Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟ-ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ;


dark-angel

Recommended Posts

Έχω ένα ξαδερφάκι 10 χρονών. Το μικρό είναι αρκετά ταλαιπωρημένο τα πόδια του έχουν υποστεί παραμόρφωση. Πρέπει να έρθει στην Ελλάδα για να το παρακολουθήσει ο γιατρός κ. Κανελλόπουλος. Εάν κάποιος γνωρίζει οτιδήποτε για τον ιατρό αυτό, τηλέφωνα... διεύθυνση... ή ακόμη και άλλους γιατρούς για την παραμόρφωση ποδιών... σας παρακαλώ θερμά pm

:(

life is like a game of cards...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι είναι δίδυμα ο Στέλιος και ο Χρίστος προφανώς δημιουργήθηκε πρόβλημα στην γέννηση τους. Ο Χρίστος δεν μιλάει αλλά περπατάει ενώ ο Στέλιος μιλάει αλλά δεν περπατάει. Ο Στέλιος από μικρός δεν μπορούσε να περπατήσει και τα κάτω άκρα του είναι διαμορφωμένα όπως μια καμπύλη.

life is like a game of cards...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι αυτός... η θεία μου δεν ξέρει περισσότερες πληροφορίες. Θα της πω να δοκιμάσει μου έχουν δώσει ήδη το site και βρήκα εκεί χάρτη και τηλέφωνα. Μακάρι ο θεός να τα βοηθήσει.

life is like a game of cards...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν η κορη μου εκανε επεμβαση στο ΚΑτ ο κοςΚανελλοπουλος ηταν διευθυντης της παιδοχειρουργικης(η μικρη μου εκανε την επεμβαση στο ακρα-χειρα του ΚΑΤ)και μας φιλοξενησε στο τμημα του ωστε η μικρη να ειναι σε περιβαλλον χωρις ενηλικες.Ηταν αψογος σε ανθρωπινη συμπεριφορα,μας βοηθησε αρκετα δεχομενος να δει εξετασεις φιλης απο εδω ωστε να μην ταλαιπωρηθουν με ταξιδι στην Αθηνα και της μιλουσε τηλεφωνικα και βγαλανε ακρη και δε χρειαστηκε τιποτα τελικα το παιδακι και το κυριοτερο στο διπλα δωματιο υπηρχαν 3 περιστατικα με εκ γεννετης ανωμαλιες στα κατω ακρα που τους εκανε επεμβασεις και ειδα εμ ατ ιδια μου τα ματια ενα παιδακι που ηταν αναπηρο απο μωρο μωρο να περπαταει στα 10 του χρονια...ειλικρινα ολοι τον βλεπανε σα Θεο...και εκανε απιστευτη συμπαρασταση στους γονεις.

Αποτι ξερω ειναι καποιες μερες στο Αττικο και καποιες στο ΚΑτ.

Καλη επιτυχια στο παιδακι!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω,αλλά εκεί δεν έχει ορθοπεδικούς κατάλληλους να αντιμετωπίσουνε το πρόβλημα ?

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται κάθε Παρασκευή στο "Αττικόν". Κλείνεις ραντεβού σε κάποιο κινητό που το απαντάει ο γραμματέας του. Έχω φάει τον τόπο στο γραφείο - χάος μου να στο βρω. Αν όχι, θα τηλεφωνήσω αύριο κιόλας και θα στο στείλω με πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όχι εδώ δεν έχουμε καλούς γιατρούς γενικά το λέω τουλάχιστον όσους γνωρίσαμε μέχρι στιγμής.

 

σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα post σας.

life is like a game of cards...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά πολύ καλός ο Κανελλόπουλος. Εχει όμως φύγει από το ΚΑΤ και βρίσκεται πλέον μόνο στο Αττικόν.

Κάλεσε εκεί την παιδοορθοπαιδική, να σου δώσουν το κιν του ΄κλείσε ραντεβού.

 

Εύχομαι καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γεια σας,

Γνωρίζει καμία σας έναν παιδο-ορθοπεδικό Κανελλόπουλο; Ο οποίος έχει ιατρείο απέναντι από το ΥΓΕΙΑ και χειρουργεί στο ΙΑΣΩ;

Μας τον σύστησαν ως αυθεντία, για δεύτερη γνώμη σε ένα ορθοπεδικό πρόβλημα του γιού μου (ο γιατρός που τον παρακολουθεί κανονικά είναι στο Αγλ. Κυριακού).

Οποιαδήποτε εμπειρία έχετε θα με ενδιέφερε να την ακούσω

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ Κο ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ,ΠΑΙΔΟΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΑΡΙΣΤΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΠΑΙΔΟΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εχουμε παει τον μικρο στον κ. Κανελλοπουλο, ειναι και καθηγητης, λεκτορας νομιζω. Πολυ καλη αντιμετωπιση και ειλικρινης. Δεν κοιτα να σου 'φουσκωσει' την περιπτωση για να σε αρχισει σε botox κλπ

Δυσκολο να κλεισεις ραντεβου, καναμε 2 μηνες, χωρις να ειναι κατι επειγον φυσικα.

Τον συνιστουμε!!

;)

Link to comment
Share on other sites

και εμεις τον Αναστασοπουλο ιωαννη ειχαμε οταν ο μικρος ειχε εξαδακτυλια στα ποδαρακια και του τα αφαιρεσε ειναι πολυ καλος γιατρος και δεν παιρνει και φακελακι, τον ειχαμε ρωτησει και δεν ηθελε με το ζορι δωσαμε κατι για ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλός γιατρός. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Έχει χειρουργήσει το γιο μου σε ηλικία 4 χρόνων (τώρα είναι 7,5) και τον παρακολουθούσε από τα 2.

Το ζήτημα είναι ότι όταν καταλάβαμε ότι το παιδί έχει πρόβλημα άρχισε ένας μαραθώνιος στους ορθοπεδικούς του λεκανοπεδίου. Το τι ακούσανε τα αφτιά μας... συγχίζομαι... Κανείς δεν έμπαινε στον κόπο να διερευνήσει το τι έχει το παιδί (κάποιοι μας δίναν διαγνώσεις χωρίς καν ακτινογραφία!!!!). Ήμασταν έτοιμοι να πάμε στο εξωτερικό όταν μας σύστησαν τον κ. Κανελλόπουλο, ο οποίος και ασχολήθηκε και παρακολούθησε (κι εξακολουθεί να παρακολουθεί) την εξέλιξη του παιδιού και τέλος τον χειρούργησε.

 

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν καλοί παιδο-ορθοπεδικοί στην Αθήνα, απλά εμείς μάλλον πέσαμε σε περιπτώσεις...!!!!

 

Υ.Γ.: το παιδί είχε μια πάρα πολύ σπάνια συγγενή ανωμαλία και χρειαζόταν μαγνητική, ούτε καν απλή ακτινογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απόψεις, πήγαμε τελικά στον κ. κανελλόπουλο και μείναμε ευχαριστημένοι. Φάνηκε σοβαρός και μετρημένος, χωρίς υπερβολές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΠΩΣ ΑΡΓΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 6 ΕΤΩΝ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΥΘΕΙ Ο Κ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΝΑΛΛΟΠΟΥΛΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ "ΑΝΘΡΩΠΟΣ" ΠΑΡΑΛΟΛΟΥΘΕΙ ΤΙΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ 2 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΟΣΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΣΕ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...