Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Από πότε ξεκινήσατε το φολικό οξύ?


Recommended Posts

εγω παιρνω το legofer ποσιμο πρωι βραδυ και filicin μισο το πρωι μισο το βραδυ αλλα θελω να μιλησω με το γιατρο για το σιδηρο να το μειωσω γιατι με πεθαινει!

 

Εγώ πήρα την πρωτοβουλία να το μειώσω γιατί δεν υπάρχει λόγος να παίρνω 2 και να τα βγάζω αμέσως...:shock:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω παιρνω το folivit (φολικο και Β12 μαζι) και το legofer με λιγο χυμο καθε πρωι

 

Δεν σου προκαλούν ανακατωσούρες?:confused:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δοκιμαστε σιδηρο σε δισκια...εγω τον υγρο σιδηρο με τιποτα δεν μπορουσα..ferosanol επαιρνα επι2 την ημερα και 2 filicine λογω μεσογειακης αναιμιας και πολυ χαμηλου αιματοκριτη..ενημερωστε τον γιατρο σας και θα σας το αλλαξει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια δοκιμαστε σιδηρο σε δισκια...εγω τον υγρο σιδηρο με τιποτα δεν μπορουσα..ferosanol επαιρνα επι2 την ημερα και 2 filicine λογω μεσογειακης αναιμιας και πολυ χαμηλου αιματοκριτη..ενημερωστε τον γιατρο σας και θα σας το αλλαξει..

 

Ευχαριστώ,θα τον ενημερώσω και ελπίζω να δούμε προκοπή!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με τα χαπια δε μπορω να τα καταπιω με τιποτα!αφου προτιμω ακομα και τιν ενεση!δε μπορω να το λιωνω το δισκιο?αν μου το αλλαξει σε χαπι τελικα

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολους.Μεχρι ποτε πρεπει να παιρνονει μαι εγκυος φολικο οξυ και συδηρο?

Μέχρι τον τοκετο, και μετα στον θηλασμό συνεχίζει συνηθως το σιδηρο....

Ldp5p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Μεχρι ποτε πρεπει να παιρνονει μαι εγκυος φολικο οξυ και συδηρο?

 

Φολικο οξυ παιρνεις μεχρι να γεννησεις. Το σιδηρο οπως και το ασβεστιο το συνεχιζεις και μετα τον τοκετο για οσο καιρο θηλαζεις.

f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, φολικό οξύ δεν πήρα. Σε τρεις γιατρούς πήγα, κανένας δεν έκανε λόγο για αυτό. Ακόμη και το σίδηρο και το ασβέστιο άρχισα να τα παίρνω στον 4ο ή τον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης (και αφού έκανα λόγο εγώ γι'αυτά στον γιατρό).

 

FGBKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ξεκινήσει εδώ και ένα μήνα να παίρνω και είμαι απλά στις προσπάθειες!

Και εγω τα ιδια! Αντε Βερα μου, να εχουμε και καλα και γρηγορα αποτελεσματα:D

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πηρ αμονο φολικο οξυ στο πρωτ τριμηνο!ακομη σιδηρο και ασβεστιο δενπηρα!τιποτα δενεχω παρει οι εξετασει ςμου ηταν καλες,κοριτσι απρωτα εξετασιε ςκι μετα σιδηρο και σβεστιο....μπορει ναμην το εχετε αναγκη!εγω τωρα θα ξανακανω αιματος ουρων να δω αν χρειαζομαι σε αυτη τη φαση σιδηρο γιατι τωρα το μωρο αρχιζει και τραβαει σιδηρο...

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Μακια κοριτσακια...

Εγω τωρα θα μπω στον 3ο μηνα που το παιρνω αλλα ειμαι και εγω στην αναμονη για εναν σπορο!Αν θα μου ερθει και αυτη τη φορα, παω για τον 4ο μηνα προσπαθειων!Βεβαια παιρνω και βασιλικο πολτο, που κανει καλο!

Θα δειξει επομενως..

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

taspa moyyyyyyyyyy!!!αν μπαινει βασιλικος πολτος σπιτι δινε και στον αντρα σου ....θελει πολυθ μικρη ποσοτητα,στη μυτη οδοντογλυφιδας και διατηρειται στο ψυγειο!

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Ουυυυυ ξερεις..καθε μερα του δινω!βεβαια αυτος τρωει λιγο παραπανω απότι εχω καταλαβει..γιατι του αρεσει!

Δεν εχει πολυ καιρο που παιρνω ομως...κανενα μηνα!

Αντε να δουμε τι αλλο θα παρουμε...

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα κοριτσι μου,οσο μπορειτε μακρια απο καταχρησεις,υγιεινη διατροφη-οσο αυτο επιτρεπεταικαι εντονη σεξουαλικη επιθυμια!μεγαλο μυστικο: μην αφησει ςτο αγχος να σε καταβαλει και μην αναφερει ςποτε στον αντρα σου τις γιονιεμς,αστον στη ν αγνοια του,αν του μεταδωσεις εστω και το λιγο αγχος που μπορει ν αεχει ςτο εχασες το παιχνιδι!ερχεται το μπεμπακι σου λεμεεεεε!

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είπε ο γιατρός μου να ξεκινήσω φολικό οξύ στην 4η εβδομάδα. μόλις έμαθα δηλ οτι είμαι έγκυος. (πολλές κοπέλες το ξεκινάνε 3 μήνες πριν ξεκινήσουν προσπάθεια για μωράκι). γύρω στον 3ο μήνα, μου έδωσε τα φεροφολικ, είναι σίδηρος μαζί με φολικό οξύ, οπότε έκοψα τα folidex και συνεχίζω με ferofolic. αυτό σημαίνει οτι μόλις γεννήσω θα μου αλλάξει σίδηρο επειδή αυτό έχει και φολικό μέσα?

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε γλεντια...!!!Οχι καλε...ιδεα δεν εχει αυτος!Και να του πω δεν θα το θυμαται..μην σου πω δεν ξερει τι ειναι οι γονιμες!

Τωρα για το δικο μου αγχος...το κατα δυναμην!Αυτο το μηνα εφαρμοσαμε και το "καθε-μερα"(ωραια, ωραια ηταν)!

Σε καμια 10αρια μερες, θα ξερω τι καναμε!Ασε...κανω βλακεια και δεν ξερω αν φταιει αυτο!Ανεβαινω στη μηχανη μωρε..

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

σου στελνω πμ γιαναμημ εκραξουν......για τη μηχανη!οσο γιατο καθε μερα....εγω αυτο εφαρμοσα και 2 φορες τη μερα στις γονιμες...επιασε το κολπο!!!και συνεχιζω!

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...