου που πήγατε και μείνατε ευχαριστημένοι;

Link to comment
Share on other sites

Μαμάδες γεια σας.

Ψάχνω για μια οικογενειακή ταβέρνα με ωραίο περιβάλλον και καλό φαγητό για τη βάφτιση της μικρής μας το καλοκαίρι στα νότια προάστεια,κατά προτίμηση στον Άλιμο,όπου θα γίνει και το μυστήριο.

Επειδή θα έχουμε το λιγότερο 60 άτομα,δεν θέλω να τους αναγκάσω να κάνουνε μεγάλες διαδρομές (όλοι θα έρθουν από άλλα μέρη).

Καμια ιδέα;Κάπου που πήγατε και μείνατε ευχαριστημένοι;

 

 

Για Αλιμο δε γνωρίζω κάτι αλλά πολύ ωραίο και οικογενειακό περιβάλλον και live μουσική έχει το ΡΑΚΑΔΙΚΟ στο Παλαιό Φάληρο στη Ζησιμοπούλου (κοντά σε Λεωφ. Αμφιθέας), ούτε 10' με το αυτοκίνητο από Άλιμο.

Τρως καλά και σχετικά οικονομικά.

Δες εδώ για πληροφορίες: http://athinorama.gr/restaurants/data/places/?id=5001858

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου.Το ξέρω το Ρακάδικο,όμως δεν μας βολεύει.Δεν είναι τόσο κοντά μας και δεν θέλω να βάλω σε ταλαιπωρία κόσμο που έτσι κι αλλιώς θα μετακινηθεί να κάνει ακόμα μια διαδρομή.

Γι αυτό ψάχνω κάτι πιο κοντινό...στον Άλιμο ιδανικα.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου.Το ξέρω το Ρακάδικο,όμως δεν μας βολεύει.Δεν είναι τόσο κοντά μας και δεν θέλω να βάλω σε ταλαιπωρία κόσμο που έτσι κι αλλιώς θα μετακινηθεί να κάνει ακόμα μια διαδρομή.

Γι αυτό ψάχνω κάτι πιο κοντινό...στον Άλιμο ιδανικα.

 

 

Μια γνωστή μου έκανε το πάρτυ της βάπτισης πέρυσι το Σεπτέμβριο στο NOTOS ΒΑΥ αλλά φέτος δεν ξέρω αν θα ισχύει η ίδια επωνυμία και ποιον θα βρεις να ρωτήσεις τιμές. Ο χώρος ήταν πολύ όμορφος και το φαγητό καλό.

Δες εδώ: http://www.portoleone.gr/notos_bay.php

Το BLE φαντάζομαι δε σε ενδιαφέρει;

http://www.bpalimos.gr/DocumentShop.asp?ElementId=66558

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα

 

θα βαφτίσουμε το αγοράκι μας τον Σεπτέμβριο και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Γνωρίζετε κάποια καλή και οικονομική (πολλά ζητάω θα μου πείτε αλλά αλλάξαν οι εποχές) αίθουσα δεξιώσεων στα νότια προάστια;

Γλυφάδα, Αργυρούπολη, Ηλιούπολη, Άλιμο κτλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα

 

θα βαφτίσουμε το αγοράκι μας τον Σεπτέμβριο και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Γνωρίζετε κάποια καλή και οικονομική (πολλά ζητάω θα μου πείτε αλλά αλλάξαν οι εποχές) αίθουσα δεξιώσεων στα νότια προάστια;

Γλυφάδα, Αργυρούπολη, Ηλιούπολη, Άλιμο κτλ

 

 

Οι μόνες οικονομικές προτάσεις για αίθουσες δεξιώσεων (αλήθεια γιατί δε θέλετε ταβερνάκι ή ένα όμορφο χώρο πιο λιτό από αίθουσα δεξίωσης;) είναι στα ξενοδοχεία που βρίσκονται στο Παλαιό Φάληρο, στην παραλιακή, το ένα είναι το Poseidon Hotel και το άλλο το Coral και τα δύο έχουν οικονομικές αίθουσες δεξίωσης στον τελευταίο τους όροφο με πολύ όμορφη θέα αλλά από σέρβις και φαγητό προσωπικά δε θα τα εμπιστευόμουν :(

 

Ελπίζω να σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ιδέα, αυτό που λες όμως για το φαγητό κα το σερβισ με αγχώνει λίγο

δεν κολλάω απαραίτητα στην αίθουσα δεξιώσεων, έχεις υπόψη κάποιο καλό ταβερνάκι, δεν θέλω να είναι απλά της γειτονιάς, να είναι λίγο πιο ιδιαίτερο

 

η αλήθεια είναι πως σήμερα άρχισα να ψάχνω λίγο γιατί συνειδητοποίησα ότι περνάει ο καιρός και θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε... ας κλείσουμε το τραπέζι και την εκκλησία και για τα άλλα έχουμε καιρό

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα επειση βαπτιζουμε την κορη μας τελη μαιου και σκεπτομαστε να κανουμε την βαπτιση στο π.φαληρο ...αλλα δεν ξερω που νακανω το τραπεζι ...αν μπορει καποιος να βοηθησει και να μου στειλει αν θελει σε pm τιμες αν γνωριζει ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειση βαπτιζουμε την κορη μας τελη μαιου και σκεπτομαστε να κανουμε την βαπτιση στο π.φαληρο ...αλλα δεν ξερω που νακανω το τραπεζι ...αν μπορει καποιος να βοηθησει και να μου στειλει αν θελει σε pm τιμες αν γνωριζει ευχαριστω πολυ

 

Υπάρχει ένα κολυμβητήριο στο Δέλτα Φαλήρου, πάνω από το οποίο υπάρχει χώρος για καφέ και ποτό. Πριν από 4 χρόνια που τον είχα δει για τη βάφτιση της κόρης μου μου είχε φανεί όμορφος και με ωραία θέα και μου είχαν πει ότι κάνουν και εκδηλώσεις. Δε θυμάμαι καθόλου όνομα όμως.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι μόνες οικονομικές προτάσεις για αίθουσες δεξιώσεων (αλήθεια γιατί δε θέλετε ταβερνάκι ή ένα όμορφο χώρο πιο λιτό από αίθουσα δεξίωσης;) είναι στα ξενοδοχεία που βρίσκονται στο Παλαιό Φάληρο, στην παραλιακή, το ένα είναι το Poseidon Hotel και το άλλο το Coral και τα δύο έχουν οικονομικές αίθουσες δεξίωσης στον τελευταίο τους όροφο με πολύ όμορφη θέα αλλά από σέρβις και φαγητό προσωπικά δε θα τα εμπιστευόμουν :(

 

Ελπίζω να σε εξυπηρετήσουν.

 

Καλησπέρα.

Τα ξενοδοχεία που είναι στην παραλιακή είναι όλα ωραία. Στο Coral εχουμε πάει και σε βάφτιση και σε γάμο, ήταν πολύ καλά. Επίσης ωραία είχαμε περάσει & στο Oasis. Kαλό ψάξιμο...:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 5 εβδομάδες μετά...

καλημερα! ψαχνω χωρο για την βαπτιση της μικρουλας μου για το σεπτεμβριο....μου προτειναν στο κερατσινι μια που λεγετε ''χαιδω''....εχει παει κανενας για τετοιου ειδους εκδηλωση εκει???? αν ναι πειτε μου τη γνωμη σας....

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα,

μήπως έχει κάνει κάποιος βάφτιση στο μαιντανό και άνηθο στην Αργυρούπολη;

εχει τυχει να βρεθω εκει σε βαφτιση πολυ καλης μου φιλης.ο χωρος παρα πολυ ομορφος ομως το σερβις κ το φαγητο μετρια αρκετα.αποτι μου ειπε κ η μαριλενα(φιλη μου που εκανε την βαφτιση) ηταν αρκετα ακριβη κ η τιμη.θα ηθελα να σας πω κοριτσια πως πριν κανετε βαφτιση καλο θα ηταν αν εχετε "στοχοποιησει" ενα μαγαζι να το δοκιμαζετε 3-4 'η κ παραπανω φορες πριν το κλεισετε ειδικα για ενα τετοιο γεγονος.εμεις προσφατα καναμε του μονακριβου μας την βαπτιση στην εκκλησια Παναγιτσα του Παλαιου Φαληρου.το μαγαζι λεγοταν γελαστο κρεμμυδι κ πραγματικα φαγαμε γυρω στις 4-5 φορες προτου το κλεισουμε.δεν τσεκαραμε μονο το φαγητο αλλα κ την ευγενεια κ εξυπηρετηση.:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα,

Τον Σεπτέμβριο θα βαπτίζουμε το κοριτσακι μας κ ψάχνουμε μια ταβέρνα με ωραίο κήπο κ καλό φαγητό στο Παλαιό Φαληρο η κάπου τριγύρω. Αν γνωρίζει κανείς κάτι θα το εκτιμούσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια σας γιατί έχω πελαγώσει. Βαφτίζω το γιο μου και θα κάνω τραπέζι περίπου σε 40 άτομα(όσα θα καλέσω και στην εκκλησία).Μήπως γνωρίζετε κάποια οικονομική ταβέρνα στα νότια προάστεια (Νέα Σμύρνη, Αργυρούπολη κλπ)?Αν διαθέτει και κάποια αυλή να παίζουν τα παιδιά θα ήταν ιδανική.Οποια πρόταση είναι καλοδεχούμενη....

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, xamogelaki81 είπε:

Χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια σας γιατί έχω πελαγώσει. Βαφτίζω το γιο μου και θα κάνω τραπέζι περίπου σε 40 άτομα(όσα θα καλέσω και στην εκκλησία).Μήπως γνωρίζετε κάποια οικονομική ταβέρνα στα νότια προάστεια (Νέα Σμύρνη, Αργυρούπολη κλπ)?Αν διαθέτει και κάποια αυλή να παίζουν τα παιδιά θα ήταν ιδανική.Οποια πρόταση είναι καλοδεχούμενη....

 

Σας παρακαλώ πολύ οποιαδήποτε πρόταση είναι μια αρχή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βαφτίσαμε το Μαιο το γιο μου και καναμε τραπεζι στο Λαδοφαναρο στην Άνω Γλυφαδα. Πολυ ωραιο φαγητο και πολυ...ολοι εσκασαν στο φαι.Ποτα ελευθερα απεριοριστα 15 ευρω το ατομο μουσικη ζωντανη πολυ ωραια.Είναι λιιιγο στριμωγμενα αλλα μια χαρα περασαμε και χορεψαμε.Γενικα πολυ ικανοποιημενοι μειναμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα! 
 

Ενδιαφέρομαι για βάπτιση Ιούνη, Κυριακή μεσημέρι. Γύρω στα 150 άτομα. Ψάχνω κάτι όχι πολύ επίσημο (σαν κτήμα), αλλά κάτι πιο οικείο  (μια ωραία ταβέρνα ή εστιατόριο με εξωτερικό χώρο) στα νότια προάστια κατά προτίμηση. Έχω ήδη επικοινωνήσει με κάποια μαγαζιά, από τα οποία κάποια έχουν υπερβολικές τιμές για μενού των 15€! Έχετε εμπειρίες ή συμβουλές; Λόγω των πολλών ατόμων, 35€ είναι το μάξιμουμ που θα ήθελα να φτάσω (δεδομένου ότι το μενού αξίζει κιόλας). 
Θα ήταν τέλειο να μου δώσετε ιδέες ή να μου πείτε που είχατε κάνει εσείς βάφτιση και είχατε μείνει ευχαριστημένοι/ες;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...