Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χώρος για βάφτιση στα νότια προάστεια


Recommended Posts

Καλησπερα ¨! Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας για ακομη μια φορα την κοροιδια που υπαρχει σε καποια κτηματα.Αρχες Ιουνιου βαφτιζουμε την μπεμπα μας στο Π.Φαληρο και εψαχνα στην αρχη για καποιο κτημα( εκανα σχεδια κι εγω η κακομοιρα!!) Οι τιμες ολες ξεκινανε απο 40? χωρις dj και τεντεσ η ομπρελεσ για τον ηλιο. Να σημειωσω οτι βγαινουμε γυρω στα 120 ατομα ( αρκετα) και οπως καταλαβαινετε ο πολλαπλασιασμος μου εφερε πονοκεφαλο μιλαμε για πανω απο 5000ευρω χωρις φωτο μπομπονιερες προσκλητηρια και στολισμο.Επομενως ειπα να κανω κατι πιο οικονομικο και να βρω ενα ωραιο μεζεδοπωλειο κοντα να κανω εναν ωραιο στολισμο μηπως και γλιτωσω το εμφραγμα!! Εαν εχετε καμια καλη ιδεα ευπροσδεκτη ειναι γιατι δεν ξερω τι να κανω.

Παρεπιμπτοντως εαν θελετε πληροφοριες για τιμες σε διαφορα κτηματα , στο ΣΕΦ Η ΣΤΟ DREAMS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩς ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. Σκεφτομαι που πηγαινα κι εγω η κακομοιρα τα ηθελε ο κ........!Φιλακια

 

@elenk επειδή και εμείς είμαστε σε φάση προετοιμασίας,(σκεφτόμαστε για Ιούλιο) θα μπορούσες να μοιραστείς μαζί μου με ένα pm ή email τιμές και εντυπώσεις από τους διάφορους χώρους που επισκέφθηκες? Εμείς βέβαια θα είμαστε πολύ περισσότερα άτομα(400-450) λόγω γάμου-βάφτισης αλλά κατά προσέγγιση(τιμές,μενού και εντυπώσεις) θα ήθελα να μάθω μιας και εδώ και πολύ καιρό προσπαθώ μέσω τηλεφώνου να βγάλω μια άκρη με όλο αυτό το project!!!! και ο μικρός μας (8 μηνών)δεν με πολυαφήνει....

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

 

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό και η βάφτιση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elenk

    elenk 9 δημοσιεύσεις

  • mama35+

    mama35+ 5 δημοσιεύσεις

  • novpal

    novpal 4 δημοσιεύσεις

  • dama

    dama 4 δημοσιεύσεις

Σε ποια εκκλησια βαφτιζεστε εσεις? Εμεις στην Αγ.Κυριακη. Εαν εχεις κατι αλλο να προτεινεις περα απο τα κυθηρα και το φλοισβος ( μπραβο εσυ τελειωσες εγω ακομα ψαχνω.

 

εχω κλεισει και στον αγιο αλεξανδρο και στην παναγιτσα...

εντος των ημερων θα αποφασισουμε και ακυρωσουμε τη μια

 

στην αγια κυριακη εγινε η βαπτιση που γιναμε νονοι και μετα πηγαμε στα κυθηρα!!!

μου ειπαν για το εν λευκω στην αμφιθεας ...αλλα δεν εχω παει ...!

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Για όποια ενδιαφέρεται για χώρο στην Βάρη, αξίζει να δείτε τις "ΛΕΥΚΕΣ". Είναι σίγουρα πολύ πιο οικονομικό από τα κτήματα, έχει ζωντανή μουσική, καλό φαγητό και ζεστό περιβάλλον. Βέβαια, δεν έχει θέα θάλασσα, αλλά για το καλοκαιράκι, έχει μία πολύ όμορφη και μεγάλη αυλή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι !Ειμαι ακομα σε αναζητηση χωρου στα νοτια προαστια καθως καποια ειναι ηδη κλεισμενα που επικοινωνησα η αλλα δεν ηταν πολυ καλο τιο φαγητο.Γενικα δεν ξερω εχω πολυ απογοητευτει γιατι μου βγαινουν 130 ατομα και οπως καταλαβαινετε δεν μπορω να διαθεσω 50 ευρω για την βαφτιση οσο και να μου αρεσουν πολυ καποιοι χωροι.Ειμαι μονη μου γιατι ο μπαμπας μας λειπει εδω και 2 μηνες και πρεπει ολα να ετοιμαστουν απο εμενα.Απλα ηθελα κατι γυρω στα 30 με 35 ευρω αλλα το φαγητο να αξιζει .Πηγα σημερα με τους γονεις μου σε καποιο μαγαζι εδω στο π.φαληρο και διαπιστωσα οτι οι μεριδες ηταν πολυ μικρες για να φαει καλα ο κοσμος(σημειωτεον εχω παρει προσφορα απο αυτο το μαγαζι) πραγματικα ειμαι σε ΑΔΙΕΞΟΔΟ δεν ξερω τι να κανω.Σας ευχαριστω που με ακουσατε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν σε ενδιαφέρει ο Πειραιάς. Εμείς εέχαμε κάνει το τραπέζτι στο BeerAcademy στην Τερψιθέα. Ωραίος κήπος, καλό φαγητό και πλούσιο, καλή εξυπηρέτηση. Δεν ήταν ακριβώς φτηνό,αλλά δεν ήταν και παράλογο. Εάν θυμάμαι καλά είχαμε πληρώσει 27 ευρώ το άτομο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω πάει σε 2 βαφτίσεις στο ΑΛΛΟΤΙΝΟ στο Π. Φάληρο επι της Ζησιμοπούλου. Δεν είχε ο καθένας τη μερίδα του αλλά πολλά μεζεδάκια πάνω στα τραπέζια. Εμείς δεν χορτάσαμε αλλά πιστεύω παίζει ρόλο το τι θα ζητήσουν οι γονείς. Μου είπε το ζευγάρι που έκανε τη βάφτιση οτι είχαν πληρώσει κάτω απο 30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

εμείς κάναμε τη βάφτιση στην Αγ. Κυριακή (επί της Αμφιθέας) και μετά μινι δεξίωση με "στεγνά" φαγητά στο παρκάκι που είναι δίπλα από την εκκλησία, είχαμε γύρω στα 100-110 άτομα και χωρέσαμε ανετότατα. Το κετερινγκ είχε εμπειρία από τον χώρο και τα έφτιαξε όλα πολύ καλά, με καμμιά 30αριά καρέκλες τριγύρω (για ηλικιωμένους ή μαμάδες με μικρά) και 5-6 τραπέζια για να ακουμπάει ο κόσμος.

Αν δεν έχεις ήδη κλείσει ναό και σε ενδιαφέρει το έξω από την εκκλησία στείλε μου ΡΜ να σου δώσω λεπτομέρειες, το μενού έρχεται μεν οικονιμικότερο από μαγαζί αλλά θα πρέπει να καλέσεις όλους όσους καλέσεις στην εκκλησία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κανούρια στην παρέα και θα ήθελα την βοήθεια σας για να βρώ κάποιο χώρο (εκτός από κτήματα) για να κάνω τη βάφτιση.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Πρόκειται κι εγώ να βαφτισω το μπεμπακο μου προς το τέλος Ιουνίου και ψάχνω για χώρο δεξίωσης ή εστιατόριο σε Γλυφάδα ή Ελληνικό..Γνωρίζετε μήπως το εστιατόριο ΑΠΛΑ στην παραλία του Αγίου Κοσμά. Μου άρεσε ο χώρος αλλά δεν έχω ακούσει εντυπώσεις από κάποιον...Αν κάποια σας έχει άποψη ας απαντήσει... Pleaaaaaaaaseeeeeeeee!!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς κάναμε τη βάφτιση στην Αγ. Κυριακή (επί της Αμφιθέας) και μετά μινι δεξίωση με "στεγνά" φαγητά στο παρκάκι που είναι δίπλα από την εκκλησία, είχαμε γύρω στα 100-110 άτομα και χωρέσαμε ανετότατα. Το κετερινγκ είχε εμπειρία από τον χώρο και τα έφτιαξε όλα πολύ καλά, με καμμιά 30αριά καρέκλες τριγύρω (για ηλικιωμένους ή μαμάδες με μικρά) και 5-6 τραπέζια για να ακουμπάει ο κόσμος.

Αν δεν έχεις ήδη κλείσει ναό και σε ενδιαφέρει το έξω από την εκκλησία στείλε μου ΡΜ να σου δώσω λεπτομέρειες, το μενού έρχεται μεν οικονιμικότερο από μαγαζί αλλά θα πρέπει να καλέσεις όλους όσους καλέσεις στην εκκλησία...

 

Nicolas, θα μπορούσες να μου πεις ποιό ήταν το κετερίνγκ;; Το email μου είναι [email protected]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:P

βαφτιζουμε και εμεις το αντρακι μας 6-6 στο π φαληρο .....ξερω και για τα κυθηρα που σου λεει η κοπελα παρακατω ( εγινα νονα τον οκτωβρη κ το τραπεζι ηταν εκει 0...περασαμε σουπερ , ζωντανη μουσικη , φαγητο φουλ κ τιμη πολυ καλη !!!

 

επισης εχουμε κλεισει μετα την βαπτιση εμεις το φλοισβος παρκ .....αν θες να σου πω λεπτομερειες ....στειλε μου πμ

 

:PGEMAKOAL PLS ΘΑ ΜΕ ΣΩΣΕΙΣ ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΦΛΟΙΣΒΟΣ ΠΑΡΚ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΚΑΙ 'ΓΩ ΤΕΛΗ ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΠΡΩΤΑ ΧΩΡΟ . ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΙΣΚΩ ΕΚΚΛΗΣΙΑ !!!!!!

ΡΩΤΗΣΑ BALOUXAKI 40EUR/ATOMO+ΦΠΑ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ MENU(GOURMET) ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΛΟΓΩ ΖΕΣΤΗΣ ΚΑΙ ΗΛΙΟΥ. ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΛΟΦΟΣ (ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ -CHEF ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ ) 35 EUR . ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα,

Επειδή οργανώνω το γάμο μου αυτη την εποχή και ημουν σε αναζητηση χώρο τον προηγούμενο μήνα εχω δει κάποιους χώρους στα Νοτια Προάστια και εχω καποιες πρόσφατες τιμές να σου πω βέβαια δε γνωρίζω αν για βάφτιση η τιμές είναι διαφορετικές από τη δεξίωση γάμου.

 

Το Divani και το Golf που πρότινε η Ντέμπορα για γάμο που ρώτησα η τιμές είναι πάνω από 60 ευρω το ατομο.Δεν ξερω αν επιτρέπεται να πω δημόσια τιμές,μπορω να σου στείλω πμ αν θελεις.Εσυ για τι τιμες ενδιαφερεσαι?

 

Ψάχνεις κάτι τέτοιο ή θέλεις κάτι ποιο απλό?

Προσωπικά για βαφτιση και για τοσα άτομα που αναφερεις θα επελεγα κατι πιο οικονομικο.Εχω δει και κάποια κτηματα που οι τιμές κυμαίνονται σε 40-50 ευρω το ατομο.

 

@Niki81 Με το καλό ο γάμος σου και σου εύχομαι κάθε ευτυχία!

 

Είναι εύκολο να μου στείλεις ό,τι πληροφορίες και εντυπώσεις έχεις μαζέψει από τους χώρους/κτήματα που έχεις επισκεφθεί???

Εμείς πρόκειται να κάνουμε τον γάμο και βάπτιση του γιού μας την ίδια μέρα και έχω πελαγώσει!!!!

Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.

Θα βαφτισω και εγώ τη μικρη μου τον Σεπτεμβριο στον Αγιο Αλέξανδρο.

Αρχικα σκεφτομουν να κάνω ένα παρτυ στο Κοραλλι αλλά ο χωρος που εχει θεα εχει τζαμαριες είναι δηλ κλειστος και θελω κατι πιο οπεν

Γενικα σκεφτομαι να κάνω παρτυ με απεριοριστα ποτά και το πολύ πολύ φινγκερ φουντ.

Σκεφτηκα το μπαλουξ καφε....τι λετε?

Τη βαφτιση θα την κανουμε Σαββατο απόγευμα

Α για κουτουκάκι ειναι πολύ ωραιο το ζεμπερεκι στο μοσχατο.Δεν εχω πάει σε βάφτιση αλλά πηγαίνουμε συχνα και τρωμε (σκάμε στο φαϊ με 18 ευρώ περίπου το άτομο, χυμα κρασί, μπίρες και πολλά αναψυκτικα....και φυσικά λουκουμαδες με μερεντα -γιαμιιιιιι!!!)

Link to comment
Share on other sites

@Niki81 Με το καλό ο γάμος σου και σου εύχομαι κάθε ευτυχία!

 

Είναι εύκολο να μου στείλεις ό,τι πληροφορίες και εντυπώσεις έχεις μαζέψει από τους χώρους/κτήματα που έχεις επισκεφθεί???

Εμείς πρόκειται να κάνουμε τον γάμο και βάπτιση του γιού μας την ίδια μέρα και έχω πελαγώσει!!!!

Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

Stevi σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου...και σε σενα τα καλυτερα ευχομαι!!!Σου εχω στειλει ενα πμ με κάποιες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Ξερετε να μου πειτε τιποτα για εναν χωρο που λεγεται καταρρακτης στο Μοσχατο? Εχω κλεισει ραντεβου αυριο αλλα θελω να μαθω μηπως καμια απο σας ξερει και κατι για να δω τι με περιμενει? Κατα τ'αλλα οτι, ψαχνω για τις 6/6 ειναι ολα κλεισμενα και δεν ξερω που αλλου να ψαξω. Σας ευχαριστω:P

Πηγες τελικα εκει ποσο ειναι η τιμη το ατομο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια γεια σας κι από μένα!

Στις 17/6 θα βαφτίσουμε το δεύτερο μωράκι μας στον Πειραιά. Ξέρετε κάποιο ωραίο μέρος για τη ''δεξίωση''; Η βάφτιση θα γίνει πρωί. Το ιδανικό θα ήταν κάποιος χώρος με ζωντανή μουσική κι ωραίο φαγητό κάπου κοντά, όχι απαραίτητα στον Πειραιά. Έχω πελαγώσει, δεν βρίσκω τίποτα!

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμεις βαφτήσαμε πέρυσι τον Σεπτέμβρη!

Η βάφτηση έγινε στο Παλαιο Φάληρο και κλείσαμε μια ταβέρνα στην Ζησιμοπούλου!Λεγεται Αλκυόνες κι έχει και site να δεις...Γενικά εκεί έχει πολλές αλλά κλείσαμε αυτή πρώτον γιατι το φαγητό ήταν τέλειο, δευτερο μας έδωσε μια τιμή 20€/άτομο στην οποια συμπεριλαμβάνονταν τα ποτά και το εμφυαλομένο νερό (αλλά όχι κρασί και μπύρα) .Ο χώρος, παροτι ήταν όμορφος με αυλή και δέντρα δεν ήταν υπερβολικά μεγάλος ωστε αν δεν είχε άλλο κοσμο να μην ήταν κρύος!Επίσης κυριακή μεσημέρι έχει ζωντανή μουσική και κλιματισμό (μας βόλεψε πολύ γιατι εκανε σκασούρα τελικά και η αυλή ηταν απαγορευτική)Τέλος, τηρούσαν την απαγόρευση καπνίσματος, πράγμα βασικό για μενα, αλλά επειδη ο χώρος είναι μικρός, όταν εβγαιναν να καπνίσουν στην αυλή, είχαν οπτική επαφή με την σάλα και ακούγονταν η μουσική!

Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θεσ ταβέρνα και θες αίθουσα, δες τις αίθουσες του royal fare στο ΣΕΦ!Εκεί έκανα τον γάμο μου!Θέα στην θάλασσα, μίνιμαλ διακοσμηση, απίστευτο φαγητό και τέλειες τιμές!Και δωρεάν παρκινγκ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θεσ ταβέρνα και θες αίθουσα, δες τις αίθουσες του royal fare στο ΣΕΦ!Εκεί έκανα τον γάμο μου!Θέα στην θάλασσα, μίνιμαλ διακοσμηση, απίστευτο φαγητό και τέλειες τιμές!Και δωρεάν παρκινγκ

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Είδα και τους δύο χώρους ομολογώ ότι το royal fare μου άρεσε, άλλα θεωρώ ότι θα είναι πάνω από τον προϋπολογισμό μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Βαφτιζω και γω την κορουλα μου 14/10 και ψαχνω κατι οικονομικο μεχρι 25 ευρω..μενω Βαρη και η βαφτιση θα γινει στον Αγ.νικολαο στη Γλυφαδα οποτε ψαχνω εδω τριγυρω κατι..εχετε κατι στα υπ'οψιν?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαφτιζω και γω την κορουλα μου 14/10 και ψαχνω κατι οικονομικο μεχρι 25 ευρω..μενω Βαρη και η βαφτιση θα γινει στον Αγ.νικολαο στη Γλυφαδα οποτε ψαχνω εδω τριγυρω κατι..εχετε κατι στα υπ'οψιν?

:lol:

 

υπάρχει το μεζεδοπωλείο "Αντώνης" κάτω ακριβώς απο την εκκλησία του Αγίου Νικολάου στην Γλυφάδα. Δεν γνωρίζω απο τιμές έχω πάρει τηλέφωνο, και απο μέρα σε μέρα θα περάσω για τα μενου και τις τιμές. Εάν γνωρίζει κάποια ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Για όποια ενδιαφέρεται για χώρο στην Βάρη, αξίζει να δείτε τις "ΛΕΥΚΕΣ". Είναι σίγουρα πολύ πιο οικονομικό από τα κτήματα, έχει ζωντανή μουσική, καλό φαγητό και ζεστό περιβάλλον. Βέβαια, δεν έχει θέα θάλασσα, αλλά για το καλοκαιράκι, έχει μία πολύ όμορφη και μεγάλη αυλή.

 

δεν βρίσκω στοιχεία στο internet, θα μπορούσες να μου στείλεις τηλέφωνα επικοινωνίας???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια

μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα από το σέρβις και τα φαγητά του Akanthus στο χώρο ΑΣΤΕΡΙΑ στην παραλία της Γλυφάδας;

Μου έχουν δώσει μία αρκετά καλή προσφορά και σκέφτομαι να το κλείσω άμεσα για να μη χάσω την ημερομηνία.

 

Κάθε εμπειρία στο συγκεκριμένο μέρος, ευπρόσδεκτη!

Επίσης, αν κάποια κοπέλα έχει μείνει ΠΟΛΥ ευχαριστημένη από άτομα που ασχολούνται με τη δημιουργική απασχόληση των παιδιών κατά τη διάρκεια του τραπεζιού, παρακαλώ στείλτε pm.

 

Να'στε καλά και Καλό ΣΚ!

:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Λοιπόν, τελικά κάναμε στη βάπτιση στο ιταλικό εστιατόριο Pepe Nero στη Γλυφάδα. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Το φαγητό ήταν super & πάαααρα πολύ, τα παιδιά πολύ εξυπηρετικά, όλα τέλεια! Και σε αρκετά καλή τιμη μπορώ να πω. Άν ενδιαφέρεστε να σας πω λεπτομέρειες

 

έχει παει κάποια κοπέλα??? Απο τιμές τι παίζει ??? Με ενδιαφέρει αν ξέρεις κάποια ας μου πειω:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...