dark-angel

ΠΑΙΔΟ-ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ;

Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα σας παρακαλώ στοιχεία και εγώ για τους παραπάνω ορθοπαιδικούς Κανελλόπουλο και Αναστασόπουλο τηλ. και δ/νση ιατρείων αν έχει κάποια.

Και 'γω θα ήθελα τα στοιχεία τους κορίτσια!

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Διαφημίσεις

Θα ήθελα να σας ρωτησω αν εχετε καποια εμπειρια απο τους παιδοορθοπεδικους - Γιαννη Χαγερ (παιδων Πεντελης) και Κανελλοπουλο (ΙΑΣΩ). Επισης θα ηθελα να σας παρακαλεσω να μου δωσετε τυχον στοιχεια επικοινωνιας που εχετε.

καλησπερα το αγορακι μου 5 χρονων ειχε σπασει την κνημη του κ στραβωσε μετα το ποδαακι του.ενας καταπληκτικος ορθοπεδικος-θεοσ χρηστοσ λεγεται μου συστησε τον κ κανελλοπουλο κ μου ειπε οτι ειναι η κορυφη στα παιδια. ειναι στο ιασω παιδων οντωσ ειναι ανθρωποσ κ αυτα που λεει ειναι σιγουρα δε μιλαει με ποσοστα η ρισκα μαλλον θα χειρουργηθουμε κι εμεισ.πηρα τηλ στη γραμματεια του νοσοκ κι εκλεισα ραντεβου.πληρωνεισ στο ταμειο του νοσοκ 80 ευρω.

καλησπερα μηπως μπορει καποιος να μου δοσει τα στοιχεια του γιατρου κανελλοπουλου,,και να μου πει που μπορω να τον βρω?

Ο Κανελλόπουλος είναι ακόμη στο ΙΑΣΩ? Επίσης όποια έχει εμπειρία από τον συγκεκριμένο γιατρό μπορεί να μου πεί που δούλευε πριν?

Θανάσης Παπανικολάου

Ιατρός Ακτινολόγος -Υπερηχο-γραφιστής - Παιδο-ακτινολόγος

Βεντήρη 7 , Όπισθεν Hilton ,

210 7237048

(Υπάρχει χώρος ελεγχόμενης στάθμευσης ,βρίσκετε σχετικά εύκολα χώρο, λίγο πιο κάτω από το Bio Check είναι το νούμερο 7 της οδού Βεντήρη).

Ειδικός για νεογνά ,βρέφη και παιδιά.

καλημερα!

ξερει κανεις ο αναστασοπουλος στο παιδων σε ποια κλινικη ειναι α η β ????

ευχαριστω!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Διαφημίσεις

Κορίτσια έχει πάει καμία στο προσωπικό ιατρείο του Κανελλόπουλου? Αυτό που είναι απέναντι από το ΥΓΕΙΑ? Σκέφτομαι να πάω εκεί την μικρή μου και όχι στο Ιασω γιατί μια μητέρα μου είπε ότι εκεί τα ξεπετάει λίγο τα παιδιά και εμένα μου αρέσει ο γιατρός να αφιερώνει χρόνο στην εξέταση.

Κορίτσια έχει πάει καμία στο προσωπικό ιατρείο του Κανελλόπουλου? Αυτό που είναι απέναντι από το ΥΓΕΙΑ? Σκέφτομαι να πάω εκεί την μικρή μου και όχι στο Ιασω γιατί μια μητέρα μου είπε ότι εκεί τα ξεπετάει λίγο τα παιδιά και εμένα μου αρέσει ο γιατρός να αφιερώνει χρόνο στην εξέταση.

καλησπερα,

αυτο με το ιατρειο το προσωπικο του με ενδιαφερει κι εμενα.

αν καποια μανουλα το ξερει ας μας το γραψει εδω για να πληροφορηθουμε ολες.

ειμαστε στο ψαξιμο για καλο παιδοορθοπεδικο και ειμαι αναμεσα στον κανελοπουλο και σε μια Πετρά (παιδων πεντελης...) αλλα δεν την αναφερει κανεις και αναρωτιεμαι αν εχω λαθος πληροφοριες οτι ειναι αστερι!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

καλησπερα,

αυτο με το ιατρειο το προσωπικο του με ενδιαφερει κι εμενα.

αν καποια μανουλα το ξερει ας μας το γραψει εδω για να πληροφορηθουμε ολες.

ειμαστε στο ψαξιμο για καλο παιδοορθοπεδικο και ειμαι αναμεσα στον κανελοπουλο και σε μια Πετρά (παιδων πεντελης...) αλλα δεν την αναφερει κανεις και αναρωτιεμαι αν εχω λαθος πληροφοριες οτι ειναι αστερι!

Και εγώ το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω. Αν το ξέρει καμιά μανούλα ας το γράψει και εδώ!!!

149fp3.pnga>

Κορίτσια θα σας πω εμπειρίες από τον Κανελλόπουλο, πήγα πριν δυό μέρες την μικρή μου 14 μηνών. Καταρχήν να ξέρετε ότι δεν έχει πια προσωπικό ιατρείο, το έχει κλείσει και δέχεται μόνο με ραντεβού στο ΙΑΣΩ Παίδων.

Ηταν πολύ καλός με την μικρή, γλυκός και υπομονετικός αλλά η εξέταση κράτησε το πολύ 1 λεπτό. Δεν έχω ιδέα πόσο έπρεπε να κρατήσει, μπορεί να είναι και οκ αλλά ήθελα κάτι παραπάνω. Η μικρή μου στραβώνει το αριστερό της ποδαράκι προς τα μέσα όταν περπατάει και μας είπε ότι δεν είναι τίποτα προς το παρόν, τώρα ξεκινάει να περπατάει και θέλει χρόνο για να δούμε αν όντως υπάρχει πρόβλημα. Στις επόμενες επισκέψεις της παιδιάτρου αν θεωρεί ότι πρέπει να την δεί γιατρός, τότε θα ξαναπάμε σε παιδοορθοπαιδικό. Και μάλλον την φέραμε νωρίς, στα 2-3 χρόνια βλέπουν αν όντως υπάρχει κάτι. Ναι, αλλά αν υπάρχει από τώρα δεν είναι καλύτερο να αντιμετωπιστεί?? Δεν κατάλαβα αυτή την λογική του.

Εξέτασε και τα ισχία της τα οποία τα βρήκε μια χαρά αλλά για να είναι απόλυτα σίγουρος μας έβαλε να κάνουμε και 2 ακτινογραφίες, όχι μια. Ούτε αυτό μου πολυάρεσε, γιατί να φάει ακτινοβολία ενώ δεν είχε τίποτα όπως είπε και ο ίδιος? Ασε που πλάνταξε στο κλάμα, τόσο που έσπασαν αγγειάκια στο πρόσωπό της. Η ακτινογραφία επιβεβαίωσε ότι δεν έχει τίποτα. Δεν ξέρω για ποιό λόγο, μας έστειλαν να την κάνουμε απέναντι στο κέντρο μαστού του ΙΑΣΩ. Και δεν έγινε διάγνωση, εκτός από τα προφορικά του γιατρού. Οταν την ζήτησα από την γραμματεία, μου έδωσε ένα χαρτί του γιατρού που λέει ότι απλά εξετάστηκε αλλά δεν έγραφε πουθενα ότι όλα ήταν οκ. Μόνο διάγνωση ότι στρέφει το αριστερό της πόδι. Ακρη δεν έβγαλα και ήμουν και πολύ κουρασμένη.

Τελικά το πιο σημαντικό, το ότι στραβώνει το πόδι της, δεν μου λύθηκε η απορία μου.. Αν έχετε ανάλογες εμπειρίες, πείτε μου.

Να ξέρετε ότι η επίσκεψη κοστίζει 80 ευρώ και η ακτινογραφία 47.

και στο πεντελης που τον παω παντα προηγειται η ακτινογραφια για να δεις πως παει και αναλογα πρατουμε (μονο που συνολο παει στα 5)

kKZUp2.png

Διαφημίσεις

Καλησπερα σας!!!

Ηθελα να ρωτησω αν καποιος/καποια απο σας γνωρίζει στοιχεια επικοινωνιας με τον ορθοπεδικο στο Αγια Σοφια, Αναστασοπουλο Ιωαννη. Γνωριζετε αν εχει ιατρειο εκτος νοσοκομειου ή εστω σε ποιο τμημα ανηκει ορθοπεδικη κλινικη α ή β? Εκλεισα απογευματινο ραντεβου μαζι του στις 15 Σεπτεμβρη αλλα ειναι πολυ μακρινό.... Ευχαριστώ

Η μικρή μου καραμέλα μεγαλώνει κάθε μέρα!!

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσες να μου δόσεις κάποια τηλέφωνο για τον γιατρό Αναστασόπουλο Ιωάννη? Είμαστε από επαρχία και μας είπαν ότι είναι πάρα πολύ καλός. Πως μπορούμε να κλείσουμε ραντεβού? Ευχαριστούμε!!!

Με μία λέξη ΤΡΑΓΙΚΟΣ - ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ. Είχα διαβάσει εδώ πριν τον επισκεφθώ για τον γιό μου, αλλά μάλλον απ τη στιγμή που το ιατρείο το μετέφερε στο ΙΑΣΩ, τα πράγματα άλλαξαν προς το χειρότερο γιατί τα συμφέροντα είναι άλλα...Θα σας πω την εμπειρία μου. Το παιδί είναι 3 χρόνων. Απο τότε που περπάτησε (18 μηνών), το δεξί πόδι είχε μία κλήση προς στα έξω, δείχνει αστάθια, πολλές φορές το έχει τεντωμένο και κουράζεται συχνά. Ξεκινήσαμε τις επισκέψεις σε ορθοπαιδικούς (3 πριν τον Κανελλόπουλο, μας είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα και θα φτιάξει με τα χρόνια). Πάμε, βλέπει το παιδί, κάνουμε 3 ακτινογραφίες, 1 υπέρηχο - βγαίνουν καθαρές και μας λέει θα πρέπει να κάνουμε μαγνητικές - αρχικά 3, σε πόδια και σπονδ στήλη. Με μέθη λόγω ηλικίας για να είναι ακίνητος.

Κλείνουμε ραντεβού. Μας παίρνει η αναισθησιολόγος 13.30 και το παιδί τελειώνει 15.30. Κ του έχουν κάνει στα σημεία που ανέφερα + εγκέφαλο + θώρακα και κάπου αλλού που δεν θυμάμαι... Χωρίς κάποια ενημέρωση κατα τη διάρκεια της εξέτασης. Μας ανεβάζει η αναισθησιολόγος στο δωμάτιο για να συνέλθει το παιδί και μας λέει μέχρι τις 17.30 θα κοιμάται και στις 18.00 μπορείτε να φύγετε..

Ο Κος ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ.

Φτάνει η ώρα 18.00 και ψάχνω να δω ποιος θα με ενημερώσει για την εξέταση...ΚΑΝΕΝΑΣ! Τον καλώ στο κινητό και η συμπεριφορά του ήταν απαράδεκτη. Καμία ενημέρωση, απαθέστατος και μου είπε επι λέξη δεν είναι δική μου δουλειά-της ακτινολόγου... Τι λες ρε φίλε? Εσύ δεν με έστειλες να τις κάνω? Τέλος παντων το ξεπερνάω.. Με παίρνει την άλλη ημέρα τηλέφωνο και μου λέει ότι ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ οι μαγνητικές είναι καθαρές! Ελάτε από το ιατρείο μου να το ξαναδώ και να μιλήσουμε...

Πάμε, τον εξετάζει και μου λέει ότι απο ορθοπαιδικής πλευράς το παιδί δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Μας ειπε να δουμε παιδονευρολογο κ παιδοοφθαλμιατρο χωρις αγχος γιατι τα ασχημα θα ηταν εαν εδειχναν κατι οι μαγνητικες... καλα μεχρι εδω! μας λεει τι ακτινογραφ ειχαμε κανει; του λεω δεν τις εχω μαζι μ γιατι τις βλεπετε απο το συστημα σας... απ οτι θυμαμαι τρεις, σιγουρα στα ποδια κ καπου αλλου. μου λεει να κανουμε κ μια τελευταια για να ολοκληρωθει το πορισμα-μια στα ισχυα. θα δω στο συςτημα τι ειχαμε κανει... του λεω ισχυα ειχε κανει οταν γεννηθηκε.. μ λεει πρεπει να δουμε τωρα που περπαταει...

παμε πλερωνουνε, την κανουμε-καθαρη κ αυτη.. κ γυρναω σπιτι να φτιαξω τα χαρτια μου κ τι βλεπω;;;

ηταν η τριτη ακτινογραφια που ειχαμε κανει πριν 2 εβδομαδες στον αρχικό έλεγχο... ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!! Ο απαράδεκτος... που ξαναβαλε το παιδι σε ακτινες... βλεπω τους κωδικους στις αποδειξεις κ ειναι οι ιδιοι.. βλεπω τις ακτινογραφιες κ ειναι κ αυτες ιδιες... κοντευω να λιποθυμισω...

Τον παιρνω τηλεφωνο σε εξαλλη κατασταση.. κεκεδιζε στο τηλεφωνο.. του λεω ειναι δυνατον;;; δεν το ειδατε;; δεν ειναι οικονομικο το θεμα (παρεπιπτόντως οι ίδιες εξετάσεις είχαν άλλη τιμή, τη μία φορά πλήρωσα ?47 και την άλλη ?40 ΜΠΑΧΑΛΟ ΤΟ ΙΑΣΩ) αλλα γιατι ενα μωρο να τρωει τοση ακτινοβολια... κ τι μου λεει ο διπλωματης:

εγω στο συστημα δεν ειδα κατι - ούτε που κοίταξε υπολογιστή, βγήκε έγραψε το παραπεμπτικό και έφυγε - αλλα μπροστα στο να δουμε τι εχει το παιδι, ειναι μηδαμινη η ακτινοβ κ μπορει να κανει και 2 τη μερα...εμας αυτο που μας νοιαζει ειναι να δουμε τι εχει το παιδι σας...

κ μου το ριξε στο φιλοτιμο κ αι σιχτιρ...

Απαράδεκτη συμπεριφορά & αντιεπαγγελματική! Κρίμα... και ειδικά όταν έχεις να κάνεις με παιδιά...

• Μου αρέσει 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν!